Jaké hodnocení dostala kniha Senátor od našich čtenářek? Přečtěte si jejich recenze

image
otestováno
Počet recenzí
14
jak jste hodnotily
5
8x
4
4x
3
2x
2
1
doporučuje
86 %
Testováno v období
od 15. 3. 2020
do 17. 5. 2020

Václav Láska - Senátor

Detektivní příběh o mladém senátorovi, který se začne zajímat o sebevraždu vysokého politika. Dost věcí mu tam totiž nehraje. Netuší, do jak nebezpečné hry se pouští…

Tomáš Krása je bývalý policista, který se v prvním dílu s názvem Advokát dostal do křížku s mafiány v řadách advokátů i policistů. Ten střet se štěstím přežil. Teď se věnuje malé advokacii v Kladně. Přichází však nabídka, kterou se po chvíli váhání rozhodne přijmout. A vstupuje do světa politiky. Stává se senátorem. Velmi rychle se ale i tady dostává ke slovu jeho policejní duše. Je konfrontován se starou sebevraždou bývalého ministra. Ta by ale sebevraždou tak úplně být nemusela. Tomáš začne pátrat po tom, jak to před lety bylo. Jenže vysoko postavené politické kruhy mají enormní zájem na tom, aby se tenhle starý případ neotevíral. Pročpak asi? Tomáš odmítne dobře míněnou radu, aby do toho už „neryl“. Pustí se do objasňování dávného zločinu naplno. A tím se i dostává do války s protivníky, proti kterým dosud ještě nestál.

Senátor

Hodnocení
14
avatar
Andrea
Kniha senator me zaujala obalem, jiz obrazek napovi, ze bude tema vrazda nebo sebevrazda? :) V teto knize je zacatek pozvolnejsi a dej se hezky vyvijel .. Po par strankach jsem se nemohla odtrhnout od deje a potrebovala jsem vedet vic a vic. Miluji knizky, ktere me takto nadchnou a dokazu je precist treba behem dvou dnu. Tato knizka nebyla vyjimka. Libi se mi prostredi knihy, ktere nas bere do temat policie, politiky a take advokacie. Zapletka a dej je hezky sepsany a take odhaleni pravdy je velmi napinave. V teto knize se autor venuje i pravnimu pouceni.
klad Dej
klad styl psani autora
klad zapletka
klad obal
klad nic, skvela kniha
příloha
avatar
Dana
Kniha má zajímavý námět a je čtivě napsaná, bavila mě od začátku do konce. Pokud máte rádi detektivky a politickou tematiku, určitě ji doporučuji k přečtení. Na začátku nemá děj až takový spád, ale postupně dokonale graduje. Líbí se mi i vykreslení postav.
klad Námět
klad Vykreslení postav
klad Popis prostředí
klad Gradace v 2. části
klad Žánr
klad Zdlouhavější začátek
příloha
avatar
Michaela
Líbí se mi propracovanost knihy a celého příběhu. Autor vystihl a napsal podle mě přesně to správné a kniha se příjemně čte. Nadchla i mě, jako ne příliš vášnivého, ale přesto zase opravdu vybíravého čtenáře, co se knih týče. Určitě si ráda přečtu i další dílo/a.
klad Nenudný obsah
klad Příjemný příběh
klad Vhodná i pro vybíravého čtenáře
klad -
avatar
Marketa
Jsem ráda že jsem mohla číst knihu Senátor četla se jedním dechem dává detektivkam nový ráz velice rada knihu doporučím a už se těším na další dílo Václava Lásky a držím palce už se chystám do knihovny pro jeho knihu Advokát ještě jednou děkuji Markéta
klad Ano moc
klad Nic
avatar
Ivana
Kniha je napsána poutavou formou, dobře se čte. Myslím si, že kdo má rád detektivní příběhy, nebude zklamaný. Obal knihy naznačuje žánr, uvnitř se nenachází žádné ilustrace. Jednalo se o první knihu od tohoto autora, kterou jsem četla. Mohu ji doporučit ;-).
klad čtivá forma
klad napínavá zápletka
klad žádné ilustrace
příloha
avatar
Jana
Knihu Senátor jsem ještě nestačila zdaleka dočíst, ale hned od začátku je psaná velmi čtivě a napínavě, jak má správná detektivka být. Je vidět, že autor se pohyboval v prostředí, o kterém píše. Velikost knihy je akorát, není ani úzká ani moc tlustá. Obal je zajímavý.
klad napínavá, čtivá
klad autor zná prostředí
klad --
avatar
marie
Mám ráda knihy a většinou čtu beletrii. Tentokráte jsem změnila žánr a přečetla si knihu Václava Lásky Diktátor. Mám ráda na knihách pevnou vazbu a pokud je podepsaná i autorem jsem ráda. Knihy má oba tyto atributy. Kniha má 270 stran a dobře se mi četla, měla děj a čtivě napsaná. Milovníkům detektivky mohu doporučit.
klad pevná vazba
klad nemám výhrady
příloha
avatar
Nikola
Velmi čtivé, srozumitelně a zároveň zajímavě napsané. Líbí se mi i přebal knihy, který je jednoduchý, ale určitě oko přitahne. Autor dokázal zužitkovat a využít znalosti politického prostředí.Jméno autora je lehko zapamatovatelné, takže si počkám na jeho další knihy.
klad srozumitelnost děje, přebal
klad absence ilustrací
avatar
Petra
Již dlouho jsem nečetla tak úžasně čtivou knihu (a to čtu docela dost). Knížka mě nadchla pro svojí autentičnost a podobnost s realitou. Hlavní hrdina je sympaťák i ze svými všemi chybami. V knize je politika, realita, krimi, vražda, čest a spravedlnost i bezpráví . Když začnete knihu číst, nemůžete přestat (pořád jsem si říkala "ještě kousek"). Styl pana Lásky mě tak nadchl, že už mám objednané jeho dvě další knihy - Advokát a Jak se zavírají tuneláři
klad čtivost
klad vše panu spisovateli věřím
klad srozumitelnost
klad dějová linka
klad nic
příloha
avatar
Zdeňka
Kniha Senátor mě svým obalem zaujala. Je vidět, že se jedná o detektivku. Je akorát veliká, není zbytečně tlustá ani úzká. Velikost písma mi vyhovovala. Je čtivě napsaná, upoutala mě. Je vidět, že ji psal policista, že se v tom prostředí pohyboval a využil v knize, co nejspíš zažil.
klad obal
klad velikost knihy
klad nic jsem nenašla
avatar
Lenka
Knihu jsem začala číst, ale začátek mi připadal dost vlažný, na rozdíl od prvního dílu ADVOKÁT, který Vás vtáhl do děje okamžitě. Knihu jsem tedy odložila, pár dní jsem na ní neměla náladu, ale dnes jsem měla volný den a tak jsem si řekla ještě zkusím. Před chvíli jsem knihu opět odložila, ale již přečtenou. Příběh Vás jemně dostal, dostal spád a nutil Vás dočíst. Obsah knihy je katastrofální, pokud by se něco takového dělo v naši politice, i když bych se ani moc nedivila. Je stará věc, jak si politici hrabou pro sebe a nedej bože, že se objeví někdo, třeba v podobě nově zvoleného senátora advokáta Krásy, kterému jsou podvody naprosto cizí a vždy se snaží jednak férově a to za všech podmínek vyhrožování o jeho likvidaci atd. Kniha je zajímavá, navíc psaná velmi čtivou češtinou a další bonus je, český autor. Doporučuji všem, kdo má rád téma politika a její špína, ale i druhá strana, pravda.
klad Kniha má kvalitní tisk a vazbu, obálka ke také velmi pěkná
klad Nenapadá mne vůbec nic. Snad je to, že měla málo stránek- 270
avatar
Petra
Příběh bývalého policisty Krásy z knihy Václava Lásky Senátor je napínavý i zajímavý, dobře se čte a je smysluplný. Knihu jsem si přečetla ráda, ale jiné dílo autora už pravděpodobně vyhledávat nebudu. Dojem z knihy mi trochu zkazilo doručení - Kancelář Senátu, což bych u soukromé aktivity nečekala.
klad zajímavý příběh
klad popsáno
příloha
avatar
David
Děkuji za vybrání do testování knihy Václava Lásky - Senátor, kterou jsem přečetl jedním dechem. Čte se lehce a příběh je sám o sobě zajímavý. určitě si najdu čas i na díl Advokát, který bych si taky rád přečetl. knihu můžu jako napínavou určitě čtenářům doporučit.
klad příběh
klad tvrdá vazba
klad nic
příloha
avatar
Marcela
Kniha samotná se mi ze začátku moc nelíbila. Ani mi nevadil příběh, jako spíše styl psaní. Nakonec jsem si zvykla na to, že je to napsáno, jako by vám nějaký známý vyprávěl co se mu stalo. A asi to bohužel tak bude. Asi pan Láska popisuje skutečné prostředí policie, politiky atd. Bohužel - není to nic pěkného a už vůbec čestného.
klad popis prostředí
klad styl psaní
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel