Už jste četli knihu Slušnost není slabost? Podělte se s námi o svůj názor

image
otestováno
Počet recenzí
44
jak jste hodnotily
5
30x
4
14x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 11. 12. 2018
do 15. 5. 2019

Knížka přináší odpovědi na různé otázky, např.:

Komu mám podat první ruku – svému nadřízenému, nebo jeho ženě?

Jak navzájem seznámit své hosty, aby se někdo neurazil?

Co si vzít na sebe při společenských setkáních?

 

Naše společnost hrubne, zdvořilost a laskavost se vytrácí neznámo kam, to je prostě fakt. Co bylo dříve nepřípustné, je dnes normální, nebo je dokonce bráno pozitivně - jako „cool“. Ani naši čelní představitelé, významné osobnosti, které by měly být příkladem, si mnohdy nejdou pro nadávky a sprostá slova daleko. A nejvíc iluzí asi ztratíme, když se podíváme na nějakou internetovou či facebookovou diskusi. Tolik vulgarity a urážek, které se pod rouškou anonymity na nás vyrojí, by dříve stačilo na několik trestních oznámení. „Je smutné, že tento příklad sledují naše děti. Nechceme moralizovat, ale rády bychom připomněly některé zásady, které mohou udělat náš život příjemnějším,“ říká Květoslava Santlerová, jedna z autorek knihy SLUŠNOST NENÍ SLABOST

 

Najdeme zde odpovědi na tyto otázky i mnoho dalších. V roli čtenářů si zopakujeme to, co bychom už měli znát, ale dozvíme se i různé zajímavosti ze světa společenského chování. Dodržování zmíněných pravidel nám bezpochyby usnadní vzájemné soužití. Naše chování ve společnosti je navíc jedním z významných prvků, které tvoří jak naši osobní image, tak image naší firmy.

Společenská pravidla se nám mohou v praxi pěkně zamo­tat, a být tak zdrojem řady trapných, ale i komických situací. A právě s nimi autorky v knize pracují. Vše s úsmě­vem popisují na situacích z běžného života, pracovního i společenského prostředí. Knihu podtrhují vtipné a originální ilustrace Denisy Proškové.  

„Zdvořilost a znalost společenských pravidel je předností. Věříme, že se nám podaří alespoň trochu přispět ke kultivaci vztahů mezi lidmi,“ dodávají závěrem autorky Květoslava Santlerová a Lucie Brothánková.
Hodnocení
44
avatar
Veronika
Kniha je velmi zajímavá, hodně informací jsem si díky ní osvěžila. Bohužel v dnešní době zjisťuji, že tyto zásady slušného chování začínají být spíše výjimkou, než běžným standardem. Knihu by si dle mého názoru měl přečíst úplně každý. Je to takový malý souhrn, co by měl člověk znát, jak se chovat, obléci apod.
klad Jednotlivé kapitoly jsou stručné.
klad Není to nudná encyklopedie, ale čtivá kniha.
klad Jediné, co bych trošku vytkla jsou podnadpisy v uvozovkách, pro které se domnívám, že nebylo úplně dobře zvoleno písmo. V některých případech se podnadpis špatně luští.
avatar
Kamila
Kniha se zabývá velice důležitým tématem dnešní doby. Moje děti už chodí na Facebook, dcera navštěvuje víceleté gymnázium, kde se mluví jinak a pak se setká s dětmi, které rodiče nechají samotné, nezajímají se o ně. Takže něco jde ovlivnit a něco ne. Být slušný je velice důležité.
klad Zajímavé a důležité téma.
klad Nic.
avatar
Jita
knihu slušnost není slabost jsem si nejprve prolistovala a pak se začetla po různu do kapitol. Tzn.,že tuto brožovanou knihu jsem nečetla od začátku do konce,jak jsem zvyklá,ale vůbec nevadilo,když jsem kapitoly střídala. Dávám palec nahoru a všem doporučuji.
klad Velmi dobře napsané
klad nic
avatar
Martina
Kniha je moc prima, zaujala me na prvni pohled a moc se mi libi ilustrace Denisy Proškové. Musela jsem si nektere citaty dat na facebook, jak me nadchly, i kdyz je znam, ale ve spojeni s temito obrazky je to zase jine.. Knih o chovani a etikete je sice na trhu rada, ale tato kniha je zase podana trochu v jine forme a ilustrace vse krasne podtrhuji...ano, je pravda, ze upozornovat na to, jak se ma clovek chovat, je stale na programu dne, u deti, i u dospelych...plati i v tomto pripade ono zname...ucit se, ucit se, ucit se...knihu jednoznacne doporucuju, i jako darek...klidne treba pro teenagery, pro ty vhodna uz kvuli obrazkum, mozna i do skol.
klad Skvele obrazky
avatar
Petra
knihu Slušnost není slabost jsem přečetla za 2-3dny úplně celou. dozvěděla jsem se spoustu nových věcí a osvěžila si ty, které už jsem znala. myslím si, že se jedná o kvalitní knihu a že by si jí mělo přečíst více lidí a proto ji jako putovní posílám kamarádce a ta jí po přečtění opět pošle dál :-)
příloha
klad optimální počet stran
klad lehce se čte
klad je zajímavá
klad nic
avatar
Karolína
Co se týká vzhledu, tak knížka je pěkně, vtipně ilustrovaná, písmo tak akorát pro rychlé čtení. Formát knížky se špatně zařazuje do knihovny, ale je to o vkusu vydávajícího. Obsah knížky člověku připomene jak by se měla dnešní společnost chovat v různých situacích. Už na začátku jsem měla chuť hodnotit ostatní lidi, jestli se chovají, tak jak by měli. Ale neudělala jsem to, protože i v knížce je vlastně pravdivě popsáno, ať se zamyslíme především nad sebou. A připomeneme si situace, které by měly být samozřejmostí nebo zjistíme něco co neznáme.
klad ilustrace
klad čtivost obsahu
klad formát knížky
avatar
Renata
Jedinečný pomocník do každé rodiny. Novinky pro děti a oživení pozapomenutého pro rodiče. Srozumitelně a dokonale popsaná základní i hlubší pravidla společenského chování a pravidel. Můžeme svou poučeností a vědomostmi přispět k milejší, jemnější společnosti a hlavně jít příkladem svým dětem.
klad Nápad
avatar
Radka
Knížka byla krásná již na první dotek. Už když jsem ji poprvé držela v ruce nenápadně jsem ji hladila. Už v té chvíli mi přišla výjimečná. Pak jsem ji přečetla asi za 3 hodiny. A to jsem nic nepřeskočila. Byla milá, poučná a když jsem spoustu věcí věděla v každé kapitole mě něčím překvapila.
klad grafická úprava
klad přehledná
klad srozumitelná
klad poučná
klad vhodný dárek
avatar
Jaroslava
Tak konečně jsem se k ní dostala! Včera večer jsem do ní lehce nakoukla a už jsem se neodtrhla. Označení "Průvodce společenskými pravidly s nadsázkou" skutečně vystihuje to, o co jejím autorkám určitě šlo. A to nevtíravým, nevnucujícím způsobem zapůsobit na lidi kolem nás. Myslím si, že by tuto knihu "skousli " i pubertální výrostci :) a nejen, že by v nich něco zůstalo, ale určitě by se u ní i bavili. Ilustrace s vtipnými a zároveň moudrými texty knihu nádherně doplňují.
klad vše
avatar
Hana
Zúčastnila jsem se setkání testerek ŽENY s.r.o. ve Žďáře nad Sázavou. Moc se mi líbila atmosféra celé akce. Dostaly jsme odpovědi na všechny naše otázky. Jako bonus jsme si odnesly knihu Slušnost není slabost. Hned jsem se do knihy začetla. Líbil se mi způsob napsání celé knihy, použité citáty a hlavně informace , které jsem se při čtení dozvěděla. Určitě bych knihu doporučila pro všechny lidičky.
klad zajímavé informace
klad napsané s humorem
klad krásné citáty
avatar
Bára
Děkuji za tuto knihu. Krásně přehledné informace, které jsou předávány nenucenou a vtipnou formou. Líbí se mi přímé zkušenosti autorky, u kterých se člověk zasměje, ale i divý, co se ve světě děje. Představování ve společnosti mi vždy dělalo trochu problém a teď už vím, že v předkrmu se chleba odlamuje :). Kniha je taková základní etika v několika bodech, které každému v jakémkoliv věku připomenou pravidla slušného chování. Doporučila bych každému, kdo si to chce zopakovat.
klad krátké kapitoly, ale vždy vše důležité
klad vtipná forma
klad základ pro všechny věkové kategorie
avatar
Diana
Úžasné počtení, stručné ale všeříkající. A za mě jsou perfektní i ilustrace, velmi trefné. Moc se mi líbí jazyk, kterým je kniha psána. Je opravdu čtivá a občasný uvolněný styl je ideální i pro zapojení celé rodiny. Mám ráda čtení a vedu k tomu i své známé a tuto knihu budu určitě doporučovat a už se těším, až ji půjčím mamince.
klad jazyk
klad ilustrace
klad tema
klad format
avatar
Veronika
Zabavnejsi formou se snazi ctenari priblizit, jak slusne vystupovat na verejnosti, ale spise v souvislosti s nejakou formou reprezentace at sve osoby ci spolecnosti, kterou zastupuje. Libi se mi vtipne citaty a priklady z praxe - ty me opravdu bavily cist...
příloha příloha
klad vtipne citaty
klad shrnuti na zaver kazde kapitoly
klad zabavna forma
klad priklady ze zivota
klad nehodi se uplne pro kazdeho
avatar
Jiřina
Knihu jsem dostala na setkání testerek a mohu říci, že jsem ji četla jedním dechem. Mnohé z testerek by si ji měli přečíst a zamyslet se nad svým chováním a uvědomit si, že některé věci nejsou samozřejmostí. Knihu jsem půjčila i v práci, tak snad zaujme i je.
klad Doporučuji
avatar
Alexis
Děkuji moc za možnost testovat. Tuším, že řadu těch pravidel jsme se učili už na základní škole, ale když pro řadu věcí tehdy ještě člověk neměl využití, není divu, že to zapomněl stejně jak učivo o prvocích. Takže určitě se hodí mít takovou publikaci po ruce. Co bych osobně doplnila,by asi byly lekce společenského taktu, jsou takové drobnosti, kdy okolí na člověka kouká jak na blázna, i když ten, ke komu si člověk dovolí určité chování, to bere v klidu. Například že člověk nemá poučovat učitele nebo připomínat šéfovi, co ještě neudělal. Nevím, jestli je to jen otázkou vkusu, nebo se to fakt nemá.
příloha
klad Přehlednost
klad Grafická úprava
klad Způsob podání společenských pravidel
avatar
Vladimir a helena
Knihu mi dala precist sousedka a napred jsme ji jen prolistovali.. ma spoustu ilustraci a textu vni neni zas tak moc a cte se dobre. Je to poutave poucne a nektera pravidla slusneho chovani neni na skodu si ozivit. Naslajsem i veci ktere jsem nevedela ani po nich nikdy nepatrala. Stoji za to venovat ji chvilku casu.
klad Ilustrace
klad Poutavy text
avatar
Kvetoslava
Knihu Slušnost není slabost jsem obdržela na setkání testerek v Ostrave. Jsem za ni velmi vdečná. Kniha zajimavym zpusobem s prvky humoru predstavuje etiketu chování. Velmi mē zaujala, určite to neni kniha, kterou si prectu jen jednou.Doporučuji všem k prečtení, k motivaci k rade.
klad e
avatar
Pavla
S knihou Slušnost není slabost jsem velmi spokojena, moc se mi líbí způsob , jakým je napsána, Je psaná srozumitelnou a příjemnou formou. Určitě jsem se dověděla i něco nového o etiketě. Knihu bych doporučila každému k přečtení i zamyšlení se nad svým chováním.
klad obsah knihy
avatar
Jana
Kniha komentuje každodenní, i příležitostné situace a pravidla slušného, která je třeba v těchto situacích dodržovat. Ke každé situaci je uveden alespoň jeden příklad, který většinou pobaví. Na konci každé kapitoly je shrnutí nejpodstatnějších věcí, které bychom si měli pamatovat. Obrázky v knize jsou poutavé a většinou je u nich zajímavý citát od známé osobnosti. Člověk si osvojí základní pravidla slušného chování a ještě se zasměje. Kniha má kolem 100 stran, což je na tento žánr perfektní počet.
klad vtip
klad ilustrace
klad příklady ze života
klad žádné nejsou
avatar
Jana
Děkuji za možnost přečíst si knihu Slušnost není slabost. Knihu jsem dostala na setkání testerek v pracovně v Litoměřicích. První dojem super kniha. Opakování je matkou moudrosti.Hezky se to čte. Snad i v hlavě něco zůstane a ve vhodném okamžiku si na to vzpomeneme.
klad čtivá kniha
klad zajímavé informace
klad nenašla jsem nic co by se mi nelíbilo
Zobrazit více recenzí