Testovaly jste novou televizi Samsung QLED! Oceňujete nejen kvalitu obrazu, ale i to, že televizor umí "splynout" s obývákem

image
otestováno
Počet recenzí
32
jak jste hodnotily
5
22x
4
8x
3
1x
2
1x
1
doporučuje
94 %
Testováno v období
od 29. 4. 2018
do 17. 7. 2018

Pryč jsou doby, kdy se všichni museli tísnit u malého televizoru a koukat na mdlou obrazovku, navíc obklopenou nevzhlednými kabely.

Společnosti Samsung se podařilo vyvinout televizor, na který se dá díky velké úhlopříčce pohodlně dívat i z dálky. Miliarda barev zase vyvolává dojem, že sledujete skutečnost, nikoliv pouze její záznam. 


Vybíráme z recenzí:

 
15.6.2018
Tahle televize je opravdová královna mezi televizemi. Člověk by řekl, že už se dívání na televizi nedá povýšit víc, jen když zasednete k této televizi, uchvátí Vás všechno. Nejsem televizní maniak, ale dívat se na přírodní dokumenty na televizi od Samsungu, tak musím uznat, připadala jsem si, že jsem součástí té přírody. Krásné barvy, ostré a jasné . Televize mě i nadchla tím jak je tenká a jak jde skvěle schovat na stěnu v obývacího pokoje svým režimem "chameleon". Ovladač je jednoduchý a určitě musím zmínit i to, že z televize nevedou žádné zbytečné prodlužovačky a dráty, ale jen jeden tenký nenápadný, který ladně schováte. Samsung mě osobně velmi přesvědčil QLED TV u mě zabodovala.

Pokročilé technologie doplňuje jedinečný design a prvotřídní zpracování, díky kterým se nové QLED televizory pro rok 2018 stanou přirozenou součástí vašeho interiéru. I proto je Samsung už 12 let po sobě jedničkou na globálním trhu televizorů.

Objevte barvy nového světa

Jednoduchý proces proměny světla na barvy jsme pomocí přelomové technologie Quantum Dot proměnili na něco skutečně fantastického. Ovládli jsme světlo a dosáhli úchvatné barevnosti s miliardou tónů a 100% barevným objemem.


Nezáleží na světle ani na čase

Vzpomeňte si, kolikrát jste v minulosti nemohli sledovat obraz na TV kvůli příliš intenzivním slunečním paprskům? Nová generace QLED televizorů tyto vzpomínky zanechá skutečně v minulosti. Díky antireflexnímu filtru zobrazuje mnohem hlubší a tmavší černou, ve které se již neztratí žádný detail.

Jeden za všechny

Jediný elegantní dálkový ovladač pro všechna vaše připojená zařízení. Už se nebudete muset přehrabovat hromadou ovladačů a hledat ten správný – raději si vychutnejte to, co běží na televizní obrazovce. Automaticky na ní navíc uvidíte název každého zapojeného přístroje. Ovládání připojených zařízení je teď mnohem snazší.

Černá obrazovka je minulostí

S novým režimem Ambient Mode povznesete vzhled svého obývacího pokoje. Na televizoru si můžete zobrazit různé dekorativní motivy, vlastní fotografie nebo nastavit vizuální motiv, který dokonale splyne s okolní stěnou. Na pozadí může navíc hrát hudba, která dotvoří neopakovatelnou atmosféru vašeho domova. 

 

Hodnocení
32
avatar
Marika
klad Samsung QLED jsou top televize mezi těmi současnými, které v nabídce televizí jsou. Její sledování je opravdovým zážitkem, kdy podává naprosto věrohodný obraz srovnatelný s realitou. Jedná se o skvělý audiovizuální zážitek. Televize Samsung QLED jsou skvěle řešené také designově, takže se hodí takřka do každého interiéru.
avatar
Kateřina
klad Naprosto živý obraz, který poutá pozornost. Nádherné barvy vykreslující třeba přírodu lépe než ve skutečnosti je. Díky tmavší černé se konečně můžu koukat na televizi i za slunečného dne a dokonce od psacího stolu. To u staré televize nešlo z důvodu špatného úhlu. Palec nahoru za eliminování kabelů vedoucí k televizi pouze na jeden tenký kabel, který vůbec neruší a umístění televize těsně ke zdi díky speciálnímu držáku. Ale co se opravdu povedlo je nahrání fotky nebo barevného pozadí za televizí, takže televize se promění na obraz nebo dokonce úplně zmizí.
klad Chytrý ovladač byl trochu oříšek. Byla to změna oproti starým ovladačům, které měli spoustu tlačítek. Ale pak už to bylo o zvyku a teď ovladač nedám z ruky. Jedinou nevýhodou televize byla pořizovací cena, ale platíte za kvalitu.
avatar
Dana
klad Tahle televize je opravdová královna mezi televizemi. Člověk by řekl, že už se dívání na televizi nedá povýšit víc, jen když zasednete k této televizi, uchvátí Vás všechno. Nejsem televizní maniak, ale dívat se na přírodní dokumenty na televizi od Samsungu, tak musím uznat, připadala jsem si, že jsem součástí té přírody. Krásné barvy, ostré a jasné . Televize mě i nadchla tím jak je tenká a jak jde skvěle schovat na stěnu v obývacího pokoje svým režimem "chameleon". Ovladač je jednoduchý a určitě musím zmínit i to, že z televize nevedou žádné zbytečné prodlužovačky a dráty, ale jen jeden tenký nenápadný, který ladně schováte. Samsung mě osobně velmi přesvědčil QLED TV u mě zabodovala.
avatar
Jana
klad Naprosto luxusní, jasný a ostrý obraz, člověk řekne prostě „WAU“. Při některých scénach ve filmu jsou vidět i naprosté detaily na hercích nebo v celém obraze. To jsem zatím nikde neviděl. Dobrá práce! Ambient Mode je super vlastnost, krásně doladí interiér. A je úžasný, že si můžete vyfotit nejen vaši zeď, ale pouštět tam i prezku s fotogafiemi rodiny, nebo fotek, které máte rádi. Když jsem viděl poprvé co TV umí díky Ambient Mode, opět jsem stál a jen koukal s otevřenou pusou. Ovládání je velmi intuitivní a nabídka programů je velice pestrá via všechny segmenty zábavy. Celkově jsem z TV nadšený! Skvěle propracovaný každý detail, opravdu palec nahoru.
avatar
Iveta
klad Jedná se o velmi zdařilý designový výrobek. Splynutí televize se stěnou díky režimu Ambient Mode je až neuvěřitelná. Zajímalo by mě, kolik lidí by si všimlo, že na stěně visí televize Tato televize hýří velkým počtem barevných odstínů a tak její obraz je velmi kvalitní a ostrý. V televizi je dokonale zobrazen každý detail, včetně očních řas. Dokonce je obraz vidět ze všech úhlů a i za slunečného počasí. Velmi mě také nadchl tzv. neviditelný kabel. Televize má pouze jeden průhledný kabel, ze které proudí všechna potřebná napájení. Televize má jednoduchý ovladač, který obsahuje jen pár tlačítek. Ovládá se i pomocí mobilního telefonu.Odezva je velmi rychlá, takže je dokonalý kamarád pro hráče počítačových her. Tato televizi je lehká na rozdíl od té naší, která váží 60 kg  Takže si ji odnést z obchodu do bytu nebude velký problém. Shrnutí: krásný elegantní design. Splynutí televize se zadní stěnou nebo naopak poslouží jako obraz nebo rodinná fotka. Neviditelný kabel. Dokonalý obraz s detailním zobrazením. Rychlá odezva. Snadné ovládání ovladačem nebo mobilním telefonem.
příloha
avatar
Petra
klad Na prvním místě u mě zvítězil design TV. Také perfektní obraz a ostrost barev. Díky antireflexnímu filtru se vám v TV neodráží paprsky a všechny barvy jsou ostřejší, černá je skutečně černá a vám se neztratí žádný detail při sledování filmu. TV má jeden „neviditelný“ kabel, který vůbec nenarušuje styl našeho interiéru – máme béžové zdi a opravdu kabel není na první pohled vidět. Dále bych chtěla zmínit režim Ambient Mode, díky kterému si na pozadí přenesete fotky, nebo obrázky z nabídky a Tv vám opět ladí s vašim inetriérem.
avatar
Renda
klad Kromě vysokého rozlišení musím zmínit hloubku a přirozenost barev, kterou dokážu jen stěží s něčím srovnávat (výrobce tvrdí, že lepší už jsou jen barvy ve skutečném světě, což je docela trefné). Při přehrávání BR vidíte na obličeji herce v reálné velikosti každou řasu. Takže dívat se na to je fakt zážitek. Další plusy jsou minimální odrazy a TV se dá sledovat z de facto libovolného úhlu bez ztráty kvality. Zvuk je dobrý, ale určitě by to chtělo externí prostorové audio, už jen kvůli tomu obrazu.Ambient Mode je vlastně jednoduchá, ale ve výsledku geniální funkce, jak už jinak elegantní televizi sladit se zbytkem interiéru. Funkcí je zde několik, asi nejvýraznější je imitace okolí, kdy si můžete vyfotit zeď a TV vám pak automaticky vygeneruje odpovídající rastr pro obrazovku, takže jako by na steně visel jen rám (ten má odhadem tak 3mm). Další možností je zobrazit si třeba obraz, animaci nebo hodiny. Všechno působí velice nenásilně a v praxi to vypadá opravdu dobře. Navíc televize má zanedbatelnou spotřebu, takže není nutné moc řešit proud navíc.TV se dá ovládat několika způsoby, buď můžete standardním dálkovým ovladačem, telefonem nebo joystickem XBoxu. Upřímně, nejvíce mi asi vyhovuje vlastní ovladač, který je extrémně jednoduchý, u mobilu jsem měl někdy problém s enterem, ale to je spíše otázka telefonu. Aplikací má televize celou řadu, kromě browseru, NETFLIXu, YouTube a mnoha dalších je tam integrovaný i Steam.Design je pro Samsung v posledních letech klíčový prvek a je to znát. Kromě rámu, což je v podstatě jen úhledná chromovaná lišta, je to vidět i na způsobu napájení a propojení, k čemuž slouží cca 5mm tlustý poloprůhledný kabel, který spojuje TV s hubem, kam lze strčit řadu různých vstupů a zařízení. Snad vše funguje na principu plug-and-play, TV hned sama rozezná, které zařízení se připojilo. Hlavním kladem tohoto systému je, že vám doma jednak nestraší x různých tlustých černých kabelů, ale také to, že se nemusíte hrabat vzadu za televizí a hledat poslepu USB port apod. (tady to stejně nejde, TV je v podsatě nalepená na zdi, aby netrčela do prostoru a vypadá tak spíše jako obraz, pokud si tedy nepořídíte jeden ze stojanů).
avatar
Hana
klad Samsung je obecně moje oblíbená značka, věřím jí. Vzhledem k tomu, že starou televizi jsme měli na klasickém televizním stolku, zaujalo mne, jak se dá proměnit pokoj po instalaci této televize – vypadá čistě, nepřeplácaně, elegantně. Přispívá k tomu i jen jeden nenápadný kabel a jedna skříňka, s jejímž ukrytím není žádný problém. Zjednodušení ve formě jednoho elegantního ovladače na všechna připojená chytrá zařízení v domácnosti je další pecka. Výraznou změnou je kvalita obrazu, miliarda tónů a 100% objemu barev – nevím, ale obraz je fakt perfektní, dá se koukat i proti světlu a v ve filmu zaznamenat i scény, co se odehrávají ve tmě. Sledovat v tomto zařízení přírodovědné či cestovatelské filmy je pro mne jako nadšence do cestování a turistiky zážitek. Zrovna tak můj partner ocení sportovní přenosy, synové pak dokonalý obraz při svých hrách. Na televizi se mohu dívat z kuchyně, od stolu, kde pracuji, nebo z gauče – na úhlu sledování totiž nezáleží. Přidanou hodnotou je i možnost přeměnit vypnutou televizi v obraz podle svého vkusu.Na druhé straně si nejsem jista, zda takový televizor opravdu potřebujeme, jsem raději venku v přírodě, v pohybu, dost zbrojím i proti vysedávání svých dětí u počítače, honím je spíše ven, mezi živé kamarády.I přes všechna tato rizika stojí za to televizi doma mít a přeneseně navštívit i ta místa, kam se v reálu nemám šanci dostat. Za sebe i svou rodinu mohu tedy s klidným svědomím doporučit.
klad Samozřejmě cena a pak také ztráta času, který se dá využít aktivněji. Na takovou televizi každý kouká určitě častěji, než na méně kvalitní přístroj.
avatar
Eva
klad Televize QLED mě nadchla svým designem. Supertenká, s téměř neviditelným, uzounkým rámečkem, upevněná na zdi netrčí do prostoru a nezabírá skoro žádné místo. Zároveň k provozu potřebuje slabý, téměř neviditelný, jediný kablík, kterým vede el. proud, internet a zároveň umožňuje propojení s dalšími zařízeními. Na stěně vypadá luxusně v úsporném režimu, kdy je možnost zvolit "spořič" v podobě designu zdi, díky čemuž splyne s pozadím v interiéru jako chameleon. Je však možno na plochu dodat i vlastní obrázky a prezentace, mě nadchla možnost mít na obrazovce díla starých mistrů a mít tak v bytě galerii.
klad Televize je však nejúchvatnější při samotném provozu, kdy eliminuje odlesky a její obraz je ostrý ze všech úhlů. Překvapila mě nádherná hloubka barev, ostrost v detailech, prokreslení i v tmavých scénách. Zvuk člověka pohltí. Elegantní ovládání jedním ovladačem, případně přes mobilní aplikaci, možnost ovládat TV i mimo domov, ze spousty funkcí televize mě oslovilo hlavně přehrávání z Youtube, propojením s PC či herní konzolí.
avatar
Dana
klad Nová řada QLED od Samsungu má skvělý obraz díky unikátním LED diodám, které obraz podvěcují. Obraz je ostrý a dosahuje 100%věrnosti barev. Televize je velmi plochá, připevněním na stěnu nevzniká žádná mezera. Vlastní obrazovka je připevněna 1 kabelem na box, na který je možno napojit disc, herní konzole, inernet. Televize má jednoduchý ovladač, díky aplikaci lze ovládat přes mobil i napojit ostatní chytré Samsung. spotřebiče jako pračku, ledničku. V televizi je možné využít jak klasické televizní programy, tak i používat aplikace jako youtube, přehrávat rovnou z netu. Televize má i velmi kvalitní zvuk.
klad Jako každý prémiový produkt má i prémiovou cenu, momentálně cca 80 tisíc, což není zrovna málo.
avatar
Vladimíra
klad Televize QLED má pěkný design a je opravdu vynikající oproti naší staré televizi. Její velikost umožňuje vidět detaily na obrazovce a ty úžasné barvy a jejich odstíny a to vše bez rušivého zrcadlení. Dokonce si lze zahrát na kouzelníka a nechat tv "zmizet", kdy splyne se stěnou místnosti, na které je umístěna a tím vám nezabere místo v prostoru. Stejně i jediný kabel, neviditelný, je dobrá vychytávka. Může se ovládat včetně dalších připojených zařízení pouze jedním ovladačem. Je to 1* a můžu všem doporučit.
avatar
Marie
klad Testování televize mě opravdu hodně překvapilo a strašně moc se mi líbilo. Už jenom ta obří obrazovka a pak ty neskutečně báječné barvy, to byl opravdu hodně velký zážitek. Kdyby testování probíhalo u nás doma, tak by syn do školy nešel s výmluvou, že musí testovat. Mě osobně se moc líbila vypnutá obrazovka, která budí dojem obrazu. Pak také ovládání mobilním telefonem a pak ty báječné barvy a samozřejmě pouštění videí z YouTube. Je toho spousta a až uzraje čas na nákup tv, Samsung je jasná volba!
příloha
avatar
Blanka
klad Nová televize Samsung QLED mne velmi přitahuje. Mít na stěně elegantní desingový prvek, to by bylo něco. A co všechno umí! Určitě by mi vyhovoval /což moc oceňuji/ jediný elegantní dálkový ovladač pro všechna připojená zařízení, jejichž ovládání to velmi usnadní. Vychytávky jako různé dekorativní motivy, vlastní fotografie nebo možnost nastavit vizuální motiv, který dokonale splyne s okolní stěnou a hudba na pozadí mi přináší super pocit moderní dokonalé technologie. Díky perfektnímu vizuálnímu efektu, barvám, tonům a světlům obrazovky bych si připadla, že film nesleduji , ale přímo v něm žiji.
avatar
Marie
klad Testovala jsem novou televizi QLED Samsung. Byla jsem okouzlená čistotou obrazu, který když porovnám s obrazem své, pět let staré televize, prostě nádhera. Obraz ostrý ze všech úhlů a krásný i za slunečného záření. Má spoustu funkcí. Televize je uchycena přímo na zdi a vede od ní opravdu slabounký, téměř neviditelný kabel. Líbila se mi možnost nastavit si v televizi tapetu a to díky díky novému režimu Ambient Mode. Lze nastavit pozadí a vypnutá TV vypadá jako obraz.
avatar
Lucie
klad Neskutečné barvy, odpovídající skutečnosti, skvělý obraz ze všech úhlů pohledu. Na obrazovce se nezrcadlí nic, co by působilo rušivě. Žádné rušivé kabely na zdi, pouze jeden tenký a průhledný kabel, což velmi oceňuji. Jednoduchý ovladač, intuitivní ovládání, které zvládne každý. TV, která je skutečně Smart. Skvělý vzhled, TV díky Ambient Mode působí designově, lze nastavit pozadí, kdy i vypnutá TV vypadá skvěle (např. obraz, fotografie, pozadí stejné, jako např. stěna…). Úžasný zvuk. One Connect Box – veškerá zařízení, která je potřeba připojit k televizoru, lze připojit do One Connect Boxu, který lze uschovat např. do skříňky pod televizí. Oceňuji také možnost ovládání televizoru prostřednictvím mobilného telefonu. Televize je něco, co mě po technické stránce a po stránce toho, co nabízí, nikdy příliš nezaujala, tato televize mě doslova nadchla. Vzhledem k tomu, že mám malou dceru, oceňuji i možnost internetového připojení, kdy můžeme přehrávat např. pohádky, písničky a další z Youtube...
avatar
Pavla
klad Nová televize Samsung QLED je opravdu nová novinka.
klad Doma by se mi líbila. Co mne zaujalo nejvíce? Miliarda barev, která vyvolává dojem, že sleduji skutečnost, nikoliv pouze její záznam.
klad Velmi ocenuji její jedinečný design a prvotřídní zpracování, díky kterým se nové QLED televizory dostávají o krok dopředu v dnešní moderní době.
klad Je až neuvěřitelné, že jednoduchý proces proměny světla na barvy pomocí přelomové technologie Quantum Dot vytvoří pěknou podívanou a hlavně opravdu něco skutečně fantastického. Především vizuálně barevným dojmem u mne tato televize vítězí.
avatar
Alexis
klad Velmi se mi líbí, že od televizoru vede jeden jediný slabounký kabel. Oceňuji také možnost uchycení televize na stěnu bez jakékoli mezery. A slabounká lišta mě opravdu nadchla. Odrazy světla v televizi opravdu nejsou nikterak hrozné (ač samozřejmě existují), dá se na ní v pohodě sledovat i velmi temný film.
klad Samsung QLED se je dle mého dokonale navržen tak, aby se hodil do každé domácnosti a aby si lidé užili čas strávený u televize. Leč díky pořizovací ceně jistě nepatří zrovna k televizorům, které by mohly běžet v každé domácnosti. Funkce Ambient Mode je z mého pohledu dobrá jen na vytahování se před kamarády, jinak je to jen zbytečné zvyšování spotřeby elektřiny.
příloha
avatar
Žanet
klad Nova televize od Samsungu je slutecne krasna a vychytana, rozliseni paradni, tenky ramecek nerusi. Ocenuji uchyceni primo na zed (opravdu primo bez mezery) a zvlastni krabicku k pripojeni dalsich zarizeni (flash disk, herni konzole apod.). Moznost nastavit si pozadi za televizi jako tapetu v televizi ocenuji, ale myslim, ze je to spis jen lahudka pro fajnsmekry. Jen tedy ten ovladac... ano, ovladani je velmi intuitivni, ale presto stale nezvykle. Celkove se mi velmi libila, ale vetsinu funkci maji i jine televize (nizsich rad).
klad Cena je prilis vysoka na to, ze nic tak noveho a super neprinasi
avatar
Petra
klad Zatím jsem se testování nezúčastnila, čekám na další termín, dřívějších jsem se bohužel nemohla zúčastnit, ale při testování pračky Samsung jsem v pracovně žen s. r. o. televizi viděla při prezentaci a moc se mi líbilo řešení kabelu, který není vidět když je televize zavěšená na stěně jako obraz. Zajímavá také byla možnost zobrazit na televizi pozadí, které máme za televizí a televize může splynout s pozadím.
avatar
Nina
klad Testování jsem se bohužel nemohla zúčastnit. Nabízené termíny semi bohužel nehodily. Věřím však, že je tato televize Samsung žhavou novinkou a nabízí skvělou podívanou. Televize je veliká a věřím, že nabízí skvělý obraz. Doufám, že ji také sama někdy budu moci vyzkoušet
klad Bohužel nemohu posoudit, když jsem tv neviděla naživo.
Zobrazit více recenzí
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel