Testovaly jsme PEUGEOT 3008, inspirativní SUV, které nabízí intenzivní jízdní zážitky

image
otestováno
Počet recenzí
8
jak jste hodnotily
5
6x
4
2x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 2. 1. 2018
do 31. 1. 2018

Dostaly jsme možnost testovat Peugeot 3008 na jeden celý měsíc, a tak vám ho představujeme a postupně budeme sdílet i naše zkušenosti! Máte-li doma také tohoto parťáka, přidejte i Vy svou zkušenost!

Evropské auto roku 2017 model Peugeot 3008. Jedná se již o druhou generaci, která vyniká ostrými liniemi a dravým espritem. Toto SUV má zcela přepracovanou příď a zaujme inovativním designem zepředu i zezadu.

Futuristický design se promítá i do interiéru, palubní deska i-Cockpit s 8palcovou dotykovou obrazovkou a se středovým tunelem působí velmi nadčasově. Designéři pečlivě vybírali moderní materiály, chromované doplňky, kůže a textilní polstrování, díky kterým je interiér 3008 velmi pohledný a jen tak se neokouká.

Peugeot 3008 jde velmi snadno řídit, volant je příjemně přeposilovaný. Zvýšená světlá výška a vyšší pozice při řízení mají za následek příjemný pocit během jízdy. Za příplatek je k dispozici volič režimů Advanced Grip Control pro jízdu na nezpevněných cestách.

K velmi dobrému pocitu z řízení modelu 3008 přispívají také šikovní bezpečnostní pomocníci: asistent sledující prostor před vozidlem se samočinným brzděním, aktivní vedení v jízdním pruhu, automatické přepínání dálkových světlometů, sledování únavy řidiče, slepých úhlů ve zpětných zrcátkách, projekce dopravních značek do přístrojového štítu nebo adaptivní tempomat.

Testovaný model Peugeot 3008 (2.0 BlueHDi, 150 koní) ve výbavě Allure stojí bez příplatků 695 000 Kč.

 

A jak byla spokojená redakce? *enzo*

Článek od Páji si můžete přečst ZDE 

a zkušenosti od Alice si můžete přečíst ZDE

Hodnocení
8
avatar
Hana
klad Toto auto dobře znám, měla jsem to potěšení několikrát se svézt a několikrát také řídit a obojí je zážitek! Moderní, ale zároveň přehledá palubní deska, pohodlné sedačky, vše snadno nastavitelné podle potřeby uživatele ale hlavně pocit bezpečné jízdy díky masivní a přitom elegantní konstrukci vozu. Snadné ovládaní mnoha a mnoha funkcí, které dělají z užívání vozu jedinečný požitek. Krásné barvy a tichý chod. Paráda.
avatar
Lucie
klad Je to moc krásné a elegantní auto. Hodně mi přijde, že se hodí spíše pro ženy, ale můžou ho mít i pánové. Posezení v něj je skvělé, interiér se mi zdá jako luxusní a je neuvěřitelně tiché. Je pohodlné a jezdit v něm je zážitek a je vhodné i na dlouhé cesty
avatar
Renata
klad Toto auto dobře znám, měla jsem to potěšení několikrát se svézt a několikrát také řídit a obojí je zážitek! Moderní, ale zároveň přehledá palubní deska, pohodlné sedačky, vše snadno nastavitelné podle potřeby uživatele ale hlavně pocit bezpečné jízdy díky masivní a přitom elegantní konstrukci vozu. Snadné ovládaní mnoha a mnoha funkcí, které dělají z užívání vozu jedinečný požitek. Krásné barvy a tichý chod. Paráda.
avatar
Alice
klad Naprosto úžasný bourák! Miluji větší auta a tenhle Peugeot 3008l je naprosto kouzelný. Interiér auta je krásný, vše přehledné a intuitivní. Hodně mě zaujal menší a praktický volat pro ženy, hned se mi řídilo lépe. I funkce otevírání kufru pomocí čidla, které je umístěné pod kufrem, jsem hlavně v těchto chladných dnech hojně využila. Už jsem nemusela pokládat nákup na zem a hledat zběsile klíče od auta v kabelce. Za mě naprosto dokonalé auto, které moc chci;-)
avatar
Jana
klad Krásný designový vůz jak z hlediska exteriéru, tak i interiéru. Žena se v něm cítí velice bezpečně - auto je dosti prostorné a navíc má vyšší polohu. Naprosto úžasná jízda díky nemálo vychytávkám - digitální display, automatická světla - vč. dálkových, která se automatiky zhasínají a rozsvící, parkovací senzory, adaptivní tempomat, upozornění na displeji na auto v příliš blízke vzdálenosti, zahřívání sedaček, hlídání mrtného úhlu ve zpětných zrcátkách a co moc oceňuji jsou velice pohodlné sedačky i pro delší cestování. Byly jsme s vozem na dámské víkendové jízdě ve Špindlerově mlýně a byl nám absolutním parťákem. Do kufru se toho vejde opravdu hodně :-)
klad možná krapet nestandardní vyvýšené postavení řadící páky
příloha příloha
avatar
Pavlína
klad Z Peugeota jsem byla vážně nadšená. Nejen že je to opravdu fešák, který má obrovskou panoramatickou střechu, ale zároveň jsem se za volantem cítila jako královna všech silnic. :-) Mezi jeho největší plusy patří krásný design, zabudovaná navigace, vyhřívání sedaček, systém start-stop, automatické zapínání dálkových světel a parkovací senzory. :-) Řídil se mi také velmi dobře, na to že je to SUV, všude jsem zaparkovala naprosto bez problému. K recenzi přidávám i video, tak se mrkněte, jak jsem si to užila já. :-)
avatar
Marika
klad Tohle auto jezdí skoro samo. Mám ráda sportovní typy aut, do které toto vozítko určitě spadá. Hlavně maska auta působí na první pohled dravě. Nechybí tempomat, který je na dlouhé vzdálenosti cest téměř nezbytný. Cena vyšší, ale je to nové auto. Krásné, kdo by odolal.
avatar
Markéta
klad Vyzkoušet Peugeot 3008 byla skvělá volba. Překvapila mě velká škála bezpečnostních pomocníků, na které jsem si musela zprvu zvyknout, ne se jich lekat. Po chvíli mi zpříjemňovali cestu a já byla snadno informována, co se kolem mě děje... Nejvíc mě nadchlo automatické přepínání dálkových světel. Jakmile se setmělo, světla se zapnula, pokud jelo v proti směru auto nebo jsem se k autu přiblížila, světla zhasla. Celý komfort podtrhuje i interiér, ve kterém máte vše pěkně při ruce :-D
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel