Testerky četly knihu Manuál na šťastný život od Šárky Vávrové. Přečtěte si jejich hodnocení

image
otestováno
Počet recenzí
9
jak jste hodnotily
5
4x
4
5x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 21. 6. 2020
do 26. 7. 2020


Manuál na šťastný život 

Praktické návody a cvičení pro spokojenější vztahy, sebelásku, práci a zdraví

Máte pocit, že se vám štěstí vyhýbá? Cítíte ve svém životě dlouhodobě nespokojenost? Nevěříte si? Chcete se více smát a radovat ze života?

Tato knížka vám pomůže! Je souhrnem praktických návodů, rad a především cvičení, které slouží k  vytvoření návyku pozitivního myšlení, abyste mohli vpustit štěstí do svého života.

Kniha se věnuje vztahům, sebelásce, práci i zdraví. Získáte inspiraci, jak pracovat s těžkými životními situacemi,
jako jsou například rozchod, nevěra, strach, úzkosti nebo ztráta někoho blízkého.

Osvojíte si techniky, které opravdu fungují a které můžete jednoduše praktikovat každý den nebo se k nim vracet. Pozitivní myšlení je to, co nám pomáhá zvládat životní situace.Více informací o knize najdete TADY.


Hodnocení
9
avatar
Jana
Kniha Manuál na šťastný život od Šárky Vávrové se mi moc líbí jak po stránce vizuální, tak po stránce obsahové. Obal knihy Vás přitáhne usměvavou fotkou autorky :-). Kniha se čte dobře a není nutné ji číst ve sledu od první do poslední kapitoly, ale je možné si vybrat kapitolu, která Vás zrovna zaujme. Jednotlivé kapitoly jsou zakončené jedním nebo několika cvičeními. Některá cvičení si procházíte jen "v hlavě", u některých je dobré vést si "deník" a vše si zapisovat. Vzhledem k tomu, že knihu nemám dlouho, nemohu zatím posoudit, jestli mi pomůže s osobními problémy v životě.
klad obal knihy
klad rozdělení na jednotlivé kapitoly
klad fotky uvnitř knihy
klad nic
příloha příloha
avatar
Jaroslava
Knížka je moc hezký napsaná. Používala jsem ji jako cvičební sesit. V hledala jsem si kapitolu, která byla pro mě aktuální a vyzkoušela cvičení a doporučení paní Šárky. Ne vždycky to pomohlo, ale pokud člověk věří, může se stát všechno. Knížka poputuje dal, protože více lidí si zaslouží být šťastní.
klad Moc hezká knížka
klad Asi nic
avatar
Iveta
Knížka mě velmi mile překvapila, četla se prakticky sama. Myslela jsem si, že si dokážu v různých situacích sama pomoci, ale knížka mi ukázala i jiný pohled na věc a často mi stačilo si jen přečíst jeden dva odstavce a hned jsem věděla, že aby byl člověk opravdu štatný a neutápěl se v minulosti, která se nedá změnit, tak stačí velmi málo a hlavně musí začít sám u sebe. Během čtení na mě vyskočila spousta AHA momentů, věci, které dávno vím (jen si je třeba nepřiznám), ale když vám je někdo napíše a dá do krásného obalu, tak to vnímáte hned jinak. Moc se mi líbil přebal knížky a i fotky v knížce (škoda, že ty nebyly také barevné), protože velmi působily na emoce a o tom v této knize šlo. Vřele doporučuji přečíst každému, i tomu, kdo si myslí, že nepotřebuje řešit žádný problém a je šťastný, protože věřím, že každý něco málo objeví a uvědomí si, že žijeme jen jednou, a proto bychom měli vědět jak ten život prožít ve štěstí a naplno.
klad krásný přebal knihy
klad krátké kapitoly - jasné, stručné, výstižné
klad není třeba číst celou knihu, stačí si jen vybrat kapitolu
klad cvičení, která se dají praktikovat
klad černobílé fotky v knize
příloha
avatar
Miroslava
V dnešní uspěchané době, plné televize a internetu,kdy každý tvrdí, že na čtení nemá čas,bych tuto knížku všem přikázala přečíst.Tam totiž autorka perfektně a nenuceně popisuje ,jak si čas na sebe udělat,jak si sebe vážit,jak zlepšit vztahy.Mě osobně cvičení ,která jsou v knize popsána v několika osobních problémech pomohla. Není to pouze můj názor,ale tvrdí to i manžel a děti.
klad Velmi účinná cvičení
klad Autorčin styl psaní
klad Málo fotografií
avatar
Lucie
Knížka je přehledně rozdělena do spousty kapitol, které jsou čtivé a zakončené praktickým cvičením. Radí a dává pohledy na různé životní situace. Nejvíce se mi líbila kapitola, která rádí a pomáhá v oblasti rozchodu, době po rozvodu, nebo například jak se správně pohádat ? obal se mi líbil, ale čekala jsem alespoň pár obrázků uvnitř knihy,ale čekala jsem marně. Každopádně je kniha vhodná pro každého,protože se tam najde alespoň jedna situace, ve které se každý z nás alespoň jednou za život ocitne ?
klad Přehledné rozdělení kapitol
klad Barevný obal
klad Čtivé, jednoduše psané
klad Obal je krásně barevný, čekala bych něco málo z obrázků i uvnitř. Kniha byla uvnitř až moc smutná
avatar
Petra
Kniha je naprosto neskutečná a pro mě srdcová záležitost! Něco takového jsem zrovna v těžkém období hledání sebe sama a pomalu plížícího se syndromu vyhoření zrovna potřebovala! Vše je krásně popořadě uspořádáno,každá emoce a potřeba srozumitelně, jednoduše a nevtíravě popsána. Líbí se mi, že se spisovatelka nerozepisuje do pididetailů, vše je krásně popsáno ne na 1000 stran, návody a cvičení v několika bodech,které se dají snadno zapamatovat.Neskutečně mě překvapila kapitola o sebevědomí, sebedůvěře a sebelásce - vše k sobě spolu harmonizuje a dává smysl - působí jako ten krásný samozvaný "AHA efekt", který zbožňuju! Knihu doporučuji všem, ať už žijí s partnerem i bez partnera, dotýká se různých témat a etap našeho života a dokáže naťuknout a pomoci jít si za svým cílem, poradit si s různými nástrahami a hlavně si zkusit procvičit dovednosti, emoce a pocity, které v sobě máme každý zakořeněny jiným způsobem, ale jsou jen někde ukryty a je potřeba je vynést na povrch a pracovat s nimi!
klad stručnost ale dokonalost popsání a vysvětlení emocí a pocitů
klad tipy, jak zlepšit různé dovednosti člověka
klad jednoduchá a zapamatovatelná cvičení pro každý den
klad řešení aktuálních a zásadních témat lidského života
klad pomáhá "posunout" člověka jiným směrem, motivuje, pečuje o duši
klad zvolila bych měkkou vazbu, jedná se o manuál, knihu bych chtěla mít stále u sebe s tvrdou vazbou je těžká
klad doplnila bych každou kapitolu alespoň o jeden prázdný list k vlastním poznámkám
příloha příloha příloha
avatar
Ivana
Kniha Manuál na šťastný život autorky Šárky Vávrové je zajímavým čtením nejen pro ty, kdo potřebují vyřešit nepříznivou životní situaci. Je také zamyšlením nad životem samotným, nad tím, co nám přináší uspěchaný styl dnešního žití. Něco od života požaduji, ale určitě to není zadarmo. Musím pro to také něco udělat. Srovnat krok s přírodou, s myšlenkami svými i svých nejbližších. Témata, která se dotýkají každého z nás jsou zároveň návodem, jak začít se změnou, jak si splnit sny, nežít ve strachu, bolesti, úzkosti... Prožívat jednotlivé dny s radostí a úsměvem. Sáhnout po této knize je ta správná volba třeba právě na zbytek prázdninových dní. Přeji hezké čtení.
klad srozumitelný sloh
klad témata rozdělená do kapitol
klad přehledný obsah
klad kvalitní papír a vazba
klad téma a poté hned návod a cvičení
klad ilustrace - na mě působily depresivně
avatar
Jana
První co mě hned zaujalo je obal knihy. Přímo z něj sálá pohoda a radost ze života. Velmi mi vyhovuje členění knihy na jednotlivé kapitoly, které jsou rozdělené podle toho, co Vás zrovna trápí. Máte problémy s partnerem - otevřete kapitolu partnerské vztahy. Potřebujete si více věřit - otevřete si kapitolu o sebevědomí atd.... Zaměřuje se na zlepšení kvality života a na běžné denní starosti. Např. jak řešit stress, jak se vyrovnat s minulostí, jak najít vhodnou práci atd.... Mohla bych tu o tématech psát ještě dlouho. Nejlépe bude, když si knihu sami koupíte. Já ji určitě budu dál využívat, podle toho, co zrovna budu chtít řešit. Nečekejte však, že je to jednoduché, musíte na sobě opravdu zapracovat a změny budou přicházet pozvolna. Některá cvičení s myslí pro mě byla obtížnější. Bude to chtít delší čas, ale nic není zadarmo. Pokud chce člověk něčeho dosáhnout, musí vynaložit i nějaké úsílí. Takže to nevzdávám a už se těším na další kapitolu.
klad Obal
klad Rozdělení kapitol
klad Nic
avatar
Renata
Ideální pomocník pro ty, kteří tápou, momentálně si nevědí rady se svým životem, mají pocit, že je tak nějak všechno špatně. Krásně, rozumně a prakticky autorka popisuje a radí, jak vyřešit komplikované vztahy s partnery i přáteli, jak pomoci sama sobě, když se nedaří v soukromé ani pracovní rovině. Citlivě a lehce napsané. Autorka má v životě leccos odžito a rady jsou tedy konkrétní a cílené. Mě se kniha moc zamlouvá.
klad Celkem vše
klad -
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel