Testerky ochutnaly lahodné produkty z prvotřídních surovin z čokoládovny Le Chocolat. A jak jim chutnalo? 

image
otestováno
Počet recenzí
22
jak jste hodnotily
5
21x
4
1x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 22. 4. 2020
do 17. 5. 2020


Vychutnejte si kvalitní čokoládu od české rodinné čokoládovny

Čokoláda Le Chocolat

Dárková čokoláda vyrobená ručně v čokoládové manufaktuře v srdci Prahy. S láskou. Křupavé pekanové oříšky a šťavnaté sladké meruňky si ustlaly na tenounké tabulce tmavé čokolády single origin Madagascar 67% cocoa. Sladké a hořké v perfektní kompozici.

„Single Origin“ jsou čokolády, na jejichž výrobu byly použity kakaové boby jen z jedné pěstitelské oblasti. Výrobce si kontroluje původ a zpracování kakaových bobů a také etiku výroby. Tyto čokolády bývají té nejvyšší kvality, z nejlepšího kakaa. Podobně jako u vína se může rok od roku jejich chuť o něco lišit.

Čokoláda Madagascar 67 % cocoa vás okouzlí výraznou, ale příjemně zaoblenou chutí. Z temně rudé půdy ostrova Madagascar získává přirozený nádech exotického dřeva, ovoce a koření. Madagascar je často nazýván rájem kakaa a vanilky. A 67% je přesně tolik, aby intenzivní chuť kakaa souzněla se sladkým ovocem a křupavými oříšky.

Čokoláda je extra tenká, aby se krásně rozplývala na jazyku. A ingredience zase co největší, aby bylo do čeho kousnout. Děláné jsou ručně, protože tohle žádný stroj nedokáže. Čokolády jsou balené do krásné dárkové krabičky se zlato u ražbou a okýnkem. Krabička je vysoká jako sešit A4. Protože s čokoládou dáváme radost.


Le Chocolat Horká čokoláda 70 %

Připravte si doma horkou čokoládu jako z francouzské kavárny. Hustou, voňavou, intenzivní. S oblíbenou čokoládou profesionálních kuchařů a cukrářů to zvládnete hravě. Návod na přípravu báječného šálku horké čokolády najdete zde.

Kvalitní čokoláda na vaření ve formě peciček je oblíbená hned z několika důvodů:

  • čokoládu ve tvaru peciček nemusíte strouhat
  • využijete ji nejen na přípravu báječné horké čokolády, ale i na vaření a pečení
  • kvalitní čokoláda na vaření má vysoký obsah kakaa, neobsahuje žádné ztužené tuky a jiné náhražky
  • od klasické hořké čokolády se liší vyšším podílem kakaového másla a lépe se tak rozpouští a je vhodnější pro polevy apod.Více informací o čokoládovně Le Chocolat najdete TADY.


Hodnocení
22
avatar
Renata
Učiněná lahůdka i pro nejnáročnější konzumenty. Použití těch nejkvalitnějších surovin, řemeslné zpracování a znalost a dodržování osvědčených postupů, to dělá z této čokolády jednu z nejlepších, jaké jsem kdy ochutnala. Nadchly mne všechny příchutě a varianty. Český výrobek, který vždy upřednostním před zahraničním. Krásné, elegantní balení, vhodné i jako krásný dárek. Cena přiměřená kvalitě a velikosti.
klad chuť
klad složení
klad -
avatar
Renata
Pochoutka nejen pro chladné dny, ale vhodná ke každému okamžiku. Z běžného, obyčejného dne udělá slavnostní. Kvalitní použité suroviny, žádny zbytečný nežádoucí cukr a jiné zbytečné přídavky. Vynikající, přjemná chuť, krásná vůně, ideální konzistence. Zpracování šetrné, zachovává ingrediencím chuť, a všechny příznivé látky. Příprava snadná.
klad chuť
klad vůně
klad -
avatar
Jiřina
Děkuji moc za možnost vyzkoušet tak moc dobrou čokoládu a ořechy s meruňkami tu chuť ještě podtrhli.Zaujalo mě dárkové balení moc hezky provedené a mé chuťové pohárky se pomněly.Moc mě i potěšil dárek mandle v mléčném lanýži sypané kakaem.
příloha
klad Balení, chuť, prostě je to pecka
klad Nic
avatar
Jiřina
Děkuji moc za možnost vyzkoušet tak moc dobré čokoládové pecičky ta chuť je prostě boží.Zaujala mě ta hořkost a mé chuťové pohárky se pomněly,dala jsem je do ovesné kaše. Moc mě i potěšil dárek mandle v mléčném lanýži sypané kakaem.
příloha příloha
klad Balení, chuť, prostě je to pecka
klad Nic
avatar
Lenka
Balení čokolády je nápadité a opravdu mne zaujalo. Vidět předem, co kupuji je zajímavé a může si to dovolit jen kvalitní zboží. Decentní potisk obalu působí luxusním dojmem a jako dárek, či poděkování bych ji určitě koupila. Chuťově je čokoláda velice jemná a v kombinaci s meruňkami a pekanovými oříšky chutná výborně. Snad jen pekanové oříšky bych dávala v menších kouscích, třeba ve čtvrtkách, aby v čokoládě lépe držely a nevypadávaly.
klad balení čokolády
klad jemná chuť
klad kombinace meruněk a pekanových oříšků
klad nic rozhodujícího
avatar
Lenka
První musím pochválit praktické zapínání, a také intenzivní vůni čokolády při otevření a což teprve ta silná vůně při přípravě horké čokolády. Horká čokoláda byla dostatečně hustá, velice jemně chutnala. Žádnou návštěvu bych takovou horkou čokoládou neurazila. Praktické pecičky mě přiměly k pečení muffin, které máme doma moc rádi, tak jsem upekla jeden velký rodinný muffin. Čokoládové pecičky se dokonale k tomu hodily. Chuťově čokoládové pecičky v muffinu krásně vynikly, bohužel jsem podcenila, že jsou těžší, než nasekaná čokoláda, kterou používám, proto klesly v těstě dolů a nebyly pěkně rozeseté na různých místech, proto nepřikládám fotku v řezu.
příloha příloha
klad intenzívní vůně
klad praktické balení
klad výrazná chuť
klad nic rozhodujícího
avatar
Tereza
Pro milovníky čokolády je tohle jasná volba. Vše bylo krásně zabalené, tak že se to dobře hodí i jako dárek a nemusím si dělat starost s balením. Při prvním otevření se na mě vyvalila vůně kakaa. Chuť sladko-hořké čokolády v kombinaci s ovocem a ořechy byla famózní. Tohle je úplně jiný level čokolád, mohu jen doporučit :)
příloha
klad Balení
klad Vůně
klad Chuť
klad Ruční výroba
klad Složení
klad Miluji čokoládu vůbec nic bych nevytkla
avatar
Tereza
Horká čokoláda ve který Vám doslova stojí lžička. Já a můj syn jsme jenom slintaly při ochutnávce snadně uvařené horké čokolády :-) Zaujala mě nejen chuť pravého kakaa ale i také balení které se dá znovu uzavřít což velmi oceňuji.
příloha
klad Chuť pravého kakaa
klad Znovu uzavíratelné balení
klad Použití nejen na horkou čokoládu ale i na vaření
klad Velikost balení
klad Vůbec nic bych nevytkla
avatar
Tereza
Čokoláda je jemná, správně hořká, oříšky byly dobré a sušené meruňky taky. Líbilo se mi i balení a to, že z druhé strany byl zajímavý ornament. Ochutnali jsme ji celá rodina a všichni si ji pochvalovali.
příloha
klad Jemná chuť
klad Dobré oříšky
klad Dobré sušené meruňky
klad Nic
avatar
Tereza
Využila jsem ji do mléka a taky jen tak na zobání, jelikož hořkou čokoládu miluji, pomohl mi s její konzumaci i můj táta. Je moc dobrá, do mléka se dobře rozpouští a chuťově správně hořká. Líbí se mi velikost peciček.
příloha
klad Velikost peciček
klad Dobře se rozpouští
klad Velmi dobrá chuť
klad Nic
avatar
Aneta
Výborná, opravdu nemám co dodat, kuličky se krásně rozpustili a ta chuť! Přesně takovou mám ráda. A ta příprava je taky super do teplého mléka si dáte doporučené množství, já si dala o trošku víc mám ráda opravdu hořkou chuť pockate až se rozpustí a vychutnávate??
klad Chuť
klad Jednoduchá příprava
klad Není co dodat
avatar
Ivana
Ručně vyráběná čokoláda mě zaujala svým vzhledem. Balení je krásné a určitě by potěšilo i jako dárek. Čokoláda je chuťově výrazná a velmi dobrá, ořechy byly velké, všechny měkké a chuťově dobré a bylo jich dostatečné množství. Produkt mě zaujal a určitě bych si ho koupila.
klad výrazná chuť čokolády
klad velmi dobré ořechy
klad velké množství ořechů
klad nenašla jsem žádný zápor
avatar
Ivana
Čokoládové pecičky jsem vyzkoušela jako horkou čokoládu podle návodu na stránkách čokoládovny. Ta mně bohužel nezaujala. Byla řídká a velmi hořká. Jako pecičky do pečení jsem vyzkoušela pouze nakrájené na menší kousky a přidala jsem do bábovky, kterou dělám pravidelně s čokoládou a ořechy. Tam mě čokoláda chutnala. Určitě najdu další recepty, kde se bude čokoláda dát využít.
klad Kvalitní čokoláda
klad Praktické malé kousky
klad Velmi hořké
avatar
Kamila
Tak precisně s poctivostí vyráběná čokoláda nemá chybu. Je od pohledu poznat, že není vyráběna strojově, nýbrž člověkem s láskou. V poklidu. Čokoláda je vynikající. Ořechy jsou celé, velké a dobré. Takováto čokoláda je uměním.
příloha příloha
klad Chuť pravé čokolády.
klad Kvalita ořechů.
klad Nic.
avatar
Kamila
Tato čokoláda uvařená dle návodu na sáčku má tolik barevných chutí. Tolik podob harmonie, vášně a souznění. Je famózní. S každým lokem si pohráváte s chutěmi na jazyku. A nacházíte klid v duši, na jazyku a v srdci.
příloha
klad jemná chuť
klad poctivá
klad žádné nejsou
avatar
Martina
Vzhledově super ! Nejdřív mi byli líto rozdělat a sníst, vypadá úžasně a bylo by super jako dárek. Čokoláda se příjemně rozpouští v ústech, ořechy jsem jedla odděleně, také dobrá chuť. Křupe při skusu, super ! Velmi dobrý výběr s ovocem.
klad vzhled
klad originality
klad chuť
klad jemnost
klad nic
avatar
Martina
Velmi hezké a praktické balení, přesně popsaný postup přípravy. Dobře se připravuje. Při poctivém mýchání je čokoláda krásně jemná a hutná. Super chuť se šlehačkou, dodá lehčí nádech a trošku osladí. Perličky se rozpouští rychle. Raději nepít na večer, hodně zasytí.
klad obal
klad chuť
klad rychlost přípravy
klad dá se dobře zjemnit prosladit šlehačkou
klad malinko hořčí
avatar
Ivana
Výborná čokoláda s vyrovnanou chuti, kterou jsme hned všichni s chuti snědli . Výborně zde chutnalo sušené meruňky a Pekanove ořechy mno proste mnamnam Chutná všem generacím a opravdu jr výborná na to ze je Top horka
klad Top
klad Nic
avatar
Ivana
Výborná čokoláda s vyrovnanou chuti, kterou jsme hned všichni s chuti snědli . Výborně zde chutnala v banovce kterou jsme s touto cokoladkou zkusili mno proste mnamnam Chutná všem generacím a opravdu jr výborná na to ze je Top horka
klad Top
klad Nic
avatar
Aneta
Čokoláda mi velmi chutnala. Překvapilo mě luxusní balení a kombinace pekanovych ořechů a sušených meruněk ?. Chuťově je velmi dobrá na jazyku se rozpouští příjemná chuť čokolády jediné co mě trošku zarazilo byla sušená meruňka kterou jsem musela dlouho žvýkat.
klad Chuť
klad Balení
klad Nápadná kombinace
klad Meruňky se musely dlouho žvýkat
Zobrazit více recenzí