Konečně víme, jak dopadlo testování Fiskars pánvičky na omelety a palačinky 

image
otestováno
Počet recenzí
10
jak jste hodnotily
5
9x
4
1x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 6. 12. 2021
do 25. 12. 2021

Hard Face pánvička na omelety/palačinky 22 cm 

Hard Face je Vaším každodenním kuchařským hrdinou. Nejodolnější povrch Hardtec Superior má neuvěřitelné nepřilnavé vlastnosti, které vydrží po dlouhé roky. Široký výběr pro úspěch ve všech kuchařských úkolech. Doporučujeme pro každodenní náročné vaření na všech typech sporáků.

 • silná hliníková vrstva s vynikající tepelnou vodivostí
 • nejodolnější povrch Hardtec Superior usnadňuje vaření - vrstva má vynikající nepřilnavé vlastnosti, které jsou vhodné na kaše a mléčné pokrmy
 • dno pánve Hard Face je optimalizováno pro ohřívání rychlejší o 50%, šetří 30% energie
 • velmi silné dno rovnoměrně a efektivně rozvádí teplo
 • nový, ještě odolnější vnější potah
 • bakelitové držadlo zůstává studené a zajišťuje dobré uchycení
 • černý chránič proti plamenům doplňuje černý design
 • matové černé provedení
 • vyrobeno ve Finsku v továrnách Sorsakoski
 • vhodná pro všechny typy sporáků
 • vhodné do myčky

Technické údaje

 • Materiál: hliník
 • Silné dno: 5,5-6 mm
 • Průměr: 22 cm
 • Spodní průměr: 18,5 cm
 • Hmotnost: 0,830 kg

Použití a údržba

Vložte na pánev trochu oleje, či pár lžic vody před začátkem vaření. Pánev neohřívejte prázdnou. Až olej zhnědne, nebo se voda vypaří, pánev je dostatečně zahřátá pro smažení. Smažte na středně silném stupni tepla. Teploty nad 250 °C mohou poškodit povrch. Horké nádobí nevkládejte do studené vody, protože tepelný šok může způsobit nerovnost dna.

Hard Face pánvičku před prvním použitím umyjte a poté myjte vždy ihned po použití. Produkty z nerezové oceli se mohou mýt v myčce. Ruční mytí nádobí s hliníkovým a nerezovým povrchem prodlouží jejich životnost.

Nerezová ocel vydrží i velmi vysoké teploty a korozivní látky, jako jsou kyseliny. Jediné látky, které můžou ocel poškodit jsou soli a extrémně silné kyseliny. Produkty z nerezové oceli vydrží až do 250 stupňů. Pro delší výdrž používejte plastové a dřevěné doplňky.


Více informací o produktu najdete TADY.

Hodnocení
10
avatar
Monika
Z tohoto testování jsem měla obrovskou radost. Potřebovala jsem novou omeletovou pánvici, jelikož ta naše už je doškrábaná a lámala jsem si hlavu proč mi ty omelety a palačinky vůbec nejdou. Značku Fiskars znám zejména jako zahradní nářadí. Docela mě překvapilo, že vyrábí i pánve. Ale věděla jsem že vyrábí kvalitní výrobky, tak jsem tak nějak tušila, že bude skvělá. A taky že ano. Nejlepší pánev, co jsem mohla vyzkoušet. Palačinky se dělají s touto pánví jedna báseň. Vůbec se nelepí a netrhají. Pánev má skvělý nepřilnavý povrch.S touto pánví podle mě zvládne palačinky úplně každý. Rozhodně doporučuji. Má jedinou nevýhodu a to je ta, že teď děti chtějí palačinky každý den.:)
klad Nepřilnavý povrch
klad Design
klad Musím teď dělat palačinky každý den;)
příloha
avatar
Blanka
Pánev je naprosto skvělá, rychlost zahřátí je neskutečně rychlá-používám trik s kapkou vody, dokud se nevypaří-potom stačí dát na mírný plamen a na pánvičce se nikdy nic nepřipálí, peče krásně rovnoměrně. Nejlepší na tom je, že stačí i minimální množství tuku, jak na klasické palačinky, tak na vaječnou omeletu se sýrem-i sýr se pekl krásně zvolna. Jsem nadšená.
klad Rychlost zahřátí
klad Minimum použitého tuku
klad Snadná manipulace
klad je trochu těžší, ale má to svůj účel
avatar
Anna
Lepší pánvičku jsem ještě v ruce neměla, je lehká, snadno se čistí. K opečení palačinek (omelety) je potřeba opravdu minimum oleje. Konkrétně jsem použila olej ve spreji a opravdu stačilo jednou stříknout a mohlo se opékat. Zatím jsem na ni vyzkoušela jen palačinky, ale určitě mám v plánu ji otestovat daleko víc.
klad Lehká
klad Snadno se čistí
klad Minimum použitého tuku
klad Nic
příloha příloha
avatar
Jarmila
Kvalitní a krásná pánev na palančinky, kterou jsem prověřila všemožnými testy - proteinové palačinky i lívanečky, které se na většině pánviček připalovaly se parádně vyvedly na této pánvi a navíc na opravdu kapce oleje, ale šlo to i zcela bez něj. Pánev stačí po použití jen otřít nebo lehce omýt. Zahřátí pánve velice rychlé a musím konstatovat, že jsem nenašla žádná negativa a vřele doporučuji. Díky kvalitnímu zpracování celé pánve a hlavně dna věřím, že bude ještě dlouho sloužit...
klad Kvalita provedení
klad Snadná údržba
klad Libovolné využití
klad Hezký design
příloha příloha příloha příloha
avatar
Miroslava
Udivilo mě, že Fiskars vyrábí nádobí. Znala jsem od nich pouze zahradní náčiní a kuchyňské nože. Jelikož na zahrádce pracuji s jejich výrobky, byla jsem zvědavá na jejich pánvičku, kterou jsem mohla otestovat. Pánev na palačinky je lehká, vyrobená z kvalitního a nepřilnavého materiálu. Použila jsem ji na plynovém sporáku a omelety z ní byly luxusní. :)
klad nepřilnavý materiál
klad lehkost
klad značka
klad nic takového není
avatar
Marcela
Při prvotním kontaktu s touto velikostí menší pánví vás zarazí její hmotnost. I když výrobce udává lehký hliník její sendvičové dno tuto hmotnost navyšuje, z čehož plyne že se pánev déle zahřívá, ale o to déle sálá teplo. Kvalita povrchové úpravy je od pohledu na vysoké úrovni a poradí si i s občasným kontaktem kovového náčiní. Celkovému zpracování není co vytknout, madlo je masivní, zpracování příkladné. Jako většina co zkouší novou pánev podlehnete nutkání dát olej v dostatečné míře aby se palačinka nebo omeleta nepřipalovala. V tomto případě to, ale není vůbec nutné, s ubývajícím tukem se nic nepřipalovalo ani nepřichytávalo a vše šlo lehce ode dna. Kdo si troufne palačinky obracet hozením ve vzduchu, tak v této pánvi najde ideálního parťáka, stejně tak milovnící tenkých variant těchto pokrmů. Jako třešničkou na dortu je následné ošetření po použití, vzhledem k tomu že se nic nepřipalovalo stačilo otřít zbytky tuku papírovou utěrkou a tím veškerá údržba může skončit.
klad celkové zpracování
klad kvalita povrchu
klad obal výrobku
klad trochu vyšší cena
příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Zuzana
Malá pánev, co má hodně co nabídnout. Zaskočila mě její váha, ale vzhledem k použitému materiálu se dá očekávat. Zároveň mně zaskočila i její cena, ale jelikož je Fiskars firma nabízející velmi kvalitní produkty, není se čemu divit. Po zapnutí hořáku je pánev během několika minut rozehřátá a připravena k použití. Tuku stačí použít jen malé množství, nic se nepřichytává a jídlo je za několik okamžiků hotovo a připraveno k servírování. Hodnotím velmi kladně a budu dál s radostí používat.
klad Rychle se rozpálí
klad Nízké okraje
klad Málo tuku ke smažení
klad Je těžká
klad Cena
avatar
Eva
Pánev od Fiskars je naprosto skvělá. Líbí se mi jak je vhodná na všechny sporáky a plus ji stačí malá kapka oleje. Zkoušela jsem na ní dělat omelety a naprosto výborné. O palačinkách ani nemluvím. Jsem naprosto spokojená - dokonce u takové ty ,,zdravé,, pytlíčky zvládne celé a nevypadají jako trhanec ☺️ Já moc doporučuji za mě je to teď každodenní pomocník v kuchyni.
klad Může do myčky
klad Malé množství oleje
klad Nepřipálí
klad Mohutná (určitě vydrží dlouho)
klad Rychle se nahřeje
klad Šetří energie
klad Trošku těžší
příloha
avatar
Lucie
skvělá pánvička pro snadné chuťové dobré palačinky. Snadná manipulace s pánvičkou, kladná stránka snadné omytí, stačí setřít ubrouskem, stačí kapka oleje, palačinky se nepřipálí. Na palačinkách si pochutnala celá rodina a určitě budu doporučovat dále.
klad rychlé zahřátí
klad dobře se umývá
klad nic
avatar
Markéta
Pánvička na palačinky /omelety je opravdu výborná. Není potřeba použít téměř žádný tuk, kapička oleje nebo vody stačí. Po použití stačí jemné otřít houbičky, ale jinak je pánev vhodná i do myčky, takže opravdu super věc. Pánev je zahřátá během chvilky. Nejradši na ni dělám vaječné omelety s různou zeleninou.
klad Netřeba tuk
klad Rychlé zahřátí
klad Vhodné do myčky
klad Nic jsem neobjevila
příloha příloha příloha
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel