Vědecky ověřená kniha od doktora Michaela Gregora, která vám poradí v důkladné životosprávě

image
otestováno
Počet recenzí
15
jak jste hodnotily
5
10x
4
4x
3
2
1x
1
doporučuje
93 %
Testováno v období
od 3. 10. 2017
do 13. 11. 2017

Proč se spoléhat na léky a chirurgii, abyste se vyléčili z života nebezpečných nemocí, když pomocí správných rozhodnutí můžete předejít tomu, abyste vůbec onemocněli?

Naše testerky hodnotí knihu celkově na 85%

Kniha JAK NEZEMŘÍT vám dá efektivní, vědecky ověřené rady týkající se životosprávy, abyste se vyhnuli těm největším zabijákům naší doby, kterými jsou srdeční onemocnění, rakovina prsu, rakovina prostaty, vysoký krevní tlak a cukrovka - a ukáže vám, jak ohromně pozitivní vliv může mít prostý výběr jídelníčku na vaše zdraví.

Kniha prozkoumává všechny nejčastější choroby, kapitolu po kapitole, a prozrazuje, jak a proč nás různé potraviny ovlivňují, a jak vyšší příjem určitých potravin a omezení jiných potravin může dramaticky zmenšit naše riziko onemocnění, a dokonce zvrátit působení nemoci.

Doktor Michael Greger nabízí praktické rady o životosprávě, aby vám pomohl učinit důležitá rozhodnutí týkající se vašeho jídelníčku, a vy jste mohli žít delší a spokojenější život!

„Tato kniha může pomoci těm, kteří jsou náchylní k nemocem, jimž lze předejít vhodnou stravou.“

-  Dalajláma 

 

Ceny můžete porovnat ZDE.

Hodnocení
15
avatar
Lucie
klad Tak kniha Jak nezemřít mě prvně zezačátku svým názvem trochu vyděsila. Nevěděla jsem, co od knihy čekat Ale když jsem listovala stránkami a začetla jsem se, tak se mi ulevilo. Kniha byla poučná i zábavná a dobře se mi četla. Ale darrovala jsem ji pak
avatar
Kamila
klad V poslední době nečtu romány, ale podobnou poučnou literaturu, která mi říká, jak naložit s životem. Kniha JAK NEZEMŘÍT... její název jasně říká, o čem bude ...návody na věčné žití .. to je něco pro mne. "niha JAK NEZEMŘÍT má takový "lekavý název", ale je velmi zajímavá a poučná. Má opravdu hodně stránek, ale 150 listů jsou odkazy. Obsahuje celou řadu informací. Kdyby člověk, alespoň některé informace, trvale promítl do svého života, hodně by mu pomohly."
avatar
Daniela
klad Kniha JAK NEZEMŘÍT je rozdělena na dvě hlavní části.
klad V první části se dozvíte mnoho informací ohledně léčby a předcházení nemocí pestrou rostlinnou stravou a také nejčastějšími faktory, které onemocnění vyvolávají.
klad V druhé části se detailně seznámíte s léčebným využitím jednotlivých druhů zeleniny, ovoce, ořechů, semínek, koření a nápojů. Autor také myslí na prospěšnost cvičení.
klad Celý text knihy obsahuje odkazy na uvedené studie a výzkumy, které jsou lehce dohledatelné pomocí obsáhlého rejstříku (150 stran), pro ty, kterým by informace v knize nestačily:)
klad Autor místo známé potravinové pyramidy používá výběr stravy podle semaforu a nezapomíná jako příklad uvést vlastní denní dvanáctku, kterou považuje za nejprospěšnější.
klad V knize jsem načerpala spoustu informací a dozvěděla se hodně zajímavostí, které mi dopomohou ke změně stravovacích návyků, na kterých již delší dobu pracuji.
avatar
Marcela
klad Kniha má opravdu hodně stránek, takže ideální čtení na dlouhé zimní večery, i když konec knihy obsahuje už jen odkazy na další odbornou literaturu. Kniha je zajímavá, popisuje vliv potravin na naše zdraví a taky jak předcházet jednotlivým onemocněním, dozvěděla jsem se spoustu užitečných informací a také více přemýšlím, co jím. Zaměřila jsem se hlavně na nemoci, které máme v rodině a budu šířit dál osvětu a na knihu už sepisuju pořadník. Vzhledem k věděcky prokázaným účinkům potravin mi přijde kniha jako důvěryhodná a s klidem jí doporučím ostatním čtenářům.
avatar
Bohumila
klad Kniha JAK NEZEMŘÍT má takový "lekavý název", ale je velmi zajímavá a poučná. Má opravdu hodně stránek, ale 150 listů jsou odkazy. Obsahuje celou řadu informací. Kdyby člověk, alespoň některé informace, trvale promítl do svého života, hodně by mu pomohly.
avatar
Péťa
klad Zpočátku mě vyděsila tloušťka knížky, ale jak jsem se do knížky začetla, tak mi stránky rychle ubíhaly. Na to, že je kniha odbornějšího rázu, tak je opravdu velmi čtivá. Stala se takovou mou biblí stravování a dozvěděla jsem se spoustu nových kvalitních informací. Přečetla jsem všechny kapitoly o chorobách a část rad ohledně jídelníčku. Pár stravovacích návyků a informací o rostlinné stravě mi ještě zbývá. Z knihy jsem si pořizovala výpisky, které chci povykládat rodině a manželovi a pokusit se jim (s přihlédnutím k jejich zdravotním problémům) doporučit a vštípit alespoň malé procento ze všech rad. Opravdu panu doktorovi věřím a jsem ráda, že jsem knížku objevila teď a ne později. Děkuji moc za možnost otestování, dostane čestné místo v knihovničce.
klad Knížce nemám, co vytknout – je odborná , ale zároveň pochopitelná pro laiky. Někoho může odradit počet stran a název. Ten totiž na mě zprvu působil tak, že jsem si myslela, že se bude kniha ubírat více léčitelským a duchovním směrem. Jsem ráda, že tomu tak nebylo :)
příloha
avatar
Blanka
klad Kniha je psaná zajímavě a docela mne příjemně překvapila svým obsahem. Začala jsem listovat, pak hledala jednotlivé kapitoly a zajímavosti, které se týkají mé rodiny i známých. Asi knihu budu půjčovat, abych nevypadala, že jen já vím všechno.
klad Kniha jako HROM - myslím rozsahem. Začetla jsem se až bylo najednou moc hodin. Největší problém bude ji uhlídat před vypůjčiteli, abych ji v případě potřeby našla.
příloha příloha
avatar
Veronika
klad Bohužel dosud nemám přečteno mnoho - kniha má nějakých 592 stran! :-o Ale určitě nám přišla užitečná kapitola o chorobách ledvin a jak na správnou prevenci. Určitě je to potřeba číst postupně a vybírat si kapitoly, které jsou zrovna aktuální vzhledem k našemu zdravotnímu stavu... Je tam obrovské množství informací, snad se alespoň něco povede zařadit do změn v našem životním stylu..
klad 150 stran tvoří pouze odkazy na další cizojazyčnou literaturu, ale tak to hold u těchto publikací bývá... Snad jen ten název "Jak nezemřít" je takový příliš deprimující :( :)
avatar
Marie
klad Kniha je psána poutavě, zajímavě a je velmi poučná. Ikdyž je trochu objemnější, tak se čte jedním dechem. Opravdu vřele všem doporučuji, hned po přečtení pár stránek jsem byla pozitivně naladěna. Máme v rodině spoustu nemocí a kniha dává návod, jak se těmto nemocím vyhnout. Opravdu velmi poučné a přínosné.
příloha
avatar
Jaroslava
klad Nečekala jsem, že kniha bude mít tolik stránek (pravda poměrně hodně stránek zabírají poznámky na konci). Začetla jsem se zatím do jedné kapitoly, musím říct, že čtení je to zajímavé...myslím, že na nějakou dobu mám co číst, ideální na dlouhé zimní večery :-).
klad Člověk se nesmí nechat odradit tloušťkou knížky, místy se mi to zdálo možná až moc podrobné...je to ale dojem po přečtení jedné kapitoly...
avatar
Petra
klad Tak tuto knihu budu mít na dlouhé zimní večery :-) Opravdu je co číst a čtení je velice zajímavé. Zatím jsem na začátku ,ale po prohlédnutí kapitol se těším až jí celou přečtu. Chtěla bych si z toho nějaké rady vzít k srdci , protože v rodině máme nějaké nemoci , které jsou dědičné. Tato kniha je takový malý návod jak na to , záleží pak na každém z nás co si z toho vezme .
avatar
Marie
klad Čekala jsme tenkou brožuru a ona došla téměř 600 tránková tlustá kniha.Překvapilo mě,jak se dopodrobna věnuje nejen nemocen, co je způsobuje a jak jim předejít,ale také jednotlivým potravinám,ovoci,zelenině,koření, které je k čemu dobré a zdravé.Za mě opravdu zajímavé a poučné čtení,Poputuje na pročtení celé rodině.Děkuji za možnost otestovat.
avatar
Martina
klad Vědecky ověřená kniha od doktora Michaela Gregora, která vám poradí v důkladné životosprávě -jak radi napdis testovani, dava smysl, ctiva je avsak si nemyslim, ze by opravdu omohla nezemrit, nekolik evci se mi opravdu nelibili a dle me az lehce fanaticka, nektere postrehy super,jako celek nic moc, pro oziveni knihovny fajn, ale staci precist 1 x :)
avatar
Anna
klad Zajímavá kniha.Strava sice neovlivńuje všechno ale na něco vliv mít může.Já osobně si myslím,že nic se nemá přehánět..ani nezdravá ale ani zdravá strava,také jsem odpůrce třeba hladovek,tělu to podle mě spíše uškodí.Nějaké veganství taky neuznávám...
avatar
Marika
klad Skvělá inspirace pro zdraví. Čtivá kniha plná rad, jak na prevenci před rodinnými anamnézami vážných nemocí. Rady v preferovaných potravinách na ty či ony diagnózy. Přeci jen základ nemocí bývá ve stravě, jakož to spouštěči. Je správné se zajímat a hledat inspiraci v knihách.
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel