Otestovaly jste autokameru PILOT Q8 značky Niceboy

image
otestováno
Počet recenzí
9
jak jste hodnotily
5
3x
4
5x
3
1x
2
1
doporučuje
90 %
Testováno v období
od 26. 2. 2019
do 15. 3. 2019

 

PILOT Q8 je připravený na vše!

Autokamera PILOT Q8 nadchne i ty nejnáročnější uživatele. Kvalitní a detailní záběry ve vysokém super FullHD rozlišení, GPS modul, asistenční systémy ADAS, úžasná kvalita záběrů v noci, detekce radarů, či spousta dalších moderních technologií, to vše definuje autokameru Niceboy PILOT Q8 jako skvělého pomocníka pro monitoring vaší jízdy.

Super detailní rozlišení

Kamera PILOT Q8 nahrává v super FullHD rozlišení (2304x1296p), díky čemuž ze záznamu bez problému získáte čitelnou SPZ, nebo identifikujete obličeje řidičů. O perfektní kvalitu a ostrost záběrů se stará výkonný čip Ambarella A7 a kvalitní celoskleněná optika s 170° úhlem záběru. Díky těmto kvalitním komponentům dosahuje Q8 PILOT úžasných výsledků i při pořizování záznamu v noci. Pořízené záběry si můžete přehrát rovnou v kameře, na velkém 2,7 palcovém displeji.

GPS modul a hlídání rychlosti

Kamera je vybavena GPS modulem, který po celou dobu jízdy zachycuje aktuální rychlost i projížděnou trasu na paměťovou kartu. Díky funkci GPS přehrávače si pak můžete vše zpětně prohlédnout na Google Maps. Kamera také umožňuje aktivovat funkci, která Vás bude upozorňovat na překročení zadané rychlosti a disponuje i detekcí radarů a úsekových měření.

Klíčové vlastnosti: 

  • super Full HD rozlišení
  • GPS modul
  • asistenční systémy ADAS
  • úžasnou kvalita záběrů v noci
  • detekci radarů
  • a spoustu dalších moderních technologií

Hodnocení
9
avatar
Misa
Moje predstava byla, ze si koupim kameru, kterou vyndam z krabice, pricucnu na sklo a jedu. To se zde bohuzel nestalo. V baleni autokamery bohuzel chybi pametova karta. Dalsi nedostatek vidim v nastaveni kamery. Pokud chcete mit aktivni i funkci na upozornovani pred radary, musite nejdrive vlozit pametovku do kamery, pote vyhledat na strankach soubor ktery stahnete do pocitace a nasledne prehrajete do kamery. Dalsi negativum vidim v zasouvani kamery do drzaku. Zasunout jde velmi ztuha. Pres pocatecni obtize ovsem kamera funguje skvele. Ma velmi pekne rozliseni a siroky uhel zaberu. Velmi ostry obraz je i za noci a kamera umi dobre odstranit odlesky slunce. S prectenim SPZ protijedoucich vozidel neni zadny problem za jakehokoliv pocasi. Take velmi ocenuji nataceni ve smyckach, kdy se automaticky premazava nejstarsi zaznam.
klad Ostry obraz
klad Siroky uhel zaberu
klad Intuitivni ovladani
klad Nahravani ve smyckach
klad Absence pametove karty v baleni
klad Nutna pocatecni instalace identifikace radaru
klad Trochu obtizne uchyceni kamery do drzaku
avatar
Michaela
Byla jsem překvapena kvalitou obrazu z tak malého zařízení. Výborné rozlišení a to i za šera. KAmera disponuje i spoustou asistentů pro větší bezpečnost. Výhodou je také GPS a dlouhý napájecí kabel, který je více než dostačující. Co se týče ovládání kamery, je vše krásně přehledné a nastavení intuitivní.
klad GPS
klad Asistenti
klad Délka kabelu
klad Kvalita obrazu
klad Tužší sundavání z držáku
avatar
Věra
Solidně vypadající autokamera se spoustou doplňkových funkcí. Ovládání kamery je jednoduché. Prvotní nastavení zabere trochu času, než si projdete rozsáhlé menu. Součástí je držák na sklo s GPS modulem, který na skle drží opravdu dobře. Upevnění kamery do držáku a její vyjmutí chce trochu cviku a kontrolu zorného pole po opětovném usazení kamery do držáku, protože se poměrně lehce hýbe v kulovém kloubu. Dodávaný napájecí adaptér je poměrně velký s dostatečnou délkou přívodního kabelu umožňující schování kabelu i pod stropnici vozu. Obraz z kamery je kvalitní ve všech nastaveních není problém s čitelností SPZ ani při sníženém osvětlení. Upozornění na radary a asistent ADAS funguje poměrně dobře. Trochu nešikovné je nastavení zpožděného vypnutí, protože funguje za všech okolností i když si kameru vezmete domu a chcete nastavovat nebo přehrávat videa bez připojení napájení.
klad Dobrý obraz
klad Doplňkový asistent
klad Dlouhý napájecí kabel
klad GPS
klad Databáze radarů
klad Složitější osazení do držáku
avatar
Nikol
Kameru hodnotím celkově kladně a to zejména díky kvalitě obrazu i za horších světelných podmínek a snadnost ovládání kamery. Velmi užitečné mi přijde i upozornění na rychlost a radary. Bohužel mi zde chybí nějaký obal na kameru nebo alespoň kryt na objektiv.
klad Snadné ovládání
klad Dobré Full HD rozlišení
klad GPS
klad Dlouhý napájecí kabel
klad Široký úhel záběru
klad Kamera je hodně viditelná z venku
klad Chybí obal, nebo alespoň kryt na objektiv
klad Nutnost dokoupení SD karty
avatar
Anička
Slušná kamera s dostačující kvalitou záznamu. Jednoduché ovládání, příjemný vzhled a snadné upevnění na čelní sklo automobilu. Nevýhodou je nemožnost zapnutí kamery bez připojení do el. sítě (baterie je nejspíše využívána jen k nouzovému nahrávání v případě pohybu osob před zaparkovaným automobilem), nutnost aktualizace radarů, která se mi doposud nepodařila, protože sdxc karta, kterou jsem si zakoupil nepodporuje formátování FAT 32 a další kartu kvůli tomu kupovat nehodlám. Měla by být možnost aktualizace radarů za pomoci propojení kamery kabelem k pc.
klad Kvalita videa
klad Ovládání
klad Velikost
klad Dodání bez paměťové karty
klad Nutnost neustálého nabíjení
klad Aktualizace radarů
avatar
Klára
Dle mého soudu se výrobci autokamera povedla. Velký displej, dobrá optika a přehledné menu jsou velké plus. Na nasazování kamery a hlavně sundávání z nástavce je nutné si zvyknout, kamera drží v nástavci pevně ale během pár dní jsem přišla na fígl, který funguje. Nejvíce mě potěšilo kvalitní nahrávání i za horších světelných podmínek. Nahrávání funguje v širokém zorném úhlu. Kamera nejen nahrává, ale i Vás upozorní na rychlost a na radary. Tato upozornění si ale můžete samozřejmě i vypnout. Hlasitost hlášení se dá také nastavit na stupnici od 1 do 5. Další předností je i slot pro paměťovou kartu, která poslouží až do 128GB. Rychlost jízdy se dá vložit i do videa. Dalším plusem je i to, že nám ukazuje ujeté počty kilometrů od začátku nahrávání. Kamera nás upozorní i na vybočení z pruhu nebo auto před námi, aby nedošlo k nárazu. Kamera je lehká a menu je přehledné v češtině.
klad kvalitní obraz
klad české menu
klad 128 GB pam. karta
klad dlouhý kabel
klad GPS a gyroskop se zápisem do videa
klad hlášení úsekového měření včetně zobrazení průměrné rychlosti!
klad hůře se vyndavá z držáku
klad zbytečně časté hlášení o dodržování vzdálenosti za jedoucím vozidlem
klad občas hlásí zmatečně vyjetí z pruhu (zejména když jsou přípojné pruhy např. na dálnici)
klad absence paměťové karty
avatar
Jana Doláková
Kamerku jsem zakoupila manželovi na základě doporučení od kamaráda a také kvůli tomu, že od té doby co jsme v rodině 3, záleží mi na naší bezpečnosti i natom, abychom byli za volantem při našich častých jízdách po republice v bezpečí a pohodě. Kamerka je pečlivě zabalena do elegantní černé krabičky a v balení najdeme samotnou kameru, nabíječku do auta, USB kabel, přísavný držák a návod k obsluze. Jak manžel tvrdí, instalace kamery není žádná věda. Kamera umí maximální rozlišení 2304x1296 pixelů a disponuje 30 FPS. Před vozem dokáže zabírat 170 stupňů. Díky nejvyššímu dostupnému rozlišení, je obraz kvalitní nejen za světla, ale i zhoršených podmínek. Registrační značku na autě jedoucím ve městě před vámi tak přečtete i za snížené viditelnosti či v noci. Pokud chcete kameru, která dobře točí i ve tmě, je spolehlivá, ale hlavně umí i řadu funkcí navíc, můžu Niceboy PILOT Q8 určitě doporučit.
klad kvalita záznamu v noci
klad GPS záznam polohy
klad některé složitosti v nastavení
klad micro SD karta není v balení
avatar
Barbora
Kameru mám v autě zatím dva týdny. Za tu dobu jsem vyzkoušela všechny funkce a vymyslela i způsob vedení nabíjecího kabelu, tak aby nepřekážel ve výhledu. Zatím jsem si na lehce zhoršený výhled úplně nezvykla, ale časem to snad půjde. Funkce upozornění na vybočení z jízdního pruhu je poměrně otravná a v podstatě se nedá trvale používat.Hlásí jakýkoliv přejezd vodící čáry bez ohledu na "vyhozený blinkr".Aktualizovala jsem databázi rychlostních radarů, přesto mi to upozorní jen na jeden z pěti. Rozlišení je pro potřeby autokamery snad dostačující. Doporučuji zakoupit větší paměť, pětiminutové video zabere kolem 120 MB.
klad ukazatel rychlosti dle GPS
klad slušné rozlišení
klad paměťová karta není součástí balení
klad absence integrované paměti
klad asistent jízdy v pruzích
klad upozornění na rychlostní radary
avatar
Nikola
S kamerou Niceboy Q8 jsem velmi spokojená. Má velmi kvalitní a elegantní zpracování. Jednoduché ovládání, které lze rychle nastudovat podle jednoduchého návodu. Má opravdu široký úhel záběru, vysoké rozlišení (přečtete i SPZ vozidla) a dokáže nahrávat i v noci. Bez problému funguje upozornění na rychlostní radary a úsekové měření. Jezdím velké vzdálenosti, takže jako velkou výhodu shledávám všechny bezchybně fungující asistenční prvky a nahrávání ve smyčce (v případě zaplnění karty přehraje vždy nejstarší záznam). Pokud zvažujete koupi, určitě bych tuto kameru doporučila!
klad vzhled
klad kvalita obrazu
klad funkce
klad vetší rozměry
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel