Už jste četli knihu Slušnost není slabost? Podělte se s námi o svůj názor

image
otestováno
Počet recenzí
44
jak jste hodnotily
5
30x
4
14x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 11. 12. 2018
do 15. 5. 2019

Knížka přináší odpovědi na různé otázky, např.:

Komu mám podat první ruku – svému nadřízenému, nebo jeho ženě?

Jak navzájem seznámit své hosty, aby se někdo neurazil?

Co si vzít na sebe při společenských setkáních?

 

Naše společnost hrubne, zdvořilost a laskavost se vytrácí neznámo kam, to je prostě fakt. Co bylo dříve nepřípustné, je dnes normální, nebo je dokonce bráno pozitivně - jako „cool“. Ani naši čelní představitelé, významné osobnosti, které by měly být příkladem, si mnohdy nejdou pro nadávky a sprostá slova daleko. A nejvíc iluzí asi ztratíme, když se podíváme na nějakou internetovou či facebookovou diskusi. Tolik vulgarity a urážek, které se pod rouškou anonymity na nás vyrojí, by dříve stačilo na několik trestních oznámení. „Je smutné, že tento příklad sledují naše děti. Nechceme moralizovat, ale rády bychom připomněly některé zásady, které mohou udělat náš život příjemnějším,“ říká Květoslava Santlerová, jedna z autorek knihy SLUŠNOST NENÍ SLABOST

 

Najdeme zde odpovědi na tyto otázky i mnoho dalších. V roli čtenářů si zopakujeme to, co bychom už měli znát, ale dozvíme se i různé zajímavosti ze světa společenského chování. Dodržování zmíněných pravidel nám bezpochyby usnadní vzájemné soužití. Naše chování ve společnosti je navíc jedním z významných prvků, které tvoří jak naši osobní image, tak image naší firmy.

Společenská pravidla se nám mohou v praxi pěkně zamo­tat, a být tak zdrojem řady trapných, ale i komických situací. A právě s nimi autorky v knize pracují. Vše s úsmě­vem popisují na situacích z běžného života, pracovního i společenského prostředí. Knihu podtrhují vtipné a originální ilustrace Denisy Proškové.  

„Zdvořilost a znalost společenských pravidel je předností. Věříme, že se nám podaří alespoň trochu přispět ke kultivaci vztahů mezi lidmi,“ dodávají závěrem autorky Květoslava Santlerová a Lucie Brothánková.
Hodnocení
44
avatar
Olga
Ctiva kniha s hezkou grafikou a velkymi pismeny. Tema je nenasilne a vtipne zpracovane, vhodne pro kazdeho. Pro mne je ale prilis zavadejici nazev. Po jeho precteni jsem mela uplne jinou predstavu o obsahu. Neprijemny pro mne byl format knihy. Spatne se mi drzi v ruce.
klad Zpracovani a grafika
klad Velka pismena
klad Nazev mi evokoval jine tema
klad Format knihy
avatar
Radka
Zajímavá kniha, jejíž obsah by měl patřit do školních učebnic. Z mého pohledu jsou v knize pouze základy slušného chování, bohužel se ve společnosti čím dál více setkáváme s neznalostí i samotných základů slušného chování. Líbí se mi, jak je kniha doplněna o skutečné zážitky autorky.
klad Doplnění knihy o skutečné zážitky autorky.
klad Překlepy v knize
avatar
Petra
Knížka Slušnost není slabost je velice příjemné čtení. Formou povídání si s vámi, vám naznačuje co ano, ve společnosti, a co je už jaksi "za čárou". Nejsou zde žádné demagogické názory, jsou zde pouze myšlenky k zamyšlení a velice lehká doporučení. S knihou se může ztotožnit jak intelektuál, tak i teenager, který začíná objevovat svět. Dávám za 1.
klad Lehkost s jakou je psána.
klad Srozumitelnost pro veškeré spektrum populace
klad Nenašla jsem nic, možná jen, že to čtení tak rychle uteklo...
příloha příloha příloha
avatar
Magdalena
Úžasná a inspirativní kniha pro každého, kdo chce trochu vypadat a působit na okolí dobře. Knihu doporučuji každému. Vypadat slušně nemusí být ani až tak drahé a chovat se slušně a vnímavě ke svému okolí je dost zásadní věc která navíc nic nestojí. Krásný a dárek, už vím milion lidí, kteří by tu knihu potřebovalo přečíst :))
klad použitelná
klad vtipná
klad praktická
klad vlastně vůbec nic mne nenapadá
avatar
Lucie
Čtu hodně ráda a tuto knihu jsem si vzala od dědy. Musím říct, že mě tam dost věcí překvapilo. Kniha je psána jednoznačně a lehce se dá vše pochopit. Jsem ráda, že jsem si mohla knihu přečíst a doporučuji to i ostatním. Nikdy není pozdě se dozvědět něco víc nebo si osvěžit paměť. Opravdu sjem byla z některých rad převapená a kniha mě v mnoha ohledech i rozesmála.
klad cena
klad srozumitelná
klad žádné
avatar
Jitka
Kniha Slušnost není slabost je pro každého z nás. Psaná jasně, heslovitě a hlavně s vtipem. Slušnost se z naší společnostivytrácí, čož je velká škoda a přitom by měla být první a základní vlastností našeho života, kterou se učíme od malička v rodině a ve společnosti. Nikdy není na škodu začíst se znovu a znovu do této knihy a oživit si to co jsme možná zapomněli a nebo si nejsme jisti jak na to. Určitě doporučuji.
klad vtipná a zároveň poučná
klad hezky ilustrovaná
klad formát knihy
klad velká písmena špatně čitelná
avatar
Blanka
Kniha ,, Slušnost není slabost" je úžasným a vtipným pomocníkem ke vstupu do společenských událostí. Není nad to cítit se v takových případech jako,,ryba ve vodě ", prostě přirozeně se reprezentovat. Moc se mi líbí přehlednost knihy a shrnutí na konci každé kapitolky.
klad přehlednost knihy
klad vtipnost
klad nemám co vytknout
avatar
Martina
Kniha Slušnost není slabost-průvodce společenskými pravidly s nadsázkou, je napsána velmi zábavnou a poutavou formou. V bezmála sto stránkové publikaci autorky nastiňují základy etikety, pravidel slušného, společenského, distingovaného a taktního chování v různých životních situacích, při společenských událostech a návštěvách, v zaměstnání, ale i v běžném mezilidském kontaktu. V jednotlivých kapitolách doplněných o četné, krásně ztvárněné ilustrace, laděné do odstínů červené, bílé a černé rozebírají autorky témata a situace všedního dne od pozdravu, přes představení sebe i jiných lidí až po záležitosti, týkající se vhodného oblékání a chování při stolování nebo komu a při jakých příležitostech smíme nabídnout tykání. Kniha je dobrým průvodcem i v oblasti vhodného chování při cestování nebo v roli hosta i hostitele, rozebírá i časté společenské prohřešky a faux pas. S touto knihou se člověk opravdu ve světě etikety jen tak neztratí a ani ničeho nezalekne.
klad zábavná forma
klad stručná forma
klad hezké ilustrace černo-bílo-červené
klad důležitost a aktuálnést obsahu
klad přehledné členění kapitolek
klad trochu familiérní, ale nemusí to být na škodu
klad někdy až příliš stučné
klad někdy více kritické k mladší adolescentní generaci
příloha
avatar
Věra
Kniha Slušnost není slabost mne zaujala svým názvem a zvoleným tématem. V dnešní době je slušnosti méně a tato kniha by mohla slušnost zase vrátit zpět, kde byla dříve. Je velice pěkně zpracovaná a ty obrázky jsou naprosto fantastické. Na konci každé kapitoly (pravidla) oceňuji rámeček Co si budeme pamatovat. V knize jsem našla i nápovědu u některých pravidel, kde jsem si nebyla jistá - např. podání ruky, pozdravení. S dcerkou jsme se do knížky s chutí začetli a úplně nás pohltila. Za tuto knihu jsem moc ráda a určitě ji budeme s dcerkou do budoucna využívat.
klad zpracování
klad téma
klad soupis - Co si budeme pamatovat
klad Na knize jsem nic špatného nenašla.
příloha příloha příloha
avatar
Šárka
Předně bych chtěla poděkovat, že vůbec jen díky iniciativě ženy sro se ke mně dokázala dostat tato kniha. V dnešní době mobilních telefonů a internetových profilů je podle mě těžké pro mnoho lidí osobní kontakt. Postupně se vytrácí jak znalost etikety,tak i opravdová osobní setkání. Tato kniha je krásným návodem a připomenutím, že i etiketa je vědou a uměním. A pokud budeme dodržovat alespoň pravidla slušnosti, pak je i z nás samotných lepší člověk. Mám knihy i od pana Špačka a tento titul si zasloužil místo v knihovně hned vedle tohoto guru.
klad jednoduchost a srozumitelnost podání
klad doprovodnost obrázkovými ilustracemi
klad proložení citáty známých/ i méně známých osobností
klad dobrá cena
klad zatím jsem nic nenašla
avatar
Lenka
Kniha mne zaujala svou lehkostí a vtipem .Po přečtení prvních stránek jsem se od ní nemohla odtrhnout.Velmi poučná , zaujme všechny věkové kategorie.Je doplněna krásnými ilustracemi. Dnešní společnosti a hlavně nejvyšším představitelům ji doporučuji jako - povinnou četbu - . Děkuji za možnost testování této knihy.
klad TITULNÍ STRÁNKA
klad LEHKOST A SROZUMITELNOST
klad FORMˇAT KNIHY
avatar
Marcela
Název knihy je opravdu výstižný. kniha neboli průvodce společenskými pravidly s nadsázkou se dobře čte. Má velmi hezké ilustrace a je vytištěna na křídovém papíru. Je opravdu příjemně oddechově napsána, doplněná o citáty. Knihu bych doporučila všem přečíst, ono na pravidla slušnosti mnoho lidí opomíná...což je velká škoda.
klad obálka
klad ilustrace
klad název knihy
klad přijemné počtení
klad žádné
příloha
avatar
Kateřina
Moderně zpracovaná knížka o etiketě, psaná uvolněným tónem. Text doplňují ručně kreslené obrázky, které svým zaměřením odpovídaji spíše ženskému publiku. Knížka má celkem 10 kapitol a necelých 100 stránek. Obsahuje možná pro mnohé řadu informací, co již člověk zná, ale nikdy neškodí si je zopakovat, zejména v tomto příjemném podání.
klad Forma zpracování
klad Obrázky
klad Měkká vazba
avatar
JARMILA
Dovolím si použít slova, která se váží ke knize Slušnost není slabost .... "Co bylo dříve nepřípustné, je dnes normální, nebo je dokonce bráno pozitivně - jako „cool“. .... je mi smutno, že se v dnešní době slušnost tak nějak nebere a spíš se spousta lidí schovává za masku drsňáka / hlupáka/. Často vzpomínám na svoji babičku, která vyprávěla, v jaké době vyrůstala a slušnost se ještě v té době nosila.
klad Za mne 100 % spokojenost, snadné objednání, rychlost dodání, vřele doporučuji.Za mne na výbornou :-D
klad nic
avatar
Kateřina
Líbí se mi forma zpracování knihy. Je vše zde přehledně popsáno a srozumitelně vysvětleno a popsáno přijatelnou formou. Dozvěděla jsem se díky ní plno nových věcí, které jsem nevěděla. Určitě bych knihu doporučila si přečíst svým známým i ostatním, který si chtějí oživit společenská pravidla nebo se dozvědět něco nového.
klad zpracování
klad vizuální stránka
klad přehlednost
klad nic
avatar
Katka
Tato kniha je velmi čtivým průvodcem pravidly slušného chování. Ta se vždy hodí, protože se občas stane, že se člověk dostane do situace, kdy neví, jak přesně by se měl zachovat. (Například při představování a podobně.) Rozhodně tedy mohu tuto knihu doporučit všem, kterým se zdají být jiné knihy o etiketě příliš složité.
klad čtivá forma
klad vysvětluje vše potřebé
klad zlepšuje orientaci ve společnosti
klad Nic jsem neobjevila
avatar
Iva
Kniha v atraktivním obalu a formátu, titulní stránka velmi zajímavá. Velmi čtivě a s humorem napsaná. Kapitoly tak akorát dlouhé, aby nenudily. Praktické informace pro běžný život se zajímavými ilustracemi vhodné pro každého i nečtenáře, jelikož není moc dlouhá.
klad obal a formát
klad vše se mi líbí
avatar
Denisa
Knihu jsem ziskala na setkani testerek a musim podotknout, ze je opravdu moc fajn. Psana zabavnou formou, coz je super, odlehcena, zajimava, moc pekne designove udelana. Za me velka spokojenost, cetla jsem ji jednim dechem. Doporucuji precist,stoji za to. Vse krasne podane.
klad Super knizka
klad Vse ok
avatar
Dana
Na trhu přibyla další knížka o laskavosti a zdvořilém chování s praktickými návody a radami pro běžný život a situace v něm. A takových není nikdy dost. Takže díky za ni... A kdybych dostala za úkol najít alespoň něco, co se mi na publikaci nelíbí? Přemýšlela jsem dlouho a nakonec našla... Je to formát. Jsem často na cestách a ráda si čtu ve vlaku nebo v autobuse. Tato knížka určitě není určena pro dámskou kabelku. Na druhou stranu ji ve své knihovně zcela jistě nepřehlédnete! :-) Doporučuji
klad přehlednost textu, jednoduchost hpracování i praktické a užitečné rady do života
klad tak trochu nepraktický formát, ale ten není na závadu obsahu!
avatar
Vladimíra
Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit vydařené akce "Setkání testerek" v karlínské pracovně, kde jsem získala knihu Slušnost není slabost.Tato kniha o tom, jak se chovat ve společnosti mně nesmírně nadchla a už cestou domů vlakem jsem ji asi do poloviny přímo hltavě přečetla. Je napsaná srozumitelně, zábavně a nepostrádá vtip. Líbí se mi na konci kapitoly shrnutí "Co si budeme pamatovat", citáty a výroky známých osobností. Také doplňujícími obrázky se kniha nestala "suchou" knihou o etiketě. Moc se mi líbí a jsem ráda, že ji mám a ostatním, kterým není slušnost lhostejná ji doporučuji.
klad - srozumitelnost
klad - zábavná forma
klad nic jsem neobjevila
Zobrazit více recenzí
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel