Dovolenkáři - kniha z nakladatelství Grada

image
otestováno
Počet recenzí
33
jak jste hodnotily
5
26x
4
4x
3
3x
2
1
doporučuje
91 %
Testováno v období
od 25. 6. 2015
do 1. 1. 1970

[*] [*] [*] TESTOVACÍ KLÍČ: Vyhraje každá šestá, která se přihlásí po testovací výzvě a nevytestovala si knihu Od zítřka budu sexy třicítka od společnosti Grada. Testování proběhne ve středu 24. června mezi 20 a 20:30 hodin. Máme pro vás připraveno 10 knížek.  [*] [*] [*]

Americký bestseller Dovolenkáři je mimořádně čtivý román plný ironie – o tajemství a žárlivosti, které vyplavou na povrch během jedné idylické dovolené.
Autorka čtenářům představuje rodinu Postových, kteří se i s přáteli vypraví z Manhattanu na nám blízkou Mallorku, aby tam zažili nejlepší dovolenou svého života. Velmi živým jazykem a s nadhledem líčí zvraty, jež z dovolené udělají peklo na zemi…
Manželé Postovi se s rodinou a přáteli vypraví na Mallorku. Slunný ostrov, příroda, pláže a výborné jídlo slibují perfektní únik z hektického Manhattanu. Ale ne vždy jde všechno podle plánu: vytržení ze stereotypu, až příliš mnoho společného času a prostoru k přemýšlení rozvíří polozapomenuté lži, nevyřčené křivdy a drobná ponížení, které v koncentrované podobě nabývají až absurdních rozměrů.
Z idylické dovolené se tak může stát peklo pro všechny zúčastněné, kdy se nemůžete dočkat, až se vrátíte domů…
Kniha Emmy Straubové se již mnoho měsíců drží na čelních příčkách zahraničních žebříčků a uvažuje se o jejím filmovém zpracování.

Prodejní cena: 299 Kč

Vydala: Grada Publishing, a.s., www.grada.cz

Hodnocení
33
avatar
Anna
avatar
Věra
avatar
Martina
avatar
renata
avatar
Hana
klad Dovolenkáři nejsou první knihou, kterou testuji, ale každá kniha kterou testuji je naprosto úžasná a o Dovolenkářích to platí dvojnásob!!! Tuto poutavou, ale i odpočinkovou knihu jsem četla jedním dechem, sice až po dovolené, ale i tak ji hodnotím jako odpočinkovou, fajn napsanou knihu na dovolenou. Doporučuji spíše pro ženy, manžel přečetl kousek a moc ho kniha nezaujala.
avatar
Markéta
klad Moje první kniha, kterou testuji :) Udělala mi velikou radost. Knihu jsem přečetla jedním dechem během dvou dní u vody. Ze začátku teda nic moc, ale pak se to rozjelo! Kniha je velmi čtivá a byla to pro mě taková "oddechovka". Určitě ji doporučím svým známým!
klad Začátek knihy "nic moc". Potom se to ale rozjelo. Takže je to pro mě takové malé mínus. Jinak knihu hodnotím velmi kladně. Do negativ se ani tolik znaků napsat nedá :D Tak snad se nebudete zlobit, že to tak obkecávám :D
avatar
Marika
avatar
Miloslava
avatar
Martina
avatar
Michaela
klad Kniha Dovolenkáři byla velmi poutavou a odpočinkovou knihou, kterou bych všem vřele doporučila. Knihu jsem přečetla během pár dní na mé dovolené a musím říci, že mě opravdu moc bavila. Jak již napovídá její název, je opravdu knihou dovolenkovou :)
avatar
Jana
klad Hlavní hrdinka Franny zažívá velkou krizi s manželem Jimem,jejich mladší dcera Sylvia řeší problémy s dospíváním,syn Bobby žijící se starší přítelkyní se zase zadlužil a nejlepší kamarád Franny-Charles se rozhoduje zda mít v homosexuálním svazku dítě a zdá se,že každý má svých starostí víc než dost a ještě spolu musí přežít dovolenou :) Byl to příběh popisující životní úsek každé z postav,pohledy do minulosti a našlo se i pár zajímavých zvratů a to mě bavilo,knížku bych určitě doporučila :)
avatar
Lucie
klad Knihu Dovolenkáři jsem přečetla během pár večerů na chatě. Kniha je psána "lidským přístupným" jazykem. V knize jsou řešeny složité lidské vztahy, není však třeba mnoho přemýšlet, má jednoduchý srozumitelný děj. V průběhu knihy jsou vykresleny různé lidské povahy, niterné pocity...a téměř na závěr vyjdou najevo pravé povahy jednotlivých členů rodiny. Knihu doporučuji jako oddechové čtení na léto a jsem ráda, že jsem mohla testovat.
avatar
Lucie
klad Líbivost knížek je většinou velmi subjektivní co do vkusu čtenáře a musím říci, že knížka "Dovolenkáři" není tou, kterou bych sama vyhledala. Děj je zajímavý, líčí se tam různé osudy několika postav jak rodiny Postových, tak jejich známých či partnerů. Neoslovil mě úplně styl, kterým je to psáno, připadá mi, že opravdový obsah je vždycky na každém čtvrtém řádku a mezitím jsou "prázdné" věty. Ale jelikož je to opravdu subjektivní, nepíšu proto do negativ.
avatar
Marketa
klad Kniha od Emmy Straubové "Dovolenkáři" mě opravdu bavila . Byl to zajímavý příběh o společné rodinné dovolené a jedním přátelským párem. Každý z nich má co řešit a situace graduje :). Děkuji za možnost testování, můžu jenom doporučit.
avatar
Jaroslava
klad Knížka se mi líbila, je to oddechové čtení na dovolenou a prázdniny. Dobře vykreslené postavy a zajímavý i úsměvný děj odehrávající se v prostředí španělského ostrova. Příběh rodiny, její radosti, starosti - již několikrát jsem se přesvědčila, že povaha člověka se pozná v krizových situacích i v této knížce se to potvrdilo. Dovolenkáři mě nezklamali, doporučuji.
avatar
Vítek
klad Dovolenkáři je kniha na dovolenou. Řekl bych,že spíše pro ženy. Je čtivá a nenáročná, líčí rozdílné povahy lidí v rámci jedné dovolené a události,které se dějí. Knihu pošlu ke čtení dál, protože jednou přečíst mi určitě stačí.
avatar
Michaela
klad Toto je moje první kniha, kterou jsem měla možnost testovat a jsem ráda, že se jím stal právě titul Dovolenkáři. V příběhu je popsáno složité lidské chování i situace, které člověk musí řešit takřka naráz. Čtení bylo zábavné, vždy jsem se těšila na chvíli klidu, která mi přinese možnost opět se začíst do příběhu rodiny Postových. Pro čtenářské typy mohu doporučit.
avatar
Lenka
avatar
Petra
avatar
Renata
Zobrazit více recenzí