Testovaly jsme společně samozavlažovací truhlíky Mareta. 99 % testerek doporučuje!

image
otestováno
Počet recenzí
25
jak jste hodnotily
5
25x
4
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 21. 4. 2017
do 20. 5. 2017

Také ráda pěstujete květiny, zeleninu, bylinky či drobné ovoce, ale bydlení v paneláku vám neumožňuje svou zahrádkářskou vášeň příliš rozvíjet? Vězte, že nejste sama. I to se však dá vyřešit. Truhlíky na balkón nebo za okno, do kterých můžete zasadit, na co si vzpomenete.

Jenže co když pojedete na delší dobu mimo domov?  Pokud zvolíte samozavlažovací truhlíky, pak můžete být v klidu. A protože v ŽENÁCH jsme také nadšené zahradnice, rozhodly jsme se otestovat krásné a praktické samozavlažovací truhlíky Mareta. No uznejte samy, nejsou krásné na první pohled?

Pěstování nikdy nebylo snazší

Truhlík Mareta je jedním z nejoblíbenějších samozavlažovacích truhlíků s originálním designem, který krásně vynikne na vašem parapetu či balkoně. Je vyroben z kvalitního a odolného plastu, proto vám bude přinášet radost po mnoho let.

Samozavlažovací systém navíc usnadní práci s pravidelnou zálivkou. Není třeba zalévat zdaleka tak často a nemusí vás proto trápit ani odjezd na víkend či kratší dovolenou. Rostliny v samozavlažovací nádobě si berou kořínky právě tolik vláhy, kolik potřebují. Nedochází tak k přemokření či uhnívání kořenového systému.

Díky dvoudílnému konceptu nabízí truhlík Mareta mnoho hravých barevných variací, které zaručeně vdechnou život každému okennímu parapetu, balkonu i terase. Nebojte se experimentů a podlehněte vášni k pěstování.

Do samozavlažovacích nádob můžete vysadit nejen obvyklé okrasné květiny, ale i většinu trvalek, bylinek, zeleniny nebo drobného ovoce. Snadno tak můžete spojit krásu s užitkem a milovníci okrasných ani užitných rostlin nepřijdou zkrátka.

Více informací ZDE. Videonávod ZDE.

A jak dopadlo naše testování? Posuďte samy!

K testování jsem obdržela truhlík v barevné kombinaci světlé a tmavě zelené“, píše nám testerka Andrea8 a našetří nadšením. „Je krásně prostorný a skvěle vypadá“, dodává.

JarmilaM  nám také vložila skvělé hodnocení. „Truhlík je dostatečně hluboký, takže je vhodný prakticky pro jakoukoliv výsadbu. Velký přínosem je také přiložená vodoměrka (kontrola hladiny vody)“, chválí si tento produkt.

Glady si samozavlažovací truhlík ihned oblíbila. „Stal se mým nepostradatelným pomocníkem při pěstování okrasných květin, které zdobí náš domeček. Navíc mi ušetří mnoho práce a mam jistotu, že květiny jsou optimálně zalité,“ napsala.  

Máte i vy zkušenosti? Sdílejte je s námi. Hodnocení můžete vložit pod článek. A pokud ještě nevíte a vybíráte, přečtěte si recenze žen, které měly možnost produkt vyzkoušet.

Hodnocení
25
avatar
Petra
klad Vlastním několik truhlíků této značky s touto technologií. Osvědčily se moc. Zejména na chalupě, kde není zajištěno pravidelné zalévání. Systém postupného zavlažování skutečně spolehlivě funguje. Také se mi líbí, že je na výběr z několika barevných variant truhlíků. Elegantní a vkusné, hodí se do každého okna, na každý balkon.
avatar
Anna
klad Vlastním dva samozavlažovací truhlíky od této značky a jsem s nimi spokojená.I po letech jsou stále jako nové a usnadnují dost práce která byla bez nich s jinými obyčejnými truhlíky..většinou je doma používáme na květiny..ale jejich použití je širší..
avatar
zdeňka
klad Letos jsem si koupila svůj první samozavlažovací truhlík. Jsem s ním opravdu spokojená, nemusím každý den kytky zalívat a kytky si vezmou tolik vody kolik potřebují. Je o hodně lepší než klasické truhlíky, časem si obnovím všechny truhlíky doma. Pěstuji v něm květiny na balkoně, letos tam mám macešky a daří se jim dobře.
avatar
Marika
klad Plastia je zárukou kvality, český výrobce, který dělá pěkné a designové truhlíky, které budou oknům vašeho domu slušet. Samozavlažovací systém je geniální a zejména v létě ideální způsob jak rostliny zavlažovat dle potřeby. Široký výběr barev, takže určitě vyberete.
avatar
Libuše
klad Květináč je bezvadný. Jsem za něj moc ráda a určitě doporučím i ve svém okolí. Má krásný design i barvy. Samozavlažovací systém usnadní starosti se zaléváním, když někam na pár dní odjedete nebo když nechcete zalévat v parném létu každý den. Určitě pořídím i další "samozavlažováky" :)
avatar
Martina
klad Samozavlazovaci truhliky od firmy Plastia znam, doma mame tri na oknech :) ocenuji ze je to cesky vyrobek a ne enjaky zahranicni china dovoz, hodne ocenuju stalost barev i po intenzivnim prani slunicka si plast svou barvu zachovava a nebledne a vypada stale jak novy, je super ze se kvetiny zavlazuji rpubezne a clovek na tu vodu nemusi myslet
avatar
Lída
příloha
klad Oceňuji krásný zelenkavý truhlík z kvalitního plastu, který jsem ihned neváhala osazet kytičkami. Stěny jsou zpevneny střední jistící tenkou příčkou. Truhlík je pevný, pěkně vylosovaný a určitě bude ozdobou našeho domečku. Děkuji za možnost vyzkoušení a určitě doporučuji tady i ve svém okolí!
avatar
Iva
klad samozavlažovací truhlík od firmy Plastia je už mým nepostradatelným pomocníkem při pěstování okrasných květin, které zdobí náš domeček...jeho velmi povedený design je obdivován všemi kolemjdoucími a systém samozavlažování mi ušetří spoustu práce a květiny jsou stále optimálně zality
avatar
Věra
klad Truhlík přišel v zelené barvě. Zkompletování součástek bylo velmi jednoduché. Truhlík je esteticky i funkčně velmi pěkně zpracovaný. Nasázela jsem do něj měsíční jahody. Truhlík jsem umístila před okno a vypadá opravu moc pěkně. Samozavlažovací systém je geniální vynález. Jsem spokojena a přikoupím ještě jeden :)
avatar
Pavlína
klad Velice oceňuji ukazatel zalévání, kdy vidím kolik mám nalít vody. Upřednostňuji samozavlažovací truhlíky, jelikož se nemusím bát odjet na víkend mimo domov. Nejvíce však oceňuji vzhled těchto truhlíků a velký výběr barev.
klad Mínusem je, že truhlík dodávají bez držáků a když si je přikoupím, tak jsou úzké na mé zábradlí (mám široké).
avatar
Kamila
klad :-):-):-) Neměla jsem to štěstí testovat, ale takové truhlíky se dají sehnat. Samozavlažovací truhlík od firmy Plastia je pro pěstování okrasných květin ideální. Usnadní vám tolik práce a starostí!!! Má krásný design, prostě jsem nadšena ve všech směrech.
avatar
Janina
klad Děkuji za možnost testování truhlíku Mareta. Obdržela jsem truhlík v kombinaci světlé a tmavé zelené barvy, která působí velmi příjemně a elegantně. Díky světlému odstínu nedochází k přehřívání zeminy sluníčkem. Obsah prostoru pro zálivku je dostatečný, knoty dobře sají vodu. Prostor pro zálivku zároveň izoluje prostor se zeminou a proto je truhlík vhodný i na prohřáté parapety. Šikovnou vychytávkou je svorka, která brání roztažení truhlíku po naplnění zeminou. Ocenit je třeba i odtokové otvory, které odvedou přebytečnou vodu při přelití. K truhlíku je možné pořídit závěsné háky, které však u testované varianty nebyly přiloženy a nebylo tedy možné vyzkoušet jejich funkci. Truhlík působí velmi bytelně a za oknem i velmi elegantně. Využila jsem ho pro zasázení sadiček afrikánů. Mohu ho vřele doporučit každému, kdo pěstuje za oknem květiny či bylinky.
avatar
Lucie
klad K testování jsem obdržela truhlík v kombinace světlé a tmavé zelené barvy,hned jsem ho vybalila a zasázela si do něj bylinky,které jsem nakoupila v zahradnictví. Truhlík je krásně velký,vleze se mi přesně na parapet,dle pokynů jsem ho sestavila,do nalévky nalila vodu a již jsem mohla pozorovat jak se půda sama zavlažuje. Truhlík je super a určitě si do budoucna pořídím další :)
avatar
Jirka
klad Truhlík mi došel v zelené kombinaci. Truhlík sem osazel jahodami (prý tyto typy truhlíky nejsou na jahody ideální, ale risknu to), tymianem a petrzelkou. K truhlíku přišel návod jak vše nasadit - do žlábku sem dal drenaz a pak substrát. Vše šlo krásné, truhlík je lehoucky a je k němu i držák. Ohledně funkčnosti - v návodu je e cca tři týdny zalévat na zeminu a až pak do otvoru, kde je i hladinomer. Takže kdyžtak pak recenzi doplním. Truhlík je 60cm, bylo potřeba necelých 10litru substrátu.
avatar
Jaroslav
klad Trůhlíky Plastia vlatníme dva - samozavlažovací a spokojenost je zde opravdu na místě. Zpracování truhlíků je bezchybné. Použíté materiály jsou velice kvalitní o čemž svědčí i to, že po zimě se s ním vůbec nic nestalo ani co se barvy týká. Také jsou skvělým dekoračním doplňkem a samozavlažovací systém je pro mě vynález bez chybičky. Takže my jsme naprosto spokojeni a můžeme doporučit.
avatar
Jarmila
klad Pěkný design, v nabídce několik barevných variant, takže každý si určitě vybere. Truhlík je dostatečně hluboký, takže je vhodný prakticky pro jakoukoli výsadbu. Konstrukce samozavlažování slibuje velmi dobré čištění při přípravě na novou výsadbu. Přínosem je jistě vodoměrka (kontrola hladiny vody).
klad Zatím žádná negativa, mám nasazeny chilli papričky, ale výsledek bude znám až později, nejdříve koncem léta
avatar
Markéta
klad Moc jsem si přála vyhrát, ale ikdyž to nevyšlo musela jsem si je pořídit, na oknech vypadají nadherně, každy soused se mě ptá odkud je mám, uvidíme na úrodu kytek, protože nejsem moc dobrý pěstitel, ale s kontrolou hladiny vody se nemám čeho obávat..
avatar
Lucie
příloha
klad předem děkuji za možnost vyzkoušet si Plastia truhlík; )
klad Došel mi truhlík v zelené barevné kombinaci. Truhlík je velký a obsahuje jednoduchy návod jak přesněj zasadit rostlinky. Zatim jsem nasadila bylinky, kterým se daří. Musím si pořídit i jiné barevné kombinace do kterých si zasadíme kytičky.
avatar
Andrea
klad K testování jsem obdržela truhlík v kobinaci světlé a tmavé zelené. Truhlík je krásně prostorný, má skvělý design. Já osobně ho osázela bylinkami a mám ho v kuchyni na parapeti, abych je stále měla při sobě. Je moc fajn se nestarat o to, zda zrovna bylinky potřebují nebo nepotřebují zalét. Navíc u truhlíku byl přiložen návod, díky kterému bylo jednoduché truhlík sestavit a snadno obsloužit.
avatar
Tereza
příloha
klad dostala jsem truhlíky od našich a má skvěláí návod na to jak tam květinky zasadit
klad je krásný a bylinky mi v nich jdou což je občas u mě úspěch
klad má skvělý desing, sklidil úspěch u sousedů - máme krásné zelené s krémovou
klad Výborná je i svorka aby se truhlík neroztrhl ro je moc dobrá věc :)
avatar
Lubomír
klad Super všem vřele doporučuji :-)
avatar
Iva
příloha
klad Truhlíky a květináče Mareta jsou krásná a vynikající věc pro lidičky, kteří si chtějí vyzdobit balkón a nebo pěstovat zeleninu na balkónech a terasách. Můžete si vybrat z mnoha kombinací barev. Ulehčují každodenní zalévání a květinám i zelenině se v nich výborně daří. Sama mám tyhle truhlíky už delší dobu a nemohu si je vynachválit.
avatar
Zdenka
příloha
klad Ten kdo se rád věnuje zahradničení a má rád rozkvetlé balkony a terasy , určitě ocení tyto samozavlažovací truhlíky Mareta. Nemusí každý den zalévat, vodoměrka mu ukáže , kdy je třeba dolít zálivku. Možnost kombinace barev je široká, takže si určitě , každý vybere tu svoji.Já jsem velice spokojená s tímto výrobkem.
avatar
Lenka
klad O tento truhlim jsem chtěla testovat, ale bohužel jsem na testování zapomela*sad**sad**sad* ale přítel bych tak hodny,a truhlik mi koupil.musím říct ze je parádní už jsem nezalivala mýtický co v něm mám asi dva týdny a hlína je pořad mokra,prostě jdu kupovat další :-D:-D:-D
avatar
Renata
klad Dostala jsem dva tyto truhlíky jako dárek a už jsem si další dva přikoupila. Báječně vypadají, můžete kombinovat různé barvy, ale hlavně jedinečný zavlažovací systém skutečně funguje. Na chalupu nejezdíme úplně pravidelně, ale o kytky za oknem jsem už po dva roky nepřišla, díky tomu, že jsou pravidelně zavlažované. Jsem s nimi moc spokojená.