Už jste viděly film Hora mezi námi? Řekněte nám, jak se vám líbil

image
otestováno
Počet recenzí
24
jak jste hodnotily
5
14x
4
7x
3
2x
2
1x
1
doporučuje
88 %
Testováno v období
od 18. 10. 2017
do 31. 12. 2017

Alex (Kate Winslet) je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Má ji už za dva dny.

Na letišti ji však zaskočí nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem (Idris Elba), lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět.

Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Vysílačka je napadrť, pilot po smrti a kolem nich jen sníh, hory, skály a neobydlená divočina.

Let nebyl ohlášený, nikdo tedy ztracené letadlo nehledá. Odvážnější Alex si uvědomí, že k nim žádná pomoc nepřijde, přesvědčí váhajícího Bena a vydávají se na nebezpečnou cestu. V extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si i přes svou rozdílnost vytvoří silné pouto a naleznou společnou sílu, o níž do této chvíle neměli ani tušení.

Začnou k sobě hledat cestu, přehodnocují vlastní minulost a v extrémních podmínkách bojují o holý život.

Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku?

A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů? 

Hodnocení
24
avatar
Hana
klad Krásna príroda, zimná, vtedy som rada, že som doma v teple. Takéto filmy sa najlepšie pozerajú v lete. Obdivujem ľudí, čo aj v bezvýchodiskovej situácii dokážu vstať a ísť ďalej. Nevzdať sa, to je hlavný motív filmu. K tomu šťastný koniec a tak to má byť.
avatar
Emília
klad Krásna príroda, zimná, vtedy som rada, že som doma v teple. Takéto filmy sa najlepšie pozerajú v lete.
klad Obdivujem ľudí, čo aj v bezvýchodiskovej situácii dokážu vstať a ísť ďalej. Nevzdať sa, to je hlavný motív filmu. K tomu šťastný koniec a tak to má byť.
klad nič
avatar
Šárka
klad Film je velice hezký,byli jsme na něm s manželem v kině a bála jsem se, že mi opět řekne že jsem vybrala špatně,ale byla jsem překvapená, když"hltal" film stejně jako já.Skvele obsazení herců, krásná kamera.Rozhodne doporučuji film vidět, zůstal mi dlouho v hlavě.
avatar
Monika
klad Krásný film se skvělým obsazením. Kate je má oblíbená herečka. Děj je napínavý od začátku až do konce. Určitě jsem hodně neviděla naposledy. Krásná krajina a samozřejmě láska dělá z tohoto filmu romantickou předehru ve dvou. U filmu se ani muži nebudou nudit. Doporučuji.
avatar
Alena
klad Jsem fanouškem tohoto žánru a film se mi líbil, výjimečně jsem jej viděla vkuse namísto usnutí :-). Herci podali kvalitní výkon, do role zapadli. Mám ráda šťastné konce a jsem ráda, že tady to nebylo jinak. Film určitě stojí za shlédnutí, doporučuji všem.
avatar
Eva
klad Neviděla jsem film,ale čtu hodně. Většinou večer před usnutím. Přiznávám, že u téhle knihy jsem si počtení šetřila, ale víc než 3 večery nevydrželo. Ne, vůbec to není tenká kniha. Jenomže zaujme a pak se těžko zavítá. Celý příběh je nádherný a závěr Vás určitě nadchne. Určitě zkuste!
avatar
Lenka
klad Je to veľmi napínavý film plný odhodlania, spolupatričnosti a sily ľudí, ktorí sa nepoznali a napriek tomu vedeli, že aby prežili musia držať spolu. Hrdinovia sa dostanú na hranicu života a vedia, že už nikdy nič nebude také ako predtým. Vrelo odporúčam. Film je doplnený o zábery krásnej prírody.
avatar
Marcela
klad Hora mezi námi - tento film se mi velice líbil. Mám ráda žánr romantického drama. Musím vyzdvihnout krásné, přirozené, náročné a procítěné herecké výkony obou hlavních hrdinů, které ztvárnili Kate Winslet jako Alex a Idris Elba - Ben. Celičký film můžete sledovat příběh plný emocí,boje o přežití, vnitřního boje obou hrdinů, citů, i menších konfliktů. Krásná i zároveň nelítostná příroda. Dějová linka končí návratem do běžného života. Jak je těžké se vyrovnat s prožitky. Po vyhraném boji o holý život zde vyhrává společná láska obou představitelů. Každý by v této situaci přehodnotil svůj vlastní život a proto tento film Vás vede k zamyšlení
avatar
Lenka
klad Na tomto filmu jsme byli s přítelem na výročí. Příběh byl zajímavý, nádherné záběry přírody, to se mi opravdu moc líbilo. Částečně psychologický film, u kterého se člověk i trochu zamyslí nad svým životem. Ideální na nějaký odpočinkový večer.
klad Tak nějak jsme od toho děje čekala víc, myslela jsme si, že to bude více akční, ale bylo to spíš romantické. Zvraty tam sice byly, ale nic extra velkého. Pro mě občas trochu nudné.
avatar
Radka
klad Krásný příběh podle skutečné události, krásné záběry přírody !! Určitě doporučuji!*heart*A ještě krásná milostná zápletka, neuvěřitelné, že se něco takového opravdu stalo :-))) Nebyla jsem si jistá, že chci tenhle film vážně vidět, ale teď vůbec nelituju že jsem ho viděla a krásně jsem si ho užila!
avatar
Marika
klad Film tak akorát. Skvělé herecké obsazení a jejich role v tomto filmu, to ano, ale jinak nevyužitý potenciál příběhu - předlohy. Chybí tomu napětí, dějová linka, která vás nenechá vydechnout a kterou zkrátka u takového typu filmu čekáte. Moc mě to nezaujalo.
avatar
alena
klad Film má velmi dobré obsazení. Na začátku je dej velmi poutavý, ale tak po prvních 20 minutách napětí opadá a děj se stává předvídatelným. Film mě nijak zvlášť neoslovil, ale na odpolední shlédnutí s kamarádkou je dobrý... Znovu se na něj ale již určitě ne podívám
avatar
Barbora
klad Když u toho vypnete mozek má film spád i přes svou předvídatelnost, postavy jsou poměrně sympatické, není to tak moc "přitažené za vlasy", jako podobné filmy bývají. Celkově bych řekla nenadchne-neurazí
klad Variace na téma "dva cizí lidé se spolu dostanou do průšvihu"... Nakonec pochopí, že je nutné spojit síly a co může sblížit líp, než prožité těžkosti....
avatar
Petra
klad Film se mi moc líbil. Hlavní podíl na tom mám má oblíbená Kate. Napínavé až do konce s potřebnou dávkou psychologických momentů. Drsně krásná příroda a Idris Kate zdatně sekunduje. Nápad je už několikrát použitý, ale zpracování a detaily mě nadchly. Manžela také. Podívaná pro obě pohlaví.
avatar
Jitka
klad Tento film jsem v kině zhlédla a musím uznat, že mě překvapil a opravdu stojí za to. Ztroskotanci mě sice nejdříve trochu děsili, aby to nebylo spíše depresivní, ale byl to příběh spíše dechberoucí a moc se mi líbil příběh i jeho zfilmování včetně obsazení hlavních hrdinů. Doporučuji
avatar
Petra
klad Tak jsem na film zašla díky recenzím tady na webu a musím říct že opravdu stojí za to. Bála jsem se, že je to ohrané téma dvou ztroskotanců kteří se do sebe zamilují a po slastích a strastích se vrátí do svých domovů, ale film mě opravdu zasáhl a zapůsobil na mě. Celý večer jsem na to musela myslet, jak by se člověk choval v podobné situaci a zda by jednal podobně či jinak.
avatar
Kateřina
klad Tak ukázky naprosto bomba...byla to hodně napínavá podívaná...hodně věcí jsem nečekala....dámská jízda to byla dobrá - udělaly jsme si u nás holky. Trošku mi bylo chladno a vstavaly mi chlupy z představy, že se mi něco podobného stane. Film stojí za to vidět.
avatar
Iva
klad Vynikající snímek se silným příběhem, skvělými hereckými výkony Kate Winslet a Idrise Elby, fantastickými kamerovými záběry a krásnou hudbou Ramina Djawadiho. Pro mě jeden z letošních nejsilnějších filmových zážitků. Určitě můžu doporučit všem návštěvu kina.
avatar
Marcela
klad Film Hora mezi námi byl velice napínavý od samotného začátku až dokonce. Příroda byla úžasná a herci opravdu hráli se zapálením.Některé scény byly sice trochu přitažené za vlasy, ale celkově film hodnotím velice dobře. V kině napětím nikdo ani nemukl..
avatar
Klára
klad Tenhle film má velice zajímavý děj a zápletku. Mám ráda filmy, u kterých očekávám jiný závěr, než doopravdy je. Osobně nejsem milovník tuze dívčích filmů, které končí dobře, jsem spíše hororový typ, ale občas je třeba podivatt se i na něco takového.
Zobrazit více recenzí