Jaké jsou výsledky testování robotického vysavači Roomba i7 značky iRobot? Podívejte se na recenze

image
otestováno
Počet recenzí
6
jak jste hodnotily
5
5x
4
1x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 30. 11. 2020
do 30. 6. 2021

Jak bude testování probíhat?

 • Kurýr vám produkt doručí na vaši adresu v předem stanoveném termínu, který si určíte ve svém výběru při přihlášení do tohoto testování.
 • Po dobu 10 dnů budete vysavač testovat ve své domácnosti.
 • Poslední den testování předáte vysavač v původním stavu zpět kurýrovi.
 • Poté se s námi podělíte o své dojmy a hodnocení. Na testovaný vysavač napíšete 2 unikátní hodnocení a přiložíte fotografii.
 • Za vložení hodnocení získáte slevu 30 % na nákup na e-shopu www.irobot.cz

Robotický vysavač Roomba i7

Roomba i7 s inteligentním mapováním Imprint vám dodá absolutní kontrolu nad tím, kdy a kde má robot uklízet. Roomba i7 uklidí jakkoli velké a prostory, které předtím zmapuje a můžete ji tak poslat uklízet kamkoli a kdykoli se vám zachce. Roomba i7 disponuje sadou technologií, které posouvají hranice úklidu zase o kus dál. Má navigaci iAdapt 3.0 s inteligentním mapováním Imprint, dokáže uklidit jakékoli prostory a sama se vysypává do čisticí stanice.

Základní funkce  

 • Úklid všech typů tvrdých podlah i koberců
 • Systém proti zamotání do kabelů
 • Detekce nečistot Dirt Detect™
 • Indikace plného koše
 • Velkokapacitní omyvatelný sběrný koš
 • Nabíjení během úklidu
 • Li-Ion baterie
 • Robot mluví česky
 • Senzory proti pádu ze schodů
 • Výklopné madlo pro přenášení

Prémiové funkce

 • Navigace iAdapt® 3.0 s inteligentním mapováním Imprint™
 • Neomezená velikost uklízené plochy
 • Automatické vysypávání sběrného koše ve stanici Clean Base™
 • Prémiový třístupňový čisticí systém AeroForce
 • Ovládání přes aplikaci iRobot HOME
 • Funkce Keep Out Zones
 • Inteligentní plánování úklidu
 • Funkce Imprint™ Link – komunikace mezi robotickým vysavačem a mopem


Více informací o robotickém vysavači Roomba i7 najdete TADY.

Hodnocení
6
avatar
Žaneta
Chvíli trvalo, než jsme spárovali vysavač s aplikací. První úklid trval 2 násobně déle než si vysavač zmapoval prostor, často boural, vracel se na místa. Čím víc provedl úklidů, tím méně boural, méně se vracel a především se zkracoval čas vysávání. Hravě přejíždí koberce i pěnové puzzle. Pokud vynechal místo z důvodu momentální překážky, vrátil se tam za chvíli. Prostor 2+1 zvládne vyluxovat najednou bez dobíjení. Abychom ho mohli posílat uklízet jen do konkrétních místností, potřeboval 3 krát vysát celý prostor pro dokonalé zmapování bytu. Líbí se mi přehled v aplikaci, kde je vidět, jak dlouho iRobot danou místnost uklízel a kde přesně uklízel. Párkrát se stalo, že nemohl pro nás z nepochopitelných důvodů zaparkovat a skončil kousek od stanice. Nevysaje větší předměty (štěrk, zmuchlané papírky) nebo hůře dostupná místa v rozích. Je potřeba předtím trochu poklidit hračky, kabely, aby se zbytečně nezasekl. Zakázané zóny i virtuální zeď funguje perfektně a a přesně.
klad srozumitelná a přehledná aplikace v češtině
klad vytvoří přesnou mapu domu, kde je pak i vidět, kde uklidil či kde se zasekl
klad rychlé nabíjení
klad snadné vysypání nečistot
klad ovládání úklidu na dálku
klad možnost plánování času úklidu i konkrétních místností
klad pokud je vybit, stihne se vrátit do stanice
klad byt 2+1 vysaje krásně na jedno nabití
klad zakázané zóny i virtuální zeď funguje přesně
klad malinko hlučnější (určitě nepouštět v noci)
klad bojí se ho 2letá dcera, ale díky ovládání na dálku pouštím, když jsme venku
klad někdy se nedokáže vrátit do stanice, skončí nepochopitelně kousek od ní
příloha příloha

Přílohy

iRobot.mp4
avatar
Lenka
Robot iRoomba mne velice mile prekvapil. Po zmapovani mistnosti jeho vysavani bylo bez narazeni do zmapovanych prekazek. Nenamotaval se zadneho kabelu. Po vybiti sam najel do dokovaci stanice, dobil se a pokracoval. Udrzbu zvladne i dite. Nejvice se mi ale libilo ovladani aplikaci, ktera je velmi intuitivni a jednoducha.
klad Aplikace
klad Udrzba
klad Mapovani domacnosti
klad Rychlost nabijeni
klad Vykon vysavani
klad Trosku hlucnejsi
příloha příloha
avatar
Petra
Toto je můj první robotický vysavač, mám pocit, že jsem měla příliš velké očekávání, nicméně se mi ze začátku velice líbila možnost propojení vysavače s mobilem, pojmenovat si ho a sledovat všechna místa, kde luxoval a stav baterie. Jediné co mi dost vadí je, že než ho zapnu, tak musím uklidit všechny místnosti, aby zbytečně nenarážel, nebo se někde nezamotal, což je pak nepříjemné , když si ho zapnete z práce a on se hned zamotá :-)) Dávám plus za velkou nádobku na nepořádek, opravdu vysává velice dobře (mám PVC podlahu), až jsem se nestačila divit, kolik prachu v jsem v nádobce našla. Menší minus dávám za rychleji vybitou baterii, což je možná normální, ale myslela jsem si, že vydrží víc. Vzhledově je vysavač krásný a elegantní. Nádobka na špínu se velice lehce vyndává a zandavá. Nabíjení je taktéž pohodlné, z mobilu ho vždy pošlu do dokovací stanice.
klad úklid na místech, kam se blbě dostanu - tj. pod postelí, pod gaucem
klad mobilní připojení na aplikaci
klad velká nádobka na prach
klad dokovací stanice
klad vzhled
klad hlučnější
klad rychle se vybíjí
příloha
avatar
Veronika
Vysavač mě doslova nadchl! Jsem na vozíku, tak jsem se nejvíc těšila na ovládání přes mobilní aplikaci. Ta má očekávání dokonce předčila. Vysavač si nejdřív byt zmapuje, potom si pojmenujete místnosti a můžete přidat i zóny, které uklízet chcete nebo se jim má robot naopak vyhnout. Zóny se mi moc líbily, protože Roombu můžete vyslat jen na malé místo, které se často znečisťuje a nemusíte uklízet celou místnost (např. pod stolem, před krbem, tam kde leží zvíře). Úklid můžete jakkoliv plánovat pravidelně nebo spustit ručně a navolit libovolný počet místností v libovolném pořadí. Líbí se mi, že vysavač mluví česky a vše dělá sám. Nabíjí se, potom pokračuje, hlásí plnou nádobu… Byla jsem v šoku kolik toho každý den pobral. Vysává opravdu dokonale! Čistit jde snadno - nádoba je omyvatelná, kolečko se dá lehce sundat a odstranit namotané vlasy. Jediné, co mi vadilo, byl hluk, ale ideální je nechat ho uklízet když nejste doma. Klasický vysavač je skoro hlučnější a ještě s ním máte práci.
klad Aplikace
klad Ovládání mobilem
klad Inteligence robota
klad Lehké vymotávání vlasů a celkové čistění
klad Stále krásně uklizeno
klad Hlučnost
klad Cena
příloha
avatar
Lucie
Uvedení iRobota do provozu bylo díky ovládání přes mobilní aplikaci úžasně snadné. Řekla bych, že nečistoty sbírá naprosto perfektně. Komunikuje češtině a na jakoukoliv "závadu" vás sám, česky upozorní i navede. Vysypávání koše na nečistoty byla hračka. Žádný práh či prostor pod skříňkami pro něj nebyl problém. Když se zasekl, sám si vyjel, nezůstal nikde uvězněný (jen když jsem ho omylem zavřela místnosti :-D ). Veškeré části (kromě filtru) jsou omyvatelné. V krabici byl náhradní smetáček, falešná zeď (aby robot nespadl například ze schodů, či nevjel kam nemá), nabíjecí stanice s kabelem, návod, náhradní filtr. Co byla naprostá bomba je to, že jsem byla 30km daleko, přes mobilní aplikaci jsem zapnula úklid a vrátila jsem se do uklizeného domu. Veškeré překážky objel, perfektně reagoval i na změny rozložení nábytku. S přehledem vysál vlasy, zvířecí chlupy, drobky, cokoliv (jen třásně ze stromečku ho občas "zastavily"). Mám možnost srovnání s RobZonem, a kam se na iRobota RobZone hrabe!
klad Možnost ovládání úklidu i na velkou dálku
klad Možnost nastavení pravidelného úklidu v mobilní aplikaci
klad Sám upozorní na plný sběrný koš či jinou záadu
klad Naviguje při poruše co a jak máte udělat
klad Sběrný koš je omyvatelný
klad V aplikaci vidíte mapu domu, jde vidět kde robot uklízí, kde se zasekl a co už uklidil
klad V mapě je možné zvolit úklid pouze některé z místností
klad Ihned po uklizení požadovaných částí zajede sám do stanice
klad V češtině
klad Jeho ovládání je fakt jednoduché!
klad NIC! Není nic co by mi na něm vadilo.
příloha příloha
avatar
Dana
Testování bylo mou první zkušeností s robotickým vysavačem a dopadlo velmi dobře. Jsem nadšená z efektivního a rychlého vysávání i z možnosti ovládání aplikací v telefonu. Vše funguje výborně, vysavač si zmapoval terén a pak už nebyl problém, až na několik míst v rozích a u zdi. Vyhovuje mi i vysypávání koše, kdy téměř nepřijdete do styku s nečistotami. Jen je potřeba nenechávat na zemi žádné volně položené předměty a také by vysavač nemusel být tak hlučný. Cena je vyšší, ale kvalitě a funkcím odpovídá.
klad Efektivita
klad Rychlost
klad Design
klad Propojení s aplikací
klad Kvalita
klad Hlučnost
klad Cena
příloha