Co si myslí testerky o kartách Majetkové dvojče? Pomohly jim s péčí o majetek? 

image
otestováno
Počet recenzí
12
jak jste hodnotily
5
2x
4
4x
3
5x
2
1x
1
doporučuje
50 %
Testováno v období
od 13. 12. 2020
do 10. 1. 2021


Karty Majetkové dvojče  

Majetek je to, o co se celý život staráme a co v jeho konci předáme příštím generacím. Jen málokdo dokáže pečovat o svůj celý majetek efektivně a s rozmyslem. Jen málokdo dokáže i jen pojmenovat všech 24 kategorií.

Balíček 24 karet, z nichž každá představuje kategorii majetku, ti pomůže zamyslet se, jak by ses o svůj majetek mohl/a starat lépe. Jaký majetek je pro tebe nejdůležitější a proč? Je pro tebe majetek cílem nebo prostředkem? Umíš se starat správně o každou kategorii majetku? Dokážeš poskládat strukturu svého majetku, jak by měla vypadat za pět let? Tyto a řadu dalších podnětů si můžeš položit při práci s prvním reálným Majetkovým dvojčetem. Více informací o kartách Majetkové dvojče najdete TADY.Hodnocení
12
avatar
Daniela
Nejdůležitější kategorie majetku v životě je pro mě zdraví a čas. S kartami bych chtěla pracovat formou hry nebo přehledu. Využitelnost produktu je zajímavé a přínosné, protože si uvědomíte jak moc toho vlastníte (i nemateriální věci). On-line forma karet pro mě není atraktivní.
klad Obrazové zpracování karet
klad -
příloha
avatar
Petra
Tyto karty jsou výborný způsob,jak si uvedomit hodnotu majetku,který vlastnite.Nejdrive si z balicku vyberete ty,které znázorňují veci/hodnoty,ktere skutečně máte.Pote uvedete,co pro vás znamenaji.Smyslem je uvedomit si,zda-li veci/hodnoty,ktere vlastníte skutečně smysluplne využívátete,aby vám byly prospesne,zda-li pro vas mají skutečný význam nebo jestli je zde potencial ke zlepšení.Prip.poohlednuti se v oblasti majetku úplně jiným směrem.Moc mě toto bavilo.
klad kartickovy zpusob
klad uvědomění si hodnoty majetku
klad nic
příloha
avatar
Martina
Karty jsou příjemnou variantou, jak si uvědomit, na čem opravdu záleží a jestli hmotný majetek, který vlastníme nemůžeme využít lépe. Díky kartám Majetkové dvojče jsem si více zapřemýšlela nad hodnotou "věcí", které se nadají koupit, např. Karta fotky, videa, hlasy či Karta vlastní já - tělo - zdraví, dovednosti. Jsou to věci, které bereme samozřejmě, ale jejich váhu už neposuzujeme.
klad Zamyslet se nad hodnotou VŠEHO.
klad Uvědomit si hodnotu věcí, které se nedají koupit, např. čas, vzpomínky apod..
klad Myšlenka, že jsou karty na jedno použití.
příloha
avatar
Markéta
Karty byly zajímavým podnětem k tomu, abych o svém majetku přemýšlela i jinak. Nikdy mě nenapadlo do majetku zahrnovat i věci jako svůj čas, zdravotní stav nebo rodokmen. Osobně bych ke kartám přidala i nějaký pracovní list, kam bych si mohla dle instrukcí vše zaznamenat a měla to vše přehledně pohromadě.
klad nápad
klad zajímavé zpracování
klad málo prostoru k doplňování
příloha
avatar
Anita
Karty mi přijdou velmi užitečné, ideální pro někoho kdo si myslí, že nic nemá nebo v tom absolutně nemá přehled. Karty jsou pěkně vyrobené, jen jsou trochu větší než bych si představovala. Díky těmto kartám jsem si uvědomila co vše mi patří a do čeho bych v budoucnu chtěla investovat své ušetřené peníze.
klad Zobrazení karet
klad jednoduchost karet
klad užitečnost
klad ideální pro začátečníka
klad příliš veliké
příloha
avatar
Alena
Karty Majetkové dvojče mě mile překvapily,protože jsem si moc dobře nedovedla představit jak budou fungovat a co se z nich dovím.Docela jsem k tomu byla skeptická ale chtěla jsem je zkusit a musím říct že jsem netušila co vše můžu brát jako majetek.Zjistila jsem že jsem vlastně bohatá ikdyž ne finančně.Všem doporučuji vyzkoušet,především ti kdo tvrdí že nic nemají, nic se jim nedaří a jsou celkově nespokojení.
klad tvrdost karet
klad množství karet
klad srozumitelnost
klad přehlednost
klad pěkný obal
klad nic
příloha příloha
avatar
Bohumila
Karty jsem chtěla použít na rozšíření si vlastních obzorů, ale také pro mé studenty, které na SŠ učím matematiku. "Majetkové dvojče" je soubor 24 karet, které působí sympaticky, připodobnila bych je k barevným matným fotografiím velikosti cca 12*9 cm vytištěným na tvrdém papíře. Návod bych přirovnala spíše k průvodnímu dopisu. Poslední bod návodu je navíc reklamou na seminář či webinář. Jsem přesvědčená o tom, že pro běžného člověka bez většího povědomí o svých financích je samotný návod velké zklamání. V návodu bych spíše ocenila ilustrační příklad jak s kartami pracovat než odkaz na web, emailovou adresu a fotku tvůrce. Na jedné kartě je slovo kow-how. Buď mi něco uniká nebo se divím, že tomuto produktu nikdo před vytištěním neudělal korekturu. Na některých kartách jsem našla oblasti, které bych bez této hry do mého majetku nezahrnula. V tomto směru mne produkt obohatil a jsem za to ráda. Celkový dojem výrazně zhoršil návod a reklama na další produkty.
klad skladné balení
klad inspirace v oblasti majetku
klad produkt je reklamou na jiný produkt
klad stručný návod, chybí ilustrační příklady
klad chyba v názvu karty
příloha
avatar
R
Oceňuji karty, že jsou na tvrdém kvalitním papíru a také se mi líbí uzavíratelný obal na karty s drukem. Jinak jsem to moc nepochopila, asi by to chtělo podrobnější návod bez nutnosti zaplatit si seminář za 1390,- Kč. Nechápu, co za majetek je například karta Tajemství, Digitální přístupy nebo Dohody a smlouvy. Takže karty předám dál někomu dalšímu, pro mě to nemám moc význam.
klad Kvalitní papír
klad Pevný obal s drukem na karty
klad Nedostatečný návod
příloha
avatar
Lenka
Karty majetkové dvojče jsou zajímavý produkt, nicméně za tuhle cenu bych čekala více edukativního materiálu. Jsou to spíše karty na zamyšlení pro ty, kteří již všechny části investování znají. Uvítala bych prospekty a vysvětlení, jak konkrétně do čeho investovat s příklady z praxe apod. Jsou to jen obrázkové karty s nadpisem a bez žádného textu, to mi přijde smutné.
klad Nápad
klad Málo prospektů
klad Nejsou příklady z praxe
klad Cena za pár papírů
příloha
avatar
Eva
Jedna se o jinou cestu, jak zhodnotit svůj “majetek”. Dobrá aktivita na konec roku. Zjistíte, že váš majetek má hodnotu obtížně vyčíslitelnou. A pokud chcete majetek v budoucnosti zhodnotit, je o čem přemýšlet. Hmotné statky se dostanou docela rychle na tuhou kolej. Majetkové dvojče může nahradit i tzv. mood boardy.
klad Jiný pohled na majetek
klad Časové náročné
příloha
avatar
Kristyna
No tak abych pravdu řekla tak pro lidi kteří mají velký majetek je to opravdu užitečná bomba,ale pro ty,co mají minimální majetek je to celkem zbytecne.a bohužel můj majetek není moc velký a já bych to v životě asi nevyuzivala. Ale jinak je to super radce
klad Rady
klad Nevim
příloha
avatar
Alena
Super se zastavit a přehodnotit. Karty jsem začala používat pravidelně, a uvědomila jsem si, že mám dostatek ve všech směrech. Zajímavá zkušenost. Mně osobně vyhovuje fyzická verze ale věřím, že někdo ocení mnohem víc elektronickou verzi. S kartami se bohuzel dále hrát nedá, nejsou mazatelné. Ale kdyby byly z jiného materiálu a s fixou pro opakovatelné použití, tak by to bylo super!
klad Design
klad Jednoduchost
klad Smysl
klad Velikost kartiček
klad Kreativita
klad pravopisné chyby
příloha
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel