ŽENY s.r.o. testovaly extravagantního šviháka CITROËN C3

image
otestováno
Počet recenzí
16
jak jste hodnotily
5
13x
4
3x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 3. 3. 2017
do 31. 3. 2017

Dostaly jsme možnost testovat CITROËN C3 na jeden celý měsíc, a tak vám ho představujeme a postupně budeme sdílet i naše zkušenosti! Máte-li doma také tohoto parťáka, přidejte i Vy svou zkušenost!

NĚCO NA TÉ NOVÉ C3 JE!

Nejnovější přírůstek do francouzské rodiny Citroën sází především na excentrický vzhled, který připomíná malé esúvéčko. Nová C3 přináší svěží vítr originality mezi malé hatchbacky, a to především díky svému designu. Design C3 v nejvyšší výbavové linii Shine se vyloženě povedl. Oproti svému předchůdci prodělal vůz radikální mezigenerační proměnu. Inspirace u svého většího bratříčka, crossoveru C4 Cactus, je více než zjevná. Designové finesy v podobě ochranných plastových kapslí dveří, tzv. Airbump, nebo kontrastní prvky karoserie a interiéru jsou dostupné pouze v nejvyšší výbavové linii Shine.

Bez těchto zajímavých prvků by C3 trochu ztratilo na kráse. Světlomety jsou dělené do tří linií. U C3 utvářejí dojem robustní přídě a opticky ji rozšiřují. Díky tomu je C3 snadno rozpoznatelná. Neméně parády dělají příplatková 17palcová kola s velmi zajímavých vzorem, kontrastní prvky karoserie v podobě barevně odlišené střechy, krytů zrcátek nebo barevný rámeček na Airbump.

Také design interiéru je na první pohled velmi líbivý. Kontrastní červená se uplatnila i zde. Kombinace slušivého kabátku ve spojení s neobvyklými prvky jako jsou poutka na zavírání dveří a zrcadlový otisk Airbump na vnitřní straně dveří, dělá interiér originálním.

Středovému panelu vévodí 7palcový dotykový display s obsluhou klimatizace, navigace, multimédií a některých funkcí vozu. Systém je přehledný a ovládá se intuitivně, jeho odezva je však pomalejší. Na malý hatchback se zde sedí poměrně vysoko, což nahrává dobrému výhledu do všech stran.

Testovaný model navíc disponoval řadou dalších jízdních pomocníků  – příplatková čelní FullHD kameraGPS a možností pořizování a nahrávání videa, zpětná parkovací kamera, asistent hlídání mrtvého úhlu nebo asistent hlídání jízdních pruhů. Sedadla jsou dobře tvarována, byť s nedostatečným bočním vedením. Na kratší cesty jsou velmi příjemná. Méně nadšení budí ovládání zpětných zrcátek, vyhřívání sedaček, či absence vhodných odkládacích ploch, které jsou navíc tvrdé a klouzavé. Nová C3 vyniká díky tvaru přístrojové desky dostatečným místem pro nohy. Na zadní radě sedadel je kvůli zvolenému profilu karoserie méně místa nad hlavou cestujících. Objem kufru zůstal stejný jako u svého předchůdce nadprůměrných 300 litrů.

Hodnocení
16
avatar
Hana
klad Hmmm tak tohle je parádní fáro. Skvělá výbava. Perfektně vypadá. Je to radost se autem svést. Naprosto luxusní 7palcový dotykový display s obsluhou klimatizace, navigace, multimédií a dalších. Interiér perfektní, auto jede jako víno! Nádhera. Musím říct, že tohle se Citroënu opravdu povedlo!
avatar
Veronika
klad Skvělé auto do města. Je poměrně malé, ale také trochu vyšší, takže se velmi pohodlně nastupuje a vystupuje. Hezký designový interiér. Nízká spotřeba.
klad S řadící pákou mám problém jak já, tak i přítel. Má velmi dlouhé a nepřesné dráhy, oproti například škodovce je to peklo. Občas se zasekne mezi jednotlivými stupni, někdy skřípe.
příloha
avatar
Jaroslav
klad Hmmm tak tohle je parádní fáro. Skvělá výbava. Perfektně vypadá. Je to radost se autem svést. Naprosto luxusní 7palcový dotykový display s obsluhou klimatizace, navigace, multimédií a dalších. Interiér perfektní, auto jede jako víno! Nádhera. Musím říct, že tohle se Citroënu opravdu povedlo!
avatar
Daniela
klad CITROËN C3 je podle mne skutečně extravagantního švihák, protože co je na něm úplně nejlepší, co okamžitě člověka okouzlí je jeho design. Ten se fakt povedl. Co se týká jízdních vlastností, tak je to ideální autíčko do města, na nákupy, ale je i dostatečně pohodlné na delší trasy. Za mě rozhodně palec nahoru.
avatar
Veronika
klad Kamarádka má a já jsem mohla sedět vedle ni. Je to velmi pohodné autičko. Je vyšší, tak se do něj dobře nastupuje. Jsem vyšší postavy, tak pro mě fakt supr. Uvnitř velký prostor, tak si můžu natáhnou nohy a ještě je tam místo. už nemusím je mít skrčené. V autě je ticho a není moc slyšet venkovní hluk. I toto autíčko je tiché. Kamarádka spokojená a já nadšená :-)
avatar
Markéta
klad C3ku jsme měli doma před nějakým časem a mě se moc líbilo a doteď na toto autíčko vzpomínám s úsměvem na rtech. Bylo mi velmi sympatické, dobře se s ním parkovalo, všude se dostalo, i na delší trasy bylo v této kategorii aut pohodlné. Nebylo líné a už tehdy na mě působilo dojmem, že vydrží. A ono jo, i dnes s těmito modely vídám mnoho (většinou) dam drandit po městě. Je fajn. Moje potřeby se však posunuly k větším autům kvůli rodině. Jako autko na pojížďku do města a věčné parkování je ale skvělé.
avatar
Edi
klad C3 je malé autíčko ale v pohodě uveze děti,babičku a nákup
avatar
Táňa
klad v C3jsem dělala autoškolu před lety. Malé autíčko, dobře ovladatelné, pro ženský akorát na zaparkování. Ideální do města, jde jsou malé uličky. S parkovním nebude problém. Za mě mohu doporučit. Ráda bych si vyzkoušela modernější verzi nové C trojky :-).
klad Zápor jen malý kufr, ale u tohoto typu těžko čekat něco jiného. Pojízdná taška prostě.
avatar
Lucie
klad Tento vuz má maminka od pritele a je s vozem velice spokojena. Drive se bala jezdit ,ale tady vi,ze vuz je bezpečný tak jezdi ráda.Občas se s ni svezu a musím říct, že je velice pohodlne a elegantní. Velice Ráda bych měla tu možnost jej celý měsíc řídít :-)
klad Nemám s vozem žádné negativní zkušenosti. U tchyně vždy spokojenost
avatar
Sylva
klad S Citroenem C3 jsem dělala autoškolu. Je to malé auto, celkem pohodlné. Řízení jednoduché a jelikož je to malé auto, tak se s ním i snadno jede a všude se vleze. No pokud máte v plánu pořizovat nějaké trochu větší auto (třeba později) tak nedoporučuji. Když jsem z tohoto Citróna převedla do Opel Vectra, tak jsem měla pocit, že řídím tank a měla jsem problém vlézt se na silnici, natož někde zaparkovat. Takže pokud chcete jen takové prcky, tak ideální. Jinak kufr má přiměřeně velký (ani ne malý ani ne velký). Na to, že je to malé auto, je celkem prostorné. :) Jinak auto jako takové hodnotím klidně.
klad Nelíbí se mi vzhled auta.
avatar
Iva
klad Citroen C3 má moje kolegyně a je tak hodná, že mně v něm svezla a měla jsem možnost toto krásné autíčko řídit. Řídfilo se mi velmi dobře a oceňuje přehlednost uspořádání palubní desky. Sedí se v něm více než pohodlně. Určitě bych o něm uvažovala, kdybych si chtěla pořídit nové autíčko.
avatar
Kateřina
klad Citroen 3 má bracha od přítele, akorát starší verzi, a musím říct že on je spokojeny, mě jako ženě se ta starší verze moc nelibí :-* má to moc dlouhý předek při jízdě to zrovna praktické není, ale pokud bych testování vyhrála už vím komu bych radost udělala , takže ženy ne ní tento model určen jen pro nás i muži mají své ženské stránky :-) určitě mě sveze *smile*
avatar
Jana
klad Předem ještě jednou moc díky www.zenavaute.cz za možnost testovat. Citroëny mám obecně po designové stránce moc ráda a tento "kaktusoidní" tvar je obzvláště vypečený. Musím se přiznat, že jsem se trošku bála manuálu, protože jsem zvyklá již 5 let řídit jen automat, ale autíčko se řídí opravdu moc pohodlně, krásně poslouchá a jezdí se s ním parádně. Navíc velice oceňuji funkci sledování mrtvého úhlu v zrcátku a zadní kameru, při couvání, to je super. Má krásnou palubku a vše je v něm tak nějak intuitivní. Svezla se v něm i celá naše rodina, tzn. rodiče + dvě děti a musím říci super, prostoru dosti. Ženy, rozhodně doporučuji!!!
příloha příloha
avatar
Petra
klad Měla jsem tu čest a několikrát se svezla. Paráda. Tichý chod, elegantní a přitom funkční interiér. Přehledná palubní deska a ve výbavě co jen si můžete přát. Osobně jsem ocenila pohodlné, vyhřívané sedačky a také pocit bezpečí, které masivní, ale přitom elegantní auto poskytuje. Ráda bych byla majitelkou tohoto auta.
avatar
Zuzana
klad Naprostá bomba, hned jsme si ho s přítelem zamilovali, jen co jsme dosedli do auta, protože auto vypadá nadčasově. Vyzkoušeli jsme vyhřívané sedačky, což se náramně hodilo, protože před 14 dny byla ještě docela zima. Auto Vám ukazuje, když couvete a také Vás upozorní na mrtvý bod. Využili jsme navigaci, bez bychom byli v Praze ztraceni. Pokud Vás zajímá můj celý názor na Citroen C3 - podívejte se na tento odkaz: https://bakulka.wordpress.com/2017/03/02/auto-otestovano-koupit-citroen-c3-2/
klad Nejprve jsem ho viděla z fotky a říkala jsem si "nic moc" ALE jakmile jsem tento vůz uviděla, změnila jsem názor, fakt.
příloha
avatar
Jitka
klad 1) Příjemné, lehké, tzv. "francouzské" řízení - pro ženu ideální
klad 2) Výška sedadel a pohoda při nástupu & výstupu
klad 3) Design IN a OUT - boží retro palubka
klad 4) Vyhřívané sedačky a ISOFIX u spolujezdce
klad 5) Sledování mrtvého úhlu v zrcátku - pecka!
klad 6) Šipečka u symbolu benzínky
klad 7) Parkovací kamerka
klad Více na blogu: http://www.zenysro.cz/blogy/cestovani/testujeme-c3-prima-auto-s-retro-designem-nam-ucarovalo
příloha příloha
plain plain
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel