Tichá, inteligentní a opravdu rychlá – to je pračka Samsung QuickDrive, kterou jste otestovaly v naší pražské Pracovně

image
otestováno
Počet recenzí
38
jak jste hodnotily
5
33x
4
4x
3
1x
2
1
doporučuje
97 %
Testováno v období
od 29. 4. 2018
do 31. 8. 2018


Pračky Samsung s průlomovou technologií QuickDrive urychlují praní prádla až o polovinu bez nepříznivého vlivu na prací výkon, a to bez kompromisů. Pyšní se asistentem s umělou inteligencí, vysoce oceňovanými dvířky AddWash a dalšími zajímavými funkcemi, které máte možnost vyzkoušet.

Hlavní výhody pračky QuickDrive:

Čas a spotřeba

QuickDrive snižuje čas praní až o polovinu a energetickou spotřebu až o 20 %. Buben pračky se otáčí v opačném směru než zadní stěna bubnu, díky čemuž prádlo uvnitř víří rychleji a tím se i rychleji a účiněji vypere spolu se zachováním šetrnosti k oděvům. S pračkou QuickDrive tedy urychlíte čas praní bez kompromisů. Abyste vyprali za poloviční čas než je obvyklé, nemusíte:

  • snižovat množství prádla (perete při plné náplni),
  • snižovat z účinnosti vyprání,
  • slevovat z nároků na šetrnost k oděvům,
  • zvyšovat spotřebu eneregií, pracího prostředku nebo vody (naopak energetická spotřeba je až o 20% nižší než u jiných typů praček).


AddWash

Speciální AddWash dvířka, díky kterým je možné přidat do pračky zapomenuté prádlo kdykoli během pracího cyklu (pokud je teplota uvnitř bubnu nižší než 50 stupnňů, nebo není zapnutá funkce Dětský zámek). Stačí pouze stisknout tlačítko pauza, ovetvřít dvířka AddWash a opět stihnout tlačítko prádla.Zároveň je možné přidat například jemnou halenku pouze na určitou fázi praní, nebo využít AddWash k nalití aviváže přímo do bubnu pračky.

EcoBubble/Bubble Soak

Kvalitní a šetrné praní technologií EcoBubble zaručuje dokonale vyprané prádlo i při nízkých teplotách. EcoBubble proměňuje prací prostředek v aktivní pěnu, která proniká hlukobo do látky a snadno tak odstraní nečistoty, zatímco chrání barvy a texturu oblečení a šetří energie.

Na opravdu odolné skvrny slouží funkce Bubble Soak, kdy je ke klasickému programu přidána navíc 20minutová fáze BubbleSoak, při které je oblečení důkladně namáčeno do aktivní pěny. Tím se snáze a rychleji uvolní i ty nejodolnější skvrny a prádlo je dokonale čisté.

Delší životnost a tichost

Díky Motoru s digitálním inventorem pere pračka QuickDrive s minimálním hlukem, dlouhodobým výkonem a vynikající energetickou účinností. Využívá silné magnety pro tižší a silnější výkon, ale spotřebovává méně energie, než motory univerzální. Dlouhodobou životnost Samsung podpořil 10letou zárukou na motor.

Jednoduché a inteligentní ovládání

 Pračky QuickDrive se chlubí pracím asistentem Q-rator využívajícím umělou inteligci a ulehčují tak praní třemi funkcemi:

  • Plánovač praní.
  • Funkce Programový asistent.
  • Funkce Asistent údržby, která dálkově monitoruje pračku a předem upozorňuje na možné problémy, popřípadě radí s jejím vyřešením.


Hodnocení
38
avatar
Hana
klad Pračka Smasung QuickDrive je opravdu krásná a elegantní, má praktickou velikost. Oceňuji program s rychlým praním, hodí se např. když narychlo potřebuji vyprat. Kladně hodnotím i jednoduché ovládání dotykem a funkce, navíc praktickou aplikaci k pračce, pomoci níž mohu nastavit start praní na dobu, kdy se mi to hodí. Velkým pozitivem také je plnění pračky i během praní ( to je opravdu praktické). Velký buben a trysky prádlo neničí, naopak ho hezky načechrají a nemačkají.
avatar
Magdaléna
klad Pračka Smasung QuickDrive je opravdu krásná a elegantní, má praktickou velikost. Oceňuji program s rychlým praním, hodí se např. když narychlo potřebuji vyprat. Kladně hodnotím i jednoduché ovládání dotykem a funkce, navíc praktickou aplikaci k pračce, pomoci níž mohu nastavit start praní na dobu, kdy se mi to hodí. Velkým pozitivem také je plnění pračky i během praní ( to je opravdu praktické). Velký buben a trysky prádlo neničí, naopak ho hezky načechrají a nemačkají.
klad Vyšší cena za značku a také moderní technologie, ale s tím se musí počítat :)
klad Velikost pračky nemusí sedět do menších bytů s malou koupelnou.
avatar
Petra
klad Z pračky jsem opravdu nadšená. Její ovládání je velmi jednoduché a intuitivní. Prádlo je krásně čisté a nadýchané, díky funkcím Eco Bubble a Bubble Soak. Bublinky snadno proniknou do špinavého prádla a tím je bezproblému vyperou. Velmi kladně také hodnotím dvířka na zapomenuté prádlo, které si myslím hodí v každé domácnosti. Pračku lze propojit s apliakcí v mobilu a ta vám poradí, jaký prací program zvolit nebo si načasovat praní na dálku. Za mě ji mohu jen a jen doporčuit.
avatar
Kateřina
klad Jednoznačně zajímavý a vychytaný kousek. Byla jsem vybraná na testování, ale z důvodu času jsem se nemohla zúčastnit, což mě moc mrzí. Na pračku jsem tedy Koukala v Elektru, abych mohla napsat hodnocení. Pračka je na první pohled moc pěkná vzhledově. Přijde mi to že krasně reprezentuje dnešní dobu.velmi mě zaujala nizsi spotřeba energie. 20%je docela dost.moc se mi líbí ovládací panel. Velmi jednoducha volba programu. I když vybírat z tolika programu nebude tak jednoduché - je jich vážně hodně, takže by si měl vybrat každý.planovac přání a programový asistent bych ráda vyzkoušela v reálu.10 let záruka na motor je opravdu dobrá nabídka. Je vidět, že Samsung za svým modelem stojí a věří mu.
avatar
Dana
klad Tato pračka má hezký design, podsvícená dvířka. Co mě velmi zaujalo, že topné těleso má nepřilnavý povrch, nedochází k usazování vodního kamene. Má perličkový buben, který umožňuje k většímu přímému vstřikování. Líbí se mi, že se pračka sama dezinfikuje parou a v nádržce na prášek po konci praní nezůstává žádná voda. Pračka vypere až 9kg prádla, má několik programů. Co je ale super, dá se ovládat přes mobil, což beru jako super věc.
klad Vysoká pořizovací cena.
avatar
Květa
klad Pračka Samsung QuickDrive je skutečně výkřik moderní techniky. Je krásná a velmi výkonná. Je tedy dost rozměrná, do mé malé koupelny by se nevešla. Ale líbí se mi, dá se do ní dodatečně vložit prádlo, to je ale potřebná funkce. Pračka šetří vodu i energii. pere šetrně. Pračka má 14 programů, to bych ani nevyužila. V každém případě je to moc pěkný kousek do domácnosti. Pračka má také program, který vypere prádlo za 34 minut, to by se mi velice líbilo.
avatar
Vladimíra
klad Velká výhoda v dnešní době, kdy nemáme tolik času, je s touto pračkou úspora doby praní o 50% výhodou. Testované silně znečištěné prádlo se skvrnami od čokolády se však nepodařilo zcela zbavit skvrn, ale ručníky a obojky se vypraly dobře.
klad Oproti mé staré pračce se mi u této pračky líbí technologie EcoBubble a BubleSoak, která zvyšuje účinnost praní.
klad Čelní panel má pračka přehledný a i snadno se ovládá, ale já dávám přednost tradičnímu ovládání, prací asistent či ovládání po telefonu je dobrá vychytávka pro mladou generaci.
klad Design pračky je povedený, hlavně oceňuji dvířka pro přidání zapomenutého prádla, protože velmi často je potřeba ještě něco do pračky přihodit.
klad Líbí se mi netradiční vnitřek bubnu s prohlubněmi, které pomáhají k lepšímu praní.
klad Více by mi však vyhovovalo, kdyby pračka měla menší rozměry.
avatar
Žanet
klad Pračka, bez které se normální smrtelník obejde, ale je prostě krásná a fakt pere! Tak by se dala shrnout zkušenost ze zážitkového testování. Tahle pračka je prostě vymazlená designovka, co si nezaslouží být v koutě (rozuměj v tmavé, malé koupelně), ale měla by být pěkně všem na očích, jelikož její hlavní předností je především špičkový design. To, že vlastně opravdu pere, je přece samozřejmost, ale v této cenové relaci člověk tak nějak čeká něco "navíc" a to tahle pračka splňuje - má vychytávky jako ovládání mobilem (pro frajeření před kamarády), možnost přidat zapomenutou ponožku/tričko/cokoliv během praní, vypere efektivně skvrny i bez kdovíjak skvělého prášku (ale ten samozřejmě účinek zesílí, navíc se asi ani nepředpokládá, že majitel tak boží pračky koupí no name prášek), je opravdu tichá, takže jí místo v hlavní obytné části bytu/domu sluší (díky designu zapadne jak do moderní kuchyně, tak do hlavního obývacího pokoje) a přitom nebude rušit hlukem při praní a díky krásně velkému prádlu už žádné zapomenuté ponožky/domácí mazlíčci (upss) v bubnu pračky :-)
klad vyšší cena oproti ostatním pračkám, ale má ten přidaný efekt a to ve vzhledu a funkcím, bez kterých se žít jinak samozřejmě také dá
avatar
Jana
klad Tato pracka oslni skvelym designem s led podsvicenim,ktere je mozno nastavit v prubehu praciho cyklu. Hlavnim benefitem pro me je u teto pracky energeticka uspora a moznost pridani zapomenuteho pradla do pracky behem prani,protoze casto zapominam neco pridat a vzpomenu si az po zapnuti pracky. Pracka pradlo vypere velmi dobre. Je to top mezi prackami jak designem,ucinnosti prani,tak technologickymi vychytavkami.
klad Cena
avatar
Marika
klad Samsung QuickDrive je výborný pomocník, který přináší pro praní v automatické pračce řadu vychytávek. U pračky vždy cením její minimální hlučnost, což tato splňuje dobře. Také se mi líbí dlouholetá záruka na motor, takže se investice skutečně vyplatí. Mohu doporučit.
avatar
Šárka
klad - Oceňuji možnost výběru krátkého programu, v rámci doby praní bych tuto pračku zařadila k tem lepším a rychlejším.
klad - Pračka mi přišla v porovnání s mou poslední dost tichá, takže bych si odvážila dát várku praní v našem bytě i přes noc.
klad - K ovládání je nutný opravd jen letmý dotek, tlačítka reagují téměř okamžitě - Design je nápaditý, a docela by mi bylo líto zavřít takovou pračku 'jen' v koupelně. Takový kousek patří tak, aby byl vidět.
klad - I na slabší a kratší program vypere i skvrnu od kafe:)stalo by za to vyzkoušet i červené víno (neb to uz se mi také stalo) ale věřím, ze by si tato pračka poradila.
klad - Každá vychytávka, která mi usnadní odstranění skvrn je vítaná tudíž i vlastnost Bubblesoak :)
klad - Vzhledem k tomu, že jsem zapomnětlivý člověk a většinou jede/dva kousky někde zapomenu, tak je pro mě možnost přidání do pračky ideální :)
klad -Pračka na mne udělala dojem. Jednak vychytanými funkcemi i samotným designem. Myslím si, že kdo investuje do tohoto kousku, tak má vystaráno.
klad Celkový dojem z této pračky je pozitivní. Sice nejsem až takový fanoušek nových technologií a pravděpodobně zatím nevyužiji možnost zapnutí pračky přes aplikaci. Nicméně se jedná o schopného a spolehlivého pomocníka.
avatar
Pavla
klad Pračka je velmi dobře technologicky propracovaná a velmi dobře vypadá, Samsung si dal záležet na designu, to se cení. Vypadá moderně, skoro se nebojím říct, že luxusně. Zatmavená dvířka působí takovým futuristickým dojmem, ale za mě to není nejšťastnější řešení – nevidím pořádně dovnitř, což bych ráda, taková vizuální kontrola během praní je díky tmavším dvířkám prakticky nemožná. Ale buben je podsvícen, takže to není tak strašné, ale i tak je na to prádlo vidět hůře.AddWashe je perfektní a ocení ho myslím každý. Kapacita na 9 kg prádla je hodně velké plus pro velké rodiny. Pračka je poměrně tichá, ale buď mám extrémně citlivý sluch nebo nevím, prostě i tak ji samozřejmě slyším. Funkce QuickDrive je naprosto skvělá na přeprání prádla, které není moc špinavé, spíš tak jako opocené, protože samozřejmě zažranou špínu nevypere. Celkově myslím, že je pračka dobrá pro ty, kdož si potrpí na funkce (které ale mnohdy ani nevyužijí) a na ovládání telefonem, což je dnes docela velmi moderní a ne každá pračka to nabídne.
avatar
Klára
klad Ačkoli tomu nerozumím do detailu, tahle pračka je něco, co musíte doma mít.  Pokud si potrpíte na technické věci, tak se asi zabouchnete na první pohled. Nebo na druhý, jako já, když vám to někdo vysvětlí. Tak třeba vyprávění o digitální invertorové technologii využívající silné magnety oceníte. Zjistíte, že díky nim je pračka tak neuvěřitelně tichá a výkonná a taky úsporná. Pokud si ještě pamatujete na nesmrtelnou reklamu, že vodní kámen to je prevít, tak tady se bát nemusíte. V pračce je keramické topné těleso, které má speciální antiadhezní povrch. A právě díky němu se vodní kámen blbě chytá a tím pádem nemá šanci se státi prevítem. Velmi si cením rychlého praní, to v praxi každodennosti ocení každá žena, která je tak trochu pintlich na čistotu (nebudu čekat na víkend, abych mohla prát, chci prát každý den i jen trochu špinavé prádlo).
avatar
Dana
klad Pračka mne velmi příjemně překvapila, nejen designem, ale celkovým provedením – myslím, že od A do Z je to vážně skvělý produkt. Je tu řada funkcí, které vám pomohou s takovou tou každodenní čistotou i tou větší nárazovou. Ovládání mobilem potěší - aplikace vás jasně vede, včetně informací o tom, kdy je třeba na pračce použít čištění. Co se týče hlučnosti, skoro ji neslyším. Kapacita je skvělá, hlavně na fakt velké prádlo. Ale i každodenní „přemáchnutí“ prádla na program co trvá 39 minut, je super.
avatar
Tereza
klad Pro mne je pračka naprostým darem z nebes, protože díky všem funkcím, které nabízí, pere doma manžel. Ne že by tak prahl po hygieně, ale zamiloval se do designu, do digitálního displeje, také do ovládání přes mobil a do všech těch funkcí, které slibují úsporu energie. Manžel je trochu tabulkový typ a tohle ho fascinuje. Mne ne. Mne stačí, že pračka velmi dobře pere, vypere i fakt docela znečištěné prádlo typu bláto, tráva a už jsem si vyzkoušela, že prádlo nemusím dopředu extra namáčet do přípravků, které prádlo předeperou. Funguje to i bez toho. Asi každý tam ocení funkce EcoBubble a BubbleSoak, to je něco, kolem čeho se stočí řeč hned, když někdo přijde na návštěvu.
avatar
Katka
klad Tři batolata nadělají takového prádla, že si neumíte představit, kolik je toho potřeba stále prát. Několikrát denně děti převlékám, dvě z nich trpí refluxem a jejich ublinkávání je pro takovouhle pračku hračka a pro mě požehnání. Na takhle znečištěné prádlo stačí kratší program, pokud si po sobě moje starší rozpatlá čerstvé maliny, tak to už samozřejmě na studený program nedáte. Strašně moc se mi líbí funkce EcoBubble a BubbleSoak, to je taková třešnička na dortu tého pračky. Má velmi jednoduché a intuitivní ovládání, nemusíte číst ani návod, prostě vám to bude jasné. Pračka má pracího asistenta, Q-rator, to je zajímavá věcička, hlavně pro maminky, které potřebují nějakou tu korunu ušetřit. Můžete si totiž díky téhle funkci řídit spotřebu energie a prát jen když je levný proud.
avatar
Berenika
klad Pračka Samsung je velmi dobrý počin od Samsungu, inovací je tam opravdu celá řada, ať už jde o super rychlé praní nebo o ovládání mobilem nebo o funkce jako je Eco Bubble nebo Bubble Soak a řada dalších. Pračku podle mě ocení mladá, moderní rodina, která si potrpí také na desing. Pračka je tichá, snad ještě tišší než myčka a to velmi oceňuji, nemám ráda hluk a při ždímání jsou některé pračky nesnesitelné. Líbí se mi ovládání přes mobil, aplikace je jednoduchá, sice se v ní musíte naučit zorientovat, ale není to nic strašného a ani starší lidé, kteřé obvykle hůře přejímají takové technické nástrahy, se toho nemusí být. Prát jsem v pračce naučila i svoji maminku, která je zvyklá na daleko starší pračky a zvládla to. Je to pračka do moderní rodiny, které dokáže ocenit vše, co nabízí.
avatar
Kristýna
klad Bubble Soak je funkce, kterou si musíte zamilovat, protože vám prostě vypere prádlo, nad kterým se modlíte, aby to klaplo. Podle návodu je tahle funkce pro extra špinavé prádlo, namočí se do aktivní pěny a ta skrvny uvolní a pomůže je odstranit. Fakt to funguje. To že můžete najednou dát prát 9 kg prádla je pecka, zvlášť když se pere ložní prádlo, tak je 9 kg hned a nemusíte na 4 postele prát celé odpoledne. Rychlé praní je také velmi užitečné, dávám do něj prát třeba plavky a všechny ručníky, když se vracíme z bazénu od chloru. Displej je velmi přehledný, žádné tápání. Celkově bych doporučila tuhle pračku pro rodinu, která je moderní, potrpí si na dobrý vzhled, na funkce, které se dají ovládat přes mobil, čím je pračka jaksi taková futurističtější a kdo je digitálu naladěn, ten bude nadšen. Je taky tichá pračka…to ocení ti, kdož bydlí v bytě s nervózními sousedy. *smile*
avatar
Jitka
klad 39 minut a máte vypráno. QickDrive mám ráda a prakticky jede každý den. Čas šetří tím, že dynamicky pohybuje prádlem a systém Eco Bubble pak prádlo vyčistí. Máchání pak zkracuje zrychlení otáček a funkce přímého vstřikování. Je to prostě od počátku do konce vymazlená pračka, kterou ocení velká rodina (díky kapacitě) i menší rodina (díky super rychlému praní). Vyzkoušela jsem vyprat i špinavé prádlo ze zahrady a zabralo to. Cena za pračku není zrovna nejnižší, pokud si ale na misku vah člověk dá všechny přínosy, tak Samsung vyhrává.
avatar
Kristýna
klad Jsem nadšená, je to povedený produkt, jak technologicky, tak designově. Škoda ho zavřít do koupelny, snad by se lépe vyjímal v nějaké moderní kuchyni nebo někde v technické místnosti, která má dostatek prostoru a vynikne tam nejen ta funkčnost, ale i desing. Velká dvířka jsou prima. Digitální displej je prima. Moje maminka se v něm sice naprosto neorientuje, ale věřím, že je to jednoduché a i já jí to pomalu učím, že to je vlastně strašně jednoduché a praktické, jen člověk musí překonat tu nechuť k novým technologiím a možnostem. Prací asistent je zajímavý! Mobilní ovládání je super! Miluju AddWash, Eco Bubble i Bubble Soak.
Zobrazit více recenzí