Testovaly jsme knihu Můj květinový ateliér. Jak to dopadlo? 100% žen doporučuje!

image
otestováno
Počet recenzí
13
jak jste hodnotily
5
13x
4
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 3. 3. 2017
do 2. 4. 2017

Tato krásná knižní novinka, kteoru čerstvě vydalo nakladatelství Smart Press, potěší všechny kreativní milovnice květin a květinových dekorací. Ať už je pro vás floristika pouhým koníčkem, nebo přemýšlíte o profesionální dráze, přijdete si na své. Hledáme deset žen, které od nás tuto knihu dostanou a podělí se s námi o hodnocení.

Obohaťte svůj každodenní život květinami

Jedinečnost knihy spočívá v podrobném popisu doprovázeném detailní fotodokumentací nejrůznějších květinových vazeb, věnců, svícnů, aranží a dalších nápadů na dárky z květin napříč ročními obdobími, svátky a slavnostními událostmi. Obsahuje přes 200 návodných a ilustračních fotografií, podle kterých dokáže i začátečník vyrobit půvabný a originální dárek pro dívku, ženu či muže.


Autorka knihy zasvěcuje čtenáře srozumitelnou a čtivou formou do základů praktické floristiky, jejích technik a pojetí, ale obsahuje také řadu užitečných rad týkajících se nákupu květin, péče o ně a jejich vlastností.

 

 

 

Více ZDE.

Hodnocení
13
avatar
Marta
klad Wow opravdu vynikajcí kniha, která potěšila babičku i maminku, které jsou vášnivými tvůrci :)) na Vánoce to byl výtečný dárek. Kniha je rozdělená na jaro, léto, pozdim a zima a za každého ročního období je možné vyrábět. Oceňuji podrobný popis výrobku. Určitě doporučuji!
avatar
Marika
klad Není nad dárek vyrobený vlastníma rukama nebo dekoraci, kterou si člověk vytvoří sám a má z ní pak dvakrát takovou radost. Tato kniha je nádhernou inspiraci pro všechny tvořivé lidičky. K vytvoření květinových dekorací všeho druhu. Opravdu krásné nápady a předlohy.
avatar
Lucie
klad Byla jsem velice potěšena,ze se mi podařilo získat tuhle knížku. Ze začátku jsem se seznámila s teorií,pote je kniha rozdělena na čtyři roční obdobi. Nespočet krásných fotografií s podrobným popisem jak postupovat při výrobě věnců, kytic a ruznych doplňků.
příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Iveta
klad Kniha Můj květinový ateliér od Markéty Keclíkové se stala láskou na první pohled. Kniha je rozdělena do čtyř ročních období, které jsou nabité inspirací k tvoření z květin a surovin charakteristické pro dané období. Kniha je plná užitečných rad od skladování rostlin až po seznámení se všemi pomocníky určené k tvoření. Nádherné fotografie, kde jsou uvedeny popisy, jsou ohromnou inspirací nejen pro amatéry, ale i pro zkušené floristky a floristy. Tuto knihu člověk musí mít doma, aby se mohl kdykoliv znovu a znovu inspirovat při svém tvořením. A i přesto, jak píše sama autorka, nikdy ta dekorace nebude úplně stejná jako je vyfocena v knize. Moc se těším, až vytvořím velikonoční věnec inspirovaný fotografií z této úžasné knihy.
avatar
Nikol
klad Knížka ma na první pohled krásný vzhled, což opravdu zaujme. Výrobky jsou popsány dostatečně. Co je velké plus pro mě jsou krásné obrázky, vždycky je lepší dělat nějaký výrobek s motivací. Kniha je obsáhlá a nenáročná. V knize jsou výrobky rozděleny do různých kategorií, zrovna projizdim jarní a je opravdu super. Už se mě na ní ptala tchýně, ale mám v plánu ještě jeden výrobek, takže musí počkat, potom knížku pujcim. Takže za mě opravdu doporučuji.
avatar
Frantisek
klad Kniha Můj květinový ateliér mne velmi zaujala. samotný název je velmi atraktivní a poutavý. Kniha obsahuje mnoho fotografií a rad jak postupovat při vázaní kytice či při výrobě výzdoby. kniha je pěkná
klad Knížka by mohla být většího formátu , v knihkupectví by tak určitě více zaujala na první pohled. I fotografie by mohly být větší pro prohlížení , písmo je dosti nahuštěno, při lepším rozložení by se určitě lépe knihou listovalo a hledalo v návodu jak pomocí daných květin zdobit.
avatar
Alena
klad Tak na tuto knihu jsem se velmi těšila a doufala, že mě nezklame a nezklamala! V první části knihy, resp. úvodu, je mnoho zajímavých rad a tipů a hlavně i pro úplné laiky jako jsem já. Velmi mi začátek knihy pomohl pro další orientaci. Kniha je rozdělena i na části podle období. Těšila jsem se na "jarní" tipy, ale to mě trošku zklamalo, že tam nebylo to co jsem čekávala - čekala jsem více tipů jak na jarní květiny - např. primulky, narcisky, kočičky atd. Ale chápu, že v knize nemůže být vše. Jsem "ujetá" na věnce, tak se mi velice líbil a hlavně inspiroval jarní i vánoční věnec a dekorace do bytu a je toho opravdu spousta. Tato kniha nebude pouze uložená v knihovničce, ale bude velmi používaná a opravdu se do ní budu dívat často a inspirovat se. Určitě doporučuji a kdo váhá, doporučuji si ji pořídit. Za mě 100% deset bodů!
avatar
Simona
klad Moc děkuji za možnost testovat knihu Můj květinový ateliér. Je krásná, má mnoho fotografií, je rozdělena dle ročních období. Nejvíc se mi líbí, že všechny dekorace jsou opravdu dostupné, není to nic co by každá nezvládla sama vytvořit. Už se těším, až se společně s dcerou obujeme do velikonoční výzdoby podle knihy.
avatar
Věra
klad Kniha Můj květinový ateliér je nádherná. Je v ní plno nápadů na dekorace sestavená podle ročních období. Návody jsou napsané srozumitelně a dekorace doplňuje spoustu krásných obrázků. Určitě tyto nápady použiji a zrealizuji hlavně o vánočních svátcích.
avatar
Denisa
klad Ziskala jsem moznost testovat knizku Muj atelier a jsem s ni nadsena. Je uzasna,inspitativni,krasna,plna napadu a krasnych fotografii. Je i krasne rozdelena naa rocni obdobi,coz je super. Urcite knizku plne vyuziju,rada neco.tvorim a tato ilustrovana knizka je super pomocnik.proste WOW!!! :-)
avatar
Markéta
klad Z knížky Můj květinový ateliér jsem nadšená! První cca 1/4 tvoří praktické rady ať už z hlediska vazby, vhodnosti použití jednotlivých druhů rostlin i založení vlastního podnikání. Zbylá část knihy je rozdělena dle ročních období a obsahuje opravdu krásnou inspiraci. Kniha se hezky čte a je plná nádherných fotografií. Sama už se těším až vyzkouším např. jarní věnec nebo květinovou dekoraci z orchideí.
klad Nemám nic, co bych vytkla.
avatar
Taťjana
klad Kniha Markéty Kedikové Můj květinový ateliér se určitě bude líbit každé ženě, která má ráda květiny a hezky nazdobený byt. Bohužel nemám vlastní zahradu, ale i tak se mi podařilo z nakoupených květin a drobností vytvořit (prý velmi povedený) dárek pro kamarádku. Návody, doplněné fotografiemi, které v knize jsou, pochopí i méně zdatní a dárečky určitě podle nich také zvládnou udělat, když jsem to zvládla já :-)
avatar
Daniela
klad Kniha Můj květinový ateliér je pro všechny kreativní ženy, které mají rády květiny a rády z nich vyrábí různé dekorace. Obsahuje přes dvě stovky fotografií, podle kterých dokáže i začátečnice vyrobit hezký a originální dárek. Kniha je velmi čtivá a návody jsou lehké a srozumitelné. Určitě stojí za to. :-)