Otestovaly jste knižní novinku Jana Menděla „Skrze sebe změním tebe“

image
otestováno
Počet recenzí
10
jak jste hodnotily
5
7x
4
2x
3
2
1x
1
doporučuje
90 %
Testováno v období
od 14. 3. 2019
do 30. 4. 2019

Jediný způsob, jak můžeme opravdu změnit svět, je změnit sami sebe. A to nejsnáze uděláme tak, že změníme nejdříve své myšlenky. Tato drobná knížka vám pomůže se každý den na chvíli zastavit a podívat se na všechno z trochu jiné perspektivy.

 

Jan Menděl se od roku 1996 intenzivně věnuje duchovním naukám. Díky řízení osudu se hned v začátcích dostal k hypnóze, která mu dala nahlédnout do hlubin lidského ducha a s jejíž pomocí mnoho let prováděl příležitostné regrese. Duchovno má pro něj význam jedině tehdy, pokud ho dokážeme využít v každodenním životě k blahu nás samých a svých bližních. Rád se dělí o svoje myšlenky a zkušenosti s těmi, které to zajímá.

 

Hodnocení
10
avatar
Veronika
Zvládla jsem přečíst necelou polovinu a to jsem se musela ještě přemáhat. Celá kniha se dá přečíst do deseti až dvaceti minut. Nese v sobě několik citátů, některé sprosté a některé vypůjčené od cizích autorů, které ve vás ale nic nezanechají. Sbírka citátů podle mě nepatří do tištěné knihy, ale třeba jen na kalendář nebo na nějakou stránku na internetu.
klad Žádné jsem nenašla
klad Zbytečná spotřeba papíru
avatar
Iveta
Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem.. Byla jsem z knížky tak nadšená, že jsem ji dala k časopisům u sebe v saloně krásy a ženy co četly, tak říkaly že super :) i ty.. co otevřou jen pár stran. Každý si tam najde své, je motivační a když se třeba né všechno daří, tak je dobré si trošku prolistovat a hned budete v lepší náladě. :) Musím říct, že při čtení asi třetí věty jsem věděla, jak popsat tuto knihu.. naprosto dokonalé znázornění běžných věcí se kterýma se potkáváme a trápíme asi každý. Myšlenkové pochody a hlavně věci, které tak prostě jsou.
klad .Motini
klad ...
avatar
Isabel
Na úvod bych chtěla moc poděkovat za věnování, které mě velmi potěšilo. Kniha se mi zalíbila nejen designem ale hlavně obsahem. Nejedná se o obsáhlou knihu, kde čtete tisíce vět a nic z nich nemáte. Citáty, jsou trefné a výstižné a dá se s nimi pracovat v hloubi duše, zamyslíte se a pokládáte si otázky, jestli vše co prožíváte je doopravdy takové jako na první pohled vypadá. Kniha mě potěšila a jsem ráda za příležitost si ji přečíst a zamyslet se.
klad Motivace
klad Moudra
klad O životě
klad Krátká
klad Přebal/design
klad Rozvržení textu
klad Ocenila bych pokračování
avatar
Jana
je to taková knížka do kabelky. Na každé stránce je jeden krátký citát, který budí k zamyšlení nad sebou samým. Je to inspirativní a povzbuzující. Velmi mě potěšilo věnování na první stránce od samotného autora :-) Akorát mi chybí v knize něco o autorovi - musela jsem dohledávat na internetu. Ale jinak určitě doporučuji pořídit.
klad citáty, které jsou trefné a nutí k zamyšlení
klad praktická velikost knížky na cesty, zabírá málo místa
klad neočekávala jsem citáty
avatar
Jaroslava
Líbí se mi myšlenka, že "jediný způsob, jak můžeme opravdu změnit svět, je změnit sami sebe." Jsou tam pěkné myšlenky. Překvapilo mě, že je úplně bez obrázků (bílý papír a černý text), ale je tam dost prostoru na kreslení. Dovedu si představit, že kniha by byla pěkný dárek.
klad malý formát, vázaná kniha
klad Nejdříve mi chyběly barvy...postupem času si říkám, že je to dobře, u přemýšlení se stránka dá vyzdobit vlastnoručně :-)
avatar
Michaela
Kniha se mi moc líbila. Jedná se o citáty ze života a s některými plně souhlasím. Vše je v životě o pocitech a snaze žít naplno a netrápit se zbytečnostmi. Oceňuji, že je kniha menšího formátu, tudíž mohu nosit v kabelce a když mě přepadne splín, mohu se začít a mít jiné myšlenky.
klad malý formát knihy
klad citáty
klad dobře se čte
klad na zamyšlení
klad nemám
avatar
Alena
Čekala jsem, že v knize bude toho více psaného, a né, že tam budou motivační citáty. Ale byla jsem mile překvapena, když jsem se do citátů začetla. Skoro každý večer si přečtu pár citátů a jdu spát. Některé citáty z knihy jsem si už oblíbila. Taky se mně líbí, že kniha není velká. Taky se mně líbilo, že Honza na úvodní stranu napsal věnování :)
klad Velikost
klad Design
klad Citáty
klad Věnování
klad Na začátku nebo konci by mohl být nějaký motivační článek (doporučení)
příloha
avatar
Lenka
Kniha mne zaujala názvem, nic jsem si o ní dopředu nezjišťovala, ani nevyhledávala. Možná proto jsem po jejím doručení byla překvapena, když jsem ji otevřela a uviděla bílé stránky s citáty, poznámkami a zamyšleními. Hned jsem se rozhodla, že knihu nebudu číst od první po poslední stránku, ale že si ji dám na stůl a pokaždé, když půjdu okolo, otevřu ji na náhodné stránce. Tento způsob četby je pro knihu ideální, i když ne všem bude vyhovovat, protože u některých zamyšlení je přeci jenom patrná posloupnost. Výhodou je, že vás kniha neustále překvapuje. Některé pasáže jsou známé, některé povědomé, další vtipné a jiné překvapivé. U knihy jsem se určitě nenudila, je optimistická, čtivá a plná podnětů k zamyšlení. Doporučuji k přečtení každému, kdo má rád knihy na podobná témata. Pro malíře a ilustrátory je fajn, že se v knize mohou vyřádit, pro milovníky osobních poznámek je v knize také místa dost. :-)
klad čtivá
klad optimistická
klad k zamyšlení
klad i pro ty co nemají čas na čtení
klad "kabelkový formát"
klad možnost dotvoření knihy dle svého
klad netypická forma nemusí vyhovovat každému
avatar
Kvetoslava
Moc děkuji za možnost testovat knihu Skrze sebe měním tebe Honzy Menděla. Kniha přišla s věnováním, čehož si velice cením. Myšlenky a citáty v knize jsou opravdovým povzbuzením a hlavně zamyšlením se nad... někdy vidíme věci příliš složitě a trápíme se, že něco nevyšlo. Citáty v této knize nám dodávají vnitřní sílu a opravdu dávají návod, jak být povzbuzením a pomocí i pro naše blízké. Kniha je pro mě velmi vzácnou studnicí pravd. Na každé stránce je jeden citát a já jsem chtěla listovat stále dál. :-) Nadšením jsem si zakoupila i knhu AFIRMACE. Autorovi přeji hodně inspirace k psaní.
klad Povzbuzení v srdci z citátů
klad nic
avatar
Tomáš
Kniha mě zaujala. Hlavně svou velikostí, takže můžu mít kdykoliv u sebe což velice oceňuji.Kniha je psána srozumitelně a texty jsou výstižné, nutí nás k zamyšlení nejen nna se sebou ale i nad vnějším světem. Kniha je bez obrázků což je pro mě příjemné.
klad Praktická velikost, je psána srozumitelně
klad Nic
příloha
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel