Zaujala naše testerky kniha Informační detox od nakladatelství Grada? Dozvíte se v recenzích

image
otestováno
Počet recenzí
7
jak jste hodnotily
5
7x
4
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 18. 2. 2021
do 31. 3. 2021

Kniha Informační detox – Jak si zjednodušit život v digitální době   Grada

S pomocí této knihy si dokážete poradit se záplavou informací, které se na nás v současné digitální době bez ustání valí. Užitečná doporučení, zajímavé tipy a sdílené zkušenosti vás provedou nejen oblastí informačního detoxu, ale také informačním minimalismem, tedy udržitelnějším systémem práce s informacemi a informačním wellness, který přináší inspiraci pro relaxaci a restart.


Tyto tři oblasti společně tvoří informační pohodu, ve které se budete cítit dobře bez zbytečného úsilí. Získáte dostatek prostoru k práci, tvoření i radosti.

Kniha volně navazuje na knížky „Pravidla pozitivního sobectví“ a „Pořádek nejen v hlavě“. Ocení ji každý, kdo se chce vypořádat s informačním přetížením nebo mu rovnou předcházet.Více informací o knize najdete TADY.
Hodnocení
7
avatar
Kateřina
Praktická kniha do dnešního světa přeplněného informacemi, díky které jsem se naučila, jak si usnadnit práci a uvědomila jsem si, jak důležité je myslet na sebe. Kniha se četla lehce, rychle a moc mě bavila. Na první pohled složitý digitální svět byl vysvětlen zcela jednoduše a srozumitelně. Oceňuji především praktické tipy autorek, které ihned můžete aplikovat v praxi. Líbilo se mi také grafické zpracování a členění knihy, vyznačená důležitá slova nebo spojení mi pomohla se v textu snadno orientovat a to i zpětně, když jsem hledala konkrétní informaci.
klad Přehledné grafické zpracování.
klad Jednoduchý a srozumitelný jazyk.
klad Praktické tipy.
klad Bude pokračování?
příloha příloha
avatar
Simona
Kniha obsahuje velkou spoustu zajímavých postřehů a tipů, jak si "uklidit" v životě. Tedy hlavně v informacích, které nás obklopují a míváme v nich často chaos a díky tomu se cítíme zahlceni. Některé tipy už dávno používám, jiné ani nevyužiju, ale velkou část rad uvedených v knize se alespoň pokusím aplikovat ve svém životě. Jsou totiž přesně to, co mám nejraději, jednoduché, ale 100% funkční. Rozhodně doporučuji přečíst každému, kdo se cítí zahlcen množstvím informací kolem sebe.
klad Dobré rady, jak si usnadnit život
klad Přehledně popsané
klad Možnost vlastních poznámek
klad Nic
avatar
Jana
Kniha Informační detox - Jak si zjednodušit život v digitální době nejdříve zmiňuje teorie informací, dopadu na životní prostředí. Praktická část je rozdělena do několika oblastí kde všude na člověka může působit velké množství informací. A spousta praktických konkrétních rad jak si nemuset pamatovat spoustu informací a přece na nic důležitého nezapomenout. Už dlouho jsem cítila, že potřebuji uvolnit prostor okolo sebe a jak tomu osud chtěl, přišla mi do cesty tato kniha. Jednotlivé oblasti informačního detoxu jsou v knize rozděleny do jednotlivých oblastí a čtenář si může udělat do knihy poznámky a značit si "uklizené" jednotlivé oblasti.
klad sturkturový text
klad rozsah textu
klad design obálky
klad jedna poznámka byla uprostřed textu a narušila mi čtení
příloha
avatar
Jana
Kniha je přehledně uspořádaná do pěti kapitol. Jednotlivé kapitoly jsou ještě rozděleny do podkapitol. Celý text je srozumitelný a opravdu přehledný. Líbí se mi, že text v knize je prokládán zvýrazněnými tipy. V těchto tipech jsou různé zajímavosti, návody, odkazy na další literaturu, projekty apod. Tipy mi přišly zajímavé a užitečné, hlavně pro ty, co se chtějí o dané problematice dozvědět více. Dále se v knize nachází stránky pro vlastní sebereflexi. Na takové stránce je většinou předtištěno „zadání“ - popisek co dělat a dále tabulky nebo obrázky, do kterých si každý čtenář zapíše svoje vlastní myšlenky, pocity, poznámky. vize atd. Stránky pro vlastní záznamy jsou skvělé a užitečné. Člověk si tak lépe uvědomí určité skutečnosti a učí se i organizovat nebo plánovat. Hodně se mi líbila kapitola „Informace a domov“, ve které je mnoho rad a tipů užitečných na doma, ale také třeba při plánování dovolené. Vzhledem k tomu, že teď doma trávím většinu času, byla tato kapitola velkým přínosem.
klad velikost a váha knihy
klad obálka
klad vazba
klad uspořádání obsahu
klad přehlednost
klad tipy a odkazy
klad možnost sebereflexe
klad nic
příloha příloha
avatar
Taťána
Tato knížka mi poskytla ucelené a jednoduché vysvětlení, jak zacházet s informacemi, kterými jsme v dnešní době zahlcováni. Jak s informacemi pracovat, třídit, nakládat. Knížka mi také poskytla rady, jak se lze předem preventivně množství informací vyhnout. Velmi srozumitelně a jednoduše napsána kniha.
klad Informace
klad Obal
klad Napad
klad Nic
avatar
Denisa
Tato knížka je moc dobrá, určitě doporučuji lidem, kteří se cítí být zahlceni informacemi z internetu a mají chuť si odlehčit hlavu. Je to takový pomocník, aby člověk zvládal lépe a hlavně dlouhodobě nakládat s informacemi jak z internetu, tak ze života a ještě si utřídil svůj osobní život. Knížka je velmi praktická, velmi doporučuji.
klad Velikost knihy
klad Zpracování knihy
klad Nic
příloha
avatar
Michaela
Líbí se mi, že je kniha přehledně uspořádaná do několika kategorií i podkategorií, kdy jedna je zajímavější a důležitější než druhá. Co hodně oceňuji, je prostor k vypsání svých vlastních pocitů a myšlenek, člověka to více donutí zamyslet se nad právě přečteným tématem. Příjemné je i občasné doplnění nějakým tím obrázkem, desky jsou hezky barevné, hravé. Knihu doporučuji.
klad přehledné rozdělení knihy
klad místo na sepsání vlastních myšlenek
klad zajímavé tipy
klad vyšší cena
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel