Co říkají testerky na chytrý robotický vysavač Roomba 698 od značky iRobot? Zaujal je svými funkcemi? Podívejte se na recenze

image
otestováno
Počet recenzí
11
jak jste hodnotily
5
6x
4
5x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 30. 11. 2020
do 30. 6. 2021

Jak bude testování probíhat?

 • Kurýr vám produkt doručí na vaši adresu v předem stanoveném termínu, který si určíte ve svém výběru při přihlášení do tohoto testování.
 • Po dobu 10 dnů budete vysavač testovat ve své domácnosti.
 • Poslední den testování předáte vysavač v původním stavu zpět kurýrovi.
 • Poté se s námi podělíte o své dojmy a hodnocení. Na testovaný vysavač napíšete 2 unikátní hodnocení a přiložíte fotografii.
 • Za vložení hodnocení získáte slevu 30 % na nákup na e-shopu www.irobot.cz

Robotický vysavač Roomba 698

Nová Roomba 698 přináší majitelům větší komfort díky funkci Dirt Detect a ovládání přes aplikaci iRobot HOME s možností naplánovat úklid na celý týden. Nárazník se zpomaleným dotykem je šetrný k vašemu nábytku. Dokáže rozeznat zdánlivé překážky jako přehoz přes postel či závěsy a uklidit tak efektivně i pod postelí či právě kolem záclon a závěsů.

Hlavní fuknkce 

 • Navigace iAdapt
 • Třístupňový čisticí systém
 • Filtrační systém AeroVac
 • Automatické nabíjení v nabíjecí stanici
 • Senzory proti pádu ze schodů
 • Akustická detekce nečistot
 • Ovládání přes aplikaci iRobot HOME
 • Velkokapacitní sběrný koš AeroVac

Více informací o robotickém vysavači Roomba 698 najdete TADY.

Hodnocení
11
avatar
Inna
S robotickým vysavačem Roomba 698 jsem byla opravdu velice spokojená. Je velmi jednoduchý na ovládání. Rychle se nabíjí. Nádobu na bordel lze jedním kliknutím vytáhnout a vysypat. Mohu potvrdit že oproti mému starému vysavači Roomba je opravdu tichý. Postupně projíždí celou místnost a důkladně vysává bordel a hlavně prach.
klad Tichý
klad Lehký
klad Výkonný
klad Nic
příloha příloha
avatar
Tereza
Vysavač iRobot Roomba u nás běžel každé ráno a protože máme dva krátkosrsté psy, které obzvlášť teď línají, tak jsem si na tuto ranní pomoc zvykla. Vysál za mě a já už jsem jen vytřela. Neuvěřitelná úspora času. Hlavně zajel pod pohovky, které máme dvě, a pod obě se docela špatně dostává. Sběrný koš jsem pak jen vysypala a vytřela. Je hlučnější, ale ne tolik, jako klasický vysavač. Když zajel do vedlejších místností, tak skoro nebyl slyšet. Poradil si s různým nábytkem, s prahem u posuvné stěny, s rohožkou, všechno si jemně "oťukal" a vychytal vysávání kolem dokola.
klad jednoduché ovládání
klad aplikace k vysavači a možnost zapnout úklid když jsem mimo domov
klad rychlost nabíjení
klad sám se dokáže dostat z těžšího "terénu"
klad někdy jezdí znovu a znovu na stejné místo
příloha příloha příloha příloha
avatar
Ivana Slavíková
Vysavac je úžasný pomocník. Uklidí opravdu veškeré nečistoty, údržba i ovládání jsou jednoduché. Určitě budu zvažovat koupi produktu. Mám ještě 2 favority, ale tento mě o své kvalitě opravdu přesvědčil. S největší pravděpodobností ho v následujících týdnech zakoupim.
klad Kvalita
klad Jednoduché ovladani
klad Tichy chod
klad Nic
příloha
avatar
Michaela
Vysavač Roomba 698 mne překvapil důkladností vysávání a velikostí sběrného koše. Velmi příjemné je ovládání přes aplikaci iRobot HOME, lze naplánovat úklid i na týden dopředu. Vysavač moc pěkně zvládnul rohožku i nízký koberec, koberec s vysokým vlasem bral jako překážku. Ze schodů opravdu nespadne-vyzkoušeno. Vysál docela dobře tvrdou podlahu(dlažbu), nepravoúhlá zákoutí mu bohužel unikají.Pod nábytkem se mu líbí, což je taky fajn. Údržba a čištění bez problémů. Oceňuji kvalitu filtrace i to, jak si poradil s kočičími chlupy. Na můj vkus je dost hlučný, čekala jsem daleko tišší provoz. Celkově hodnotím kladně, slušný poměr cena/výkon.
klad ovládání přes aplikaci
klad velký sběrný koš
klad dobře luxuje pod nábytkem
klad poradí si se zvířecími chlupy
klad hlučnost
klad nevysaje nepravoúhlá zákoutí a škvíry
příloha
avatar
Jana
Robotvysavač běžel denně jak na koberci nízkem i vysokém, na linu i látkové sedačce. Podstatné, že posbíral a díky speciální liště i "vytahal" z koberce chlupy z mazlíka králíka, seno. Jednoduché ovládání i čištění nádoby s nečistotou. Dobře přejel přechody na koberec s vysokým chlupem. V členitém prostoru v kuchyni pod stolem se v pohodě vymotal i mezi nohama židlí, rohy zvladl vymest štětinkami dobře, při najíždění na nabíjecí stanici ji posunoval, vhodné by byly přísavky, aby lepe drzela na linu.
klad jednoduchost ovládání a čištění
klad gumová lišta co dobře vytahuje chlupy z koberce
klad dlouhá výdrž baterie
klad poradí si i s delšími chlupy koberce
klad velka plocha nárazníku - čidla překážky
klad sběrný koš se nedá vypláchnout
klad chybí brány pro ohranicení prostoru
klad na základně chybí přísavky k podlaze
příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Zuzana
Robotický vysavač Roomba 698 značky iRobot mě pozitivně překvapil. Bez problému vysaje všechny nečistoty a to i ty, které josu blízko zdi nebo nábytku. Nevadí mu změna mezi dlažbou rohožkou nebo kobercem. Dostane se i pod posel, kam se normálním vysavačem špatně dostávám. Není výrazně hlučný
klad udržuje podlahu v čistotě
klad bez problémů přejede z dlažby na rohožku, která se mi špatně klasickým luxem vysává
klad vysaje i pod postelí (220x240 cm) kam se běžným vysavačem nedostanu
klad hlučnost
příloha
avatar
Veronika
Robotický vysavač je naprosto úžasný vynález! Byli jsme s ním doma moc spokojení. Zvládne velmi dobře vysát koberec, na podlaze už občas nějaké smítko nechal, ale nevadí, pořád vysává sám. Máme vysoké prahy a v pohodě je přejede, jen jednou se na něm zasekl, hlásil pak chybu a chtěl přesunout na jiné místo. Je vhodné poprvé na vysávání dohlížet, máme v paneláku křivé podlahy, a proto pod jednu skříň zajede, ale už z místa nevyjede a zasekne se tam, při úklidu bude nutné dát nějakou překážku na dané místo. Ovládání je velmi jednoduché, nádobku stačí pouze vysypat do koše. Možná bych uvažovala i o variantě vysavače s omyvatelnou nádobkou.
klad Vysává sám
klad Aplikace v telefonu a možnost zapnout úklid na dálku
klad Přejede i prahy
klad Velmi dobře si poradí s kobercem
klad Trochu hlučnější
klad Trochu hlučnější
příloha příloha
avatar
Nikola
Robot je skvělí, uklidil plovoucí podlahu, koberec i lino. Vzal prach i zvířecí chlupy a nehromadí je v rohu. Zvládne přejet i přes práh o velikosti 2cm. Nabíjecí stanice je malička a kabel dostatečně dlouhý tak nevadili ani moje vysoké zásuvky. Naprosto doporučuji
klad Tichý
klad Samostatný
klad Vezme i zvířecí chlupy
klad Dlouho se nabijí
příloha

Přílohy

IMG_1992.MOV
avatar
Marie
Robotický vysavač Roomba 698 je velmi dobrý pomocník v domácnosti. Po prvním použití jsem byla zvědavá jak si vysavač poradí s úklidem. Běžné nečistoty i písek zvládnul velmi dobře. Domácí mazlíčky nemáme, tak nemohu posoudit jak vysává chlupy. Přejezd přes prahy i vysátí kusového koberce zvládl také velmi dobře. Úklid podél stěn zvládá dobře. Velmi se mi líbí, že vysavač zajede i pod postele. Ovládání je uživatelsky příjemné. Pokud je zásobník plný, jednoduše se vyjme a vysype. Vysavač se v naší rodině "zabydlel" a říkáme mu "Emílek". Jediné mínus je vyšší hlučnost.
klad ušetří čas za úklid
klad ovládání z mobilu
klad vyšší hlučnost
příloha
avatar
Dominika
Robot lze brát spíše jako takový údržbář, nedá se očekávat, že by zvládl vše, jako klasický vysavač. Robot si hravě poradí s prachem v rozích, krásně vysaje pod postelí - pod kterou se s klasickým vysavačem nedostanu - a také dobře vysaje koberec s krátkým vlasem. Trochu mě zklamalo, že má problém najet na kusový koberec s vyšším vlasem, doma máme vyšší prahy, takže ani ty bohužel nepřejede. Propojení s aplikací beru jako největší plus - robot lze ovládat na dálku, přehrát zvuk a naplánovat úklid na celý týden. Robot na mě při jakékoliv chybě mluví česky, takže hned vím, co po mně chce. Vysavač je dost hlučný. Údržba kartáčů i vysypání koše je velice jednoduchá - zklamalo mě jen, že koš nelze vymýt vodou. Před vybitím zajede do nabíjecí stanice, takže se nemusí hledat, kde skončil, ovšem občas mi přijde, že má problém se do stanice dostat - to připisuji postavením nábytku. Na závěr bych vysavač ohodnotila jako dobrého pomocníka do domácnosti. V téhle cenové kategorii velice dobrý výkon
klad český jazyk
klad propojení s aplikací
klad před vybitím zajede do nabíječky
klad úklid pod postelí a v rozích
klad poměr cena/výkon
klad chybí indikaci plného koše
klad hlučný
příloha
avatar
Romana
Jsem nadšená. Ze začátku jsme malinko bojovali s napojením na nabíjecí stanici, ale pak se podařilo. Je trochu hlučnější, proto nemůže fungovat večer, když uložíme děti. Zásobník je dostatečný, zvládá i kočiči chlupy (máme dva kocourky). Ovládání intuitivní, velmi mi i vyhovuje zapnutí pomocí aplikace v tabletu. Očekávala jsem sice "preciznější" vysátí, ale je to dostatečné. Plus je také čeština, kterou na nás mluví. Jediná nevýhoda je, že si sním holky chtějí hrát. Zvládá i koberec, na něj je dostatečné silný. Pokud je někde něco vysát lépe, stačí zapnout vysávání na 1m2. Bomba!
klad Kvalitni provedeni
klad Vykon
klad Cesky jazyk
klad Uklid na 1m2
klad Cena
klad Zapnuti pomoci aplikace
klad Hlucnost
příloha příloha