Z bydlení v pasivních domech jsou naše testerky naprosto nadšené! Hodnocení 100 % mluví za vše  

image
otestováno
Počet recenzí
28
jak jste hodnotily
5
23x
4
5x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 31. 10. 2019
do 24. 11. 2019


Je pro vás pasivní bydlení pojmem nekonkrétním, případně uvažujete o novém příbytku nebo chatě a přemýšlíte o stavbě úsporného zdravého domu? Pak máte jedinečnou příležitost vámi vybraný dům navštívit a na vlastní oči vidět, jak takové domy vypadají, a zjistit, jak se v nich žije jejich majitelům.

Celosvětová akce Dny pasivních domů vám dává jedinečnou možnost navštívit energeticky úsporné domy, byty, školky, školy a jiné komerční stavby a popovídat si s jejich majiteli o osobních zkušenostech, které jsou ty nejcennější. Využijte jejich ochoty a zeptejte se na vše, co vás v souvislosti s  úspornými zdravými domy zajímá!

Akce se koná od pátku 8. do neděle 10. listopadu 2019.

Majitelé vám budou k dispozici v níže uvedených objektech v dobu zde uvedenou. Respektujte prosím jejich přání a stanovené podmínky, celá akce funguje jen díky jejich dobré vůli a obětování jejich volného času. Pokud je u vámi vybraného domu uvedeno „po domluvě“, dohodněte se na návštěvě telefonicky předem. Přehled objektů, ze kterých můžete vybírat, najdete TADY.

Více informací o Dnech pasivních domů najdete ZDE.


Na co se mohly těšit všechny vybrané testerky?

Všechny vybrané testerky získají roční předplatné časopisu DŘEVO&stavby.

Čestnou vstupenku na Salon dřevostaveb, který se koná v březnu 2020.Co získaly dvě testerky, jejichž recenze byly vybrány jako nejlepší?

Andrea Pírková získala víkendový pobyt v pasivním domě od DOMY ATREA v Českém ráji, který je součástí unikátního souboru 13 pasivních domů v obci Koberovy.Andrea Vachová získala víkendový pobyt v pasivním domě Futura NEO od Domesi, který se nachází v malebném prostředí Vysočiny.


Oba domy slouží jako vzorové a zároveň je možné si je pronajmout a vyzkoušet na vlastní kůži kdykoli během roku.


Hodnocení
28
avatar
renata
pro zcela ne úplně zvládnutou organizaci návštěv pasivních domů (je pátek 8.11. 12.30hod a nejsou uvedeny kontakty, kde by se daly dohodnout návštěvy domů) jsem se rozhodla pro prohlídku jedinné pasivní mateřské školky v brně. myslím, že nezaujaté postřehy paní učitelky jsou velice cenné. a můj závěr: 1) rekuperace je určitě výborná věc. zdravý a čerstvý vzuch, hodnoty podložené čísly hovoří jasně. nejsou možná patrné na první dobrou, ale pro zdraví je to přínos. 2) po zkušenostech s horkým letním obdobím je rozhodně velkou výhrou instalace předokenních žaluzií. 3) zelená střecha je nejen pěkná, ale má vliv na klima v místnostech pod ní a navíc supluje zastavěnou plochu – aspoň částečně. takže za mě určitě ano. doporučila bych se pasivním standardem určitě zabývat. při stavbě rodinného domu bych určitě zvažovala i solární panely, domácí čov a vůbec ekonomické a ekologické hospodaření s vodou. negativa určitě také jsou, ale pozitiva jasně převažují.
klad zelená střecha
klad závislost na fungování zařízení
avatar
Veronika
Byla jsem překvapena, jak takový dům "funguje". Očekávala jsem, že technická místnost s rekuperací, bojlerem, podlahovým vytápěním a tepelným čerpadlem bude plná přístrojů, trubek ap., ale nebylo toho zde více než v "běžných" domech a cena nákladů na rekuperaci a vytápění výrazně nepřekračovala náklady na kotle na fosilní paliva. Líbilo se mi, že majitel přistavěl zimní zahradu, která se již nezahrnuje do požadavků na fungování pasivního domu a tím dal domu větší kouzlo, o které pasivní domy přicházejí tím, že se stavějí co nejefektivněji, a to ve tvaru obdélníku. Dále mě zaujaly nízké náklady na elektřinu a nulové náklady na fosilní paliva. Měla jsem představu, že pasivní domy musí mít malá okna, ale majitel použil i okna francouzská a zastínění vyřešil kvalitními venkovními žaluziemi. Nevýhodou bylo, že voda hnaná do podlahového topení má cca 27-30°C , což běžně stačí, ale v koupelně není možné vytápět např. topný žebřík a pocitová teplota je nižší, což majitel řeší infrazářičem.
příloha příloha
klad nízké náklady na provoz domu
klad možnost velkých oken
klad možnost postavit si dům z velké části sám (myslela jsem, že to jde pouze přes firmu)
klad přístavba zimní zahrady
klad dobrá investice do budoucnosti
klad dotace
klad náklady na rekuperaci a tepelné čerpadlo
klad možnost dálkového řízení přes aplikaci
klad široký výběr stavebních materiálů
klad ochotný a vstřícný majitel domu
klad omezené větrání
klad léty neodzkoušené technologie a materiály
klad neosobitost domu
klad omezené větrání
klad vstup na půdu venkem přes garáž po žebříku z důvodu problematického zaizolování vchodu zevnitř domu (manžel vidí jako plus)
avatar
Petra
Pasivní dům mě vždy velmi oslovoval a toto definice ve mě vyvolávala představu úspory. Jsem velmi ráda, že po návštěvě pasivního domu se mi to skutečně potvrdilo. Rekuperaci jsem považovala, za rozmar doby, kdy dům bude po pár letech užívání jistě plesnivý. To, že je má doměnka naprostý nesmysl mi bylo krásně vyvráceno a já se mo těším, až jednou bude stát NÁŠ pasivní dům :).
klad Skvělá služba
klad Nemám nic negativního
avatar
Lucie
Byla jsem se podívat na pasivní dům (PD) trochu netradiční. Majitelé si totiž navrhli atypický dům - oválný. Je nutné (pro vaši spokojenost) spolupracovat s firmou, která má s těmito stavbami zkušenosti. Je také vhodné při návrhu spolupracovat s architektem, který se PD zabývá, může Vám hodně peněz ušetřit. Vzduchotechnika-byl mi vyvrácen mýtus, že u PD se nesmí větrat. Může se větrat, ale.. obyčejným větráním se vzduch vymění 1x/1hod., přičemž přes vzduchotechniku je to 0,6x/1hod. Je vhodná pro alergiky, jelikož filtry zachytí pylové částice. Teplo-vzhledem k dokonalému zateplení se v domě drží teplo. Majitelé předchozí večer jen "zavlažili" v kamnech a další den odpoledne bylo krásně teplo v celém domě, během podzimu tak nemusí ani spouštět kotel. Finančně je stavba PD náročnější, ale v rámci dotačních programů, lze dosáhnout na dotaci, která pokryje třeba technologie. Ale za pár let se peníze vrátí právě díky nenáročnosti na provoz. PD plánujeme postavit a doporučila bych známým.
příloha
klad vzduchotechnika - stále čerstvý vzduch
klad zateplenost = drží se dlouho teplo
klad dotační program
klad nenáročnost na provoz
klad oválný tvar je složitější při stavbě
klad pořizovací cena
klad složitost návrhu a následné stavby - důležité natrefit na ty správné lidi
avatar
Andrea
S přítelem plánujeme výstavbu našeho vysněného domu a tak možnost stát se testerkou při této akci padla na úrodnou půdu. K návštěvě jsme si vybrali pasivní dům ve Vlašimi. Sice to do Vlašimi máme přes půl republiky, ale to nás neodradilo. Nechat si postavit pasivní dům by bylo mým snem. Bohužel našimi finančními možnostmi na tento druh stavby bohužel nedosáhneme. I přes to se nám pan majitel věnoval celé dvě hodiny. Návštěva pasivního domu ve Vlašimi se nám moc líbila. Odjížděli jsme nabití energií z příjemně stráveného času u milé rodiny a s obrovským množstvím informací, které nám hodně usnadní výběr našeho vysněného domu. O této návštěvě v pasivní domě jsem sepsala blog: https://www.zenysro.cz/blogy/testovani/navsteva-pasivniho-domu
příloha příloha
klad Velice nízké náklady na energii
klad Příjemné klima v místnosti
klad Možnost nastavit si teplotu jednotlivých místnostech pomocí aplikace.
klad Stále čistý vzduch v domě díky rekuperaci. Velká výhoda pro alergiky.
klad Nádrž na dešťovou vodu a možnost využít ji pro splachování i zalévání zahrady.
klad Možnost získat hned několik dotací
klad Zásobník tepla, který akumuluje teplo z krbu i z tepelného čerpadla.
klad Velká finanční náročnost pro stavbu
klad Málo firem, které se na tento druh staveb specializují.
avatar
Eva
V rámci akce "Dny pasivních domů" jsem v neděli navštívila jeden z nich. Tenhle domek se staví nedaleko Mladé Boleslavi (v obci Hrdlořezy). Na první pohled nenápadný a přesto velmi nápaditý a překvapivý projekt mi představil sympatický manželský pár, který filozofií "pasivních domů" žije. Vše začalo naprosto nenápadně, sňatkem a touhou po vlastním bydlení. Stáli na začátku dlouhé cesty tak, jako já s manželem. Z počátku vůbec netušili, že se rozhodnout jít do stavby pasivního domu, ale jak se začali rozhlížet, ptát a pídit, bylo jasné, že tohle je ta cesta, kterou se chtějí vydat. Na prohlídku jsme přijížděli s očekáváním nových informací a z prohlídky jsme odjížděli už slušně "nahlodáni". TOHLE by mohlo být ono, vypadá to zajímavě, funkčně, nápaditě a velmi promyšleně. Každý prvek má svou přesnou funkci a účel. Nic není nahodilým architektonickým prvkem. Mě hned ze startu překvapil systém vytápění elektrickými přímotopy a velká "francouzská okna". Možná, že se tou cestou vydáme i my..
příloha
klad funkčnost, nápaditost
klad přísun informací
klad praktická ukázka
klad nic
avatar
Monika
Tento projekt je skvělý, plno lidí vůbec neví, co pasivní dům je a co stavba obnáší. Každý dům je jiný a je fajn se dojít podívat do domu, který si líbí a mohlo by mi to pomoct při rozhodování jaký dům postavit. Fotky k hodnocení naprikladam, protože je to soukromí jiných lidí a není vhodné jim do něj zasahovat. Tento dům má duši a je vidět, že si s ním majitelé dali hodně práce. Určitě všem doporučuji tento dům navštívit.
klad Majitel byl velmi vstřícný
klad Provedl nás celým domem
klad Odpovidal na otázky a vše vysvětlil
klad Bylo znát, že je v domě kvalitní rekuperace a tím i čistý vzduch
klad Nejvíce se mi líbilo zakomponovani domu do terénu
klad Splňuje vše co pasivní dům má mít
klad Vubec nic
avatar
Veronika
K prohlídce jsem si vybrala pasivní dům v Závětří. Je to nová stavba, do které se rodina teprve stěhuje. Prohlídka probíhala tak, že jsme se domluvili na čas a počkali jsme před domem. Přesně ve smluvený čas dorazil projektant a šli jsme na prohlídku. Je dobré si před prohlídkou nastudovat informace o pasivních domech, protože prohlídka neprobíhá tak, že by pan projektant vykládal jako na zámku. Je dobré říct, co Vás zajímá a klást otázky. Naopak bych doporučila prohlídku stanovit na určitý čas, aby se všichni dostavili zároveň a nemuselo se vše vykládat dvakrát i zodpovídání stále stejných otázek by se vyřešilo a majitelům by to určitě ulehčilo. Dům je z přírodních materiálů , kde hlavní stavební prvek tvoří dřevo. Stavba je šetrná k životnímu prostředí ale zároveň jsou použity technologie 21. století. Co mě osobně přišlo velmi zajímavé a o čem jsem doteď neslyšela jsou hliněné omítky. Omítky jsou naneseny přímo na masivní celodřevěné panely. Více viz. blog.
příloha příloha
klad přírodní materiály
klad hliněné omítky
klad zelená střecha
klad splachování dešťovkou
klad zateplení, které udrží teplo maximálně
klad použité moderní technologie
klad vytápění ve zdech
klad není potřeba klimatizace
klad minimální potřeba dovytápění
klad vracení vody do přírody
klad lokalita v přírodě, ale vzdálené par minut chůze od města
klad prohlídka: skvělý nápad, jak přiblížit PD veřejnosti
klad prohlídka: dobré vidět, jak se v domě reálně žije
klad doba realizace kvůli administrativě
avatar
Martina
Navštívila jsem pasivní dřevostavbu v Ochozi u Brna. Pro mě je to architektonický skvost v přírodě, který je vytvořený s ohledem na životní prostředí a přitom dotažený do posledního detailu. Je k neuvěření, že tepelnou izolaci domu zajišťují slisované balíky slámy, která má velmi dobré izolační vlastnosti. Samozřejmostí je řízené větrání rekuperací tepla. Tím se do stavby dostává čerstvý vzduch, ale zároveň se prostor neochlazuje a tím rodina ušetří náklady na vytápění, které jsou jen 10.000,- Kč za rok. K vytápění jim stačí krb na dřevo. V záloze mají připravený elektrokotel, který standardně nevyužívají. Vodu ohřívají v zásobníkovém kotli. Celý dům včetně interiéru na mě působil velmi dobře a vyladěně. Manželé potvrdili, že se jim v jejich domově bydlí dobře, žijí v prostředí, které je harmonizuje a dělá jim radost. Já bych tuto stavbu doporučila hlavně lidem, kteří by chtěli žít více v souladu s přírodou. Více informací napíši na blog a připojím i další fotografie.
příloha
klad Krásný dům v přírodě s nádherným výhledem
klad Díky rekuperaci čerstvý vzduch bez větrání
klad Výborná izolace slámou snižuje náklady na vytápění
klad Krb na dřevo, který vyžaduje každou 1-2 hodiny přikládat.
avatar
Pavlína
Navštívila jsem pasivní dům v Olomouci. Je zajimave,jak samostatný dům je. Nemusí vůbec klasicky topit, stačí, aby si upekli buchtu v troubě a ta energie jim zahřeje celý dům. V domě je zabudovane specialni zařízení, které veškerou vyprodukovanou energii(pečení, svítící žárovka,počítač ) roznese rovnoměrně po celém domě. Nebo když přijdou lidé na návštěvu, to vše je další energie v domě, každou další osobou se dům více zahřívá. A také nemusí skoro vůbec větrat, zařízení přivádí čerstvý vzduch zvenku a roznasi ho do domu. Bydlení je to moc zdravé, využívají sluneční energii a v domě jsou obrovská okna, aby sluneční energie proudila dovnitř. Když je venku horko, stačí zatáhnout žaluzie. Dům vychází o 10% dražší než běžný dům, ale je možné využít až 490 000 Kč dotaci z programu Zelená úsporám. A tím, že se netopí, ušetří hodně financí. Obyvatelé domu si to stavěli sami s dvěma kamarády, vše se učili zapochodu, nemají stavební vzdělání, ale věděli, že chtějí bydlet ve zdravém prostoru.
příloha
klad zdravé prostredi
klad přírodní materialy
klad nové informace
klad priroda
klad světlý prostor
klad nic
avatar
Alena
Upřednosťňuji životní styl,který nezatíží jak rodinu,tak přírodu.Po dohodě s majitelem jsem v rámci Dnů otevřených dveří navštívila jeden z pasivních domů.Velmi se zajímám o úsporu vody,o využití dešťové vody v domě,a proto jsem se na toto cíleně ptala.Pán popsal,jak dům pomocí střechy sbírá dešťovou vodu do nádrže,a přes filtraci ji čerpadlem následně přivádí třeba na WC,ale i k pračce a myčce.Také se touto vodou zalévá zahrada.Tohle je mým snem.Máme sice starší dům,ale podobné řešení je možné vybudovat i dodatečně u již hotové stavby.Samozřejmě mě zajímaly i ostatní záležitosti,jako možnost topení,větrání apod.Pan majitel tedy hovořil o zateplení střechy,výměně vzduchu v domě a principu výroby elektrické energie pomocí fotovoltaických panelů.Měl připravené i tištěné dokumenty,přiblížil principy dotace apod.Zpřístupnil i technickou místnost,kde ukázal potřebná zařízení.Zmínil také konkrétní úspory.Podobnou zkušenost doporučuji každému,koho téma zdravého a šetrného bydlení zajímá.
příloha
klad průběh akce
klad konkrétní informace
klad všechno bylo v pořádku
avatar
Markéta
Návštěva pasivního domu nás velmi mile překvapila. Jednak jsme se vzdělali a vybavili informacemi, které budou velmi užitečné při stavbě vlastního domu, a také nás velmi mile překvapila ochota pana majitele, který nám svůj dům ukázal. Ačkoli byl sám laik, měl problematiku pasivních domů do detailu nastudovanou a byl schopen odpovídat na všetečné otázky. Díky Dnům pasivních domů jsme se seznámili s různými druhy pasivních domů - s využitím různých technologií a se způsoby využití energie. Taktéž jsme obohatili své znalosti v oblasti finanční podpory pro majitele pasivních domů.
příloha
klad úspora energií
klad úspora financí
klad použité materiály
klad lokalita
klad ochota majitele
klad poskytnuté informace
klad cena pasivního domu
avatar
Andrea
Akci je třeba chápat také jako jako promo firem, které se na stavbě podílely. Nevnímala jsem to však nuceně, celková atmosféra během návštěv byla příjemná. Navštívené domy měly vysoký uživatelský komfort. Pasivní dům nyní chápu především jako kvalitní bydlení se zdravým vnitřním prostředím. V pasivním domě je dobré vnitřní klima, které zabezpečuje systém rekuperace, která přivádí čerství vzduch a odvádí ten vydýchaný. Novinkou pro mě bylo, že tepelné čerpadlo umí prostředí domu nejen ohřívat, ale i ochlazovat. Návštěva poskytne nenahraditelnou zkušenost s tím, jak reálně dům vypadá a jak fungují jeho technologie (rekuperace, tepel. čerpadlo, fotovoltaika). Zejména důležitá zkušenost je, jak se v domě člověk cítí (tepelný komfort, vlhkost vzduchu, vjem z použitých materiálů). Překvapilo mně, že v domech neměli podlahové topení. Vytápění pasivního domu je díky izolaci minimální. Pro mě byla akce přínosná, v uvažování jsme přehodnotili rozhodnutí postavit nízkoenergetický dům za pasivní.
příloha příloha
klad celá akce
klad během návštěvy jednoho z domů byl přítomno hodně lidí (20 a víc)
avatar
Kateřina
Návštěva ro mě byla velmi zajímavá a užitečná. Bavili jsme se hlavně o řízeném větrání o rekuperaci a o celkové spotřebě energií na provoz domu. Samozřejmě každá rodina je jiná, topí na jinou teplotu, používá více, nebo naupak méně vody, ale základní představu o pasivním domě jsme si udělali.
klad možnost vidět fungování pasivního domu
klad podívala bych se ještě jinam, ale hodiny byly dost omezené(né všechny domy byly k dispozici o víkendu)
avatar
Petr
Největší výhoda je,že dům je soběstačný, přijímá sluneční energii. Zaujalo mě,že ne každý pozemek je vhodný k výstavbě pasivního domu. Musi mít po celý rok dostatek slunečního záření,aby energie do domu proudila.V dome se nemusi skoro vubec větrat, je tam zařízení,které přivádí čerstvý vzduch do domu. V domě jsou obrovská okna. Celkove je takové bydlení prospěšné pro zdraví i životní prostředí.
příloha příloha
klad ekologické
klad zdravé bydlení
klad nic
avatar
Karolina
Na prohlídce jsem byla s přítelem, jelikož uvažujeme o koupí nebo postavení nového domku. Čili naše prohlídka byla velice poučná a velice nám pomohla v rozhodování. Pasivní domy s sebou nesou řadu výhod. Nejen tedy, že jsou natolik dobře izolované, že dokáží zabránit tepelným ztrátám, ale také díky udržování optimálních teplot uvnitř domu nedochází ke vzniku plísní a jiných škodlivin, což značně zkvalitňuje náš život. S přítelem jsme se dívali i na vybavení domu a vše jak bylo by se nám líbilo i našem vysněném domečku. Už jenom tedy pročítáme stránky a díváme se, který je ten pravý pro nás.
klad rozloha domu
klad vybavení domu
klad cena je vyšší, než podle naších představ
avatar
Kateřina
Navštívila jsem pasivní dům (https://www.pasivnidomy.cz/domy/pasivni-dum-vlasim-715#dny-pasivnich-domu) který se nachází ve Vlašimi - prohlídka domu byla cca 1,5 hodiny a to jsme nestihli zdaleka vše. Dům je velice zajímavě řešen a bydlení v něm je dle majitelů parádní..vše má své ALE..pozitiva však převažují. Nejvíce se mi zde líbilo propojení veškeré techniky a soužití s obyvateli domu. Řízená rekuperace s tepel. čerpadlem a krb. vložkou - kde lze jak vytápět, tak chladit do určité míry, perfektní zateplení celého domu včetně atypických oken na míru a venkovními automat. žaluziemi, které se časují dle sluneč.svitu a ročního období (využívá slunce jako dalšího zdroje světla a tepla, které se zadržuje v domě), dubová podlaha, která zajišťuje komfort a zároveň tepel. izolaci. Současně propojený ohřev vody s tímto vším. Veškerá technika lze řídit jak ručně, tak automaticky či přes mobil. Majitelé zde trvale žijí teprve od dubna a náklady (elektřina, voda, topení) je vychází cca na 20 tis
příloha
klad rekuperace-propojení s celým domem
klad tepelné čerpadlo-propojení s celým domem
klad krbová vložka-propojení s celým domem
klad ohřev vody-propojení s celým domem
klad dubová izolační podlahaautomatické žaluzie-propojení s celým domem
klad celkové izolační vlastnosti domu
klad centrální vysavač po celém domě
klad vstřícnost majitele a celé rodiny
klad ochota poskytnout veškeré informace včetně odborných publikací, rad a návodů
klad pořizovací cena celé techniky ve vztahu k dotacím
klad zdlouhavé papírování a vyřizování papírů vzhledem k dotacím od státu-10 let
klad výše dotace, i když byla maximální
klad malý prostor interiéru domu
klad vysoké pořizovací náklady na celý dům/proplácení zpětně
avatar
Soňa
Byli jsme navštívit Základní školu v Psárech. Nejvíce mě zaujali obrovská okna, která do místností dodávají ohromné množství světla a tepla. Vytápění je zde řešeno 4 tepelnými čerpadly voda-vzduch, kdy se energie odebírá přímo z venkovního vzduchu a získané teplo se využívá pro ohřev vody. Zálohou ohledně vytápění je zde součástí i plynový kotel. Nejvíce nás inspirovalo splachování záchodů, kdy díky šikmé střeše se využívá dešťové vody. Technicky je zde vše řešeno jednoduše a spousta nás toho inspirovalo při stavbě našeho pasivního domu. Děkujeme za návštěvu a za obrovskou inspiraci, která nám ukázala spoustu možností a nápadů.
klad obrovká okna
klad tepelná čerpadla
klad splachování záchodů
klad nic
avatar
Martina
Již při projektování pas. domu je vhodné přemýšlet o orientaci. Velká okna směřující na jih zajistí, že slunce (hlavně v zimě) „vytopí“ vzduch v pokoji, který je rozváděn do dalších místností a když je teplejší zima, není potřeba „dotápět“. Při stavbě musí každá profese počítat s tím, že se jedná o pas. dům. Zedníci, elektrikáři, vodáci, topenáři. Musí svoji práci pas. domu přizpůsobit tím, že vše během i po své prácí důkladně zaizolují. Např. okna jsou oblepena těs. páskou, kabely jsou „zalité“ silikonem a otvory pro zásuvky se vyplňují nejdříve lepidlem pak sádrou. Izolace je důležitá hl. pro omezení ztrát tepla. Celk. roční náklady mohou být až 1/3 běžných nákladů. Vytápění a ohřev vody je nejčastěji prováděno různými zařízeními. Já jsem se setkala s kombi kotlem. Vše se ovládá elektronicky. Nevýhodou pas. domu může byt sušší vzduch (hl. v zimě), což se dá řešit větráním či zvlhčovačem. Majitelé domu byli milí a ochotní. Ukázali nám veškeré prostory domu i ovládání celk. systému.
příloha
klad rozmístění místností
klad hranatý tvar domu, který je ideální vzhledem k únikům tepla
klad kombinovaný kotel - nemáte např. tři různá zařízení
klad nic
avatar
Michaela
Pasivní dům Červený dvůr na Praze 10 se mi velmi líbil, jedná se o nadstandardní bydlení v zeleni a přitom blízko centra města Prahy, velmi mě zaujalo, že každá hlavní koupelna má vanu i sprchový kout, byty mají dřevěná hnědá eurookna a ne bílá plastová, dům má zahradu, každý byt má garážové stání a v chladné garáži i sklípek, rekuperace jde vypnout a dá se větrat okny.
klad Hlavní koupelna obsahovala vždy vanu i sprchový kout,nemuselo se řešit dilema zda vanu či sprchový kout
klad Byty mají dřevěná hnědá eurookna a ne bílá plastová
klad dům má zahradu
klad Každý byt má garážové stání a v chladné garáži sklípek
klad Rekuperace vzduchu jde vypnout takže se může normálně větrat
klad Nutnost jet autobusem na metro Želivského anebo jít delší vzdálenost pěšky na tramvaj či metro Želivského
klad Chybí mi v blízkosti tramvajová trať, kterou obyvatelé Malešic nechtějí
Zobrazit více recenzí