Testovaly jste: Bylinné čaje Pickwick Herbalis

image
otestováno
Počet recenzí
25
jak jste hodnotily
5
23x
4
2x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 25. 1. 2015
do 1. 1. 1970

Sadu nových bylinných čajů Pickwick Herbalis jsme vám nabídly k otestování v listopadu. Jak vám chutnaly? Tady se dozvíte odpověď.

O produktu:

Pickwick přestavuje nové funkční bylinné čaje Pickwick Herbalis využívající sílu pečlivě vybrané kombinace bylinek, jejichž účinky se vzájemně podporují. Tři nové čajové směsi příjemně zahřejí a překvapí svou lahodnou chutí.

Pickwick Herbalis Nachlazení 

Dominantní bylinkou čaje Pickwick Herbalis Nachlazení je aromatický zázvor. Vedle něj směs obsahuje květ černého bezu, lipový květ a fenykl - bylinku, která byla oblíbená už za dob našich babiček. Výraznou zázvorovou chuť doplňují i lehké tóny slézu a tymiánu.

Pickwick Herbalis Průdušky

Charakteristickou bylinkou čajové směsi Pickwick Herbalis Průdušky je lipový květ. Dalšími bylinkami, které dodávají čaji výjimečnou chuť, je tymián, voňavá mateřídouška a šalvěj nebo fenykl. Máta a anýz zajistí čaji příjemné větrové aroma.

Pickwick Herbalis Zažívání

Čajová směs Pickwick Herbalis Zažívání je specifická obsahem extra silné máty ze státu Oregon, která vyniká vyšším obsahem olejové složky a výraznější chutí ve srovnání s evropskou mátou. Silnou chuť máty doplňují heřmánek, fenykl, kořen lékořice, skořice a svěže vonící meduňka.

Více se dozvíte ZDE.

A jak vám čaje chutnaly?

Jáája

Bylinné čaje jsou v naší kuchyni neodmyslitelnou součástí. Sychravé počasí a teploty vysoko nad nulou v kombinaci s docházkou syna ve školce přinášely různé virózy, a tak potřebu zejména čajů na nachlazení a průdušky. Tyto jsme vyzkoušeli jako první. Jejich chuť je příjemná i malému dítěti, bez protestu byl vždy vypitý do dna. Já bych osobně pozdvihla bylinkovou chuť. Čaj na zažívání přišel vhod během náročných svátečních dní, kdy přinesl okamžitě úlevu. Balení je sympatické, z estetického hlediska zcela určitě zaujme a přitáhne potencionálního zákazníka. Za nás doporučujeme!

Katkakx

Bylinkové čaje máme doma moc rádi. Čaje jsem ochutnala jak já tak manžel, protože byl zrovna nachlazený. Balení je opravdu krásné, moderní krabičky. Čaje jsou chuťově velmi dobré, což se u většiny jiných bylinkových čajů nedá říci. Sice nemám moc ráda zázvor, ale tady mi to moc nevadilo. Manželovi také chutnal, ale až po použití medu. :) Určitě je vřele doporučujeme! Jen je škoda, že balení obsahuje pouze 10 sáčků.

Zuza_K

Bylinkové čaje miluju. Vyrůstala jsem na vesnici a vždycky na jaře a v létě jsme si sušili bylinky na zimu na čaj. Čaj z vlastnoručně nasbíraných a nasušených bylinek se s těmi kupovanými nedá srovnávat, ale když je nejhůř, tak jsou i tyhle dobré. Nejvíce mi chutná průduškový, kde je zřetelně cítit lipový květ. V čaji na nachlazení mi vadí ostrý zázvor, nemusím jeho specifickou chuť, ale někomu to naopak může vyhovovat. Stejně tak mám problém s mátou v zažívacím čaji.

Týnka

Bylinné čaje mám velmi ráda a piji je poměrně často. Při nachlazení ale i trávících potížích jsou bylinky tím pravým pomocníkem. Čaje mají krásné balení, které ale obsahuje jen 10 sáčků. Nicméně na příležitostné pití stačí. Chuť je výrazná, příjemná a jemná. O účinnosti čaje si nedovolím po tak krátké době užívání ještě hodnotit. Nicméně ale čaj bych doporučila.

Ylič

Všechny tři čaje mi moc chutnaly. Nejvíce asi využiji ten "Zažívání", protože mám často zažívací obtíže, a opravdu mi pomáhá. Přestože mátu moc nemusím, tak tady mi nevadí, a vždy se mi po čaji uleví. Čaj "Nachlazení" jsem udělala i příteli, a přestože nemá rád zázvor, tenhle čajík vypil, takže super, i jako prevence. No, a u mého taťky, u kterého je potřeba podotknout, že bylinky on vůbec, bodoval čaj "Průdušky", nejen, že ho vypil, pomohl mu při kašli, ale dokonce mu chutnal. Povídal, že chutná jak pendreky, tak si myslím, že by rozhodně chutnal i dětem. Jednoznačně, všechny tři čajíky všem moc doporučuji, i těm, kteří bylinky moc nemusejí, protože tady nejsou zase až tolik cítit, pomáhají, a jsou navíc moc dobré. :)

Presley

Čajové novinky od PICKWICKu mě velmi mile překvapily :-) U čaje nachlazení vyniká výrazná zázvorová chuť doplněná o směs bylin s převahou fenyklu. Při problémech se zažíváním určitě doporučuji vyzkoušet čaj zažívání. Silná chuť máty a heřmánku uleví jistě každému. U bylinného čaj „průdušky“ také chválím vyváženou bylinkovou chuť. Moc děkuji za možnost čaje testovat.

Marta K.

Děkuji za možnost "testovat" a ochutnat bylinkové čaje Pickwick. Čaje této značky celé rodině velmi chutnají, ať již ovocné, černé nebo bílé. Byla jsem příjemně překvapena, že děti bez řečí pily i tyto bylinkové. Chuť i vůně je příjemná, ne příliš intenzivní až trpká, jako je to u jiných podobných produktů. Škoda jen, že je v každém balení pouze 10 ks. Za celou rodinu mohu tyto čaje doporučit.

Hanka - HandaBanda

Prozatím jsem testovala jen Průduškový čaj a na zažívání. Všechny jsou krásně balené a každý zvlášť, takže si je můžete třeba vzít s sebou do práce. Nádherně voní, což způsobují použité bylinky, zejména anýz v případě Průduškového čaje. Ten komplet vypil přítel a moc si pochutnával. Já jsem si vychutnala čaj na zažívání a zdálo se mi, že mi udělal dobře.

renicka

Bylinné čaje Pickwick jsou velmi hezky balené, už to mě zaujalo. Vzhledem k probíhající rodinné viróze přišel jako první ke slovu Herbalis Nachlazení (velmi příjemná vůně a chuť), který chutnal nejvíce dceři, poté jsme vyzkoušeli Herbalis Průdušky (příjemně výrazné chuť lékořice, kterou mám ráda). Čaj na zažívání nebo spíše mátový čaj pijeme průběžně po celý rok, takže Herbalis ZAŽÍVÁNÍ pro nás byl příjemným překvapením vzhledem k opravdu silnějšímu aroma. I další obsažené bylinky byly v čaji příjemně znát. Děkuji za možnost vyzkoušení, tyto čaje mohu jen doporučit.

aasun

Čaje u nás různě kolovaly, takže máme plno názorů "odborníků". J Všichni se shodli, že balení je krásné a v této trojce krabiček dohromady je to výborný dárek třeba pro babičky. Dětem jsem čaj sice udělala, ale neholdují bylinkám, takže si do toho zázvorového na nachlazení dali ještě citron, med a pak jim chutnal nejvíce. Za mě je dobré, že nebyl zázvor tak štiplavý a výrazný, naopak mátu mám ráda, takže to jsem si vychutnala nejvíce, protože ten je aromatický velmi. Nemůžu úplně posoudit, jak plní svoji léčící funkci, protože jsme nikdo zrovna problémy neměli, ale i vzhledem k přečtení složení, jak bohaté čaje na bylinky to jsou, tak věřím, že pomůžou.

Hana3

Na první pohled mě zaujalo balení - krabičky v pastelových barvách, na nich podrobně popsané složení i s obrázky. Jsem spíše příznivce ovocných a zelených čajů, které piji neslazené. Z bylinkových pravidelně užívám jen ty na zažívání, jiné jen v případě nachlazení či jiných potíží. Zažívací čaj byl srovnatelný s podobnými čaji jiných značek, dělá mi dobře. Průduškový čaj a čaj na nachlazení jsem testovala na nastydlém třináctiletém synovi. Přidala jsem mu do něj med a citron, vypil je s chutí a určitě přispěly k jeho uzdravení. Takže za nás spokojenost, budu kupovat na střídačku s jinými značkami.

adelaidefromprague

Jako milovnice čajů, jsem ocenila toto testování, navíc jsem stále nachlazená, takže věřím, že mi pomůžou se problému zbavit. Výrazná bylinková chuť nemusí sednout každému, nicméně já jí oceňuji, bylinkové čaje mám moc ráda, akorát u čaje na nachlazení jsem necítila uváděný zázvor a musela jsem si přidat z domácích zásob. J Čaj na zažívání mi chutnal asi nejvíc, mám ráda mátu a tento má opravdu výraznou chuť. Celkově hodnotím čaje kladně a určitě si je ještě pořídím.

Luse

Tyto tři bylinkové čaje mě příjemně překvapily, protože tento druh "zdravotních" čajů jinak obecně moc nemusím - ale čaje "Nachlazení" a "Průdušky" mi i celkem chutnaly se lžičkou hnědého cukru. :) Čaj "Zažívání" mi tradičně nesedl, protože kromě toho, že obsahuje lékořici, kterou nemám ráda v čajích, tak obsahuje bohužel i větší dávku máty. Máta je i v čaji "Průdušky", ale tam je pro mě ještě v dobrém poměru k ostatním bylinkám. Nejvíce osobně doporučuji pro vyzkoušení právě čaj Pickwick Herbalic Průdušky, který si i dokoupím, až mi dojde.

A negativa?

jaaniickaa

Balení čajů je pouze po deseti sáčcích a dávkování je psané 4-5 sáčků denně, takže při užívání dle předpisu vydrží balení na 2 dny, balení je za celkem vysokou cenu (v poměru kolik stojí bylinky samostatně).

Hana3

Není to přímo výtka, spíše doporučení. U konkurenčních značek jsem si všimla, že mají název čaje i na papírku na konci ponořovací šňůrky - tady jsou všechny zakončeny stejně. Když jsem pak zalévala najednou zažívací čaj pro sebe a průduškový pro syna, musela jsem si dávat věší pozor, abych to nepopletla.

Fitinka

Tyto čaje jsem již v obchodě viděla, ale nevšimla jsem si, o jak velké balení se jedná, takže mě docela překvapilo, že v krabičce je "jenom" 10 pytlíků. I přesto si tyto čaje ráda koupím, protože se nepijí denně, ale jenom doplňkově.

Kompletní hodnocení najdete zde.

Hodnocení
25
avatar
Dana
avatar
Denisa
avatar
Ludmila
avatar
Věra
avatar
Renata
avatar
Věra
avatar
Lidka
avatar
Monika
avatar
Marika
avatar
Dagmar
avatar
Alena
avatar
Lena
avatar
Klára
avatar
Ivana
klad Tak toto bylo veliké překvapení - s prominutím jsem měla Pickwick čaje za ty více chemické a málo dobré - ale tato bylinková variace je skutečně z bylinek a chutná 100%! Doporučuji, složení uvedené na obalu odpovídá a po chemii ani památky;) Moc milé překvapení od firmy Pickwick.
avatar
Helena
avatar
Ludmila
avatar
Helena
avatar
Jana
avatar
Jan
avatar
Lenka
Zobrazit více recenzí