PEUGEOT 208

image
otestováno
Počet recenzí
0
jak jste hodnotily
5
4
3
2
1
doporučuje
0 %
Testováno v období
od 12. 10. 2016
do 30. 11. 2016

Dostaly jsme možnost testovat Peugeot 208 na jeden celý měsíc, a tak vám ho představujeme postupně budeme sdílet i naše zkušenosti! Máte-li doma také tohoto parťáka, přidejte i Vy svou zkušenost!

Nový Peugeot 208 na první pohled zaujme svým novým designem, který je výraznější a elegantnější. Nový přední nárazník nabízí ostřejší a propracovanější linie. Širší maska chladiče se silnější chromovanou lištou je nyní plně integrována do nárazníku, s nímž vizuálně tvoří jeden kus. U vyšších verzí výbavy se objevuje za tepla vyražené chromované označení nové masky „EQUALIZER“, které jí dodává zcela nový 3D efekt. Díky této nové identitě v kombinaci s odsazenými předními mlhovými světlomety je nyní vůz širší, dynamičtější a působí stabilněji.

Při pohledu ze strany jsou zachovány energické a moderní proporce modelu (kratší převisy, menší výška) a propracovaný design (tvarované boky, chromované lišty kolem oken atd.). Profil nové „dvěstěosmičky“ se však odlišuje novými prvky, které přispívají k její větší prestiži. U všech verzí výbavy jsou k dispozici nová kola: od ozdobných krytů kol 15″ Bore a 15“ Nobium, přes nová hliníková 16″ kola Titane, po karbonová kola 17″ ve verzi „Storm Mat“ u vozu Peugeot 208 GTi. K dispozici jsou nyní na výběr různé typy hliníkových kol 16″ a 17″ posilující exkluzivitu vozu: lakované, s diamantovým výbrusem nebo s inovativními prvky, jako je postupný diamantový výbrus nebo laserové gravírování. U 3. úrovně výbavy jsou navíc vnější zpětná zrcátka sériově v chromované verzi, což posiluje elegantní a sportovní charakter vozu.

Interiér vozu nový Peugeot 208 nabízí zcela novou atmosféru. U všech verzí výbavy je použita čistě bílá moderní barva podsvícení přístrojové desky, ručiček a všech ovladačů. K  technologické klidné a elegantní atmosféře přispívá stropní LED osvětlení a modré světelné lišty panoramatické střechy.

Díky malému volantu v kombinaci s kompaktností nového Peugeotu 208 (délka vozidla nepřesahuje 4 m) je vůz mrštný, ve městě velmi snadno ovladatelný. Volant je nyní u 3. úrovně výbavy potažen hladkou plnohodnotnou kůží, což také přispívá k příjemné atmosféře. Palubní deska z měkčeného plastu, standardně montovaná do všech vozů, má u vyšších úrovní výbavy nový zrnitý povrch.

Vyvýšený přístrojový panel nabízí potřebné jízdní informace v zorném poli řidiče, což zvyšuje komfort i bezpečnost řízení. Jeho střízlivý a elegantní design, bílé podsvícení a centrální displej zajišťují přesnost a čitelnost informací o řízení. U verze 208 GTi jsou analogové ciferníky obkrouženy červenou LED lištou.

Paleta odstínů barev a povrchů (metalický, perleťový, strukturovaný) v nabídce vozu nový Peugeot 208 je rozšířena o zcela nové odstíny. Nový metalický odstín „oranžová Power“ je dynamický a mladistvý.

K  tomuto zářivému a dynamickému odstínu se ve světové premiéře přidávají dvě zcela nové strukturované barvy Ice Grey a Ice Silver. Od 2. úrovně výbavy jsou v nabídce příplatkové balíčky personalizace exteriéru, jako např. Menthol White, jehož bílé prvky zajišťují dynamickou a elegantní atmosféru interiéru, nebo svěží a moderní Lime Yellow, který mimo jiné skvěle ladí se strukturovaným odstínem Ice Silver.

Kompaktnost, lehkost, aerodynamika a jízdní vlastnosti využívající to nejlepší z know-how značky přinášejí kombinaci komfortu a jízdní stability. Tyto vlastnosti spojené s širokou škálou benzínových a dieselových motorů poslední generace, které všechny splňují evropskou emisní normu Euro 6, doplňují výkony a úsporný provoz. Nový Peugeot 208 je při svém uvedení do provozu vybaven i automatickou šestistupňovou převodovkou.

Nový Peugeot 208 se prodává od června 2015 a startuje na ceně 245 200 korun.