Podnikáte na sebe? Anebo s tím chcete teprve začít? Robert Vlach napsal 1. knihu pro volnonožce v češtině!

image
otestováno
Počet recenzí
55
jak jste hodnotily
5
46x
4
7x
3
2x
2
1
doporučuje
96 %
Testováno v období
od 16. 8. 2017
do 30. 9. 2017

Robert Vlach, známý podnikatel a konzultant vám ve své 760 stránkové knize Na volné noze o podnikání nezávislých profesionálů (tzv. freelancerů) poskytne přesně ty informace a zkušenosti, které potřebujete pro svůj úspěch a růst.

50 testerek, které si knihu přečetly jí daly konečné skóre 92% a to už stojí za to!

Kniha je vhodná nejen pro začínající freelancery a podnikatele nebo ty, kteří o podnikání uvažují. Témata knihy jsou dopodrobna rozebrána a jen dokazují, že autor si vším sám prošel. V případě, že se toužíte seznámit se všemi fakty obživy způsobem "Na volné noze" doporučuji této knize věnovat svůj čas, rozhodně se nebude jednat o jeho ztrátu.

Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové

Kniha těží ze zkušeností stovek profesionálů z desítek oborů a nabízí osvědčené
know-how pro podnikání na volné noze – základy pro prvopodnikatele, nejlepší praktiky a kariérní strategie, ale také pokročilé nástroje, které ocení i profíci s desetiletou praxí.

Kniha tak pokrývá celé dlouhé období rozvoje podnikání, od zkusmých krůčků a začátečnických chyb, přes náročné první roky, až po plně zavedený osobní byznys postavený na odbornosti a dobrém jméně.

Nečekejte však žádný recept na rychlý úspěch. Robert Vlach je na volné noze dlouhých 17 let a jako zakladatel úspěšného portálu navolnenoze.cz vyslechl nespočet podnikatelských příběhů s dobrým i špatným koncem, z nichž mnohé uvádí jako příklady.

Ukazuje klady i zápory podnikání a doporučuje bezpečné, pomalé strategie úspěchu pro lidi, kteří jdou se svým jménem poctivě na trh a chtějí se vyhnout chybám i slepým uličkám.

Stránka o knize na webu vydavatelství Jan Melvil s ukázkami a ohlasy čtenářů >

 

Tato kniha je pro vás pokud:

Jste na volné noze.

Jako freelancer řešíte problémy, kterým nerozumí nikdo ve vašem okolí.

Uvažujete o svém prvním podnikání či právě začínáte podnikat.

Pracujete na volné noze již dlouho a chcete si osvojit nové dovednosti.

Máte firmu, která stojí hlavně na vás a vašem dobrém jméně.

Přemýšlíte o své kariérní strategii, a kde budete za deset, dvacet let.

Zvažujete odchod ze zaměstnání na volnou nohu a bojíte se riskovat.

Studujete a nevíte, že freelancer je na tom obvykle lépe než brigádník.

Máte živnost, jednoho velkého klienta a touhu více se osamostatnit.

Spolupracujete často s freelancery a chcete jim lépe rozumět.

Zajímá vás podnikání na volné noze obecně, jako trend na trhu práce.

Chcete pracovat odkudkoli a mít větší nezávislost, volnost, svobodu.

 

Hodnocení
55
avatar
Josefa
klad Kniha je skvěle napsaná, pěkně se čte, vřele doporučuji všem, kteří mají zájem, nejdříve jsem byla zaskočená množstvím stránek, ale opravdu vřele doporučuji. V knize je popsán výborně postup a základy podnikání. Doporučuji přečtení. Pěkná kniha a stojí za to.
avatar
Kateřina
klad hurá knihu jsem vyhrála a musím říct že bichla 8-) spoustu rad a návodu do začátku jak a začít a nastartovat svůj život na volné noze každa rada dobra jak se říka a musím říct že je to vždy na člověku jak si to přebere a popere se stím samozdřejmě že některé faktory neovlivnime jako trh konkurence kvalita cena a jiné a fandím všem co do toho jdou a nebojíse to se cení tak držím palcem všem co je tato kniha posune dál :-D
avatar
Zdeňka
příloha
klad Kniha mě velmi mile překvapila, přišla obrovská bichle, to jsem vážně nečekala. Je v ní plno návodů a musím říct, že mi ještě zabere nějaký čas, než ji stihnu dočíst vzhledem k její obsáhlosti. Kdo uvažuje o podnikání, jděte do ní! Autor opravdu vyčerpal všechna témata.
avatar
Lenka
příloha
klad Tato knížka je určená pro osoby, které přemýšlí o tom, že by začly podnikat a snaží se jim pomoci se na jejich budoucí podnikání připravit a přemýšlet o něm z různých úhlů. Já jsem s knihou spokojená, je vidět, že je autor knihy odborník! Ale nečekejte, že ji za pár dní přečtete, je to opravdu na dlouho, než se dolouská do konce.
avatar
Veronika
příloha
klad Zatim jsem na strane 60, ze zacatku me to hodne bavilo, pak prislo nejake zarazovani a rozrazovani a to mi neprijde uplne zazivne, ale k tematu to samozrejme patri. Zatim jsem nedosla uplne k navodu, jak zacit byt na volne noze...ale verim, ze zde naleznu zajiste spoustu informaci...
avatar
Zuzka
klad Kniha je plná konkrétních příkladů, rad a příběhů z praxe. A tak je i přes svou rozsáhlost velmi čtivá. Líbí se mi, že pokrývá snad všechna témata nezbytná pro podnikání. Rady o strategii i cenotvorbě jsem uplatnila ve svém podnikání během pár dní od přečetní. Doporučuji všem, co uvažují, že začnou podnikat.
avatar
Blanka
klad Ačkoli někoho může vyplašit počet stran, jde opravdu o zajímavé a inspirativní čtení, kde oceňuji hlavně konkrétní příklady. Přijde mi vhodná nejen pro ty, kdo chtějí s podnikáním teprve začít, ale i pro ty, jež se ve svém stávajícím byznysu chtějí rozvíjet a posunout dál.
avatar
Jana
příloha
klad Kniha má strašně moc stran, obsáhne všemožné příklady, návody, postupy, rady, tipy. Na druhou stranu nevím, zda tolik stran je motivující čtivo, ocenila bych asi tak půlku, protože se zdaleka ještě nechýlím s čtením ke konci. Ale oceňuji plno praktických příkladů. A lepší je silná kniha než kupovat třeba dva díly slabších knih...
avatar
Kateřina
klad Naprosto skvělá knížka, která je napsaná vypravěčským způsobem. Čte se téměr sama :) Co se týká podnikání na volné noze, tak tam není snad žádné téma, které by nebylo obsáhlé. Díky svému stylu jsem schopna ji číst i když mám jen 15 minut. Nemusím se do ní dlouho "začítat", tak jak je to u jiných knížek o podnikání. Velké plus této knihy vidím, že i když je opravdu obsáhlá, tak nikdy neskončí jako jedna z těch dobrých knížek, které skončí v nočním stolku jako "někdy dočtu". Od začátku knihy je to totiž takový "lehký příběh", který vám někdo vypráví a vy hltáte každé slovo.
klad Tím, že knížka obsahuje naprosto vše, co se podnikání na volné noze týká, tak je opravdu tlustá a plná textu, který nenatahuje žádný obrázek (to se v dnešní době jen tak nevidí :) ). Čte se tak opravdu dlouho. Kdo není čtenář jako já, mohlo by ho to odradit.
avatar
Blanka
příloha
klad Velmi zajímavá a velmi dobře propracovaná knížka pro oblast osobního rozvoje a podnikatelské prostředí.
klad Kniha obsahuje návody s množstvím konkrétních příkladů, příběhů…
klad Líbí se mi, že předává cenné informace k podnikání. Rady, tipy i doporučení pro podnikatele na volné noze na základě odborných zkušeností. Během čtení nutí přemýšlet o podnikání z různých úhlů, zároveň si dělat poznámky, neustále odbíhat a realizovat nové inspirace, které během čtení přicházejí na mysl.
klad Já jsem s knihou spokojená, vše je výstižné, přehledné, srozumitelné, dobře formulované, vtipné a hlavně poměrně čtivé. Teď už jen vyzkoušet na vlastní kůži!
avatar
Petra
příloha příloha
klad Kniha je opravdu velice obsáhlá. Má téměř 800 stran, takže jsem ji ještě nedočetla do konce. Kapitoly jsou přehledně rozdělené. Některé informace jsou velice zajímavé a člověka donutí k hlubšímu zamyšlení! Nejde samozřejmě aplikovat na všechny druhy podnikání, ale každý si tam vybere to své. Celkově knihu hodnotím jako přínosnou!
klad Uvítala bych klidně i více vizuálních vysvětlení v podobě diagramů, grafů a podobně.
avatar
Kateřina
klad Rozhodně osvěžující odborná knížka pro ty, které už nebaví číst motivační publikace typu 101 věcí, které musíte.. Kniha je napsaná čtivě pro volnonožce i pro ty, kteří teprve o práci na sebe uvažují. Problémy jsou nazývány pravými jmény, témata jsou zasazena do českého prostředí. Knihu bych doporučila i těm, kteří si myslí, jaká je práce na volné noze "brnkačka". Velmi oceňuji i odkazy na další literaturu či osobnosti. Spoustu rad a tipů navíc využije každý, ať už freelancer či zaměstnanec.
avatar
Eva
klad Když dorazila tato tlustá knížka,trochu jsem se lekla,že ji budu číst dlouho. Ale je psaná velice čtivě, spisovatel, mladíček, je skutečně nadaným ve svém oboru i ve psaní.Zajímavé a inspirující čtivo pro každého. Rozhodně bude putovat po celé rodině...
avatar
Petra
klad Tato kniha je opravdu velká :-) už počet stran tomu odpovídá :-) Teprve čtu. Zatím jsem velmi spokojená - každý si v tom najde to co potřebuje . Jak už začínající podnikatelé tak i lidi kteří o tom zatím jen uvažují. Kniha i když je velká tak její formulace kapitol je velice přehledná .
avatar
Lucie
klad Je skvělé, že knížka bere celou problematiku opravdu z gruntu. Čtenář získá povědomí a znalosti (spíš široké než hluboké, ale to je dané univerzálností knížky) ohledně problematiky podnikání v České republice. Ráda jsem si ji přečetla a věřím, že mi lehce změnila pohled na mnoho věcí. Také jsem odhodila zbytečný respekt před tím, jak to doopravdy funguje, a zdá se mi, že bych všechny činnosti spojené s rozjížděním vlastního businessu měla zvládnout též.
avatar
Renata
klad Tak knihu jsem začla číst a je opravdu velká ale dobře napsaná a i zajímavá a autor je super už proto co napsal a je to vše napsané dobře a srozumitelně takže jen tak dál a jinak knihu čtu vždy když mám čas a to se vžda začtu a nevím kdy přestat tak rozhodně doporučuji si knihu koupit je skvělá
avatar
Kateřina
klad Kniha je opravdu nabitá informacemi ze současného tržního prostředí. Upozorňuje na možná rizika nezávislých profesionálů a zároveň dává spoustu tipů, jak uspět a vyvarovat se typických chyb začátečníků. Autor uvádí spoustu citací a odkazů na doplňující literaturu. Tato kniha by neměla chybět v knihovničce každého freelancera, i pro pozdější referenci.
klad Kniha na mě na první pohled působila jako bichle. 760 stran je oproti běžným knihám opravdu hodně a může na první pohled odradit.
avatar
Denisa
klad Když jsem vyhrála testování na tuto knihu,tak jsem se moc těšila až mi dojde domů a budu moct začít číst.
klad Hned po rozbalení mě nadchla titulní strana,která je pestrá a přitažlivá.
klad Jsem asi v polovině knihy a musím říct,že informace jsou užitečné a velmi dobře vysvětleny.
klad Na první pohled vypadá,že má až moc stran a nebude se dát přečíst
avatar
Adam
klad Jelikož jsem začínající ppdnikatel,tak jsem uvažoval nad koupi této knihy.Nakonec se mi podařilo testování a já mohl začít číst.
klad Jsem už skoro na konci knihy a přinesla mi více než jsem očekával.
klad Autor ví o čem píše,vše je skvěle vysvětleno a mě prostě sedla.
klad Za mě palec hore
avatar
Jarmila
klad Celý život jsem podnikala a chtěla si tihle knížku přečíst,jelikož jsem o ni hodně četla na internetu
klad Knížka mě oslovila na první pohled.
klad V knížce je vše polopatě vysvětleno,což oceňuji.
klad Je celkově dobře napsána a já bych ji doporučila všem,kteří chcou a nebo už podnikaji
avatar
Lucie
klad Tak tahle knížka je opravdu skvělá! :) I přes to, že má tolik stran, se čte hezky a hlavně rychle. Konečně nějaká knížka o podnikání, která přináší ucelené informace, zkušenosti a rady podané zajímavým způsobem, že se u této knihy člověk opravdu nenudí. Líbí se mi, že kniha obsahuje také různé obrázky a tabulky, pro lepší představu. A taky se mi moc líbí obal knížky :) Celkově knihu moc doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět něco nového o podnikání.
avatar
Lucie
klad Konečně knížka dělaná na naše české poměry.... Psaná reálně, tematika rozebíraná ze všech možných stran a úhlů. Čte se dobře, přestože má mnoho stran. IT kapitolu např. ke svému podnikání nepotřebuji, takže jsem jí vynechala, je na každém, co si tam najde. Také připomene věci, o kterých víte, ale časem si je neuvědomujete, pasáže o klientech apod. Je vidět, že autor je opravdu zkušený a knihu psal poctivě. Několik pasáží mám v knize podtržené a občas se k ním vracím. Myslím, že myšlenka podnikat hlavně poctivě je docela zásadní a také se mi moc líbí výrok, ženemusíš dělat to co miluješ, ale milovat to co děláš... Je přehledně napsaná, srozumitelné grafy. a na konci každé kapitoly zásadní shrnutí. Za mě ano.... jsem ráda, že jsem knihu mohla otestovat.
klad Nic mě nenapadá
avatar
Monika
klad Mockrát děkuji za testování, hned mě uchvátila vůně nové knihy...osobně si myslím, že kniha je perfektně motivovaná s ohledem na řečnické otázky, nad kterými jsem se zamýšlela. A musím autorovi sklonit poklonu, protože jeho všeobecný kulturní přehled je neuvěřitelný :)
avatar
Andrea
příloha příloha
klad Sice podnikám již sedmým rokem, ale v něčem tápu a hledám způsoby jak se posunout. Tato kniha je přesně to, co jsem potřebovala. Všem kteří podnikají či chtějí začít podnikat knihu vřele doporučuji.
klad Jediné, co bych knize vytkla je nekonečný mnohostránkový rozbor pojmu freelancer na našem trhu a hlavně na americkém.
avatar
Iryna
klad Děkuji za testování! Kniha je určena pro každého, kdo stojí před rozhodnutím začít podnikat, zahrnuje vše, co podnikatel potřebuje: týmová spoluprace, portfolio klientu, cenotvorba,vyjednávání zakazky, freelance marketing, finance a prevence rizik a mnoho dalšího. Kniha je napsána srozumitelným a zábavným způsobem.
klad Za mě doporučuji!
avatar
Tereza
klad Je to bible po všech směrech ... Velka,tlusta s pevnou vazbou.
klad Bylo to neuveritelne cteni, moznosti, zpusobu pomucek a rad. Vsechny byly nenasline a nevnucovali. Byly predávany zajímavou formou v urcitych chvilich jsem se nemohla odtrhnout. Kniha byla dobre koncepčně roztrizena a byla celistva. Uz jsem ji poslala dále.
klad Velikost a vaha na cestu doprace to čtení není ale ničemu to nevadí
avatar
Kristi
klad V podnikání jsem stále ještě začátečník, takže moc děkuji za vybrání na testování. Kniha je opravdu obsáhlá a autor v ní popisuje velice detailně vše, co se týká života na volné noze. Od úplných začátků až do doby, kdy se naše podnikání začíná rozjíždět a ještě dál. Dává nám rady, tipy a myšlenky, které nám v podnikání můžou hodně pomoci.
klad Kniha se mi líbila a doporučuji ji všem podnikatelům, ať už začínajícím, tak zkušenějším.
klad Jediné – je, že autor hodně témat popsal opravdu velmi detailně.
avatar
Erika
klad Kniha mě zaujala tím, jak je praktická, věcná, inspirativní a plná příkladů ze života autora. Čte se jako jeden příběh ve kterém se ocitnete a procházíte společně s autorem nejprve mnohými otázkami, které si klade začínající volnonohař a nenásilně přejdete k praktickým odpovědím kdy, co, jak a proč. Dozvíte se rozdíl mezi podnikáním a freelancerem a na svém startu budete vybaveni batohem zkušeností někoho, kdo již běží. Ač je kniha velmi obsáhlá je napsaná velmi zajímavě a poutavě, protože se zaobírá všemi aspekty nad kterými bych ani nepřemýšlela. Moc děkuju Ženy s.r.o za skvělé testování.
klad Nenašla jsem.
avatar
Michaela
klad Tento "kurz-dialog" s knižním kurzem freelancingu je prima jako další vyšší resp. podrobnější úroveň knihy Milionový rodič. Jde o rozšíření vedle běžné a nauky o podniku, marketingu, je to něco jako pohled zevnitř ven, narozdíl od běžného univerzitního pohledu zvenku dovnitř.
avatar
Lucie
klad Knížka je skvělá pro lidi, kteří se bojí odhodlat k vlastnímu podnikání a neví kde získat více informací nebo kde načerpat inspiraci. Líbí se mi, že knížka bezhlavě neadoruje pouze freelancing ale upozorňuje i na jeho rizika a stinné stránky. Doporučuji jednoznačně všem kteří se zajímají o problematiku freelancingu, protože na toto téma podle mě knížka nemá konkurenci.
klad Ještě jsem jí nestihla dočíst celou, ale nepředpokládám že bych změnila názor. Žádná negativa jsem neshledala :)
avatar
Sandra
příloha příloha
klad Kniha je velmi hezky propracovaná. Obsahuje jednotlivá doporučení a krok za krokem, jak začít s podnikáním. Je rozdělena do několika kapitol, tím se stává přehledná. Navíc obsahuje zkušenosti z praxe z více než desítky oborů. Za mě velký plus. Určitě doporučuji přečíst, kdo uvažuje začít s podnikáním.
avatar
Barbora
klad Kniha Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové mě zaujala, protože tuhle myšlenku už mám v hlavě dlouho, jen jsem se zatím neodvážila opustit "jistotu". Kniha je psaná skoro jako příběh, velmi čtivým a nenuceným způsobem autor poukazuje na jednotlivé kroky a praktické rady samotného podnikání. Uvádí své zkušenosti a odkrývá i ty méně oblíbené části podnikání- finanční problémy, rizika a podstaty neúspěchu. Kniha je obrovským přínosem a skvělou příručkou, která mi bude při ruce v mém zamýšleném podnikání, snad už brzy. moc děkuji a rozhodně doporučuji.
avatar
Marie
klad Byla jsem vybrána, abych otestovala, 1.knihu pro volnonožce v češtině - knihu Podnikejte jako profesionálové, kterou napsal Robert Vlach a podělila se s Vámi o svůj názor.
klad "Podnikáte na sebe? Anebo s tím chcete teprve začít? "
klad - Toto byla první otázka, která mě zaujala.
klad V 90- tých letech jsme začali podnikat s manželem a bylo to asi velmi podobné tomu, když začali podnikat Robertovi rodiče.
klad KÉŽ BY TAKOVÉTO KNIHY BYLY DOSTUPNÉ V TÉ DOBĚ!
klad Jak šel čas, tak jsme "soukromničili" a dostali se někdy do velmi prekérních situací, které nás někdy velmi "ničili".
klad Bylo by fajn, kdyby nám tehdy někdo ukázal klady i zápory podnikání a doporučil bezpečné, pomalé strategie úspěchu pro lidi, kteří jdou se svým jménem poctivě na trh a chtějí se vyhnout chybám i slepým uličkám.
klad Ale neznalost zákona neomlouvá, tak jsme na "to" někdy tvrdě DOPLATILI a později jsme to i doplatili...
klad Pak jsem nemohla ze zdravotních důvodů pracovat, ale když mi to již můj zdravotní stav dovolil, tak jsem začala podnikat znovu, úplně v něčem jiném....
klad Takže pokud již podnikáte anebo s tím chcete teprve začít, tak si nechte poradit od nejpovolanějšího. Robert Vlach, známý podnikatel a konzultant vám ve své 760 stránkové knize o podnikání nezávislých profesionálů na volné noze (tzv. freelancerů) poskytne přesně ty informace a zkušenosti, které potřebujete pro svůj úspěch a růst.
klad Zkrátka, učíme se celý život, tak se učme, od těch nezkušenějších!!!
klad Já tuto knihu vyhrála a když jsem se chlubila dceři, tak mi řekla, že ji "NÁHODOU" také koupila svému příteli, začínajícímu podnikateli :)
klad „Krásný každý den"
klad Váš kouč Marie Kostelecká
klad
klad www.mariekostelecka.cz
klad „Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“
klad Více článků na mém blogu ZDE: http://www.zenysro.cz/kostmaruska
avatar
Lucie
klad Kniha "Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové" mě nejprve lehce vylekala svým rozsahem. Když jsem se ale začetla, byla jsme velmi příjemně překvapená. Kniha je opravdu čtivá. To hlavně díky tomu, že navádí čtenáře prostřednictvím řady příběhů z různých podnikatelských prostředí. Rozhodně se nesnaží diktovat, jak přesně při podnikání na volné noze postupovat. Respektuje individualitu jednotlivých oblastí podnikání i každého freelancera. A co vnímám na knize jako to úplně nejdůležitější? Pochopení. Ne každý freelancer má ve svém blízkém okolí zkušeného freelancera, s nímž se může poradit, popovídat o svých starostech, úspěších a neúspěších. Díky všem těm příběhům, které kniha nabízí, si člověk uvědomí, že v tom není sám a že těch, kteří prožívají něco velmi podobného, je dost. Kniha sama se vám stane přítelem, který potěší a pomůže.
avatar
Jarmila
klad Kniha na volné noze mne velmi zaujala. Už dlouho přemýšlím nad tímto projekrem, myšlenkou, jen nevím, kde začít, v čem, aby to vyšlo. Kniha je napsána, jako příběh, popisuje, uvádí své zkušennosti a odkrývá méně oblíbené věci finanční problémy, rizika a neúspěch. Kniha může sloužit jako přírůčka a je přínosem pro podnikatelé. určitě doporučuji těm, kteří se chystají jít tímto směrem.
avatar
Anna
klad Kniha se mi moc líbí, určitě jde o velmi užitečnou publikaci. Vzhledem k tomu, jak je dlouhá, je super shrnutí v pár bodech, které je na konci každé kapitoly. Skvělé jsou kapitoly o tom, jak ocenit sám sebe, a o tom, jak si vybrat spolupracovníky a i klienty. To určitě plno lidí neví, berou všechno ze strachu, aby se uživili, a pak litují... Líbí se mi, že je plná příběhů, člověk hned ví, že v tom není sám.
klad Ocenila bych ještě pár tipů, na co nezapomenout při začínání podnikání - na jakých úřadech se přihlásit, co se musí ze zákona platit, atd. To jsem v knize úplně nepostřehla.
avatar
Jiřina
klad Knihu bych doporučila každému, kdo zvažuje změnu a chce se vydat na svou cestu v podnikání. Držím palce každému, kde vydrží. Reálné příběhy dělají knihu velmi čtivou a není to jen "učebnice". Nazvala bych ji spíše průvodcem na cestě k profesionalitě. Osobně mě zaujala velmi realisticky popsaná problematika cenotvorby, protože umět si říci o odměnu za práci považuji za jeden z důležitých kroků k úspěchu. Kniha je velmi obsáhlá a rekapitulace hlavních myšlenek na konci kapitol nutí k zastavení, přemýšlení a i určitému srovnávání s vlastní zkušeností. I odkazy na další literaturu a weby považuji za cenné informace. Určitě je to kniha, ke které se člověk vrací a může z ní čerpat další inspiraci. Děkuji.
avatar
Lenka
klad Prostě skvělá kniha! Přečetla jsem opravdu hodně knih na téma podnikaní, osobní rozvoj a vše s tímto spojené. Ostatním doporučuji ušetřit peníze i čas za všechny knihy a koupit si tuto jedinou. Dozvíte se reálné informace ze světa podnikání, všechny plusy i mínusy, autor "nelakuje jen narůžovo", jako v mnohých knihách. Dalším plusem jsou zkušenosti z ryze českého prostředí, kniha je velmi čtivá, doplněná reálnými příběhy českých freelancerů. Autor má opravdu velký přehled a se mnou rezonuje i jeho lidský a poctivý postoj k životu a práci. Kniha mi dodala sebevědomí, které k podnikání potřebuji. Děkuji za Vaši práci, Roberte a ženám za možnost si knihu přečíst.
klad Je to fakt tlustá kniha...:-)
avatar
Lucie
klad Zajímavé počtení pro všechny lidi, kteří přemýšlí o rozjetí vlastního businessu a nebýt tak otrokem u zaměstnavatele, který sám "slízne smetanu". Kniha je v podstatě příručka jak na to, je plná zajímavých příběhů. Je ale zajímavá i pro lidi, kteří chtějí zůstat u své jistoty zaměstnání - je totiž velmi čtivá :) Určitě bude i skvělým dárkem pro knihomoly :)
klad nic
avatar
Martina
příloha příloha
klad Kniha je velmi čtivá. Obsahuje spoustu tipů a nápadů pro začínající podnikatele, ale řekla bych, že i soukromníkům se zkušenostmi dává mnoho zajímavých podnětů. Mě osobně zaujala kapitola o tvorbě ceny, hospodaření s časem a komunikaci. Kladně hodnotím i bohaté odkazování na literaturu rozšiřující dílčí témata.
klad Některé kapitoly mi přišly zbytečně obšírné, např. úvod, kde se donekonečna rozebírá, kdo je a kdo není freelancer, a to dokonce i v grafovém a tabulkovém zpracování. Uvítala bych i něco jako právní informační základ pro situaci, kdy opravdu začínám (i když chápu, že se tyto věci dost mění). Konstatování "zajděte si k účetní" mě příliš neobohatilo.
avatar
Martina
příloha
klad Před pár měsíci jsem začala podnikat, takže jsem měla obrovskou radost, že mohu knihu testovat. Je skvělé, že je kniha psána českým autorem. Je opravdu nabitá informacemi a zajímavými příběhy dalších lidí. Autor jednotlivá témata rozebírá opravdu důkladně. Přínosné jsou i odkazy na další zdroje informací či knihy, které se věnují dané problematice více do hloubky. Pro začínající podnikatele, a především freelancery, je kniha opravdu skvělá. Je vidět, že si autor vším sám prošel a v knize neopomíjí ani důležitost rodinného zázemí, což určitě podnikatele ovlivňuje obrovskou měrou. Knihu jsem ještě nestihla přečíst do konce, protože jsem zároveň s čtením knih procházela další informace na webu, o kterých autor hovořil. Doporučuji si důležité pasáže zvýrazňovat nebo přikládat záložky, protože vzhledem k množství informací by mohlo být zpětné vyhledávání zdlouhavější. :-)
avatar
Andrea
klad Autor Robert Vlach v knize udává jasné kroky a rady,které by měl jednotlivec na volné noze podnikat.Kniha je opravdu velmi obsáhla,zahrnuje tak, opravdu vše ,co by měl člověk,který chce začít podnikat vědět. Vyzdvihla bych určitě,že autor v knize uvádí vlastní podnikatelské zkušenosti.Líbí se mi,že za větší kapitolou,je vždy shrnuto to nejdůležitější co by si měl člověk zapamatovat,kniha je tak lépe přehledná! Super jsou i průzkumy a skutečná data či tipy na pomocné aplikace! V knize je toho opravdu hodně zajímavého,určitě doporučuji do ní investovat pokud se zajímáte o oblast podnikání;-)
avatar
Petra
klad Kniha je sepsána velmi podrobně a přináší rady pro všechny začátky podnikání. Uvítala jsem i autorovi vlastní zkušenosti, ty bývají někdy nejcennější radou. Výhodou jsou i uvedené odkazy pro získání dalších informací neuvedených v knize. Pro zájemce o vlastní rozjezd je určitě velmi užitečná, já po pročtení raději zůstanu u své jistoty.
avatar
Pavla
klad Kniha Na volné noze je velmi obsáhlá. Určitě poradí, jak začínajícím podnikatelům, těm kteří o podnikání jen uvažují, ale i těm, kteří již mají praxi na volné noze. Kniha je čtivě napsaná, pomocná a člověk si při jejím čtení uvědomí spoustu věcí, které se hodí nejen do podnikání. Výhodou, že autor čerpá z dlouholetých zkušeností a hlavně je z českého prostředí, takže nejsou to jen rady do poličky. Při čtení knihy jsem si uvědomila, že podnikání není nic jednoduchého, jak to občas na první pohled vypadá.
klad Kniha má přes 700 stran a počáteční kapitola je až zbytečně podrobná.
avatar
Lenka
klad Kniha je pro všechny kteří se zajímají o podníkání ať už začátečníky či podnikatele. Je opravdu velmi obsáhlá,velmi čtivá.Za každou kapitolou je shrnuté vše podstatné co by si měl z dané kapitoly člověk pamatovat,je tak skvěle přehledná a člověk nemusí danou věc v kapitole hledat znovu. Je super,že autor vychází z vlastních poznatků a zkušeností a také že je z českého prostředí.Líbí se mi i tipy na weby,knihy a osobnosti,které se vyplatí zhlédnout.Díky obsáhlosti knihy si člověk vytvoří,jasnou představu o tom,co podnikání opravdu obnáší!
avatar
Zuzana
klad Asi nejlepší je zmínit obsah knížky: od dobrého jména, profesionality, předpoklady úspěchu, jak to celé zprocesovat, klienti, web, ale i cenotvorba...prosě jak základy, kterými musí projjít každý (cenotvorba, web), ale i něco navíc, co dělá podnikatele profesionálem. V knížce je i spousta konkrétních případů, aby ne, píše ji člověk povolaný a zkušený. Za mě super.
klad Je moc dlouhá :)) Ne, prostě když už podnikám, nalistuju si, co aktuálně řeším. A až nebudu řešit nic, pročtu s zbytek.
avatar
Pavlína
klad Když se mi knížka dostala do ruky, můj první dojem byl z její „velikosti“ - jak může být tak tlustá kniha napsaná kvalitně a srozumitelně? Opravdu jsem si myslela, že bude plná bezduchých plků a prázdných slov a do čtení se mi ani nechtělo. Snad mi autor odpustí, že jsem soudila, aniž jsem otevřela – lituji toho ;-) Po začtení jsem totiž zjistila, že to vůbec není kniha, kterou bych přečetla a poslala dál. Je plná nápadů, tipů a rad, se kterými se dá pracovat dál. Bohužel mi moc nevyhovuje formát – pevná vazba A5, tloušťka 5 cm a váha téměř 1,3 kg. Není to prostě knížka, se kterou bych si mohla sednout na lavičku do parku, nebo ji vytáhla v MHD (nebo vůbec vzala do batohu, o kabelce nemůže být ani řeč). Víc by mi sedla měkká vazba a nejlépe A4. Ač se tedy autor ohrazuje, že nenapsal žádnou učebnici, s knížkou by se dalo skvěle pracovat a vracet se k ní – zvýrazňovat, lepit záložky či vlastní poznámky či ToDoList. Bohužel se v ní zpětně špatně vyhledává. Je to přeci jen text, text, text, tabulka, graf, text (i když je použité tučné písmo a kurzíva, pořád to jako celek dost splývá).
klad Trochu i k obsahu – nebudu tvrdit, že jsem ji už celou přelouskala – to se zatím nepodařilo, nicméně se čte velice dobře. První kapitola je bohužel přehnaně obšírná a zbytečně vleklá a vlastně jediné, co jsem si odnesla, je fakt, že freelancera je složité definovat :-D Autor samozřejmě dále popisuje mnohem záživnější záležitosti a to prakticky celý proces podnikání od jeho zrodu a začátku přes know-how až po vedení firmy a týmu pracovníků. V jednotlivých kapitolách najdete množství rad, ale i zkušeností, a to nejen autorových, a statistických faktů. Ty naopak velmi vítám, jelikož se dostáváte hlouběji do problematiky a navíc nikde nenajdete podobná fakta takto zpracovaná a pohromadě. Velmi oceňuji shrnutí a hlavní myšlenky na konci kapitol, dá se podle toho alespoň trochu orientovat. Spoustu kapitol obsahuje také nespočet tipů, např. jak se lépe zorganizovat – jaké nástroje a proč používat pro správu a vytvoření poznámek a nápadů, jakým způsobem vést dialog s klientem, jak uchovávat a zpracovávat nejrůznější data, se kterými pracujeme, pojednání o zákaznících i cenotvorbě a financování, sebevzdělávání, marketingu.
klad Nepracuji jen s knížkou samotnou, ale jelikož mě podněcuje k přetvoření rad na mé vlastní podnikání, musím mít po ruce tužku a blok a zapisuji své vlastní myšlenkové pochody, nápady, ale i zcela konkrétní cíle.
klad Jsem přesvědčená o tom, že až se prokoušu na konec knížky, budu bohatší o spoustu informací a uvědomělejší, co se mých cílů týká. Jednoznačně doporučuji každému, kdo s podnikáním začíná i kdo už v rozjetém vlaku je. Nikdo Vám nemaže med kolem pusy, ale velmi věcně Vás připravuje na možné komplikace na cestě k úspěchu a dává podnět k zamyšlení a kreativitě.
klad pro mě formát – těžká, pevná vazba, nepraktická do ruky; trochu nepřehledná, jelikož se jedná o jednolitý text, místy přerušený grafem
avatar
Silvie
klad Kniha do posledního písmenka naplňuje, co slibuje. Skutečně nejde o zjednodušený manuál, slibování nemožného na počkání. Jde vlastně o zhuštěné shrnutí zkušeností autora a jiných úspěšně podnikajících lidí na volné noze. Robert Vlach evidentně není člověk odtržený od reality a jeho rady jsou založené na poznání lidské přirozenosti. Troufnu si říct na poznání české, potažmo moravské nátury :-) Tyto poznatky najdou praktické využití nejen v podnikání, ale i při budování jakéhokoli pracovního vztahu. Tím spíš, pokud je založený na nějaké formě prodeje a přímém kontaktu se "zákazníkem".
klad Knihu není možné shrnout jednoduše. Rozebírá široké spektrum oblastí podnikání od počátečního záměru (co vlastně chci dělat a proč to chci dělat) přes tvorbu procesů, cenotvorbu, plánování času, práci s neplatícími klienty až po budování týmu. Každý čtenář cítí, kde ho tlačí bota, a podle toho bude vnímat některé kapitoly jako přínosnější, zatímco jiné možná jen letmo přeletí.
klad Osobně je mi velmi sympatický postoj Roberta Vlacha k etice v podnikání. Jen férový přístup, spolehlivost, mlčenlivost a cílevědomá práce na vlastní odbornosti může tvořit základ úspěšného podnikání. Jméno se buduje léta. Ztratit se dá jednou chybou.
klad Malá ochutnávka z knihy:
klad Důležitost zpětné vazby – Lidé raději ve spolupráci nepokračují, než by svoji nespokojenost řešili napřímo. Obecně nemají rádi konflikty.
klad Nikdo se nerodí spolehlivý. Je to práce.
klad Absolutní svoboda v podnikání neexistuje.
klad Za kým jde zist, ten nese i rizika zakázky.
klad Klientovi neprodáváme jen zboží, ale taky vztah.
klad Neberte do týmu člověka, kterému intuitivně nedůvěřujete.
klad Knihu určitě doporučuju k přečtení nejen lidem uvažujícím o vlastním podnikání. Rady a tipy jsou uplatnitelné v různých oblastech života.
klad Kniha je docela těžká a nevejde se do kabelky :-)
avatar
Andrea
klad I když dost rozsáhlá kniha, přesto velmi čtivá, která přináši spoustu podnětných informovací ať už pro začínající podnikatele, anebo již otřelé ve svém oboru. Všechny informace jsou krásně ucelené, nechybí ani příklady z vlastní zkušenosti. Je to jakýsi manuál, jak uspět a hlavně jak krok za krokem budovat svojí budoucnost tzv. Na volné noze. Knihu vřele doporučuji
avatar
Jitka
klad Málokterá kniha o podnikání (a ještě na volné noze) je tak obsáhlá a komplexně pojatá ze všech možných úhlů pohledu,
klad které mohou "volnonožce" na jejich cestě (pracovní, ale i čistě osobní) potkat.
klad Ať už jde o osobní produktivitu, péči o klienty, cenotvorbu nebo vyjednávání...najdete tu řadu cenných informací, bez kterých se sice můžete pinožit ke svému úspěchu, ALE...s těmito informacemi to půjde lépe. Je jedno, jestli jste freelancer, který má na starost dva klienty nebo celkem obří firmu. Najdete tu postupy, které vám mnohdy otevřou oči a pomohou posunout svůj pracovní život možná zase kousek dál. Pokud někdo o volné noze uvažuje, tohle by mělo k jeho patřit k absolutně základní výbavě.
klad Ano. Je to strašně dlouhé! Přes 700 stran je něco, co zřejmě nepřečtete za víkend. A mnoho z napsaného by šlo zkrátit. Jenže...každý si bereme jinou informaci, každý z nás ji potřebuje jinak podat, obalit....Je to sice dlouhé, budete se ale k jednotlivým pasážím pravděpodobně v čase zase zpětně vracet. Takže....to možná až taková nevýhoda není :-)
avatar
Jan
klad Kniha je vhodná nejen pro začínající freelancery a podnikatele nebo ty, kteří o podnikání uvažují. Témata knihy jsou dopodrobna rozebrána a jen dokazují, že autor si vším sám prošel. V případě, že se toužíte seznámit se všemi fakty obživy způsobem "Na volné noze" doporučuji této knize věnovat svůj čas, rozhodně se nebude jednat o jeho ztrátu.
avatar
Petra
klad Zajímavá, maximálně praktická a inspirativní pro podnikatele v českém prostředí. Pro mě spoustu nových, zajímavých pohledů na fungování v byznysu a otázek k promyšlení, jak je dělat jinak a lépe. Líbí se mi opravdu velice konkrétní rady a doporučení, kterými se mohu začít řídit hned zítra :)
klad Už to zaznělo, rozsah. Je ale pravda, že díky hutnosti informací v knížce pokaždé naleznete přesně to, co právě potřebujete :)
avatar
Marika
klad Je to spíše taková příručka, než poutavé dílo, které se má přečíst jedním dechem. Kniha je pojatá osobním přístupem, na základě zkušeností, což je vždy velké plus a důkaz, že to může zkusit snad každý. Určitě cenné rady pro ty, co už podnikají, i pro ty, co o tom ještě uvažují.
avatar
Věra
klad Kniha Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové je knihou pro každého kdo uvažuje o tom, že se dál nechce honit za cizím snem a raději by pracoval na tom svém a nebo už i pracuje. Kniha je velmi dobře napsaná a moc hezky se mi čte. Mohu ji doporučit všem podnikavým ženám! :)
avatar
Jan
příloha
klad Kniha Na volne noze se zacala cist skvele. Pak se to trosilinku seklo a zacala mit formu spise ucebnice. Takze jsem ji neprecetl celou. Az prijdu na to v cem podnikat, tak si pravdepodobne vytipuji urcite pasaze a temi se je potřeba ridit. Jen je skoda, ze tento obor jde tak rychle kupředu, ze tato kniha, pokud nebude aktualizovana, bude brzy neaktualni...