Kniha MISS, sny vs. realita od Evy Čerešňákové

image
otestováno
Počet recenzí
36
jak jste hodnotily
5
19x
4
7x
3
6x
2
2x
1
2x
doporučuje
72 %
Testováno v období
od 9. 8. 2016
do 12. 9. 2016

Eva Čerešňáková si splnila sen. Získala titul I. Česká Vicemiss 2007. Literární dílo MISS, sny vs. realita je jejím vlastním životním příběhem a popisuje dlouhou cestu za jejími sny. Vy máte teď jedinečnou příležitost si přečíst její knihu. Hledáme třicet z vás, které se s námi podělí o její hodnocení. 

Nikdy nepřestala snít a šla za svými sny

Kniha MISS, sny vs. realita může zaujmout každého, kdo přemýšlí o životě a hledá odvahu i správný směr. Eva Čerešňáková se nenechala odradit neúspěchem, měla odvahu i snahu na sobě pracovat a právě díky tomu postupně dosáhla jednotlivých životních úspěchů.Lidé vidí pouze špičku ledovce, pozlátko, ale za soutěžemi Miss je toho mnohem víc. Úsilí, odvaha, bojovnost, nevzdávání se a i tvrdý náraz na realitu, kterou veřejnost vnímá zkresleně.
Kromě příběhu, zkušeností a odhalení úskalí, kterými si každá titulem oceněná Miss prošla, popisuje svou životní filosofii, díky které se posouvá dál a dál.

Kniha mapuje nejen prostředí soutěží Miss a modelingu, což může být inspirativní a dodat odvahu mnoha mladým slečnám, ale může dát i jejich rodičům správný nadhled a poodhalit, jak jejich dítě přemýšlí.

Cílem literárního díla je dodat odvahu k tomu, abychom se nebáli jít si za svými sny, a to i přes všechno, co nám život vmete do cesty. A i když je v životě všechno náročnější, než se na první pohled může zdát, není smyslem mladé slečny od soutěží krásy odradit, ale jen poukázat na realitu odlišnou od našich snů a očekávání.

Více se dozvíte ZDE.

Hodnocení
36
avatar
Dagmar
klad tato kniha je o tom že bychom si měly jít za svými sny,snažit se je realizovat,nepovolit.Najít v sobě sílu vytrvat,odvahu se do toho pustit.Tato kniha se mi líbí,myslím si že pro nějaké slečny může být inspirací,a motivací.Navíc kniha není drahá,za sebe doporučuji
avatar
Vendula
klad Kniha se mi moc líbí, přečetla jsem jí v podstatě jedním dechem. Možná protože jsem se sama v modelingu pohybovala a dobře vím o čem Eva mluví. Podporuje méně sebevědomé ženy jít za svým cílem a zároveň přesvědčuje o tom, že modelky nejsou jen hloupé husičky. Určitě si jí přečtěte, rozšíří vám obzory.
avatar
Eva
klad Tato kniha se mi líbí je krásné psaná a popisuje jak se autorka dostala na svůj vrchol určitě doporučuji a knihu pujcim kamarádkám k přečtení díky moc za knihu jsem ráda že jsem se stala vyhercem tohoto příběhu a lidem určitě doporučuji zakoupit je skvela
avatar
Petra
klad Knihu mi půjčila sestra. Musím říct, že to není zrovna žánr, který vyhledávám, ale čtení mě bavilo a jistě mi i mnohé dalo. Tušila jsem že za Miss se skrývá daleko více než vidíme v televizi a časopisech, ale nevěřila jsem, že tato děvčata musí tak tvrdě pracovat. Já určitě doporučuji.
avatar
Monika
klad Moje hodnocení není ani dobré ani špatné. Jsem si jistá, že kniha si čtenářky najde. Spíše asi mezi dospívajícími, které se touží přihlasit do nějaké soutěže krásy. V knize je i spousta barevných fotografií ilustrující život autorky. Co mě překvapilo, byla absence tzv. zajímavostí a drbů z tohoto prostředí a určitá naivita autorky, která nemusí každému sedět.
avatar
Šárka
klad Musím poděkovat za testovaní této krasné knihy která my nedávno přišla hned na první pohled jde vidět krasný obal .Hned večer jsem se začetla a tento krasný přiběh mě dojal jak někdo bojuje a neuspěje a jde do toho znova a znova od nuly až se zadaři že ji rodiče podporovaly a vzladat školu to klobouk dolů knihu mohu jen doporučit je moc krásná
avatar
Iveta
klad Děkuji za možnost testovat tuto knížku. Byla zajímavá. Popisuje jak těžké je dosáhnout vysněného cíle, ale když se chce tak to přece jen jde. Vytrvat a jít za tím. Je pěkně napsaná. Nechyběly ani fotky, takže super.
klad B
avatar
Věra
klad Kniha se mi líbila přesto, že to nebyl můj šálek kávy. Eva popisuje jak se dostala tam kam se až dostala tedy mezi nejlepší Miss. Určitě tato kniha pomůže mladým dívkám, které by také jednou chtěli být Miss jak se chovat a co pro to udělat. V knize je spoustu pěkných obrázků od dětství až do dospělosti Evy. Knihu doporučuji, bylo to zajímavé čtení.
avatar
Blanka
příloha příloha
klad Dostala se mi možnost přečíst si knížku MISS, sny versus realita, která na první pohled vypadá zajímavě. Moje hodnocení je spíše neutrální. Má sice spoustu barevných fotografií, ale děj je pouze takový příběh na jedno přečtení. Nic moc objevného. už bych se znovu ke knížce nevracela a klidně bych knížku předala dál.
avatar
Jitka
příloha
klad Děkuji za knihu, která by se mi asi víc líbila být mladší. :-)
klad Ale i tak je to určitě hezký příběh cesty za svým snem.
klad Dobře se čte, hezky napsaná. Bylo skvělé, že měla oporu a vytrvalost. Díky tomu to jde vždy líp.
klad Člověk se dozví i něco zajímavého ze zákulisí. Myslím, že takový shon není asi pro každého. Určitě je to těžší cesta a žádná procházka.
klad Kniha má krásný obal a fotky. Mladým dívkám knihu doporučuji.
avatar
Lucie
klad Kniha se mi moc líbila.Nejhezčí jsou barevné fotografie přímo z modelky života.Příběh i zpracování knihy se mi moc líbilo.Je tam spousta poznatků a rad do života,které se mi určitě budou hodit :) Knihu doporučuji všem co hledají cestu za úspěchem a dobrou kariérou a ani nemusíte být modelka.
klad Jediné co bych vytkla je,že v knize se často opakuje slovo "kontinuálně" ale jinak vše v pořáddku
avatar
Jana
klad Děkuji za možnost otestovat si tuto knihu. Kniha se hezky čte. Je napsaná jak pro mladé, tak si v ní najde to své i starší generace. Možnost nahlédnout do zákulisí soutěže Miss je inspirující. Oceňuji, že Eva neskrývá své neúspěchy a popisuje svoji cestu k vysněné účasti na této soutěži. Člověk má zkusit to o čem sní. Realita je všude jiná. Oceňuji fotografie z průběhu cesty k cíli. Eva má hezký úsměv na všech fotkách. Přeji jí hodně úspěchů v životě.
avatar
Klára
klad Děkuji za možnost otestovat si knihu MISS sny vs. realita. Knížka se mi líbila. Zajímavé čtení s ještě zajímavějšími fotografiemi. :-) Myslím, že je knížka určena slečnám, které chtějí něco dokázat. Podle mě je to takový "návod na úspěch" Líbí se mi, že píše i o svých neúspěších. Dále bych ocenila obal knížky. V jednoduchosti je krása. Celkové pocity z knížky mám dobré. Hezké čtení. ;-)
avatar
Alena
klad Děkuji za knihu, na kterou jsem se moc těšila. Kniha je velmi hezky napsaná, čtivá a určitě dává určitý návod jak vydržet a nepolevit i přes neúspěchy, které k životu patří. Fotografie byly milým zpestřením a kniha by mohla mnoha mladé slečny inspirovat nejen v dráze modelingu, ale také dotahovat své cíle zdárně do konce :-)
avatar
Markéta
klad Moc děkuji za testování téhle skvělé knihy. Knihu jsem přečetla jedním dechem, skvěle se četla :) Velice silný příběh. Myslím, že kniha může být pro mnohé inspirací. Ponaučení z knihy pro všechny "Nebát se a jít za svým snem... Nečekat na zázrak". Pro mě velké plus jsou fotky v knize :) Všem DOPORUČUJI!
avatar
Eva
klad četla jsem knížku od Evy Čerešňákové, knížka se čte dobře, je poměrně čtivá, je to takové nenáročné letní čtení. Po přečtení poslední stránky jsem se spíše zamyslela nad povahou autorky, sama přiznává, že už na základní škole ji chyběli kamarádky a kamarádi, během její další životní etapy se dostávala do konfliktu se spolubydlícími a během soutěže Miss, některé dívky dokonce veřejně vystoupily proto ní samotné.....na druhou stranu obdivuji usilí a vytrvalost v sepsání knihy a k zveřejnění vzpomínek.
avatar
Michaela
klad Kniha o životu miss Evy Čerešňakové se mi velmi líbila. Ocenila jsem spoustu fotografii, které dokumentují celou její životní cestu. Obsahuje spoustu pro nas obyčejné čtenáře hodně nových informací, je velkým poznáním, pro ty, co se o tyto soutěže krásy zajímají.
avatar
Hana
klad Kniha je napsána velice hezky. Obsahuje nádherné vzpomínky na dětství, na začátky soutěžení (v dnešní době až úsměvné). Vytrvalost, cenná vlastnost.
klad Jít si za svým cílem a zdolávat překážky.
klad Doprovodné fotografie jsou krásné.
klad Knihu bych doporučila jako odpočinkové čtení, nenáročné, ale hodně zajímavé.
avatar
Drahomíra
klad Kniha ma dobre psany jazylk, fajn je velke mnozstvi obrazku.
klad Kniha me moc nezaujala, ej to spise pro mlade holciny ktere maji sve sny nez pro zralou zenu, kniha opravdu nebyla mym salkem kavu a to jsme se na ni moc tesila- moc dobre se mi necetla-prisla mi hodne ,,pipinkovska,,
avatar
Alena
klad Kniha mě odzbrojila. Jak svou spontánností, jemným humorem, ale i životním nadhledem. Ještě jsem ji nedočetla do úplného konce, ale vážně baví. Je pro mě zajímavé, nahlédnou do světa modelek. Jak autorka píše, každý si myslí, že modelingová dráha je jen o tom pozlátku, životní dráha autorky ale pojednává o všem, čím si musela projít a jak se dostat na pomyslný vrchol či vystoupat z propasti. Vážně dobrá knížka. Překvapila
avatar
Andrea
klad Musím upřímně říct, že mě kniha docela dost překvapila. Příběh autorky je velmi zajímavý, krásně jsou popisovány vzpomínky na dětství, trable s dospíváním, životní zkušenosti autorky, její pády i vrcholy. Velmi mě oslovila fotogalerie, která je součástí knihy. Celkový obsah na mě zaujal, jelikož jsem měla o světě modelingu trochu zkreslené představy, ne úplně.
avatar
Daniela
klad Tato beletrie o životě miss se mi opravdu moc líbila. Jedná se o zajímavé čtení, kdo rád sleduje soutěže krásy, určitě se v knize dozví mnoho zajímavostí o celém dění soutěže. V knize jsou pěkně popsány životní etapy Evy i její boj o vítězství i po něm. Kniha se mi velmi líbila.
avatar
Blanka
klad S knížkou jsem maximálně spokojená,hned první den co mi knížka přišla jsem se pustila do čtení.Jsou tam opravdu moc zajímavé informace o životě modelky,co obnáší modeling,inspirující fotky.Knížku čtu i nadále a věřím že to bude i nadále velmi zajímavé čtění
avatar
Naděžda
klad Měla jsem možnost testovat knihu, moc se mi líbila a mile mě překvapila. Ukazuje, jak někdo umí přes veškerá úskalí jít za svým snem, nevzdávat se, bojovat a nenechat se odradit od svého cíle. Je to o modelingu, ale i o cestě životem, jednou snadné a veselé a jednou zase strastiplné a houževnaté. Nic není zadarmo, je třeba opravdu shodit růžové brýle a dívat se svět reálně a respektem. Kniha stojí za to si přečíst, čte se dobře a jedním dechem, obrázky k tomu jsou velmi poutavé. Všem doporučuji.
avatar
Věra
klad Kniha se mi moc líbila, jelikož je velice hezky napsaná. Autorka v knize popisuje své životní etapy, jak jde za svým snem a i přes veškerá úskalí boj nevzdává. Bylo hezké nahlédnout do prostředí soutěží Miss a modelingu. Dozvědět se, co všechno to obnáší. Fotografie byly pěkným zpestřením. Pro mladé slečny může být tato kniha velice inspirativní. Určitě doporučuji. :-)
avatar
Michaela
klad Kniha me mile prekvapila, je velmi pekne napsana. Ocenuji i vlozene fotografie, ktere pribeh autorky pekne doplnuji. Kniha muze byt dobrou inspiraci pro mlade slecny, ktere se touzi stat kralovnou krasy. Netusila jsem, co vsechno musi soutezici absolvovat a jak je to narocne, obdivuji Evu, ze to vsechno ustala a zvladla.
klad Trochu mi vadilo, ze je kniha tistena na silnem lesklem papire, je tim zbytecne tezsi, hure se drzi pri cteni a stranky se lesknou.
avatar
Michaela
klad Kniha se mi celkem libila. Splnila presne to, co jsem od teto knihy ocekavala. Rekla bych, ze se hodi spise pro mladsi divky. Kazdy si tam muze ale najit neco uzitecneho pro sebe. Najde zde univerzalni rady do zivota a ceste k uspechu. Kniha byla doplnena hezkymi fotkami. Pro slecny, ktere planuji karieru modelky nebo pro ty, ktere tato oblast zajima, urcite doporucuji.
avatar
Libuše
klad Docela čtivá kniha. Na nenáročně chvilky během dne úplně ideální. Něco více zajímavé něco méně. Ale to je u všeho..neberu to jako negativum. Knihu jsem půjčila i mamině, ale tu moc nezaujala. Asi že je jiná generace :D Asi spíš čtení pro mladé :D Jinak fajn. Děkuji za možnost testovat.
avatar
Martina
klad Kniha dorazila v poradku, prubezne jsme si ji cetzla jak cas dovolil, je psana jednoduchym jazykem, mozna nekdy az moc jednoduchym....je to spise na vyplnuti ne zadne premysleni, chvilkama takove blafy okolo a nudne, cekala jsme ze bude zabavnejsi zajimavejsi, pouztava a to se bohuzel nekonalo, podruhe ji cist uz nebude, ocenuji hezke fotografie, hodi se spis pro mlade holciny, nez pro dospele zeny...
avatar
Patrika
klad kniha má rozhodně záslužný cíl-dávat rady do života, jak se nevzdat a výsledky se dostaví, je napsaná srozumitelně a každé "moudro" podloženo vlastní zkušeností, pro mnohé jistě přitažlivé, že i obyčejná holka se může dostat daleko
klad kniha je zbytečně dlouhá, malá písmenka, je v ní spousta vaty a člověk se nemusí moc soustředit aby ji přečetl a pochopil, nevím jestli to byl záměr, ale myslím, že tímhle stylem se píšou slohy na ZŠ a SŠ, takhle by svůj život asi zvládl sepsat každý průměrně inteligentní gramotný člověk, je to kniha na půjčení z knihovny, ne na investici a mnohonásobné přečtení
avatar
Jaroslava
klad Děkuji za možnost přečíst si knihu MISS, sny vs. realita od Evy Čerešňákové. Jedná se o autobiografii České Vicemiss 2007 popisující její zkušenosti a zážitky spojené s touto soutěží krásy a světem modelingu obecně. Kniha je psána poměrně jednoduchým jazykem a není pro náročné čtenáře. Určena je spíše pro mladší generaci. Oceňuji však její grafické provedení.
avatar
Petra
klad Děkuji za možnost testovat, resp. přečíst si novou knížku od Evy Čerešňákové - MISS, sny vs. realita. Knížka mě poměrně zaujala, byť o kariéře modelky neuvažuji a ani jsem nikdy neuvažovala. Kniha podrobně popisuje svět modelingu spojený se soutěží krásy MISS se všemi pozitivy ale i negativy, doplněna je i fotografiemi z této soutěže. Negativně bych hodnotila jenom velikost zvoleného písma. Byť vidím dobře, malá písmenka se obtížně četla.
avatar
Miroslava
klad Děkuji za možnost přečíst si knihu MISS, sny vs. realita od Evy Čerešňákové. " V životě jsem toho zažila hodně, ať už to bylo období, kdy jsem závodně sportovala, první kroky v modelingu, sklouznutí k anorexii, postupné zkušenosti z nejrůznějších soutěží krásy, úspěchy i neúspěchy, ale především cesta za splněním snů, kdy nejednou následoval střet s realitou. Ta byla podstatně jiná, než jakou jsem si ji vysnila ". Těmito slovy vystihla autorka obsah knihy i její osobní zážitky s modelingem. Lehká četba na víkendy, žádné hluboké myšlenky, hezké fotografie pohledných mladých dívek. Co oceňuji je kvalitní papír a obal knihy.
avatar
Daniela
klad Kniha MISS, sny vs. realita od Evy Čerešňákové se mi moc líbila. Hlavně to, jak je pěkně napsaná a hezky se čte. Ukazuje, jak někdo umí přes veškerá úskalí jít za svým snem, nevzdávat se, bojovat a nenechat se odradit od svého cíle. Je to o modelingu, ale i o cestě životem. Knihu určitě stojí za to si přečíst a všem ji vřele doporučuji.
avatar
Zuzana
klad Krásná knížka MISS v sobě skrývá mnohem víc než jen pohled na soutěže krásy. Eva díky své vlastní zkušenosti nechává nahlédnout do zákulisí těchto soutěží, ale knížka není určena jen pro slečny, které touží po úspěchu v soutěži MISS. Tato knížka je přístupu k životu. Je to velmi inspirující a osobní příběh mladé ženy. Doporučuji všem
avatar
Anna
klad Jelikož se zajímám o Miss, docela intenzivně a dlouhodobě a sama jsem zvažovala přihlášení, rozhodla jsem si tuto knihu přečíst. Otevře Vám jiný pohled, než který můžete sledovat v televizním pořadu miss čr, nebo na sociálních sítích apod. Pro ty co se o Miss zajímají, doporučuji, přínosné :)