Podnikáte na sebe? Anebo s tím chcete teprve začít? Robert Vlach napsal 1. knihu pro volnonožce v češtině!

image
otestováno
Počet recenzí
55
jak jste hodnotily
5
46x
4
7x
3
2x
2
1
doporučuje
96 %
Testováno v období
od 16. 8. 2017
do 30. 9. 2017

Robert Vlach, známý podnikatel a konzultant vám ve své 760 stránkové knize Na volné noze o podnikání nezávislých profesionálů (tzv. freelancerů) poskytne přesně ty informace a zkušenosti, které potřebujete pro svůj úspěch a růst.

50 testerek, které si knihu přečetly jí daly konečné skóre 92% a to už stojí za to!

Kniha je vhodná nejen pro začínající freelancery a podnikatele nebo ty, kteří o podnikání uvažují. Témata knihy jsou dopodrobna rozebrána a jen dokazují, že autor si vším sám prošel. V případě, že se toužíte seznámit se všemi fakty obživy způsobem "Na volné noze" doporučuji této knize věnovat svůj čas, rozhodně se nebude jednat o jeho ztrátu.

Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové

Kniha těží ze zkušeností stovek profesionálů z desítek oborů a nabízí osvědčené
know-how pro podnikání na volné noze – základy pro prvopodnikatele, nejlepší praktiky a kariérní strategie, ale také pokročilé nástroje, které ocení i profíci s desetiletou praxí.

Kniha tak pokrývá celé dlouhé období rozvoje podnikání, od zkusmých krůčků a začátečnických chyb, přes náročné první roky, až po plně zavedený osobní byznys postavený na odbornosti a dobrém jméně.

Nečekejte však žádný recept na rychlý úspěch. Robert Vlach je na volné noze dlouhých 17 let a jako zakladatel úspěšného portálu navolnenoze.cz vyslechl nespočet podnikatelských příběhů s dobrým i špatným koncem, z nichž mnohé uvádí jako příklady.

Ukazuje klady i zápory podnikání a doporučuje bezpečné, pomalé strategie úspěchu pro lidi, kteří jdou se svým jménem poctivě na trh a chtějí se vyhnout chybám i slepým uličkám.

Stránka o knize na webu vydavatelství Jan Melvil s ukázkami a ohlasy čtenářů >

 

Tato kniha je pro vás pokud:

Jste na volné noze.

Jako freelancer řešíte problémy, kterým nerozumí nikdo ve vašem okolí.

Uvažujete o svém prvním podnikání či právě začínáte podnikat.

Pracujete na volné noze již dlouho a chcete si osvojit nové dovednosti.

Máte firmu, která stojí hlavně na vás a vašem dobrém jméně.

Přemýšlíte o své kariérní strategii, a kde budete za deset, dvacet let.

Zvažujete odchod ze zaměstnání na volnou nohu a bojíte se riskovat.

Studujete a nevíte, že freelancer je na tom obvykle lépe než brigádník.

Máte živnost, jednoho velkého klienta a touhu více se osamostatnit.

Spolupracujete často s freelancery a chcete jim lépe rozumět.

Zajímá vás podnikání na volné noze obecně, jako trend na trhu práce.

Chcete pracovat odkudkoli a mít větší nezávislost, volnost, svobodu.

 

Hodnocení
55
avatar
Josefa
klad Kniha je skvěle napsaná, pěkně se čte, vřele doporučuji všem, kteří mají zájem, nejdříve jsem byla zaskočená množstvím stránek, ale opravdu vřele doporučuji. V knize je popsán výborně postup a základy podnikání. Doporučuji přečtení. Pěkná kniha a stojí za to.
avatar
Kateřina
klad hurá knihu jsem vyhrála a musím říct že bichla 8-) spoustu rad a návodu do začátku jak a začít a nastartovat svůj život na volné noze každa rada dobra jak se říka a musím říct že je to vždy na člověku jak si to přebere a popere se stím samozdřejmě že některé faktory neovlivnime jako trh konkurence kvalita cena a jiné a fandím všem co do toho jdou a nebojíse to se cení tak držím palcem všem co je tato kniha posune dál :-D
avatar
Zdeňka
příloha
klad Kniha mě velmi mile překvapila, přišla obrovská bichle, to jsem vážně nečekala. Je v ní plno návodů a musím říct, že mi ještě zabere nějaký čas, než ji stihnu dočíst vzhledem k její obsáhlosti. Kdo uvažuje o podnikání, jděte do ní! Autor opravdu vyčerpal všechna témata.
avatar
Lenka
příloha
klad Tato knížka je určená pro osoby, které přemýšlí o tom, že by začly podnikat a snaží se jim pomoci se na jejich budoucí podnikání připravit a přemýšlet o něm z různých úhlů. Já jsem s knihou spokojená, je vidět, že je autor knihy odborník! Ale nečekejte, že ji za pár dní přečtete, je to opravdu na dlouho, než se dolouská do konce.
avatar
Veronika
příloha
klad Zatim jsem na strane 60, ze zacatku me to hodne bavilo, pak prislo nejake zarazovani a rozrazovani a to mi neprijde uplne zazivne, ale k tematu to samozrejme patri. Zatim jsem nedosla uplne k navodu, jak zacit byt na volne noze...ale verim, ze zde naleznu zajiste spoustu informaci...
avatar
Zuzka
klad Kniha je plná konkrétních příkladů, rad a příběhů z praxe. A tak je i přes svou rozsáhlost velmi čtivá. Líbí se mi, že pokrývá snad všechna témata nezbytná pro podnikání. Rady o strategii i cenotvorbě jsem uplatnila ve svém podnikání během pár dní od přečetní. Doporučuji všem, co uvažují, že začnou podnikat.
avatar
Blanka
klad Ačkoli někoho může vyplašit počet stran, jde opravdu o zajímavé a inspirativní čtení, kde oceňuji hlavně konkrétní příklady. Přijde mi vhodná nejen pro ty, kdo chtějí s podnikáním teprve začít, ale i pro ty, jež se ve svém stávajícím byznysu chtějí rozvíjet a posunout dál.
avatar
Jana
příloha
klad Kniha má strašně moc stran, obsáhne všemožné příklady, návody, postupy, rady, tipy. Na druhou stranu nevím, zda tolik stran je motivující čtivo, ocenila bych asi tak půlku, protože se zdaleka ještě nechýlím s čtením ke konci. Ale oceňuji plno praktických příkladů. A lepší je silná kniha než kupovat třeba dva díly slabších knih...
avatar
Kateřina
klad Naprosto skvělá knížka, která je napsaná vypravěčským způsobem. Čte se téměr sama :) Co se týká podnikání na volné noze, tak tam není snad žádné téma, které by nebylo obsáhlé. Díky svému stylu jsem schopna ji číst i když mám jen 15 minut. Nemusím se do ní dlouho "začítat", tak jak je to u jiných knížek o podnikání. Velké plus této knihy vidím, že i když je opravdu obsáhlá, tak nikdy neskončí jako jedna z těch dobrých knížek, které skončí v nočním stolku jako "někdy dočtu". Od začátku knihy je to totiž takový "lehký příběh", který vám někdo vypráví a vy hltáte každé slovo.
klad Tím, že knížka obsahuje naprosto vše, co se podnikání na volné noze týká, tak je opravdu tlustá a plná textu, který nenatahuje žádný obrázek (to se v dnešní době jen tak nevidí :) ). Čte se tak opravdu dlouho. Kdo není čtenář jako já, mohlo by ho to odradit.
avatar
Blanka
příloha
klad Velmi zajímavá a velmi dobře propracovaná knížka pro oblast osobního rozvoje a podnikatelské prostředí.
klad Kniha obsahuje návody s množstvím konkrétních příkladů, příběhů…
klad Líbí se mi, že předává cenné informace k podnikání. Rady, tipy i doporučení pro podnikatele na volné noze na základě odborných zkušeností. Během čtení nutí přemýšlet o podnikání z různých úhlů, zároveň si dělat poznámky, neustále odbíhat a realizovat nové inspirace, které během čtení přicházejí na mysl.
klad Já jsem s knihou spokojená, vše je výstižné, přehledné, srozumitelné, dobře formulované, vtipné a hlavně poměrně čtivé. Teď už jen vyzkoušet na vlastní kůži!
avatar
Petra
příloha příloha
klad Kniha je opravdu velice obsáhlá. Má téměř 800 stran, takže jsem ji ještě nedočetla do konce. Kapitoly jsou přehledně rozdělené. Některé informace jsou velice zajímavé a člověka donutí k hlubšímu zamyšlení! Nejde samozřejmě aplikovat na všechny druhy podnikání, ale každý si tam vybere to své. Celkově knihu hodnotím jako přínosnou!
klad Uvítala bych klidně i více vizuálních vysvětlení v podobě diagramů, grafů a podobně.
avatar
Kateřina
klad Rozhodně osvěžující odborná knížka pro ty, které už nebaví číst motivační publikace typu 101 věcí, které musíte.. Kniha je napsaná čtivě pro volnonožce i pro ty, kteří teprve o práci na sebe uvažují. Problémy jsou nazývány pravými jmény, témata jsou zasazena do českého prostředí. Knihu bych doporučila i těm, kteří si myslí, jaká je práce na volné noze "brnkačka". Velmi oceňuji i odkazy na další literaturu či osobnosti. Spoustu rad a tipů navíc využije každý, ať už freelancer či zaměstnanec.
avatar
Eva
klad Když dorazila tato tlustá knížka,trochu jsem se lekla,že ji budu číst dlouho. Ale je psaná velice čtivě, spisovatel, mladíček, je skutečně nadaným ve svém oboru i ve psaní.Zajímavé a inspirující čtivo pro každého. Rozhodně bude putovat po celé rodině...
avatar
Petra
klad Tato kniha je opravdu velká :-) už počet stran tomu odpovídá :-) Teprve čtu. Zatím jsem velmi spokojená - každý si v tom najde to co potřebuje . Jak už začínající podnikatelé tak i lidi kteří o tom zatím jen uvažují. Kniha i když je velká tak její formulace kapitol je velice přehledná .
avatar
Lucie
klad Je skvělé, že knížka bere celou problematiku opravdu z gruntu. Čtenář získá povědomí a znalosti (spíš široké než hluboké, ale to je dané univerzálností knížky) ohledně problematiky podnikání v České republice. Ráda jsem si ji přečetla a věřím, že mi lehce změnila pohled na mnoho věcí. Také jsem odhodila zbytečný respekt před tím, jak to doopravdy funguje, a zdá se mi, že bych všechny činnosti spojené s rozjížděním vlastního businessu měla zvládnout též.
avatar
Renata
klad Tak knihu jsem začla číst a je opravdu velká ale dobře napsaná a i zajímavá a autor je super už proto co napsal a je to vše napsané dobře a srozumitelně takže jen tak dál a jinak knihu čtu vždy když mám čas a to se vžda začtu a nevím kdy přestat tak rozhodně doporučuji si knihu koupit je skvělá
avatar
Kateřina
klad Kniha je opravdu nabitá informacemi ze současného tržního prostředí. Upozorňuje na možná rizika nezávislých profesionálů a zároveň dává spoustu tipů, jak uspět a vyvarovat se typických chyb začátečníků. Autor uvádí spoustu citací a odkazů na doplňující literaturu. Tato kniha by neměla chybět v knihovničce každého freelancera, i pro pozdější referenci.
klad Kniha na mě na první pohled působila jako bichle. 760 stran je oproti běžným knihám opravdu hodně a může na první pohled odradit.
avatar
Denisa
klad Když jsem vyhrála testování na tuto knihu,tak jsem se moc těšila až mi dojde domů a budu moct začít číst.
klad Hned po rozbalení mě nadchla titulní strana,která je pestrá a přitažlivá.
klad Jsem asi v polovině knihy a musím říct,že informace jsou užitečné a velmi dobře vysvětleny.
klad Na první pohled vypadá,že má až moc stran a nebude se dát přečíst
avatar
Adam
klad Jelikož jsem začínající ppdnikatel,tak jsem uvažoval nad koupi této knihy.Nakonec se mi podařilo testování a já mohl začít číst.
klad Jsem už skoro na konci knihy a přinesla mi více než jsem očekával.
klad Autor ví o čem píše,vše je skvěle vysvětleno a mě prostě sedla.
klad Za mě palec hore
avatar
Jarmila
klad Celý život jsem podnikala a chtěla si tihle knížku přečíst,jelikož jsem o ni hodně četla na internetu
klad Knížka mě oslovila na první pohled.
klad V knížce je vše polopatě vysvětleno,což oceňuji.
klad Je celkově dobře napsána a já bych ji doporučila všem,kteří chcou a nebo už podnikaji
Zobrazit více recenzí