Kniha Ještě můžu vzlétnout, vás naučí, jak si plnit sny. A moc se vám líbila, bez ohledu na věk

image
otestováno
Počet recenzí
15
jak jste hodnotily
5
13x
4
2x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 6. 7. 2018
do 26. 8. 2018

Pamatujete si, o čem jste snila, když vám bylo dvacet? Stále ještě sníte nebo jste se už se všemi sny rozloučila? Možná by stálo za to některé z nich oprášit. A jestli už je na něco příliš pozdě, neznamená to, že nemůžete mít sny úplně nové, a možná dokonce i takové, o kterých se vám kdysi dávno ani nesnilo…

Kniha vás opravdu motivovala. Krásných 95 % hodnocení říká, že stojí za to, si tuto knihu pořídit a stojí za to jít za svými sny :) 

Vybíráme z recenzí:

 
24.8.2018
Do knihy jsem se začetla ihned a také dcera si již knihu přečetla. Je opravdu motivující a nezáleží na věku. Někdy jednáme a nepřemýšlíme... Kniha nás učí se zamyslet nad rozhodnutím. Mohla jsem si uvědomit nějaké milníky z minulosti, jakož i je povzbuzením vždy jít dál. Jsem ráda, že jsem si mohla udělat jiný pohled na některé činnosti. Knihu doporučuji.

Ještě můžu vzlétnout

Tato knížka je laskavým průvodcem pro ženy, které přemýšlejí, jak naloží s druhou polovinou svého života. Autorka, zkušená terapeutka, která na vlastní životní cestě řešila stejné otázky jako vy, vám pomůže zamyslet se nad vlastní minulostí, která ovlivňuje váš život. Otázkami, zajímavými příběhy a podnětnými myšlenkami vás podpoří při vstupu do nové životní etapy, která může být plná velkých příležitostí, radosti z práce na sobě, na vztazích, na tom, co nás těší a dává našemu životu smysl.

Oproti dřívějším dobám máme mnohem více možností, můžeme více. Ale nemusíme. Nemusíme spasit svět ani být dokonalé. Možná by stačilo být k sobě laskavější a zkusit plnit si své sny. Nikdy není pozdě vzlétnout!

 

 

Svou rcenzi vložte prosím nejpozději do 28.8. 2018. Děkujeme! *enzo*

Hodnocení
15
avatar
Vendulka
Po rozpadu dvanáctiletého vztahu jsem dostala fůru rádoby motivačních knih. Všechny měly společné dvě věci - byly napsané jako přes kopírák a darovala jsem je do charitativního prodeje, čímž alespoň pomohly něčemu dobrému (výcviku asistenčních psů). Tahle mne ale zaujala již názvem a byla první, kterou jsem si sama vybrala a chtěla přečíst. Začetla jsem se hned od první stránky a neodlepila se od ní, dokud jsem ji "nezhltla" celou. Žádná rádoby moudra, která jsou vidět kdekoliv, jen čistá, jednoduše a čitelně podaná pravda. Pravda často nebývá hezká a člověk ji mnohdy nerad slyší/čte, protože umí tvrdě ranit. Pravda v této knize se ale liší svou vřelostí, vlídností a konejšivou upřímností. Rady nejsou podávány ve stylu "chceš-li být šťastná/spokojená/milována, pak musíš, musíš, musíš ..." Jsem velký čtenář, přesto mám místo knihovny jen jednu přihrádku a v ní sedm knih, které miluji, a které jsem nosila v batůžku při každém stěhování. Nyní je těch knih již osm. Děkuji za krásná slova.
klad krásně napsáno
klad srozumitelná
klad vlídná
klad nevnucuje rady, jen vysvětluje postoje
avatar
Hana
klad Často hledám inspirace, nápady a hlavně dobré rady na zvládání životních peripetiích v knihách. Tato se mi dost líbila. Konkrétní prožitky, konkrétní situace.. Každou z nás v životě čekají malé, soukromé boje a poučit se ze zkušeností moudřejších a zkušenějších je smysluplné a užitečné.
avatar
Petra
klad Často hledám inspirace, nápady a hlavně dobré rady na zvládání životních peripetiích v knihách. Tato se mi dost líbila. Konkrétní prožitky, konkrétní situace.. Každou z nás v životě čekají malé, soukromé boje a poučit se ze zkušeností moudřejších a zkušenějších je smysluplné a užitečné.
avatar
Lucie
klad Musím přiznat, že mě chvilku trvalo než-li jsem knize přišla na chuť.
klad Nejvíc mě od samého začátku nejvíc upoutali názory paní Aleny,která má 6 dětí. Z názorů cítím velkou životní zkušenost, moudrost a klid.
klad Když pominu počáteční nezaujetí, tak poté, co pominulo byla kniha velmi čtivá a poučná do mého budoucího žití. Snad i ponaučení být v životě větší optimista a věci si tak moc nebrat a brát život více sportovně :-)
klad Děkuji za možnost testovat tuto knihu.
klad Nevím, co bych měla napsat negativního.
avatar
Jana
klad Hlavnimi ukoly pro ctenarku je odpovedet si spravne na otazky v kazde kapitole knihy, a tim nahlednout do sve minulosti,pritomnosti i budoucnosti,ke ktere smerujeme. Cilem je pochopit svuj pribeh a bud ho prijmeme,nebo nektere jeho casti zmenime. Autorka knihy zaroven tyto otazky polozila i zenam,ktere ji inspirovaly. Hlavni pointa je v tom,ze sama sebe poznam a mam se rada. Stojit za svym zivotnim planem a vse je pak snadnejsi. Zakladem knihy je povidani o 8 tajemstvich zivota. Vzdy je nejdrive popsane a pak nasleduji otazky a odpovedi. Otazky kladla autorka zenam nad 40 let. Kniha je velmi inspirujici,vzala jsem si z ni nektere casti, nad kterymi jsem se hloubeji zamyslela a budu je aplikovat i ve svem zivote a vychove.
avatar
Kvetoslava
klad Do knihy jsem se začetla ihned a také dcera si již knihu přečetla. Je opravdu motivující a nezáleží na věku. Někdy jednáme a nepřemýšlíme... Kniha nás učí se zamyslet nad rozhodnutím. Mohla jsem si uvědomit nějaké milníky z minulosti, jakož i je povzbuzením vždy jít dál. Jsem ráda, že jsem si mohla udělat jiný pohled na některé činnosti. Knihu doporučuji.
avatar
Michaela
klad Mamka (irnov): "Knížka zpočátku ležela dlouho bez zájmu. Ale dala jsem si ji do auta a vždy jsem se do ní na chvíli začetla. Jak byla nová, už jsou rohy zohýbané, tak je vidět, že je o ni zájem. V knížce vyprávějí dámy, odpovídají na stejné téma - jedná se o dámy populární a problémy a starosti jsou stejné jako u obyčejných lidí bydlících na vesnici do 500 obyvatel. Prostě ty starosti, obavy a strachy mají stejné... o blízké, o svět. Až půjdu do knihovny podívám se i na další výtvory, co ještě napsala."
klad Asi to není knížka kterou přečtu během 2-3 dní a odložím... Stále se k ní vracím a tak je v měkké vazbě brzy jetá.
avatar
Marika
klad Myslím si, že to je další velmi vydařená motivační kniha, v které se každá asi najdeme. Každá jsme se asi někdy vyskytla tzv. na rozcestí a hledala motivaci a nový směr, ať už v rodinném životě, partnerském, nebo v tom pracovním. Kniha je čtivá a bude vám dobrým parťákem.
avatar
Marta
klad Knihu jsem koupila kamarádce k narozeninám, a byla velice šťatná a nadšená, že kniha v ni probudila pozitivní myšlení. Knihu mi půjčila sice nejsem žena středního věku, ale musím uznat, že mne natolik uchvátila, že jsem přehodnotila své cíle. Všem doporučuji...
avatar
Kateřina
klad Tato kniha mne velmi zaujala již názvem ačkoliv jsem si pod tím neuměla přesně představit o čem tato kniha bude pojednávat. O to to bylo zajímavější a mile mne tato kniha překvapila. Ráda bych jí doporučila všem a nezáleží na věku. Člověk se při četbě různých témat a kapitol může zamyslet, porovnávat. Kniha je velmi čtivá a nic nevnucuje :-). Za mne stojí za přečtení
avatar
Tereza
klad Této knize opravdu musím dát deset bodů, rozhodně by si ji měli přečíst všichni, kniha vás donutí se opravdu zamyslet nad sebou a svým životem, celé dětství mi přeběhlo před očima a uvědomila jsem si spoustu věcí co třeba změnit nebo dělat jinak. Moc povedá kniha, která vás k ničemu nenutí, jen vás to nutí se nad vším zamyslet, co dělat nebo nedělat jinak, jestli tak jak to máte jestli jste se vším spokojeni nebo ne, opravdu si uvědomíte spoustu věcí, já se například díky této knize nebojím toho až jednou budu stará :D ale opravdu!
avatar
Katerina
klad Kniha Jeste muzu vzletnout me mile prekvapila, nejsem veliky ctenar, ale v tomto pripade je kniha opravdu hezky ctiva, napadita a zajimava. V neposledni rade i hodne inspirativni, clovek si uvedomi, ze nikdy neni pozde na to, snazit se ve svem zivote neco zmenit, jit si za svym a mit pozitivni pristup. Tato kniha me v mnoha vecech inspirovala, doporucuji precist
avatar
Hanka
klad Děkuji moc, za možnost této skvělé knihy. Nikdy dříve jsem si nedokázala představit, že by mi dala kniha, jiný pohled na sebe, rodinu a přátelé. Díky této knize jsem si dokázala vzpomenout na dětství, i ba vzpomínky, které jsem si nepamatovala. Kniha mě velmi bavila, velmi čtivá, naučná a pro mne velmi přínosná. Opravdu nyní jsem pochopila, že za svými cíly půjdu dále. Knihu jsem dočetla až do konce. Děkuji Pájo.
avatar
Iva
klad Kniha ještě můžu vzlétnout je zcela právem nazývána jako laskavý průvodce životem ženy středního věku. Autorka Monika Hodáčová je velmi zkušená psycholožka a je to na knize znát. Zamyslet se nad vlastním životem mi díky této knize šlo lépe a zároveň jsem si uvědomila, že na splnění snů nikdy není pozdě.
avatar
Lucie
klad Tato kniha se mi moc líbí a já musím říct, že jsem zezačátku s její koupí váhala, ale na doporučení mé kamarádky jsem si zašla do knihkupectví a knihu si pořídila. Není drahá a navíc má v sobě spoustu dobrého čtení, které po večerech ráda čtu. Doporučuji
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel