Už jste viděla třetí díl trilogie Zahradnictví: Nápadník? Řekněte nám, jak se vám líbil

image
otestováno
Počet recenzí
9
jak jste hodnotily
5
4x
4
2x
3
2x
2
1x
1
doporučuje
67 %
Testováno v období
od 27. 11. 2017
do 14. 12. 2017

Filmová trilogie Zahradnictví se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky (1999). Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. 

Nápadník se odehrává na konci 50. let a vypráví o rodinných vztazích poznamenaných válkou a komunistickým převratem. S tragikomickým nadhledem vykresluje generační střet mezi předválečnou a poválečnou generací. 

Nápadník je romantickou komedií o představách rodičů, jak by mělo vypadat štěstí jejich dětí.

Hodnocení
9
avatar
Martina
klad Viděla jsem jako jediný film tuto část. Zaujala mě představitelka hlavní role i její mužský protějšek...romantický obsah filmu díky tomu, že si svou lásku vybojují, obhájí. Dobré a fajn videt, i když jste, stejně jako já, neviděly díly předešlé. Uvidíte.
avatar
Lucie
klad Film se mi moc líbil, je přesně podle mého očekávání a gusta a rozhodně ho doporučuji všem, kteří mají rádi kvalitní filmy. Nic mě na něm nezarazilo a já ho neviděla jen jednou, ale hned dvakrát, protože dívat se na něj s kámoškou je nenahraditelné :)
avatar
Tereza
klad Film se mi moc líbil. Několikrát vás rozesměje, ale zároveň i donutí k zamyšlení a skro až rozpláče. Prostě vtipný film o smutné době. A romantická nevinná láska, která překoná vše, včetně nevůle despotického otce? Co víc si přát sledovat, když jste večer doma sama;-) *heart*
příloha
avatar
Jan
klad Par dobrych vtipku, male svedectvi te doby, o tom, jak to tenkrat mely mlade pary tezke...navíc nekteri rodice, které doháněla doba, co vse byli ochotni udelat kvůli detem...to byla tehdejsi realita...nekomu to pride vtipne, jinému smutne...dulezite je, aby se o tom vedelo a lidi si vazili toho, co mají ted...
avatar
Veronika
klad Za me spis trosku zklamani, nic zasadniho se ve filmu nedelo. Hlavni zapletka byla v tom, co bylo v te dobe bohuzel standartni, ze kdyz uz "je s kym, neni kde". Dalsi vec, co pripominala dobu, byl vyslech STB. Jinak par vtipku, ale zasadni film ze serie to bohuzel nebyl, cekala jsem vetsi legraci...
avatar
Kamila
klad Fajn film ... už herecké obsazení říká, že se nebudeme při sledování nudit. Bude zábava, oddych, uvolnění. Zasmějeme se. A když slyšíme jméno Hřebejk, tak nám to mnohé napovídá - jeho poetické vyprávění. Film je to hezký. Doporučuji. Film se povedl. Herci odvedli hezkou práci.
avatar
Marika
klad Celá série na mě působila rozpačitě a nesourodě. Působilo to na mě otevřeným dojmem, očekávám, že autoři natočí další díly. Nicméně snímku nechybí humor ani dojetí, emoce, napětí. Velice slušné herecké obsazení. Nejlepší ze všech dílů série. Jsem zvědavá, co nového natočí.
avatar
Renata
klad Docela mě mrzí, že je konec trilogie. Poslední díl se mi líbil stejně, jako dva předešlé. Hřebejk je mistr poetického vyprávění a na to většinou slyšíme. Postavy jsou výstižně obsazené a herecké výkony přesvědčivé. Pěkná hudba i kostýmy. Z mne určitě vřele doporučuji.
avatar
Kristýna
klad teti dil byl asi nejlepsi v tom ze to byla komedie a nejvic vtipne, chytry humor amelo to uz optimistickou naladu oproti ostatnim dilum ty samozrejme mely take neco do sebe jen byly pochmurnejsi vzhledem k dobe ale doporucuji podivat se na to jako na celek a nalakalo me to podivat se znovu na Pelisky jak to bude pokracovat :-)