Otestovaly jste 3D tiskárny Siran Evolution R1

image
otestováno
Počet recenzí
12
jak jste hodnotily
5
9x
4
3x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 3. 11. 2018
do 31. 1. 2019
Jedná se o nový typ 3D tiskárny Evolution R1, která pochází od české firmy Siran 3D Evolution s.r.o.
 
Tento typ tiskárny byl vyvinut především pro testerky Ženy s.r.o. a ty jsou první, které tiskárnu budou testovat.
 

Mezi hlavní rysy 3D tiskárny patří příjemný design, jednoduché ovládání na dotykovém displeji, spolehlivost, kvalitní zpracování a možnost tisknutí z nepřeberného množství barev a materiálů.

Příjemným bonusem je možnost výběru zákazníka barevné varianty tiskárny, stěžejní barvou je černo-stříbrná, tak aby ladila v domácím prostředí. 
 
Na výběr je několik dalších variant – bílo –  stříbrná, lila – stříbrná a červeno – stříbrná.
K čemu je taková 3D tiskárna dobrá? Možnosti užití jsou prakticky nekonečné. Od tisku nástrojů k podnikání až po zvelebování domácnosti designovými předměty. Časté využití nalezneme k tisku reklamních předmětů, módních doplňků, modelařině nebo k výtisku dětských hraček.

Pro testerky máme připravenou akci na zakoupení 3D tiskárny a to ve výši -20% tedy 3.000 Kč. 
Plus připravujeme další překvapení a bonusy před Vánoci.
Tiskárna je jednoduchý a spolehlivý nástroj ke zhmotnění vašich představ.
Tip nakonec: máte doma šikovného potomka ve věku 12+ ?(možná i mladší)? 
Přizvěte ho doma k tiskárně a ukažte mu, co s tiskárnou lze dělat. 
Uvidíte, jak ho to zaujme.
Hodnocení
12
avatar
Antonín
Získali jsme jako dárek náhrdelník vyrobený na 3D tiskárně. Je až s podivem, a až naprosto neuvěřitelné, že tiskárna může něco takového vyrobit. Je vyrobený z jakého si materiálu, připomínající gumu, je omyvatelný, pružný, nezapáchá a nejde ho snad nijak zničit. Proto usuzuji, že 3D tiskárna je naprosto převratný vynález, na kterém se dají vyrobit jedinečné a velice kvalitní výrobky. Naprosto doporučuji a žasnu!
klad kvalitní výrobky
klad nadčasový produkt
klad výrobek budoucnosti
klad nic
avatar
Martina
Nějakou chvíli se již 3D tisku věnuji a když mě kamarádka oslovila, že její desetiletá dcera touží po tiskárně a tatínka doma nemají, tak mi zvědavost otestovat "3D tiskárnu pro ženy a děti" nedala a šla jsem do toho. Musím říct že mě tiskárna velmi příjemně překvapila. Pominu-li fakt, že zpracování vlastního nápadu od výroby modelu až k jeho tisku vyžaduje jistou znalost modelování a přípravy pro tisk, tak internet je plný již hotových modelů volně ke stažení, které po zaškolení výrobcem tiskárny zvládnete na této tiskárně vytisknout v dobré kvalitě. Pomůcky a hračky pro děti, doplňky do domácnosti, díly k rozbitým věcem, to je jen začátek. Pokud jste vy nebo vaše dítě jen trochu kreativní, velmi rychle 3D tisku propadnete. Hledáte hotovou, cenově dostupnou tiskárnu s velkým tiskovým objemem, snadnou obsluhou a českou podporou a servisem? Myslím, že tato tiskárna je dobrou volbou nejen na takové to občasné "domácí tisknutí", ale i jako dobrý start do světa 3D tisku.
klad skvělý poměr cena a možnosti tiskárny
klad velký tiskový objem 20x20x21cm
klad dostupnost tiskového materiálu, nejste omezeni jen na výrobcem dodávaný materiál
klad manuály a podpora v češtině
klad jednoduchý a přehledný ovládací panel
klad absence skleněné podložky. Kovová odnímatelná podložka s PEI fólií je pro manipulaci s výtiskem jednodušší a bezpečnější
klad možnost dokoupení magnetického systému pro uchycení tiskové podložky
klad bez trochy té angličtiny se neobejdete. Hodil by se jednoduchý přehledný slovníček pojmů z ovládacího panelu a ze SW Cura
klad jako začínající tiskař bych uvítala nastavení volby pauzy a výměny materiálu pro vícebarevné tisky v SW Cura přímo pro tuto tiskárnu
příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Irena
3D tiskárna Evolution R1 nás velmi mile překvapila. Obsluha tiskárny je velmi jednoduchá a ovládání je velmi intuitivní na dotykovém displeji. Design tiskárny je velmi příjemný, stejně tak jako její velikost. Pro testování tiskárny nám byly doporučeny webové stránky thingiverse.com, které obsahují nepřeberné množstvím předloh pro 3D tisk. Líbí se mi také velký výběr barevných filamentů (náplní do tiskárny), který jistě uspokojí každého. Další plus vidím v tom, že náplně jsou vyrobeny ze škrobu, nikoli z plastu, jak jsme si původně mysleli. Vzhledem k tomu, že máme 2 děti, většinou jsme tiskly hračky. Výběr byl tak velký, že jsme sami nevěděli co dřív tisknout. Vyzkoušeli jsme hračky, potřeby pro domácnost, šperky či vázy. Tiskárnu bych doporučila všem, kteří jsou kreativní, mají rádi originální věci nebo mají doma malé či větší děti.
klad desing
klad velikost tiskárny
klad tichá při používání
klad intuitivní ovládání
klad velký výběr náplní do tiskárny
klad velmi složitá instalace programu do pc pro propojení funkcí s tiskárnou
příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Jana
3D Tiskarna R1 je ticha tiskarna s velmi jednoduchym ovladanim, ktera nezabira moc mista. Ma dnimatelnou podlozku a stabilni konstrukci s poměrně velkou tiskovou plochu. Diky nizke hlucnosti lze tiskarnu pouzivat doma. Bezproblemova a bleskove rychla komniikace ze strany vyrobce.
klad Ticha
klad Jednoduche ovladani
klad Rozmery
klad Zatim je vse ok
příloha
avatar
Pavla
3D tiskárna Siran Evolution R1 mě uchvátila. Nedokázala jsem si představit, jak vše funguje a díky tiskárně, jsem se opět něco naučila. Nejen mě, ale i všechny okolo mě, byli nadšení co vše se dá s ní vyrobit. Máme plno zvířátek pro naše nejmenší, nespočet vykrajovátek na cukroví a sušenky, mističky, pohár. Tiskárna u nás jela skoro 24hodin denně a pořád to bylo málo. dají se s ní udělat i těžší věci, který se vyrobí po částech, ale pak krásně zapadají do sebe. Chlapi se znova stanou dětmi :-D. Moc děkuji za takové testování, obohatilo mě to o další zkušenosti :-)
klad umí vyrobit krásné věci
klad nic
příloha příloha příloha příloha
avatar
Alena
Tiskárna R1 je výbornou variantou pro lidi začínající s 3D tiskem. Její obsluha je velice jednuduchá, v podstatě intuitivní. Vše zvládne i 10 leté dítě. Dá se využít pro tisk různých domácích potřeb, ozdob, figurek, výukových materiálů...prostě všeho v 3D formátu. Velkou výhodou jsou její rozměry a poměrně tichý chod.
klad tichý chod
klad velikost
klad snadná obsluha
klad nezakryté části - kvůli prašnosti
příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Kamila
Něco podobného mi přijde jako zázrak a kdo nevěří, ať tam běží: Je to úžasné. Od samotného počátku jsme potřebovali nástroje k tomu, abychom naše myšlenky přivedli k životu. Od těch jednodušších až po ty složitější. Představujeme Vám 3D tiskárnu Evolution S1. Nejhezčí věci jsou ty, které jsme vytvořili my sami. Je to fantazie - jsem nadšena a moc se mi to líbí.
klad kdo by to byl řekl před několika lety, že to bude možné.
klad Všechno!
příloha příloha
avatar
Bohumila
Tiskárna Siran Evolution R1 má s programy velký potenciál. Je vhodná pro výuku. Podle různých druhů materiálu použité pro tisk lze vytvářet výrobky pro průmysl, ale i takové, které mohou přicházet do kontaktu s potravinami. Má domácí využití jako konstruktivní zábava, ale je škoda ji využít jen pro hraní. Rozvíjí představivost a posunuje jedince dál.
klad rozvíjející představivost
klad tichá
avatar
Jana
„Tiskárna se mi vešla tak akorát na pracovní stůl, je celkem tichá. Přes prvotní strach se i poměrně snaze obsluhovala. Měla jsem možnost si na ní vyrobit kromě netradičních designových váziček i zvonky na stromek. Je skvělé, že tento vynález dokáže zabavit nejen celou rodinu, ale lze díky němu i podnikat a vyrábět vlastní autorské a originální kolekce ozdob, šperků ale i věci z řad technického odvětví… A za to vše co tiskárna nabízí, není její cena nikterak vysoká. Takže za mě určitě doporučuji!“
klad Snadná manipulace
avatar
Alice
iskárna mě velice mile překvapila. Použila jsem tiskárnu pro soukromé účely. Celá rodina byla nadšená včetně mě. S dcerou jsem zkoušela různé vánoční ozdoby a věci pro panenky. Podle digitálního 3D modelu nebo na základě již existující předlohy jde „vytisknout“ zcela jakýkoliv trojrozměrný objekt.Tato tiskárna je velice cenově přívětivá a hlavně nezabere žádné místo. Vejde se na pracovní stůl a nikde nepřekáží. Poradí si hravě se předlohami, nic složité. Zvládne to pravdu každý.
klad tichá
klad malá
klad cenově přijatelná
klad nic
avatar
Kristýna
Tiskárna je malá, kompaktní. Čekala jsem, že bude více hlučná, je to únosné. Vyhovuje mi, že stačí naťukat pár věcí a hned se začne tvořit. Na jednu stranu je to mé autorské dílo, na stranu druhou je vše plně automatické, takže to mám skoro bez práce. Díky nepřebernému množství druhů a barev materiálů, si mohu vytvořit téměř vše co mne napadne. Díky tiskárně máme letos například netradiční vánoční cukroví, na které jsme si vyrobili vykrajovátka a super vánoční výzdobu s originálními vlastnotiskoručně :-) vyrobenou dekorací. Za mě tedy super, i jako vánoční dárek pro zvídavé kutilky a kutili.
klad malá, lehce ovladatelná
avatar
Jita
3D tiskárna Siran Evolution R1 se mně líbila od prvního pohledu. Je jednoduchá, ač na přenášení je celkem těžká. Když se člověk s tiskárnou naučí, je práce poté snadná, ale při prvních pokusech jsem byla ráda, že je nás doma na práci více. Za velký mínus hodnotím velkou spotřebu elektřiny, proto do domácností pozor. Když se v tisku rozjedete, zjistíme na vyúčtování :-)
klad manipulace
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel