Testovaly jsme knihu Afirmace od Jana Menděla. A jak to dopadlo? 98 % z vás doporučuje!

image
otestováno
Počet recenzí
24
jak jste hodnotily
5
21x
4
2x
3
1x
2
1
doporučuje
96 %
Testováno v období
od 23. 6. 2017
do 23. 7. 2017

Také máte rády takové ty krátké texty k zamyšlení? Říká se jim afirmace a jsou pro kohokoliv, kdo se rád zamýšlí nad životem. Deset z vás má příležitost získat krásnou, graficky velmi zajímavě zpracovanou, knihu Jana Menděla s názvem Afirmace.

Jak kniha vznikla

Jan Menděl založil v roce 2010 facebookovou stránku Afirmace, na kterou každý den vkládá nějaký text k zamyšlení. Během posledních 7 let stránka posbírala 40 000 členů a stala se velmi oblíbenou. Pravidelní odběratelé afirmací opakovaně prosili autora, aby své nejlepší afirmace vydal knižně. On jejich přání vyhověl a výsledkem je tato krásná dárková kniha plná textů, které mají sílu vám zlepšit náladu, poradit či pomoct najít odpovědi na otázky, které zrovna řešíte.

Mocné síly fungují

Ideální je ji mít u postele a každé ráno ji otevřít na nějaké stránce. Mocné síly podvědomí zafungují většinou tak, že si otevřete přesně ten text, který v danou chvíli potřebujete nejvíc slyšet. Tato kniha neobsahuje žádné nové nebo převratné myšlenky, nýbrž připomíná věci, které většina z nás v jádru ví či tuší, ale které všichni potřebujeme čas od času připomenout.

Více informací ZDE.

Hodnocení
24
avatar
Lubomír
klad Super všem vřele doporučuji :-)
avatar
Jitka
klad Honzíka znám dlouho a mám i jeho první knihu, je úžasný a jeho knihy opravdu mají co říci,*heart**heart*, můžu zaručit, že nudit se nebudete a spousta věcí vám docvakne. Pomůže vám v řešení životních situací...i takové nabídne, které by vás ani nenapadlo :-) Jitka
avatar
zdeňka
klad Knížku jsem si přečetla. Afirmace jsou zajímavé a poučné, snažím se jimi i radami v této knížce řídit v běžném životě. Je důležité v životě řešit důležité věci a rozeznat co je pro život podstatné a co není. Knížka mi hodně pomáhá v každodenních strastech a radostech života. Je moc hezky psaná a líbila se mi.
avatar
olivie
klad Nedavno jsem si knizku pujcila od kamaradky,na testovani jsem bohuzel zapomela,....
avatar
Michaela
příloha
klad Tato kniha se dá zhltnout celá najednou, je super. Ještě lepší je ji mít všude s sebou, a 'náhodně' ji někde otevřít, když jen potřebujete vzpruhu, nebo jste zamyšlení, něco Vás zajímá, hledáte odpovědi na 'otázku života, vesmíru a tak vůbec...' Vždy dostanete odpověď, nebo aspoň nápovědu :-D.
avatar
Pavlína
příloha
klad Kniha dnes dorazila a jsem z ní opravdu nadšená. Velmi mě potěšilo už milé věnování od autora a o to víc i samotný obsah. Kniha je plná krátkých, ale výstižných textů o životě a ze života. Jednoduché grafické ztvárnění dodává každému textu hloubku a vybízí k zamyšlení.
klad Pro mne bylo setkání s touto knihou opravdu osudové, protože ke mně dostala ve chvíli, kdy jsem potřebovala nakopnout a uvědomit si spoustu věcí...především priority ve svém životě. Chvílemi se mi chtělo až brečet, kolik pravdy v knize je a kolik tak prostých věcí nám v životě uniká. Afirmace mohu za sebe jen doporučit a věřím, že osloví i náročné čtenáře.
avatar
Monika
klad Pro mě jedno z nejlepších vyhraných testování. Navíc knížka přišla i s věnováním, což mě mile potěšilo. Je to přesně to co si chcete po ránu otevřít, náhodnou stránku přečíst a mít motto pro lepší den. Určitě se hodí i jako skvělý dárek, který málo koho zklame. ;)
avatar
Pavlína
klad Když jsem si přečetla, co mě vlastně čeká, myslela jsem si, že to bude jenom snůška nesmyslů od znuděného facebookového pisálka. Po otevření a přečtení vlastnoručního věnování jsem roztekla jak polárka v parnu :-P jako by knížka byla určená přímo mně, jako kdyby každá věta byla směrovaná právě mě. Děkuju, je to strašně milé a docela mě to zasáhlo. Zhltla jsem knížku i s obalem a už u prvních stránek jsem měla husí kůži (taky to možná bude tím, že tuto část měsíce jsem trošku přecitlivělá). Mám chuť většinu stránek zarámovat a pověsit někam na oči ;-) Za sebe určitě doporučuji a každý den se jednu afirmaci nalistuji a budu si ji přes den opakovat, protože JSI TO, V CO SÁM VĚŘÍŠ.
klad Chápu, že prostý text by byl až příliš nudný, nicméně některé hrátky s barvou, tvary, symboly mě až ruší.
avatar
Petra
klad Jsem z té knížky naprosto nadšená. Když jsem četla, že je to knížka plná citátů, tak jsem si myslela, že to bude taková normální knížka. Ale už hned první co mě mile potěšilo bylo osobní věnování, to mě opravdu moc potěšilo. A když jsem pak listovala a četla jsem dál, tak jsem nemohla odtrhnout oči a musela jsem knížku pročíst celou :-) Ty citáty co tam jsou napsané, jsou naprosto úžasné. U něktěrých jsem se opravdu zamyslela a myslím, že díky jednomu citátu jsem se přestala bát :-) Nesmíme se nechat ovlivnit strachem, ale musíme jít přímo proti němu, a to je pravda. Velice tuto knížku doporučuji, je skvělá.
avatar
Pauli
klad Čekala jsem 'duchovní žvásty' po přečtení 'anotace'. Bylo tam něco o lásce, tak jsem čekala něco 'sluníčkářského', lékaře bez hranic a africké děti trpící podvýživou a žízní. Prostě, čekala jsem něco pro naprosto obyčejného nepraktického a nepoužitelného. Ale když mi autor s láskou věnoval knihu, dovolím si citovat kolegyni pode mnou, roztála jsem jak polárka. To, co se mi dostalo do rukou, nenabádá k pokání z toho, že já chodím do cukrárny, zatímco v jiných častech světa nemají ani suchý chleba. Je to opravdová životní moudrost. Z Honzy Menděla září a srší moudrost i životní zkušenost. A hlavně orientovanost na na cestu i cíl, motivaci vkládá do dalších lidí. Líbí se mi grafická úprava, nejde o monotónní 'černé na bílém'. Mně ty barvičky neruší, naopak udržují pozornosta kdo čte mezi řadky, uvidí tam i symboliku. Hotový Leonardo da Vinci :-D. Palec nahoru a klobouk dolů. Pauli
avatar
Lenka
příloha
klad Oceňuju, že kniha je opravdu pro kohokoliv, kdo se rád zamýšlí nad životem, je tam tolik citátů, že si každý něco vybere. Moc mě potěšilo osobní věnování od autora, to jsem opravdu nečekala. Kniha je i graficky moc hezky udělaná a čtvercová velikost knihy je zajímavá a hodí se k textům. Afirmace jsou poučné pro všechny, jsou opravdu ze života a dají se aplikovat na leccos.
klad Minus je cena. Na internetu lze najít strašně moc citátů a mouder, kvůli tomu bych si knihu určitě nekupovala. Ale to je věc každého.
avatar
Marie
klad Z knížky jsem nadšená, nikdy jsem neměla moc v lásce takové ty životní moudra a citáty co každý druhý vydává za své. Ale tahle knížka je něco jiného, nabije vás energií, mám radost když si každé ráno kousek přečtu, navíc přišla i s věnováním od samotného autora, je krásně a rozmanitě ilustrovaná, velikostně tak akorát. Není co bych vytkla. Prostě krása
avatar
Martin
příloha
klad Kniha od Jana Menděla - Afirmace mě velice příjemně překvapila a zároveň krásně zahřála u srdíčka. Všechny moudra obsažené v této knížce jsou ze života, jsou krásně graficky zpracované, a sedí opravdu na každého. Každý se v nich najde. Zároveň velikost knihy a jeho formát je skvělý, sice menší, než většina jiných knížek, ale skvěle vejde do ruky .. Velmi užitečné čtení k zamyšlení nad životem.
avatar
Soňa
příloha
klad Tato knížka je opradu úžasná. Je jedinečná v celkovém grafickém designu a promyšleném provedení každé stránky. Každé moudro má svou grafiku a barvu. Každé má svou stránku a čitatel má možnost do hloubky se zamyslet nad právě přečteným moudrem. Vzhledem k velikosti a menšímu formátu, jsem knihu měla přečtenou jedním dechem, ráda se budu ke knížce vracet a přemýšlet o hloubce těchto mouder.
avatar
Alena
příloha
klad Knihu Afirmace jsem doposud neznala, ani knihy tohoto typu jsem nikdy nevyhledávala. Člověk asi musí dozrát do určité fáze, aby ho to oslovilo. Já už v ní jsem, protože jen co se mi dostala do rukou hltala jsem stránku po stránce a uvažovala nad životem. Každá strana je moc krásně propracovaná, Člověk občas potřebuje vypnou a popřemýšlet o světě.
avatar
Kristýna
klad Kniha je fantastická. Afirmace jsem se naučila využívat při složité životní zkušenosti se zdravím. Pomáhaly mně lépe se vyrovnat se situací, dodávaly odvahu a naučily dívat se na svět ze zcela jiného pohledu. Díky nim lépe poznávám sama sebe, uvědomuji si moc svých myšlenek a podstatu bytí. Doporučuji si knihu (nebo třeba od Luisy L.Hay) pořídit, pročíst a neustále se k ní vracet. Třeba každý den náhodně otevřít stránku a podpořit sama sebe na své vlastní cestě.
avatar
Denisa
příloha příloha
klad Veľmi milá knižka, ktorá v sebe skrýva mnoho inšpirácií a afirmácií na každý deň :) Stačí náhodne otvoriť a často je to presne to čo potrebujete "počuť" :) Vrelo odporúčam, či už ako darček pre blízkych alebo pre seba, má krásny chutný formát akurát do ruky alebo aj na cesty :) Zaručene dávka povzbudenia namiesto kávy, odporúčam užívať pravidelne :) A nájsť si tú minútku dve každé ráno či večer a prečítať si aspoň jednu afirmáciu určite môže mnohým pomôcť žiť krajší, veselší a vedomejší život. Po čítaní tejto mojej som sa rozhodla, že idem hromadne nakúpiť ako darček na Vianoce všetkým, ktorý takéto povzbudenie do života potrebujú :)
avatar
Karolína
klad Kdybych knížku neměla možnost testovat, koupila bych si ji s jistotou sama. Miluji taková moudra. Většinu těchto životních pravd už v hloubi duše znám, ale zároveň vím, že pokud si je nebudu pravidelně připomínat, nebudu se jimi ani řídit. Když stojíte před nějakým rozhodnutím a nevíte si rady, není nad to, když si přečtete afirmaci, která vám pomůže v rozhodnutí. Beru to jako hodnotné znamení. Otevírám knížku postupně, nepřečetla jsem ji najednou. Ta moudra, která jsem dosud přečetla, mi přijdou pravdivá, což je velmi důležité. Souhlasit a věřit.
klad Možná jen to, že mi přišla kniha s mírně nakrčenými rohy, což já nemám ráda. Knihy vždy v perfektním stavu. Ale zachraňuje to věnování pro mě od autora, tudíž vím, že tato kniha je mi určena a budu jí hýčkat.
avatar
Jaroslava
příloha
klad Knihu jsem přečetla jedním dechem. Na 196 stránkách texty plné pozitivních myšlenek k zamyšlení a pohlédnutí se na svět z jiného úhlu.
klad Afirmace pro mě není pojem neznámý, pracuji s nimi již několik let a přiznávám, že jsou tím nejlepším lékem na bolavou duši. Kniha od Jana Menděla mě zase obohatila o spoustu dalších inspirativních myšlenek, ke kterým se budu ráda vracet.
klad Knihy afirmací by se měly stát povinnou četbou a obohacovat knihovnu každé rodiny. Občas každý z nás stojíme na prahu nerozhodnosti, bojujeme se strachem a nevíme si rady, kudy dál. Malou útěchou a krokem vpřed může být i nahlédnout do stránek knihy, třeba jen náhodně, a ponořit se do hloubky dané afirmace. Řešení přichází většinou samo a nečekaně.
klad Knihu doporučuji! Každé ráno do ní nahlédněte a nastartujte den s úsměvem na tváři a pozitivní náladou. Poznáte brzy, že svět je přátelské místo a že žijete život především sami za sebe.
avatar
Antonín
příloha
klad Kniha Afirmace mě zaujala, byla přečtena opravdu jedním dechem. Tolik pravdivých mouder po hromadě. V této knize listuji každý den, vždy se k ní budu vracet. Obsahuje mnoho odpověďí na spousty životních otázek. Rozměrově je menší, což mi vyhovuje, vejde se všude. Má krásný design. Každá informace, každá pravda je skvěle graficky i barevně zpracována. Je velmi poučná v dnešním uspěchaném světě.
avatar
Kamila
klad Kniha a její pozitivní hodnocení mě natolik zaujaly, že si na knihu šetřím body. Jsem zvědavá na její moudra. Vím, že se jedná o životní pravdy, že je mám mít denně před očima a život budu zvládat lépe. Těším se, jak mě ty životní pravdy povzbudí. Namaste!
avatar
Věra
klad kniha Afirmace od Jana Menděla je skvělou volbou, která vám může zlepšit celý život, často používám pozitivní afirmace, abych si tím přeprogramovala své myšlení, tato kniha je velmi dobrý rádce a pomocník a chtěla bych ji všem vřele doporučit !!!" :)
avatar
Marika
klad Mám velmi ráda citáty. Myslím si, že jdou ruku v ruce právě s afirmacemi. V jejich stručnosti je právě největší síla a jsou tolik pravdivé. Některé z uvedených afirmací jsem již zaznamenala a to je v podstatě dobře, protože je to důkaz, že mají smysl a velkou sílu. Je to berlička pro lepší harmoničtější život.
avatar
Lucie
klad knihu Afirmace od Jana Menděla jsem dostala na vánoce od své sestry. Ona moc dobře ví, jaké tituly knih mám ráda a u kterých si odpočinu. Tato kniha mě moc překvapila a líbí se mi. Citáty mám hodně ráda a proto tuto knihu všem doporučuji. Doma se neztratí