Právě testujeme set kráječů 3v1 Alligator, který vám rychle a snadno pomůže s přípravou zeleniny 

image
otestováno
Počet recenzí
4
jak jste hodnotily
5
2x
4
2x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 12. 6. 2022
do 22. 6. 2022

Set kráječů 3v1 Alligator  

Set kráječů 3v1 Alligator kombinuje oblíbené produkty Alligator v jednom balení. Každá sada obsahuje kráječ Alligator se zásobníkem, štěpkovací nástavec Alligator, Alligator mini kráječ a zásobník pro kráječ Alligator. Kráječe jsou vyrobeny z kvalitní jihokorejské nerezové oceli 301 válcované za studena. V nabídce je zeleno-bílá varianta, či moderní černá. 

Kráječe Alligator 3v1 (3002) usnadňují krájení a přípravu zeleniny do salátů, pomazánek či do základu omáček, polévek a pomalého vaření. Ideální jsou pro krájení cibule, česneku, ovoce a zeleniny, zejména pokud si potrpíte na krájení do úhledně stejných kostek či hranolků. Kráječ má mnoho použití, ale je obzvláště skvělý při krájení cibule na kostičky, protože vršek nejen udržuje vše úhledně obsažené, ale také pomáhá blokovat výpary, aby se nedostaly do vašich očí. Štěpkovací nástavec dokáže s malým úsilím nakrájet i tvrdou kořenovou zeleninu, což je skvělé např. i pro výrobu domácích hranolek. Mřížky se snadno čistí, stačí je nazvednout, aby se uvolnilo jakékoli zachycené jídlo, a snadno jej vyčistit.  

  • Kráječ Alligator krájí tyčinky a kostky o rozměrech 6 mm x 6 mm, zásobník chytře pochytá vše, co je nasekané, na jedno místo. 
  • Nástavec na štěpkování kořenové zeleniny Alligator krájí tyčinky a kostky o rozměrech 12 mm x 12 mm. Vhodný také pro přípravu hranolek.
  • Alligator mini kráječ krájí tyčinky a kostky o rozměrech 3 mm x 3 mm.

Kráječ Alligator v černém nebo zeleno-bílem provedení krájí tyčinky a kostky jedním tahem. Kráječ je dodáván s praktickým zásobníknem, který chytře sbírá, co jste nakrájeli. Mřížka kráječe z kvalitní jihokorejské nerezové oceli o rozměrech 6 x 6 mm poskytuje skvělou každodenní standardní velikost. Nakrájejte cibuli, okurku a mrkev nebo si připravte salsu s paprikou a rajčaty nakrájenými na kostičky. Jemné hranolky připravíte tak, že necháte Alligator nakrájet brambory na jemné tyčinky "batonnet". Tato velikost čepele je nejčastěji používána v domácích kuchyních po celém světě.

Kráječ Alligator Mini je vhodným pomocníkem pro krájení drobné zeleniny. Je dodáván včetně zásobníku. V nabídce je buď v praktickém bílo-zeleném provedení, nebo v černé variantě. Kráječ Alligator Mini krájí tyčinky a kostky o rozměrech 3 x 3 mm.  Je tak ideální pro krájení drobné zeleniny, jako např.  česneku, chilli papriček apod. Kráječ je dodáván se zásobníkem, který chytře sbírá to, co jste nakrájeli.   

Nákupem sady kráječů 2v1 získáte základnu kráječe a k tomu dvě vyměnitelné krájecí mřížky s více noži (kráječ a štěpkovací nástavec pro kořenovou zeleninu). Součástí je také praktický zásobník na sběr nakrájených potravin standardní velikosti bez BPA. Tělo kráječe je vyrobené z robustního ABS plastu, nože kráječe z nerezové oceli.  

Kráječ Alligator 2v1 v praktické sadě, díky které obsáhnete krájení všech běžných potravin, které pro vaření potřebujete. 
 Sada obsahuje:

  • Štěpkovací nástavec s čtvercovými mřížkovými čtverci 12 x 12 mm pro krájení silnějších surovin a kořenové zeleniny, jako jsou např. brambory na hranolky.
  • Kráječ se čtvercovými mřížkami 6 x 6 mm je vhodný pro krájení potravin, jako je např. cibule či paprika a jiná zelenina. Odnímatelný zásobník potravin navíc chytře posbírá nasekané potraviny na jednom místě.


Kráječe jsou ideální pro krájení cibule, česneku, ovoce a zeleniny. Nejlépe je využijete při přípravě salátů ve velkém množství nebo pro přípravu kořenové zeleniny do polévek, omáček a k pomalému vaření. Snadného čištění dosáhnete rychle pomocí čisticí mřížky, která odstraní všechny zbytky. Všechny součásti jsou vhodné do myčky.


Více informací o setu kráječů 3v1 Alligator najdete TADY.

Alligator

Švédský vynález Alligator je všestranný kuchyňský nástroj, který usnadňuje přípravu jídla; ušetří vám čas a slzy, když krájíte cibuli a zeleninu.  

Alligator je duchovním dítětem inovátora Bennyho Engdahla, kterého omrzelo krájení cibule, když připravoval své oblíbené jídlo – Ölandské knedlíky plněné vepřovým masem. Vyžadují velké množství nakrájených brambor a cibule a každý ví, že krájení cibule je k pláči.  

Benny Engdahl kontaktoval svého přítele, vystudovaného inženýra Nikolu Knezeviće, který se stal zodpovědným za technický vývoj produktu. Než byl finální produkt připraven ke komerčnímu uvedení na trh, bylo zapotřebí mnoho prototypů k nalezení správného designu, správných materiálů a z

ejména správné oceli pro nože a síta kráječů. Švédský patent byl udělen v říjnu 2001. Nyní jsou produkty Alligator chráněny patentem celosvětově.  

Alligator vám pomůže lépe jíst, protože dělá z pracného sekání a krájení na kostičky zábavu. Díky kráječům je nyní proces rychlý, bezpečný a dokonce zábavný! Dokonale nakrájená cibule na stejné díly, rajčata nebo brambory jedním a snadným tahem. Dosáhněte profesionálních výsledků bez zvláštních dovedností nebo talentu. Investujete do produktu, který používá nejlepší jihokorejskou nerezovou ocel 301 válcovanou za studena. Váš Alligator zůstane neustále ostrý a poskytne vám roky precizního sekání zeleniny. 

Internetový e-shop mámedoma.cz je exkluzivním distributorem této značky na českém a slovenském trhu. Díky osobitému stylu a chytrým funkcím šitých na míru pro potřeby uživatelů, si je oblíbily miliony zákazníků zejména na britských ostrovech.

Hodnocení
4
avatar
Blanka
Kráječe jsem vyzkoušela a opravdu jsou skvělý.Udělala jsem bramborový salát za pomocí kráječe, taky pomazánku.Brambory,zelenina , vajíčka, salám , opravdu nádhera.Čištemi za pomocí přístroje,super . Všechno má svůj zásobník.Je dobrý že můžu teď se rozhodnouti cokoli nakrájet a bude to úhledně upravené
klad Design
klad Nemám nic proti
příloha
avatar
Lenka
Poměrně užitečné nástroje pro rychlé vytvoření líbivých salátů, či nasekání zeleniny do polévky. Mřížka na největší kostky zvládne i tvrdší druhy zeleniny jako je mrkev. Pro lidi potýkající se s velkou časovou vytížeností toto může být efektivní řešení, jak celé rodině snadno dopřát větší množství zeleniny. Doporučuji však jen těm kteří mají myčku, ruční čištění je kvůli ostrosti mřížek poměrně nebezpečné a také neefektivní. Tři kráječe také zabírají poměrně hodně místa, nelze je nijak skládat do sebe.
klad Rychlost práce
klad Snadné zpracování velkého množství zeleniny
klad Zabírá hodně místa
klad Obtížné čištění
avatar
Nikola
Ze začátku jsem myslela, že to jde velmi špatně, ale opravdu je potřeba rychle stlačit a nemusíte se bát použít více síly. Je to opravdu jednoduché a účinné jak na videu!! Jsem velmi spokojená a rozhodně doporučuji. Vyhnete se tam brečení u cibule. Stačí ji pouze oloupat a jeden pohyb a je vše pokrájené. Vyhovují i 3 různé nástavce, které se určitě využijí při jakémkoliv vaření. Jediná menší poznámka k barvám - uvítala bych i jiné možnosti, ale to je pouze estetické.
klad Jednoduchost používání
klad Šetření času
klad Snadné čištění
avatar
Ivana
Krájení - jednoduché Údržba - rychlá, doporučuji používat čistící mřížku, jinak bude čištění obtížné Bezpečnost - velice ostré Krájení je rychlé, ihned padá do přiložené misky. Vyzkoušeno: cibule, rajčata, papriky, okurka, brambory, mrkev - vše bez problémů
klad Ano
klad Mohlo být že spod opatřeno gumou, proti klouzání
příloha příloha