Kniha Faktura z nakladatelství Kniha Zlín

image
otestováno
Počet recenzí
24
jak jste hodnotily
5
9x
4
4x
3
9x
2
1x
1
1x
doporučuje
54 %
Testováno v období
od 13. 10. 2015
do 20. 11. 2015

Práce na částečný úvazek ve videopůjčovně, občasná setkání s hrstkou přátel a nenápadná každodenní rutina zakončená ve většině případů pojídáním pizzy a sledováním filmů v jednopokojovém bytě na stockholmském Södermalmu – tak vypadá život hlavního představitele a vypravěče až do okamžiku, kdy mu v poštovní schránce přistane záhadná faktura na astronomickou částku 5,7 milionů švédských korun.

Právě taková je cena za veškeré jeho zážitky a štěstí, které ho kdy potkalo. Jak mohli tomuto nenáročnému filmovému fanouškovi, jenž se spokojí s málem a nemá žádné velké sny či plány, naúčtovat tolik? Nebo je to celé jen mystifikace? Minimalistická, bizarní a nanejvýš originální Faktura představuje klenot absurdní literatury zpochybňující to, co štěstím nazýváme a jak ho měříme.

Tato novela, napsaná s okouzlujícím humorem a pozorně zachycující slabosti dnešní doby, je zároveň dojemným milostným příběhem, který změní způsob, jakým nahlížíme na svou existenci.

Více se dozvíte ZDE.

Hodnocení
24
avatar
Kamila
klad Dám na doporučení testerek a knihu Faktura si přečtu. Aspoň si odpočinu u této novely, napsané s okouzlujícím humorem a pozorně zachycující slabosti dnešní doby. Poznám její milostný příběh. Aspoň nebudu stále jen do kola přemýšlet o sobě. A když mi kniha nesedne, tak budu jiná, budu vyčnívat z davu.
avatar
Jaroslava
klad rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek. gsdoporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobekdoporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek
avatar
Daniela
klad Kniha Faktura z nakladatelství Kniha Zlín je celkem v pohodě. Není špatné si jí přečíst a rozšířit si takto obzory. Určitě si kniha najde své čtenáře. Kniha je svým způsobem jedinečná. Doporučuji všem, kteří rádi čtou a rádi se dozví něco nového. Myslím si, že ne každému tato kniha sedne, ale za mě ok. :-)
avatar
Jaroslava
klad skvělý, rozhodně doporučuji všem vyzkoušet, my byli spokojení
avatar
Bibika
klad Naprosto geniální! Já doporučuji beze slov*heart**enzo*
klad
klad
avatar
Jaroslava
klad doporučuji všem :) super
avatar
Martina
klad Sleduju skandinávskou literaturu, takže i tato kniha švédského herce a spisovatele Jonase Karlssona se mi dostala do rukou. Není to něco, co bych znovu vyhledala, trochu absurní, ale čtenáře si nejspíš najde, a nakladatelstvi Zlin patří mezi jedny z nej na trhu, z mého hlediska, kvalitou vydávaných knih.
avatar
Anna
klad Pěkná kniha,taky se mi četla dobře což oceňuji,když mě kniha baví a nemusím se nutit do čtení,což nemám ráda..je to o zamyšlení a né každému to sedne,ale mě tahle kniha zaujala a mohu ji tak jen doporučit..jednou za čas je dobré se podobně zamyslet..
avatar
Petra
klad Kniha se mi četla dobře, přestože to není zrovna žánr, který vyhledávám. Přečetla jsem jí skoro za týden. Líbil se mi autorův styl a ráda si od něj zase něco přečtu. Určitě mi kniha dost dala a není špatné si jí přečíst a rozšířit si takto obzory, po Padesáti odstínech to bylo zase něco úplně jiného.
avatar
Dominika
klad Bohužel i já musím dát negativní hodnocení *sad* Ke knize jsem se dost musela nutit, není moc čtivá a nevtáhne vás do děje tak, abyste ji přečetli za chvíli. Téma je sice originální, ale ne příliš dobře zpracované. Obal mě zaujal, děj však ne. Knihu bych si nekoupila.
avatar
Lenka
klad Kniha úplně nesplnila má očekávání, ale užila jsem si skvělý styl psaní autora, jazyk, kterým popisuje jednotlivé situace, předměty a scény.. kolikrát jsem téměř cítila vůně a živě si představovala popisované postavy!
klad Ač mám drobné výhrady, tak se kniha čte moc hezky a rychle a já ji doporučuji ;)
klad Téma je nové, neotřelé a jistě zajímavé, ale čekala jsem trochu víc než jen (autorem sice dobře míněné, ale jaksi moc naivní) snaha o uvědomění si skutečných hodnot v životě. Také jsem očekávala trochu dramatičtější závěr knihy a byla jsem překvapena holiwoodským happiendem ;)
avatar
Stáňa
klad Knihu hodnotim neutralne. Tema originalni...avsak udrzet chut cist dal me zahy opustila. Mela jsem problem docist knihu do konce. Prokousala jsem se jí a v závěru jsem ráda za možnost si ji precist. Sama bych si ji nekoupila. Urcite si kniha najde sve ctenare. Znovu ji sama osobne cist nebudu. Neni to bohuzel kniha ke ktere by se clovek opakovane vracel.
avatar
Alena
klad I já přidávám své hodnocení. Knihu hodnotím průměrně, spíše podprůměrně. Není to můj šálek kávy. Několikrát jsem knihu odložila s tím, že mě to moc nebavilo, nedokázala jsem se naplno začíst. Sice jsem knihu dočetla, ale už ji asi do ruky nikdy nevezmu. Jednou přečíst a odložit...bohužel. Nekoupila bych si ji.
avatar
Lenka
klad Na knihu jsem se velmi těšila. Když jsem zjistila, že nemá ani mnoho stránek, tak jsem myslela, že ji budu mít hned přečtenou. Opak je ale pravdou, S chutí jsem se začetla, ze začátku mě kniha bavila, ale jen do okamžiku, než se ukázalo, oč jde. Pak jako by se děj zasekl a mě kniha přestala bavit. Několikrát jsem ji odložila, než jsem ji dočetla do konce. Ani po dočtení jsem názor nezměnila. Kniha mě nezaujala, tudíž ani to není kniha, kterou bych si přečetla znovu. Kladně bych ohodnotila pouze originalitu tématu.
avatar
Lucie
klad Jako vášnivá čtenářka jsem se nemohla dočkat doručení knihy. Ihned jsem se chtěla začíst. Přečtu totiž každou knihu, která se mi dostane do ruky. I tuto knihu jsem pročetla celou. Zpočátku jsem měla ale velký problém začíst se. Bohužel se pocit potřeby vzít si knihu všude sebou nedostavil ani po polovině knihy. Ke konci jsem se i začetla, ale není to zrovna kniha, kterou bych si chtěla někdy v budoucnu přečíst znovu. Kniha je ale svým způsobem jedinečná. Doporučuji všem, kteří rádi čtou, ale asi bych si ji nekoupila a raději "jen" půjčila v knihovně.
avatar
Soňa
klad Kniha Faktura se docela dobře četla, ale určitě bych si ji nekoupila a nejspíš ani nedoporučila. Knihu jsem četla na několikrát, moc mě nebavila, tak jsem vždy přečetla jen pár kapitol a pokaždé čekala, že se bude děj zlepšovat, ale ono nic moc lepšího do poslední stránky nepřišlo. Za mne max. 5 bodů.
avatar
Milan
klad Nejdřív chci poděkovat za doručenou knihu a možnost přečtení.Jsem vášnivý čtenář,co také v mém věku dělat večer jiného :-),takže jsem vděčný za kteroukoli knihu.Objektivně řečeno ale tato kniha nebude patřit k mým favoritům,ke kterým se budu vracet.Nějak jsem se nedokázal do knihy začíst,několikrát jsem se musel vracel,protože jsem ztratil nit.Pro mě také spíše průměr a volil bych tuto knihu asi pro střední a mladší generaci.
avatar
Lucie
klad Děkuji za možnost přečíst si knihu Faktura. Knihu jsem přečetla za dva dny ne že by mě tak zaujala, ale čekala jsem trochu zajímavější pokračování, které se nedostavilo. Kniha je tak trochu sci-fi aspoň pro mě a to zrovna není můj šálek kávy, ale přesto jsem ji dočetla do konce. Také proto, že neměla moc stránek. Určitě bych si ji nekoupila, ale někomu se může líbit. Proto hodnotím průměrně.
avatar
Stanislav
klad Chci poděkovat za možnost testovat a přečist jsi knihu faktura .Knižka Faktura je průměrna nějak moc mě nezaujal není to můj žand ale někoho muže zaujat chybí my tak nějaké obrázky .Knižku doporučují kteří rády čtou .*heart* *heart* *sleep**enzo**enzo*
avatar
Adéla
Zobrazit více recenzí
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel