Vybrané testerky se svými dospívajícími potomky vařily podle Kuchařky pro teenagery. Jak se jim kniha líbila?

image
otestováno
Počet recenzí
10
jak jste hodnotily
5
9x
4
1x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 26. 4. 2020
do 31. 5. 2020


Kuchařka pro teenagery

Tuto kuchařku Julie napsala, když jí bylo 15, a je její výzvou mladým čtenářům – i když třeba jídlo vypadá složitě,
jeho příprava může být úplně jednoduchá a zvládne
ji každý.

Jejím cílem je přesvědčit mladé čtenáře a čtenářky, že není třeba mít strach, protože když všechny recepty s přehledem zvládne stejně stará Julie, proč by nemohli i oni? Vždyť vaření je zábava, zvlášť když vaříte pro rodinu či přátele, či dokonce s nimi.

Kniha je rozdělena do několika tematických kapitol, do kterých autorka zařadila recepty pro nejrůznější každodenní i slavnostní příležitosti – čtenářům přináší tipy na zdobnou a chutnou víkendovou snídani, zábavný piknik v parku nebo občerstvení na párty, ale i na zdravé a syté svačiny do školy či při sportu nebo rychlou večeři.Více informací o kuchařce najdete TADY.

Hodnocení
10
avatar
Michaela
Tahle kuchařka dceru zaujala hned na první pohled a musím říci, že nejen dceru, i já jsem byla nadšená tím jak pěkně a přehledně je kniha zpracovaná. Po otevření knihy na nás čeká sedm tématických kapitol a to od snídaně, nedělního oběda až po Vánoční recepty... Každý recept je velmi dobře, přehledně a jednoduše popsaný, takže ho s minimální pomocí svedla i moje dcera. Každý recept je doplněný fotografií a nějakou vychytávkou, což malí kuchaři určitě ocení... Recepty v této knize jsou jednoduché a rychlé, což jako rodič velmi oceňuji. Dcera nás o víkendu překvapila přichystanou snídaní, kterou podle této knihy hravě zvládla úplně sama a nedělní oběd měla s malinkatou dopomocí také ve své režii... Knihu za nás obě velice doporučuji.
klad Zpracování, přehlednost a jednoduchost
klad Žádné zápory
příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Bohumila
Kuchařka pro teenagery je dobře udělaná kniha. Návody jsou polopatické, dělané pro mládež, která normálně umí spíše jen sporadicky si něco uvařit. Vyzkoušeli jsme pár receptu a byly dobré, zajímavé.
klad dobře udělaná kniha
klad nic
avatar
Pavlína
Kuchařka je plná moderních receptů. Jídla v ní jsou převážně pro mladou generaci od jednoduchých receptů až po mezinárodní kuchyni. Zaujal nás právě recept Smažené rýže. A Byl supr!
klad design knihy
klad moderní recepty
klad světové recepty
klad jednoduché a rychlé na přípravu
klad nic vše supr
příloha příloha
avatar
Šárka
Kuchařka pro teenagery nám přišla opravdu včas a ve vhodnou dobu.Moje dcera měla pár dní od donášky balíku narozeniny.Samozřejmě jsem tuto krásnou kuchařku použila jako dárek. A opravdu knížka udělala dceři radost,i když jsem to moc neočekávala. Při prohlížení ji velice zaujala,takže jsme se druhý den vrhly na vaření. My jsme pekly minipizzy a malé kynuté koláčky(viz foto),zapojila se i mladší dcera. Kniha je opravdu dobře udělaná,má mnoho receptů,tak aby to mládež dobře pochopila a jednoduše jídlo připravila. Zpracování knihy je přehledné a srozumitelné. Rozsáhlé množství různých druhů receptů,snadných k přípravě. Fotografie a několik sekcí receptů dle příležitosti - pěkně udělané. Kuchařka je opravdu úžasná,hlavně dcera se sama učí vaření,o což mi nejvíce šlo,aby se zapojila do chodu domácnosti. Vřele děkuji za tuto možnost otestovat Kuchařku pro teenagery.
klad přehlednost
klad rozmanitost
klad množství receptů
klad jednoduchost
klad rozdělení receptů dle příležitosti
klad pěkné fotografie
klad možnost vepsání vlastní poznámky
klad nic
příloha příloha příloha příloha
avatar
Dita
Velice děkuji za skvělou možnost vyzkoušet tuto úžasnou knihu Kuchařka pro teenagery. Když nám přišla, měla jsem z ní radost a kupodivu nejen já, ale i má dcera (14 let). Hned si v ní začala číst a vybírat, co uvaří. Už stihla vyzkoušet jeden recept, měli jsme výborný oběd. Můžu říct, že Kuchařka pro teenagery je krásně, srozumitelně a přehledně zpracovaná, že se v ní teenageři pěkně vyznají a v řádění v kuchyni už jim nic nezabrání. Cennou součástí většiny receptů jsou "rady pro tebe", "tipy" nebo štítky pro "moje poznámky". Těším se, až vyzkoušíme další recepty z knížky.
klad přehledné zpracování
klad fotografické zobrazení jídel
klad cenné rady u receptů
klad zajímavé tipy u receptů
klad nic
avatar
Iveta
Kuchařka pomohla hlavně mojí mladší sestře, která ráda "experimentuje" v kuchyni, ale ještě nemá sama tu představivost a nápady, proto jí tyto recepty vždy usnadní rozhodování. Já oceňuji prostor pro vložení vlastní poznámky k většině receptů - skvělý pro doplnění vlastních tipů nebo jiných variací receptu. Nutno dodat, že velká část receptů je pro opravdové začátečníky. Na druhou stranu svůj malý prostor tam mají i obtížnější recepty (především pokrmy s masem)
klad okénko pro poznámky
klad na své si tam přijdou všichni členové rodiny.:)
klad někdy opravdu banální recepty
avatar
Tereza
Od Kuchařky pro teenagery jsem očekávala že recepty budou jednoduché, snadno pochopitelné a inspirativní. Myslím že to vše kuchařka obsahuje. Recepty jsou z dobře dostupných surovin, které by nemělo být problém sehnat (ne jako kuchařky kde polovina surovin není k sehnání nebo velmi drahých). Každý recept má radu, piktogramy s informacemi o počtu porcí, délce přípravy, či je i pro vegetariány a velmi pěkné fotografie s hotových produktem. Podle kuchařky plné hashtagů a inspirací si může teenager vytvořit svačinu, snídani, oběd, vegetariánskou večeři ale i piknik, narozeninovou párty a vánoční recepty. Dcera vyzkoušela Těstovinový salát který zvládla kompletně sama. Byl výtečný a hlavně kuchařka dokázala že i teenager bez zkušeností s kuchařkou dokáže velmi dobře pracovat a porozumět jí.
klad srozumitelnost receptů
klad rady pro tebe
klad snadno dostupné suroviny
klad recepty pro běžný den
klad jednoduché a pěkné fotografie
klad místo pro poznámky pro toho komu nevadí zapisovat do knihy
klad ne nelíbilo ale chybělo mi - uvítala bych například stránku s informacemi jak navážit suroviny bez váhy
klad ne nelíbilo ale chybělo mi - v knize jsou místa pro poznámky k receptům, pokud ale odmítám psát do knihy, hodila by se mi vlepená kapsička na poznámky na vnitřních deskách
příloha příloha
avatar
Daniela
Srozumitelně sepsané recepty, pěkné fotky. Recepty jsou přehledně a logicky seřazené. Vybere si masožravec i milovník sladkého. Recepty jsou opravdu blbovzdorné. Mockrát děkuji, konečně začala vařit i dcera, která nikdy nechtěla, protože jí přišlo vše moc složité.
klad pochopila i dcera, která běžně nevaří
klad recepty opravdu fungují
klad banánové lívance musím dělat minimálně z dvojité dávky
avatar
Petra
Dobrý den, moc děkuji za možnost společně s mojí třináctiletou dcerou otestovat knihu Kuchařka pro teenagery. Madlen stejně jako každá dívka v tomto věku přistupovala ke kuchařce velmi opatrně, ale vzala jí na milost a po jejím prolistování přišla s recepty, které by ráda vyzkoušela a které doma zatím neděláme - jako například různá jídla na cesty, dokonce si naplánovala podle knihy menu na svojí oslavu narozenin - prý jsou tam samé dobroty a všem jejím kamarádům budou chutnat. Takže jsem byla mile překvapena. Kniha je psaná stylem, který teenagery zaujme a hodí se do jejich světa. Stačí se nebát a jít do toho, zpočátku dítě podpořit a třeba se pak dočkám i nějaké snídaně, kterým je tam věnovaná celá kapitola, stejně jako Vánocům - to se mi také moc líbí. Knihu bych doporučila všem, kteří mají doma teenagera - každý z nich si v ní najde to své, stačí jí někam položit a počkat, hlavně do ničeho nenutit - to je zásada tohoto velmi složitého věku, který vyžaduje trpělivost hlavně rodičů.
klad styl psaní
klad fotografie
klad dostupnost surovin
klad kapitola Vánoce
klad možnost vlastních poznámek
klad nic
avatar
Tereza
Kuchařka se mi velmi líbí. Jsou v ní jednoduché recepty, které zvládne každý a přesto vypadají skvěle a nápadite. Perfektní jsou i fotografie připravených pokrmů a dopsané případné typy pro vylepšení. Určitě doporučuji!
klad Fotky, postupy
klad Nic
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel