Kniha Gump - Pes, který naučil lidi žít potěší nejen milovníky pejsků, ale všechny, kteří nejsou lhostejní vůči tomu, co se kolem nich děje

image
otestováno
Počet recenzí
6
jak jste hodnotily
5
4x
4
2x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 19. 5. 2021
do 13. 6. 2021

Gump - pes, který naučil lidi žít     

Neotřelé, poetické, chvílemi až bolestné vyprávění očima psího tuláka Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči.

Gump přináší syrový a autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v bezcitné honbě za penězi dopouštíi na nejlepším příteli člověka.

Je to kniha bez příkras a hollywoodského zjemňování. Jako bychom nahlédli do hlavy toulavého psa Gumpa a viděli všechno, co si prožil, jeho očima. Autor se setkal s trýznivými psími osudy a s jejich zážitky, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Touto knihou chce lidem otevřít oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci, pokud si začne všímat dění kolem sebe, a přestane spoléhat, že situaci napraví někdo jiný. Až pochopíme, co nám psí duše dokážou nabídnout, může být náš život mnohem bohatší.

Knihu doplňují krásné akvarelové ilustrace Weroniky Gray a fotografie lidí a psů, kterými se autor v příběhu Gumpa inspiroval.Více informací o knize Gump najdete TADY.

Hodnocení
6
avatar
Michala
Knihu bych doporučila všem čtenářům, již teď nejen já, ale i maminka si ji čte, další v pořadí je má sestra a kolegyně z práce. Je psána jako by to vyprávěl a prožíval Gamp. Porozumění, čtivost, pobavení, odreagování .... Je to více čtivé než Malý princ, rozhodně i slovní obraty užívané řečí Gampa jsou více vpravitelne do děje. Ponaučení . Je pěkný, že Bedřich místo nových zubů koupí psa Gampa. Dáša zpočátku moc radost nemá. Je to velmi poutavé, protože je to psáno jakoby tím psem Gampem. Knihu bych klidně četla i dětem, které jsou více vnímavější, protože je to poutavé a naučné. Řekla bych, že děti okolo puberty by zvládly pochytit srozumitelně čtené řádky, a probraly by obsah.
klad . Psáno jakoby Gampem
klad Čtivé
klad Ponaučení
klad SMyslnost
klad OBál knihy
klad Fotografie bych přiložila i mezi kapitoly
avatar
Aneta
Jedná se o typ knížky, který je vhodné pro všechny možné věkové kategorie. Dala by se vypozorovat určitá podobnost s Malým princem, ten je však jedinečný a unikátní. Naopak, to co mi na knize přišlo dobré, bylo to, co v Malý princ neobsahuje. A sice trochu více konkrétní pohled na věc. Nad knihou nemusí člověk tolik přemýšlet ani se pozastavovat nad příběhem, což u Malého prince není. U něj je typické to, že ty nejdůležitější informace v něm nalezneme mezi řádky textu. Proto je toto čtení snazší i pro děti, které smysl knihy pochopí i v malém věku. Kniha má určitě edukativní vliv, jelikož probíraná problematika je velmi aktuální. Nejsilnější momentem z knihy byl pro mě jednoznačně už začátek, kdy si nechtěné štěně vezme člověk, který toho sám moc nemá a kterému stačí ke štěstí už jen ta psí láska. Knihu je určitě možno číst dětem, jelikož je vše podáváno takovým dětským (psím) pohledem.
klad líbila se mi celá kniha
klad až moc špatných událostí na 1 psa (mohlo by být spíše rozděleno do více příběhů u více psů)
příloha
avatar
Pavla
Kniha je úžasná! Doporučuji čtenářům i ne čtenářům si přečíst tento pravdiví a citliví příběh u kterého mě i slza ukápla. Ukazuje jak pes je to nejcitlivější stvoření, které dává lásku a ne všichni ji bohužel opětujeme. Jak jednou začnete číst, nepřestanete. Můj nejsilnější moment v knize byl s velkou pravděpodobností řetěz a Gump,více prozrazovat nebudu. Podle mě je kniha určena všem! Je to příběh který třeba i dětem otevře oči, že něco takového je zlého a budou se snažit pomáhat.
klad Forma textu
klad Malované obrázky
klad Krátký příběh
příloha
avatar
Tereza
Kniha Gump je svým rozsahem, obsahem i stylem vyprávění vhodná i pro lidi, kteří moc nečtou. Doporučila bych ji všem, kteří mají rádi příběhy ze života a těm, kteří v knihách hledají přidanou hodnotu - u téhle knihy opravdu nebudete muset hloubat, co tím chtěl asi autor říct, poselství je poměrně jasné. Překvapivě pro mě nejsilnější moment knihy nebyly popisy týrání ani množíren apod., ale moment, kdy se Gump po dlouhé cestě autem počůral a cítil se ponížený, protože se mu zatím nic takového nestalo. Snad po přečtení někteří lidé změní svůj postoj k domácím mazlíčkům a nebudou je brát jako doplněk. S tímto je vhodné začít už u dětí, knížku bych doporučila dětem cca okolo 10 let.
klad myšlenka knihy a její poselství
klad snaha zachytit myšlení psa
klad občas nedávalo smysl, že pes některé pojmy hned zná a ví, co to je, a naopak někdy věci obepisoval
příloha
avatar
Jana
Kniha je vhodná pro neomezený okruh čtenářů. Srovnání s Malým princem je poněkud ambiciózní. Provoplánový, ale dojemný, nepřeslazený příběh s optimistickým vyzněním má na čtenáře jistě edukativní vliv. Knihu je určitě možné číst dětem s patřičným dovysvětlením. Snad ale kniha mohla vyjít v úspornějším a skromnějším vydání a ušetřené peníze mohly být věnovány na útulky pro psy.
klad kvalitní výtisk knihy
klad styl vyprávění
klad optimistický humor
klad výchovný cíl
klad zřejmě vysoké náklady na výtisk knihy
avatar
Žaneta
Knihu velmi doporučuji všem, kdo mají rádi zvířata. Velmi silný příběh, který lidi donutí zapřemýšlet nad tím, že psí život je hodně podobný tomu lidskému. Silný moment byl, kdy se dostal Gump do špatných rukou...Tlustý. Knihu bych četla starším dětem, školní věk.
klad Ilustrace
klad Bonusy
klad Uvítala bych více stran, přečtené za odpoledne
příloha