Testovaly jste multifunkční čistič 3v1 Bissell CrossWave

image
otestováno
Počet recenzí
13
jak jste hodnotily
5
7x
4
6x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 28. 10. 2016
do 24. 11. 2016

Znáte to, málo času a nepořádek se kupí a kupí. Pro tento případ tu máme CrossWave, multifunkční čistič 3 v 1. Hledáme deset testerek, které ho otestují a podělí se s námi o hodnocení.

Ušetřete čas díky úklidovému pomocníkovi

Multifunkční čistič 3 v 1, který může zároveň vysát, umýt i vysušit podlahy ve vašem domě v jednom jediném kroku. Snadno přejde z tvrdých podlah na koberce. Díky systému 2 nádrží, udržuje čistou a špinavou vodu odděleně.

Součástí je speciální nástavec na okna a vzorek Multisurface Formula.

  • Kapacita nádoby na čistou vodu 0, 82 l
  • Kapacita nádoby na nečistoty 0, 48 l
  • Délka kabelu 7, 5 m
  • Váha 4, 9 kg
  • Výkon 560 W
  • Otočná hlava o 60°
  • Led světlo – svítí při stisknutí spouště
  • Vyjímatelný multifunkční kartáč na tvrdé/měkké povrchy
  • Použití na všechny utěsněné tvrdé podlahy a koberce

Více se dozvíte ZDE. (zatím není v českém jazyce)
Hodnocení
13
avatar
Jaroslav
klad Rychlý úklid. Moderní technologie to je pro mě Bissell CrossWave.Značná úspora času, dokonale uklizeno za pár minut. Hravě si poradí s každou podlahou. Precizně sestrojen. Pro mokré i suché vysávání naprosto ideální, zvládne hravě oboje. Ušetří fůru času a uklidí opravdu dokonale i velkou neplechu. Musím rozhodně doporučit.
avatar
Daniela
klad Vysavač Bissell CrossWave nemá chybu. Rychle se skládá a je s ním velice jednoduchá manipulace. Je vysoce účinný jak při vysávání různých povrchů podlah, tak při vysávání koberců. Krásně vysává i zvířecí chlupy, což velice oceňuji. Je to šikovný pomocník do domácnosti. Určitě stojí za to ho vyzkoušet.
avatar
Zuzana
klad V dnešní době je vysavač nedocenitelným pomocníkem v každé domácnosti. Mimo koberců je použitelný i na tvrdé podlahy, do auta nebo na čalounění. Při jeho vybírání stojíme před nelehkým úkolem, vysavačů existuje několik typů s mnoha rozdílnými parametry a funkcemi
avatar
Věra
klad Moc mě potěšilo, že jsem členem testovací skupiny a mohla jsem vyzkoušet vysavač Bissell CrossWave. Výrobek jsem složila bez problémů, je to jednoduché. Design je opravdu moc pěkný. Přečetla jsem si podrobný návod a šla udělat první test. Vysavač je proti mému o dost těžší a hlučnější, což mi ale nijak zvlášť nevadí. Má silný a dlouhý kabel, s kterým je náročnější manipulace, i když ho mám zajištěný, ale možná je to jen otázka zvyku. Na svém vysavači mám samonavíjecí, ten je při práci o dost praktičtější. Doma luxuji každý den a Bissel jsem použila už po mém ranním vysávání. Překvapil mě svým sacím výkonem, protože jsem vysála další nečistoty a chlupy z mých psích mazlíčků. Manipulace s ním je i přes jeho vyšší váhu dobrá. Líbí se mi, že je multifunkční, že se s ním dá vytřít dlažba i vyčistit koberec. Po úklidu se dá jednoduše vymýt a vyčistit. Oceňuji rotační kartáč, který výborně sbírá nečistoty. Ten jsem po umytí raději nechala vyschnout na topení. Vysavač se mi líbí, hodnotím ho pozitivně. Na každodenní vysávání si ponechám svůj a tento použiji na větší úklid spojený s vytíráním jednou za týden. Budu se muset podívat i na možnost nákupu náhradních dílů - rotačního kartáče, filtru atd., zatím neznám dostupnost. Nástavec na okna jsem stejně jako ostatní v balení neměla.
avatar
Marta
příloha příloha
klad Na tento vysavač jsem se moc těšila, děkuju za možnost testovat. Má krásný dizajn, moderní. Zkoušela jsem ho zatím na plovoucí podlahy, opravdu super, nemusím nejdřív použít klasický vysavač, vysaju a umyju najednou. Plusem je, že podlahy jsou hned suché, na dotek hebké. Nezanecháva šmouhy. Tepovala jsem i koberec u dveří, vypadá skvěle. Zkoušela jsem ho i na velkém koberci v obýváku, vysaje, vytepuje, vysuší... ne úplně. Přípravek multisurface formula má hezkou vůni.
klad Pro mně je příliš hlučný a těžký. Šňůra se neschovává dovnitř. Na kefu se namotávají vlasy. Chybí stěrka na okna. Cena je příliš vysoká.
avatar
Katka
klad Nejdříve bych chtěla poděkovat za možnost testovat tento multifunkční přístroj.
klad po rozbalení a sestrojen jsme se s manželem vrhli na první testování. Nejdříve mne překvapila váha testovaného produktu, je trochu těžší než jsem zvyklá a je i hlučnější.
klad Manipulace je snadná, pokud tedy nechcete vyjet na vyvýšenou podlahu nebo na schody (musí se celý zvednout a fakt to jde znát že je těžší).
klad Hodnocení napíšu formou porovnání:
klad Bissell Croswave x klasický vysavač:
klad PLUS: lépe saje, z koberce pobere vlasy, chlupy (pokud jsou zvířata), VYTÍRÁ
klad MÍNUS: nemá samonavíjecí kabel (prostě s tím zápasím), NEDOSTANE SE POD POHOVKU, POD KONFERENČNÍ STOLEK (když vysávám klasikou, tak jdu jen z jedné strany, zde bohužel Bissell i když má kloub, tak nezajede tak, aby byla hubice na podlaze a nadzvedává se). Obecně se nedostane tam kde je "zhoršený přístup" ani pod vyvýšenou skříňku, NA POHOVKU, DO ZÁHYBŮ, NA PAVUČINY, PARAPETY - VŠE CO JE MIMO PODLAHU
klad Bissell Croswave x tyčový el. vysavač
klad PLUS: VYTÍRÁ :-)
klad MÍNUS: u tyčového el. vysavače mám ještě vyvedenu hubici - tzn. tam, kde chci třeba vyluxovat pavučiny, tak prostě "vytáhnu hadici, která je stejná jako na klasice a vyluxuju to, navíc lze použít pro odsávačku. u Bissell toto není...
klad Bissell Croswave x tyšový aku vysavač
klad PLUS: nemusím přemýšlet kdy musím nabíjet, ihned k dispozici, lepší sací výkon, nesrovnatelné luxování (Bissell v tomhle zatím nemá u nás konkurenci - má neskutečný tah)
klad MÍNUS: kabel..., je těžký
klad Bissell Croswave x klasický mop (TWIST)
klad PLUS: Prostě si to takhle hezky vytírám v jedné ruce dítě, v druhé jezdím luxem a vytírám :-) SEN KAŽDÉ MATKY V DOMÁCNOSTI DVĚ MOUCHY JEDNOU RANOU, ODPADÁ LUXOVÁNÍ PŘED VYTÍRÁNÍM, PODLAHA JE TÉMĚŘ HNED SUCHÁ (musí se vícekrát projet jen se vzduchem, ale tam kde máme vytápěnou podlahu to je hned suché)
klad MÍNUS: stejně jako u klasického vysavače - nedostanu se všude, tak pak přichází na řadu hadr a nebo jednou za čas mop, popřípadě odsouvání pohovky a stolu. Nikde mi nestříká voda při ždímání, netahám s sebou kýbl. Občas zanechá zbytek špinavé vody, je to jen troška když se postaví po vytírání a vypne.
klad Celkově asi takto:
klad Je to bezkonkurenčně výborný pomocník pro kvalitní úklid, doma máme jen plovoučku a dlažbu plus 2 kusové malé koberce. byla jsem překvapena co vše vysává z koberce na mokro i na sucho, výborné je že si přepínám jak mokré vytírání tak možnost koberec x podlaha za chodu. když přejíždím z podlahy na koberec - trošku tomu drhnou kolečka (prostě se občas zasekne o koberec a musím použít trochu sílu. JEHO NEJVĚTŠÍ PLUS JE JEDNOZNAČNĚ VYSÁVÁNÍ A VYTÍRÁNÍ V JEDNOM prostě naprostá pohodička. Snažím se s ním vysávat a vytírat cca co 5 dní - voda je špinavá, prachu plno a pobere i vlasy - nečekala sem že toho tolik bude brát a hlavně že je tady všude tolik špíny, ale hold baráček... V bytě by to asi bylo jiné.
klad Při vysávání si poradí i se zaschlou špínou. Se samočištěním nemám dobré zkušenosti - voda mi vystříkla mimo základnu, proto váleček myji v ruce. i celé komponenty - filtr se musí nechat uschnout, jinak při dalším používání smrdí zatuchlinou.
klad Nástavec na okna jak bylo avizováno, popřipadě jak holky píšou že není součástí - já se domnívám, že je to ta "stěrka" a jako jo jde to setřít, ale žádný šlágr to není. Takže buď se domnívám špatně, nebo výrobce počítá s tím, že české ženy jsou málo zručné :-)
klad Závěrem - osobně bych tento pordukt nekoupila - ano koupila, pokud by měl vyřešeny mínusy, hlavní je teda ten kabel... a ohebnost kloubu - prostě aby se dostal pod stolek, který je vysoký cca 50 cm a široký 70 cm - prostě se tam nevleze, jen po půlku a toť vše... takže fakt musím z druhé strany...
klad Nezbavíte se žádného dalšího luxu v domácnosti - nic nebudu dávat pryč, snad jen mop vytáhnu jednou za čas, abych vytřela tam kam se nedostanu.
klad spolu s klasickým vysavačem a mopem jsou dokonalá trojka :-)
klad vše uvedeno v hodnocení
avatar
Kateřina
příloha příloha
klad Jsem moc ráda, že jsem vyhrála testování zrovna tohoto přístroje, protože upřímně řečeno, sama bych si ho asi nikdy nekoupila. Vysavač dorazil v době, kdy jsem byla v práci, takže balíček převzal manžel a vysavač rovnou sestavil. Říkal, že to nebyl žádný problém, že šlo všechno jednoduše a hladce. První testování už ale bylo na mě ;) Máme doma plovoučky, lino a koberec, takže jsem vysavač podrobila testování na těchto površích. Důkladně jsem si prostudovala návod, který je, dle mého názoru, psán dostatečně srozumitelně, do nádržky jsem nalila vodu s čistícím prostředkem, který je součástí balení a šla jsem na to. Začala jsem v kuchyni, kde máme linoleum. První dojem byl velice pozitivní a byla jsem nadšená. Na kuchyň navazuje chodba a vstupní chodba, ve kterých je plovoucí podlaha. Tady už začalo dost vadit, že vysavač se nedostane až ke stěně / lištám, takže zůstává kousek nedovysávaný. Přece jen, zrovna na plovoučce se prach usazuje nejvíce v rozích, u lišt a na lištách a tento vysavač nedosáhne až ke kraji a není možné sundat vysávací nástavec, takže po vysávání jsem ještě musela vzít vlhký hadřík a setřít rohy a lišty. Vysála jsem vždy určitou plochu nasucho a poté namokro. Na světlé plouvoučce jsem viděla jakoby šmouhu. Něco jako když mokrým hadrem rozetřete / rozmáznete špínu. Místo jsem ještě několikrát přejela vysavačem a poté ho zkusila přejet papírovou utěrkou. Výsledek můžete vidět na fotografii. Poté přišla na řadu ložnice a koberec. Opět jsem vždy vysála kus nasucho a poté namokro. Špíny z koberce vytáhnul opravdu hodně. Docela jsem koukala, protože vysávám několikrát týdně. Na druhou stranu koberec nebyl nikdy vysávaný mokrou formou, takže to byla již letitá špína. Při druhém vysávaní byla voda mnohem čistější. V koupelně a na toaletě máme opět linoleum a zde mi opravdu hodně vadilo, že se nedá dostat do rožků a menších zákoutí. Bydlíme v paneláku, takže těchto malých zákoutí je zde docela hodně. V obýváku a dětském pokoji je opět plovoučka, takže místy podobná zkušenost jako s chodbou. Nástavec na okna nebyl součástí balení, takže toto nemůžu zhodnotit.
klad Hlučnost je poměrně vysoká, ale není to nic zas tak hrozného, a i přesto, že vysavač je poměrně těžký, dobře se s ním manipuluje. Bohužel se mi při vysávání pletla napájecí šňůra a to i přesto, že jsem ji měla zaháknutou za háček pod madlem. Ale to je asi o zvyku. Bylo by super, kdyby byl vysavač na baterku, ale nevím, jestli by utáhla takový sací výkon. Ten je totiž opravdu vysoký a saje fakt dobře. Na váleček, který je ve vysávací hlavě, se skoro nemotají vlasy, což je super. Přístroj se čistí opravdu jednoduše. Špinavou vodu stačí vylít do záchodu, důkladně propláchnout, vyčistit váleček, vyndat ho a nechat vyschnout a je hotovo.
klad Když to všechno shrnu ..... Máme malé dítě a psa a vždy nejprve vysávám a až poté vytírám. Bez vysátí mám pocit, že jen roznáším prach, chlupy vlasy z jednoho místa na druhé. Od tohoto přístroje jsem si slibovala hlavně časovou úsporu. V tomto ohledu mě bohužel docela zklamal. Možná čase získám nějaký grif, ale nyní mi to trvalo přibližně stejně dlouho (nebo možná ještě o něco déle) než původní formou. Dost mi vadilo, že nakonec stejně není prostor u rohů a lišt dostatečně vysátý, takže jsem musela ještě vlhkým hadrem dovytřít. Za sebe můžu říct, že asi na "běžné" vysávání budu dávat přednost klasickému vysavači, kterým můžu vysát i pohovku, záhyby v křesle, lišty kolem plovoučky nebo třeba rohy pod stropem.
klad Myslím si, že by součástí základního balení mohl výt ještě jeden náhradní váleček a nevím, jak je to případně se servisní sítí a dostupností a cenou náhradních dílů.
klad Na koberce tento vysavač určitě doporučuji a budu půjčovat i rodině a kamarádům, aby si mohli vyzkoušet, kolik špíny vlastně mají doma :) Na druhou stranu, na plovoučky a lino mi přijde, že jeho potenciál není plně využitý a nemám pocit, že by byla podlaha opravdu čistá. Ale třeba dělám něco špatně a časem získám grif, aby bylo vše čisťoučké ;)
klad Vše popsáno v recenzi :)
avatar
Bohumila
klad po vybalení a přečtení návodu jsem sestavila přístroj a začala testovat.Sací síla je dostačující na suché vysátí z koberce vytáhl hodně nečistot.Máme skoro všude lino,takže vysat a umýt najednou je velká výhoda.Chlupy ze psa ,vlasy,nečistoty , vše zvládl.Pracuje se s ním dobře,hluk je srovnatelný s profesionálním čistícím strojem.Při mokrém vysávání je podlaha o dost míň mokrá než po vytření mopem.Vyčištění stroje na podložce je rychlé a pohodlné.Nádoby na vodu,filtr i kartáč po vyčištění jsem nechala do druhého dne uschnout.Podložka je výborný nápad,nezůstane na podlaze mokro.Jsem ráda že jsem ho mohla testovat tento přístroj,máme psa a já šiju ,tak na uklízení 3v1 mi vyhovuje .DOPORUČUJI.
klad Hlučnost
avatar
Helena
příloha příloha
klad Čistič jsem s manželem složila dle manuálu, který je velmi podrobný. V balení žádný nástavec na okna nebyl.
klad Nejprve jsem začala čistit koberec v kuchyni, po kterém se chodí nejvíce. Přístroj má krásný design, ale je dost těžký, přesto ale pracoval velice dobře, použila jsem mokré vysávání a byla překvapena, jak dokonale odstraní veškeré nečistoty, dokonce i rozlitý jogurt krásně odstranil. Poté jsem pokračovala v ložnici, kde je také koberec s vyšším chlupem a mohu říci, že nebyl žádný problém přejít z jednoho druhu koberce na druhý, zde jsem také použila mokré čištění, ani se nedalo věřit tomu, jako prokouknul, to samé jsem udělala s ostatními koberci v bytě a pak vyzkoušela přepnout na dlažbu v koupelně, kde to šlo také moc dobře a dlažba zůstala suchá. S kabelem jsem si poradila tak, že jsem ho zachytila o háček pod rukojetí, aby se mi nepletl pod nohama. Led světlo je vyhovující. Po dokončení práce s čističem jsem ho vyčistila mechanicky, zatím jsem nepoužila samočinné čistění, to vyzkouším příště. Všechny vyjímatelné části jsem omyla pod tekoucí vodou a nechala vysušit.
klad S přístrojem jsem spokojena až na malá negativa. Jsem moc ráda, že jsem získala tak skvělého domácího pomocníka, který mi pomohl dokonale zvládnout úklid před Vánoci. Určitě bych ho doporučila.
klad Chyběl nástavec na okna a přístroj je těžší.
avatar
Markéta
příloha příloha
klad Na tenhle přístroj jsem byla hodně zvědavá. Už před testovací výzvou jsem shlédla videa. Byla jsem na vážkách jestli je to něco, co bych doma využila, protože rozlitý celý oběd, to se mi snad nikdy nestalo.
klad Zaujala mne hlavně funkce vytírání a vysávaní v jednom a nástavec na okna, který měl být součástí.
klad Vysává a vytírá najednou, což je pro mne zajímavé. Obojí dělá poměrně hodně dobře.
klad Hodí se určitě na velké plochy, ale ne moc členité, protože je prostě dost těžké tlačit před sebou minimálně 5 kg + objem vody v nádržce a u toho různě kormidlovat. Je to otázka cviku, ale hodil by se pojezd, jako má třeba sekačka:-)
klad Má dlouhou šňůru.Hezky pruží, kdy do něčeho narazíte, nepoškodí nábytek.
klad Docela dobře se čistí, vše jde umýt pod vodou.
klad Součásti jdou pěkně otvírat i rozebírat, vše těsní, myslím kvalitně vyrobeno a kvalitní materiál.
klad Vysává dlouhé vlasy a nenamotává je na kartáč-to je teda veliké plus!
klad Přiložený prostředek pěkně voní.
klad Nedělá šmouhy na plovoučce, máčí ji minimálně a hned vodu odsajete.
klad Má dva různé mody pro koberec a pro tvrdé podlahy, snadno se přepínají.
klad Snadno se ovládá i postřikování vodou.
klad Návod mi přišel srozumitelný.
klad Je těžký a docela hlučný.
klad Nemá nástavec na okna, jak bylo uvedeno v popisu.
klad Když chci vysát koberec s vyšším vlasem, je potřeba tlačit ho před sebou dost velkou silou, na to by se hodil ten pojezd.
klad Kusový koberec nevysajete, kartáč ho dost namotává. Pokud bude podlepený po celé ploše, tak to není problém.
klad Jsem zvyklá u úklidu vysát třeba i sedačku, židle, to nelze, je příliš těžký a velký.
klad Led osvětlení toho moc nenasvítí, za mne zbytečné.
klad Nelíbí se mi, že šnůra není navíjecí do přístroje.
klad Vysoká cena.
klad Nevím, zda je u nás servis a prodej náhradních dílů, třeba nový kartáč časem určitě bude potřeba...
avatar
Kateřina
příloha
klad Výhra v tomto testování mě hodně potěšila. Vysavač dorazil přesně včas a to hned druhý den po malování. Takže jsem ho inhned sestavila, což bylo velmi jednoduché. A šlo se testovat. Přiložený čistící prostředek má velmi příjemnou vůni. Matovy povlak po malování byl pryč ihned po prvním vysátí. Nádobka na špinavou vodu byla hodně špinavá. Hlučný mi vůbec nepřijde, sací výkon je perfektní, vysaje opravdu dobře. Vysavač jako takový je lehký, dobře se přenáší. Závěr: není na denní vysávání, ale na pravidelný poradny úklid je to perfektní. Nahradí kýbl s vodou. A jeste pořádně vysaje a vytepuje koberec. Neocenitelný pokud se doma něco vylije na podlahu.
klad Nevýhoda je šňůra, kabel, který se mi pořád pletl. Ocenila bych baterku, bez šňůry. Mokré vysávání pokud jedete podél stěny, tak jsou nevytreny skoro čtyři centimetry. Pokud se jede kolmo, tak nevytre cca 0,5-1cm.
avatar
Lucie
příloha příloha
klad Tohle testování mě opravdu potěšilo,protože jako máma malého prcka je v domácnosti potřeba. Jen co čistič přišel tak jsem ho hned rozbalila a začala studovat návod,ten je srozumitelný,avšak jsem se z počátku trochu bála,abych vše dobře sestavila a pracovala s ním tak jak se má. Nejprve přišly na řadu koberce,které čistič skvěle vysál,až jsem koukala kolik nečistoty v nich bylo,jen co jsem zkontrolovala nádržku na nečistoty byla jsem v šoku. Perfektně sebral i vlasy,které jsem musela z vysavače vybírat,aby mohl vysát další chuchvalce. Neměl problém ani s kobercem,který má vysoký vlas,vše skvěle "vysál". Dále jsem pokračovala podlahami v kuchyni a chodbě,kde mám linoleum,bála jsem se,aby podlahy nezůstaly moc mokré,ale to se nestalo,ba naopak bych řekla,že byly sušší,než když podlahy vytírám mopem. Jen musím podotknout,že ihned po vytření je potřeba čistič postavit do stojany,protože já to neudělala a vytekla mi z něho trocha špinavé vody. Zatím jsem ještě nezkoušela větší nečistoty,ale věřím,že i ty by zvládl lehce. Vyčištění se mi také podařilo,tak už se mi všechny části,které je potřeba vyčistit suší na topení.
klad Je trochu hlučnější a těžší,než klasický vysavač.
avatar
Blanka
klad Z tohoto čističe mám opravdu velikou radost,jen co balíl přišel hned jsem šla čistit složit a vše prozkoumat :-) Složení bylo docela jednoduché,návod je také velice dobře popsaný.Druhý den jsem čistič vyzkoušela na koberec a na podlahu a musím říci že práce s ním opravdu úúúúžasná koberce jsou krásně vyluxované a podlaha také.Manipulace je velice příjemná.Za tento čistič jsem velice ráda je to pomocník který mi v domácnosti strašně moc pomůže.