Otestovaly jste knižní novinku s názvem Jak k nám tělo promlouvá - Nemoc jako vzkaz duše

image
otestováno
Počet recenzí
10
jak jste hodnotily
5
7x
4
2x
3
2
1
1x
doporučuje
90 %
Testováno v období
od 9. 5. 2019
do 27. 6. 2019

 

  • Jak náš duševní stav ovlivňuje naše fyzické zdraví?

  • Co se nám tělo snaží sdělit, když nás bolí hlava nebo záda, trápí nás infekce a další potíže?

  • Proč se cítíme nemocní, i když lékařské vyšetření žádnou nemoc neodhalilo?

  • Proč se zdravotní problémy stále vrací, přestože žijeme zdravě?

 

Objevte tajemství psychosomatiky

 

Autorka knihy Šárka Vávrová působí jako psychoterapeut a  integrativní kouč. V poslední době se věnuje psaní scénáře pro svůj seriál, natáčí spolu s herečkou Lucií Zedníčkovou vlastní show, dopisuje další knihu, píše divadelní hru. Je autorkou knihy Deník koučky (2016). O sobě říká, že miluje svůj život, věří, že nic není nemožné, a  její motto je: „Můžu vše a nemusím nic.“

 

Ve své knize odhalí, že za našimi fyzickými potížemi často stojí negativní emoce, přehnané nároky na sebe, rodinné a pracovní problémy, stres a další trápení, která si mnohdy ani neuvědomujeme. S její pomocí odkryjete příčiny svých potíží a naučíte se řešit problémy prostřednictvím práce s vlastním já, s potlačenými obavami, starostmi apod. 

 

"Když je náš život plný stresu a trápení, začne naše duše volat o pomoc. Toto volání se navenek ozývá v podobě různých fyzických potíží."

 

S touto knihou odhalíte skutečné pozadí vašich problémů a začnete řešit příčiny místo věčného hašení důsledků.

 

Více info o knize najdete ZDE.

Hodnocení
10
avatar
Bára
Jelikož se zajímám o uzdravení svého těla jinými než farmaceutickými prostředky, tak jsem velice spokojená. Kniha byla přehledná, čtivá a rady v ní mi přišli smysluplné. Rozhodně patří do mé knihovny a ráda ji kdykoliv otevřu pro radu. Pokud věříme, že své tělo můžeme uzdravit myšlenkami, tak je tato kniha skvělým rádcem, jak začít. Děkuji za knihu a všem, kdo váhají s její koupí vzkazuji, kupte si ji, ve Vaší knihovně se opravdu neztratí.
klad Přehlednost
klad Čtivost
klad Dobré rady
klad Není co bych vytkla
příloha
avatar
Petra
Úžasná kniha, díky které jsem našla spousty odpovědí na, pro mě dosud, nečitelné reakce mého těla. Zase mám o čem přemýšlet. Kniha je úžasně a poutavě napsána a zaujme všechny, kterým není jejich tělo lhostejné a chtějí se dožít pěkného věku. Naše tělo je chrám, který je třeba opečovávat! Děkuji za knihu, myslím, že tato kniha patří k těm must have, které by měla každá domácnost ve své knihovničce mít.
klad perfektně poutavá
klad uchvacující
klad nic jsem nenašla
avatar
Veronika
Díky tehle knížce jsem si uvědomila a pochopila hodně věci, jako například toho ze původ nemoci je v hlavě. A ze neni potřeba chodit k lékařům a léčit to léky. Zaroven jsem našla rovnováhu mezi tělem a duši tak musíte mít rozhodne tuhle knizku. Rozhodne doporučuji.
klad Srozumitelně napsána
klad Osobitý styl psaní autorky
klad Moc odborné
příloha
avatar
Ivona
Velice dobře a jednoduše napsaná,potvrzuje to co je pravda ,že všechny nemoci jsou zapřičiněné hlavně tím v jaké jsme psychické pohodě pomùže odhalit problémy a starosti vyřešit moc pěknė se čte a určitě do ní často nahlédnu. Je to taková malá domácí lékarnička člověk by měl do ní nahlédnout dř než si vezme prášek
klad Jal je zpracovaná
klad Nevím
avatar
Kateřina
Pěkně zpracovaná kniha, kterou bych doporučovala všem, aby jí měli doma ve své knihovničce. Autorka se domnívá, že všechny nemoci vychází z psychické pohody každého jedince. Hlavní myšlenkou autorky je mít rád sám sebe, dopřávat si dostatek odpočinku a poslouchat svoje tělo, co nám dává najevo. Kniha je přehledně členěna. U každého problému nebo obtíži je nastíněno, proč se nám tak děje z psychologického hlediska.
klad přehlednost
klad srozumitelnost
klad nic
avatar
Martina
Kniha je naprosto úžasná a čtete ji jedním dechem, heslo „Mít se ráda - sebe samou, své tělo, svou duši „ – každý člověk by si je měl tučně vytisknout a dát všude, kde pochybujeme. Knihu už jsem doporučila svým přátelům, tedy spíše kamarádkám (tedy ženám) a věřím, že jim alespoň trochu pomůže najít cestu jak se na sebe dívat, jak hledat hezké na sobě i druhých a tím pomoci svému tělu a duši. Část o kožních problémech mě zas oslovila vzhledem ke svým dětem, v době puberty by měli všichni vědět, že jsou krásní, výjimeční a dost dobří pro sebe i ostatní. Moc děkuji za inspirující četbu a prosím víc takových informací a osvěty v tomto směru.
klad dobře se čte
klad stručná
klad jasné informace
klad nic
avatar
Milena
Kniha mi ukázala, že příčiny bolestí jednotlivých částí těla mohou být psychického původu. Tělo reaguje na stres, duševní nepohodu, napětí, špatné emoce. Mnohdy místo medikamentů stačí psychická očista. Tedy ve zkratce: Mějte se rádi a poslouchejte, co vám říká vaše duše.
klad rady, jak se mít rád
klad velký přehled nemocí a jejich příčin
klad Nenašla jsem
avatar
Monika
První 2 kapitoly o psychických příčinách bolestí hlavy vypadaly slibně, nabídly jistou alternativu, pokud je v rámci tělesných příčin vše v pořádku, či je o tento rozměr doplňují, zaujaly mne příklady z praxe, přehledné a poutavé členění kapitol. Přicházelo však stále větší rozčarování a někde kolem str. 50 jsem přestala číst a jen ledabyle listovala až do konce. Zásadním problémem je zde povrchnost. Žádný hlubší rozbor či relevantní zdroje, zkušenosti vycházejí často z autorčiných vlastních prožitků, ale logika či alespoň zpětné ověření na větším vzorku osob schází. Nepotřebuji v každé kapitole odborné posouzení lékaře, ale ze mnou vyhledaných 10 problémů se psychické příčiny nikdy neshodovaly s tím, co autorka uváděla, a v tom případě ztrácí na věrohodnosti. Na 300 stranách pitvaná zásada by se tak dala shrnout do jedné věty: „Buďte šťastní, upřímní a pěstujte sebelásku.“ Nekoupením knihy ušetříte čas, peníze, místo v knihovně a rozpačité úsměvy nad vloženými fotografiemi (vážně?!).
klad Téma
klad Obálka (potah)
klad Členění kapitol, přehlednost
klad Argumentační nepodloženost/nulová argumentace
klad Povrchnost, nelogičnosti
klad Neustálé opakování již řečeného
klad Vysvětlování banalit, nevysvětlování odborných pojmů
avatar
Eva
Kniha se mi líbila, protože nám ukazuje cestu od nemocné duše přes fyzické potíže. Právě fyzické potíže nám ukazují to, co si nechceme přiznat nebo vůbec uvědomit. Jsem to právě já, kdo se může uzdravit, ale jen v případě, že budu chtít právě já. Už vím, že lékař mi nebude léčit podstatu mé nemoci, ale už jen důsledek, a tím jsem pouze zaléčena, nikoliv vyléčena. A právě v této knize mám krásný návod, jak mám sama sebe poslouchat a tím předcházet zdravotním problémům. Já sama na sobě pracuji již delší dobu v duchu této knihy a cítím se lépe. Knihu jsem si přála. Moje myšlenky se mi zhmotnily a mám ji. Děkuji za ni.
klad dává návod, jak se zbavit zdrav.problémů
klad tělo a duše je spojená nádoba
klad informace o tom, že je potřeba poslouchat své tělo
klad přehled zdravotních problémů
klad nic
avatar
Blogerka
Knížka je přehledně napsaná a zaujala mě svým nadpisem, obsahem, i vzhledem. Každá nemoc má dle autorky vysvětlení. Příčinu problémů hledejme vždy v sobě. Na začátku ukazuje zamýšlení nad duševní příčinou nemoci a vysvětluje souvislost, proč nemoc vzniká. Autorka často klade otázky k zamýšlení: Jak vypadá náš život? Jsme ve stresu? Jsme uspěchaní a bez odpočinku? Doporučuje změnit způsob života, vrátit se k nedořešeným věcem, urovnat vztahy, netrápit se. Uvádí názorné příklady ze svého života. U každé nemoci navrhuje řešení a způsob, jak se vyléčit. Na konci končí povídání pozitivní afirmací, která má čtenáře nastartovat k lepším dnům a k uzdravení. Knížka se mi moc líbí, je doplněná fotografiemi, dobře se čte, za mě určitě doporučuji. Blogerka Michaella
klad nadpis, vzhled, obsah, fotky
klad žádné jsem nenašla
příloha
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel