Důkladně jste otestovaly knižní novinku od Barbory Vajsejtlové s názvem "Mami, přidej!"

image
otestováno
Počet recenzí
8
jak jste hodnotily
5
6x
4
1x
3
1x
2
1
doporučuje
88 %
Testováno v období
od 6. 6. 2019
do 22. 7. 2019

 

Už jste četla knižní novinku od české autorky Barbory Vajsejtlové - Mami, přidej!? Pokud ne, máte jedinečnou příležitost přihlásit se do tohoto testování a rozšířit si čtenářské obzory. 

 

 

Chcete být supermatkou? Tak na to rychle zapomeňte...

 
Je jí skoro čtyřicet, má dvě děti, lehkou nadváhu, práci, kterou nenávidí, a pocit, že se s tím nedá vůbec nic dělat. Ženy v jejím okolí jsou na tom podobně, i když každá z nich pojímá mateřství jiným způsobem.
 

Jaké máte šance, když toužíte být alespoň ucházející matkou, a přitom nechcete, aby náplní vašeho života byly jen děti? A dá se krize středního věku překonat běháním?

 

Ukázka:


 

 

O autorce knihy - Barboře Vajsejtlové

 

Narodila se ve Strakonicích a vystudovala žurnalistiku a psychologii na Masarykově univerzitě v Brně. Má dvě děti a její první kniha Vánoce za dveřmi vznikla v podstatě jako vedlejší produkt z nekonečných rozhovorů na téma: „Když už konečně přijde Ježíšek?“ Rukopis zaslala do literární soutěže Albatrosu a ke svému nezměrnému úžasu uspěla.
 
Následovala kniha Ať jsou velcí zase malí, která čerpá především z autorčina dětského předsevzetí, že coby dospělá rozhodně nikdy nebude pracovat a bude si od rána do večera jen hrát. Bohužel se jí tento závazek nepodařilo splnit, a proto dnes – pokud zrovna nefunguje jako svačinářka, zdravotnice, psycholožka a závozník pro své děti – píše pro magazíny a deníky a snaží se pracovat na dalších knihách.
 
 
Hodnocení
8
avatar
Petra
Kniha Mami přidej! od Barbory Vajsejtlové je naprosto úžasná. Smála jsem se od začátku do konce! Každá situace, kterou hlavní hrdinka prožívá je popsána dokonalým vtipným jazykem a člověk se opravdu hodně nasměje. Příběh provází čtenáře životem "normální" vdané čtyřicátnice se dvěma dětmi, která se snaží změnit aspoň trochu svůj "nudný" všední život. Ukazuje, že ačkoliv jste neustále v zápřahu pracovních i domácích povinností, můžete to dokázat a splnit si svůj sen.Knihu doporučuji všem ženám, které se snaží "dokopat" sebe samu k dosažení svého cíle....protože takto kniha, vás opravdu namotivuje! Pokud jsou zde i muži, kteří se chtějí u knihy uvolnit a pobavit, nebojte se nechápavých pohledů ostatních a čtěte! Věřte, že se skvěle pobavíte!...můj partner už po knize také pošilhává.... :O)
klad námět příběhu
klad vtipný a sebekritický popis situací
klad motivující přístup pro čtenáře
klad další knihy s podobnou tématikou (Proč máma pije, proč máma nadává..)
klad obal knihy
klad nemám co vytknout
příloha příloha příloha
avatar
Michaela
Musím se přiznat, že zpočátku jsem z knihy byla docela zklamaná a po přečtení prvních cca 50ti stránek mi přišlo jako ztráta času ve čtení dále pokračovat. Zhruba od vánoční kapitoly ale kniha nabrala lepší směr, párkrát jsem se docela i zasmála a nakonec jsem si knihu vzala i do porodnice, kde jsem jí dočetla. Určitě se jedná o odpočinkové čtení, nic co by člověka mělo nějak obohat, spíš dodá trošku kuráže a odhodlání maminám, které si myslí, že jsou v tom samy. Ne, nejsou, ale matku na mateřské nejlíp pochopí zase jen matka na mateřské, proto je tohle ideální čtení především pro maminy.
klad obal
klad humor
klad nadhled
klad zbytečně dlouhé
klad někdy přespřílišná snaha o to být vtipná
avatar
Petra
Tato kniha o dost předčila mé očekávání. Naprostá pecka! Jsem z knihy opravdu nadšená, co se mi už ani nestává, tak jsem se místy smála nahlas a to je co říct. :) Realisticky popsaný příběh ženy středního věku, která má dvě děti. V práci po ni dube šéfová, děti skáčou po hlavě a hlavní hrdinka se s tím snaží statečně poprat. i když s dětmi nechcete bouchnout a držíte se zuby nehty, někdy to prostě neudržíte. I když mám jen jedno dítě, jsem o něco mladší, v některých situacích jsem se i já poznala. ( a myslím si, že se v tom pozná opravdu každá máma) Kniha Vám vnese nadhled, na situace které těžko zvládáte. Ujistíte se, že v tom opravdu nejste samy. :)
klad vtip
klad realistický pohled
klad nic
příloha příloha
avatar
Lenka
Kniha se mi opravdu líbila. Po pravdě jsem nečekala, že by mne až tak nadchla. Ohromně jsem se u ní bavila a chvílemi jsem se smála i nahlas. :-) Je to příběh ze života nás žen, jaký prožívá každý den většina z nás. Vtipně, nenásilně popsáno. Kniha se četla sama a určitě se poohlédnu po dalších od této autorky. Děkuji za zaslání, byla jsem překvapená a nadšená. Mohu doporučit jako odpočinkové čtení.
klad autentičnost
klad vtip
klad čtivost
klad nemám co vytknout
avatar
Tereza
Dobrý den :-) Kniha Mami, přidej je jedna z nejlepších, které jsem v poslední době četla. Nejen, že je velmi vtipně a smysluplně napsaná, ale ve spoustě myšlenek a situací, jsem se jako maminka dvou dětí opravdu našla. Důmyslně použité obraty, nadsázka, humor - to mě velmi uchvátilo a jen těžko jsem se mohla odtrhnout od četby. Čas od času jsem musela přečíst část i manželovi a i on byl velmi pobaven. Dokonce i můj tchán si pár stran přečetl a chce si knihu půjčit, což svědčí o její originalitě, jelikož je to vášnivý čtenář. Nezbývá mi nic jiného než jen poděkovat za možnost testování této krásné knihy :-) Moc všem doporučuji, zvlášť maminkám :-)
klad Vtipné, a to velmi - i pro muže
klad S příběhem se lze ztotožnit
klad Výborně napsané
klad Originální slovní obraty - celkově je kniha velmi originální
klad Nic
příloha
avatar
Radka
Jako nastávající mamince mi spadla tato kniha přímo do klína :). Protože podtitul " jak se (ne)stát supermatkou" se mi nyní hodí. Parádně se četla, spoustu vtipných historek a postřehů ze života maminky a zaměstnané ženy. Opravdu doporučuji pro nahled. Fakt jsem se u knihy nasmála - krásná kniha, ze života :).
klad styl psaní
klad rychle se četlo
klad zkušenosti
klad velmi vtipná
klad ryche utekla
avatar
Blanka
Moc děkuji za možnost testovat tuto skvělou knihu.Knížku jsem přečetla behem týdne a jsem z ní velice nadšenáPříběh čtyřicetileté matky a jejich dětí mě oprvadu chytil za srdce a vzala jsem si i nejaké rady k srdci pro sebe.Knížky tohoto typu mám opravdu velice ráda a jsem spokojená že jsem si ji mohla přečíst.Rozhodně tuto knížku půjčím i svým kamarádkam.
klad super knížka k přečtení
klad žádné výhrady nemám
avatar
anna
Kniha Mami přidej mě oslovila hned od prvních stránek a při čtení jsem viděla samu sebe i mé kamarádky, které stejně jako hlavní hrdinka vychovávají děti a bojují s nedostatkem času a touhou věnovat čas i sobě. Kniha je velmi čtivá, vtipná a nabízí různá řešení jak se poprat v dnešní hektické době s rodičovstvím a různými nástrahami, které musí každá matka překonat. Za mě určitě doporučuji k přečtení, každé ženě, která se ocitla v krizi a chce najít nový způsob jak vše lehce překonat.
klad vtipnost
klad styl vyprávění
klad téma
klad čtivost
klad --------------------
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel