Testovaly jste: Gombasecká klobása Krahulík

image
otestováno
Počet recenzí
18
jak jste hodnotily
5
16x
4
2x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 14. 12. 2014
do 1. 1. 1970

V rámci gurmánského testování jste tentokrát ochutnaly klobásu firmy Krahulík. Jaká byla? Dozvíte se v článku.

O produktu:

Trvanlivá Gombasecká klobása je vyrobená technologií fermentace a následného sušení v přírodních sušárnách. Společnost Krahulík je dnes jediná v ČR, kdo přírodními sušárnami disponuje. Klobásky zrají zhruba dva týdny uprostřed silné přírody na Vysočině - na Území dravce.
Jde tedy o tepelně neopracovaný výrobek, který vyniká silnou, koncentrovanou chutí masa a koření. Je bez alergenů, tedy i bez lepku a 100g této klobásy vyrobíme ze 136 g masa.

Minimální trvanlivost této klobásy je 40 dní.

Více se dozvíte ZDE.

A jak vám chutnalo?

Marta K.

Do teď jsem testované klobásy neznala, ale velmi příjemně mě překvapily. Chuť byla výrazně masová, nikoliv překořeněná, jako tomu často bývá. Do testování se připojila i část rodiny v rámci oslavy narozenin a klobásy všem velmi chutnaly. Za nás za všechny můžeme tyto klobásy doporučit.

AlčaD

Přišly dvě balení klobásek. Jedno balení jsem dala rodičům na ochutnání, aby mi popsali, jak jim chutnají. Rodiče klobásy od Krahulíka znali, což mě překvapilo. Říkali, že pokud si chtějí dopřát kvalitních klobás, kupují pouze od něj. Velice jim chutnají. Já je ochutnala teprve před dvěma dny, když jsem chystala pohoštění na oslavu narozenin. Nám také chutnaly, mohly by být více pikantnější, ale toto nebylo na škodu. Spíše mi vadily ty bílé "kousky" tlustého masa a byly takové hodně „žvýkavé“ … manželovi chutnaly a nic extra na ně neříkal. Takže za rodiče 100% ano a za nás tak 80 %. Sto lidí, sto chutí, ale nebyly špatné a byla znát kvalita masa a hlavně opravdu nebyly šizené.

J.K.

Testovaná gombasecká klobása je středně sušená klobáska, okořeněná a obarvená sladkou paprikou. Má velmi příjemnou chuť i vůni, není ostrá. Na 100 g klobásy bylo, dle etikety, použito 136 g vepřového masa, takže se na ní masem nešetřilo. J Klobása nám všem velmi chutnala.

ruverr

Gombasecké klobásy mi moc chutnaly. Jsou dobře okořeněné a nejsou moc pálivé, což mně osobně vyhovuje. Obsahují dosti masa a krásně voní. Klobásky se mnou otestoval i můj syn, který byl také s chutí velmi spokojený.

Margery

Trvanlivá Gombasecká klobása je výborně ochucena s mírně pikantní příchutí, má červenou barvu po paprice. Hned po rozkrojení je vidět, že se na ní masem rozhodně nešetřilo, je v ní velké množství masa a špeku. Velice jsme si s manželem pochutnali. Byla to skutečná lahůdka.

adelaidefromprague

Klobásky mě svou chutí velmi potěšily, a i přesto, že uzeniny téměř nejím, jsem neodolala a ochutnala. Zbytek testoval přítel. J Klobásky obsahují hodně masa, mají jemně kořeněnou chuť a jsou lehce pikantní. Určitě vyzkoušíme i další produkty firmy Krahulík a ostatním vřele doporučuji!

Radka7

Testování klobásek mě velmi bavilo. Chutnaly moc dobře. Jsou chuťově výrazné, slabě pikantní, na můj vkus více tučné. Jedli jsme je klasicky upravené i jsme je použili do zelňačky, kde neměly chybu.

Vivi11

Klobásky včera dorazily a hned jsme si je dali s manželem k večeři. Klobásky jsou opravdu plné masa a moc chutné. Sice trochu ostřejší, ale jen tak trošku. Určitě doporučuji a budu je v budoucnu kupovat.

Siraellen

Tentokrát otestoval můj přítel a byl velice nadšený. Klobáska nebyla ani moc kořeněná nebo slaná. Líbilo se nám, že byla opravdu masová, jak slibovala. Byly jsme nadšení a určitě si ji půjdeme koupit.

erzicka

Klobáska je naprosto výborná. Jen malinko pikantní, což je fajn, protože pálivé moc nemusím. Manželovi také moc chutnala, na mě zbyla jen jedna. Manžel všechny snědl. J Všem mohu jen a jen doporučit

A negativa?

Nenašly jste.

Kompletní hodnocení najdete zde.

Hodnocení
18
avatar
Ludmila
avatar
Denisa
avatar
Ludmila
avatar
Věra
avatar
Věra
avatar
Lidka
avatar
Monika
avatar
Adéla
avatar
Dagmar
avatar
Eva
avatar
Ludmila
avatar
Jan
avatar
Lenka
avatar
Jaroslav
avatar
Adela
avatar
Ondrej
avatar
Lucie
avatar
Tomáš