Šnekový odšťavňovač Philips HR1897/30

image
otestováno
Počet recenzí
15
jak jste hodnotily
5
14x
4
1x
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 9. 3. 2016
do 31. 3. 2016

Máme pro vás připravený speciální testovací projekt, ve kterém s 12 vybranými testerkami otestujeme šnekové odšťavňovače Philips - model HR1897/30 a HR1895/80 na zážitkovém testování v Pracovně ŽENY s.r.o. v Praze ve středu 9. 3. od 18 h.

Více vlákniny, vitamínů a chuti...do poslední kapky. Odšťavní až 90 % šťávy z ovoce.*

Užijte si ještě více vlákniny, vitamínů a chuti s novým šnekovým odšťavňovačem Philips. Díky inovativní technologii odšťavňování MicroMasticating dokáže nový šnekový odšťavňovač společnosti Philips vymačkat maximum živin z vašich oblíbených surovin. Takže až 90 % šťávy z ovoce skončí ve vaší sklenici a ne v zásobníku na odpad.

Přístroj lze použít jak pro zpracování klasického ovoce a zeleniny, tak i bobulovitých plodin (jahody, rybíz, maliny atd), ořechů či listové zeleniny. Je také vhodný i pro suroviny s vyšším obsahem škrobu, které je jinak velmi obtížné odšťavnit, jako jsou například banány. Všechny tyto suroviny se tak mohou stát součástí vašeho zdravého džusu. A bonus navíc - díky technologie QuickClean a konstrukci bez síta máte vyčistěno do jedné minuty.

* Interní testy prováděné postupně s 1 000 g hroznového vína, jablek, ostružin, jahod, rajčat, vodního melounu, pomerančů a granátových jablek.

Popis produktu:

Šnekový odšťavňovač Avance Collection • Ideální na měkké ovoce, určeno i pro tvrdou zeleninu, semínka a oříšky • Jednoduše rozložitelný • Technologie předčištění PreClean • Technologie QuickClean bez sítka pro snadné čištění za 1 minutu • Unikátní úzký design • Velmi tichý chod • Dripstop zabraňuje odkapávání • Kniha se 40 recepty • LED podsvícení • Všechny odnímatelné části lze mýt v myčce • Příkon 200 W • Extra filtr • Nádoba na šťávu 1l; 0 % BPA • Délka kabelu 1m  •  Barva: metalická šedá

 

Více o tomto odšťavňovači se dozvíte ZDE.

Další recenze a přehled eshopů, které prodávají tento produkt, můžete najít na Zboží.cz 

Hodnocení
15
avatar
Alena
klad Šnekový odšťavňovač Philips HR1897/30 je naprosto úžasný! Jeho výhodou je nejen úžasný design, ale i celková velikost - klidně může stát na lince a vůbec nepřekáží. Nejdůležitější je samozřejmě jeho funkce - dokáže naprosto dokonale zpracovat ovoce i zeleninu, vymačká z ní maximum šťávy, a to bez větší námahy, takže to zvládnou i děti. Další výhodou je snadná obsluha a snadné čištění, stejně tak i snadné sestavení.
avatar
Pavlína
klad Odšťavňovač zvládne každou zeleninu a ovoce (řepu, okurku, mrkev, pomeranče, zázvor, kapustu atd.). Pouští do džusu trochu dužniny, ale to vůbec nevadí, ba naopak. Tento stroj obsahuje dva druhy filtrů podle toho, jak chcete mít džus hustý. Za velikou výhodu považuji snadnou údržbu. Stroj je umytý rychle bez namáhavého čištění, které jsem zažila u odstředivých odšťavňovačů. Dále je úsporný na místo. Větší stroje jsem musela vždy uklízet a tento nemusím, takže ho díky tomu používám každý den. Dužniny zůstane málo a nádobka na odpad je veliká. Nechybí ani záklopka na zastavení odkapávání, takže při přenášení stroje do dřezu nekapete všude po podlaze.
klad Zbylá dužnina má podle mého názoru v sobě stále šťávu. Když jsem například odšťavňovala mrkev v odstředivém stroji, zbytek byl úplně suchý. Na druhou stranu, zbytky můžete využít třeba do koláčů. Nevýhodou je pro mě vysoká cena, ale strojek má hodně kovových částí, takže věřím, že životnost bude dlouhá. A poslední malou nevýhodou je malá vhazovací nádobka na ovoce a zeleninu. Je nutné tedy suroviny pokrájet, než je tam vhodíte. Dáte si s tím zkrátka celkem práci.
avatar
Ivana
klad S odšťavňováním jsem měla dosavadní zkušenosti pouze s odstředivým přístrojem, tento šnekový mě nadchnul. Práce s ním je velmi snadná, čistá, sestavení jednoduché a rychlé. Ovoce je třeba více pokrájet, což nevadí, do přístroje jde snadno, poradí si s tím i děti. Šťáva z ovoce i zeleniny je chuťově naprosto lahodná, něco mezi smoothie a čistou šťávou, obsahuje i určitý díl blahodárné vlákniny. Rozebrání stroje je velmi snadné, čištění jednoduché a rychlé, stačí rozebrané díly pouze opláchnout. Opět to zvládnou i děti, které takové odšťavňování dokonce baví! Design odšťavňovače je vkusný, stroj je štíhlý, nezabere tolik místa na kuchyňské lince, kde může být neustále k dispozici a k použití. Což je ideální. Zdravých šťáv není nikdy dost. Rozhodně doporučuji a sama bych si ho ráda pořídila.
avatar
Jana
klad Tento odstavnovac mě nejvíce nadchnul tím že je velice prakticky,práce je s ním snadná,dobře se s ním zachází.snadno se rozebírá,umývá a také jej snadno sestavíte do původního stavu.nezanechává skoro žádný odpad takže ovoce či zeleninu spotřebujete téměř beze zbytku.
avatar
Ivana
klad Byla jsem na testování produktu a líbilo se mi, jak snadno se vymývá, protože to vnímám jako velkou otravu u odstředivých odšťavňovačů. Líbí se mi také jeho šířka, vejde se snadno na linku. Osobně se mi nižší verze modelu líbí designově více než ta vyšší. Šťáva je opravdu chutná. Praktické je tlačítko na zastavení kapání. Je třeba zvolit vhodně pořadí potravin tak, aby třeba pomeranče nebo jablka protáhla šnek a zpracovaly se tak i některé třeba listové potraviny. Sestavení i ovládání je hodně jednoduché. Je šikovné, že potraviny dovnitř může vkládat i opravdu malinké dítě, nehrozí, že by tam strčilo větší část ruky.
klad Oproti samotnému testování jsem doma odhalila, že je třeba ještě vymývat a vycvaknout prostor za Dripstop. Přišlo mi, že některé potraviny tolik neodšťavní. U samotné nádobky bych možná ocenila malé madlo. Občas se ze šneku vrací potravina po přívodním otvoru podél stěn zpět a při vyndání toho zatlačovadla svižněji to trošku zašpiní okolí.
avatar
eva
klad Jsem velmi překvapena tímto novým šnekovým odšťavňovačem. Především tím, jak je tichý a jak se snadno vymývá, v porovnání s odstředivým typem odšťavňovače. Snadnou údržbu umožňuje i plastový filtr, který nemá klasické sítko, pouze dva plastové dílky, které se omyjí pod proudem vody. Pochopila jsem také, že díky jiné technologii dostanu ze zeleniny a ovoce hutnější a výživnější fresh než z klasického odšťavňovače. Design je pěkný, krásně se hodí na kuchyňskou linku. Nejvíce mi chutná jahodový fresh - srdeční záležitost MŇAM!
avatar
Dita
příloha příloha
klad Testovala jsem verzi HR 1895/80 (bílá barva, 7 500 Kč) s jedním filtrem. U dražší verze HR1897/30 (šedá barva, 9 000 Kč) jsou filtry dva, zde si lze poté zvolit filtr a tím i množství dužiny v nápoji (kdo má jak rád). Dominantou šnekového odšťavňovače pracujícího na bázi mletí je možnost každodenního použití a zpracování všech možných druhů ovoce a zeleniny a dokonce i ořechů. Kdo má zahradu a v létě přebytky jahod, borůvek, malin, ostružin a rybízu, tak v tomto přístroji nalezne opravdu velké zalíbení. Není však potřeba čekat na léto, odšťavnila jsem si i hroznové víno, které jsem dále dle vlastní fantazie naředila šťávou z kiwi a dala mu říz zázvorem - výsledkem byl velmi osvěžující nápoj. Sama za sebe jsem byla nadšena z nápojů, kde byla např. řepa, špenát a kapusta - běžně jsem nikdy nepila. Překvapilo mě, kolik šťávy lze právě např. ze špenátu i kapusty získat. Oproti odstředivému odšťavňovači je zde mnohem méně dužniny (odpadu), která je v porovnání sušší. Ovocnou dužninu lze použít při pečení koláčů, zeleninovou např. do salátů. Přístroj je vybaven i zpětným chodem pro odčerpání veškeré šťávy. Po dokončení odšťavňování je možné použít tlačítko dripstop, vývod se uzavře a zbylá šťáva nekape.
klad Na kvalitní šťávy je potřeba použít čerstvé ovoce a zeleninu. Výsledek mezi např. moučnatým starším jablíčkem a tím plným šťávy ve výsledku opravdu poznáte. Zkusila jsem odšťavnit starší ovoce a vzniklo mi spíše hustší smoothie, které jsem však obratem zamrazila do nanukových formiček a vytvořila nanuky plné ovoce.
klad Velmi inspirativní je i přiložená knížka receptů, podle které si můžete připravit rozličné nápoje. Já si zamilovala nápoj Deep red flamingo (červená řepa, citrón, mrkev, kapusta, jablka a zázvor). No a další a pro mě přímo ohromující věcí byla tomatová polévka, která je díky odšťavňovači hotova během pár minut. Recept jsem vložila na Ženy sro přímo do sekce receptů.
klad Od konkurenčních šnekových odšťavňovačů se Philips liší svým moderním designem a velikostí. V šířce má pouhých 11 cm, což umožní přístroj ponechat přímo na kuchyňské lince. Ze své zkušenosti vím, že jak nějaký kuchyňský přístroj uložím někam do skříňky, ta ho denně nepoužiji.
klad Doma jsme si z odšťavňování udělali každodenní rituál a to i díky tomu, že rozložení přístroje a jeho propláchnutí zabere pouhých pár minut. Výrobce píše, že lze veškeré komponenty mýti v myčce, ale tuto potřebu jsem nikdy neměla, opravdu mi stačila tekoucí voda a vše se krásně okamžitě omylo.
klad Šnekový odšťavňovač a děti
klad Netušila jsem, že budu do svého hodnocení psát i tuto pasáž, ale prostě musím. Mám 2,5 letou dcerku, která mi chce se vším pomáhat, což s radostí podporuji. Velká židle k lince přistrčena a můžeme začít. Původně jsem ji chtěla ukázat, jak se přístroj zapíná a kam se připravené ovoce vhodí, ale než jsem se otočila, tak už odšťavňovač běžel a malá do něj ládovala ovoce. Celý proces ji moc bavil a k přístroji jsem vlastně nebyla vůbec připuštěna. Nechybělo ani samotné přikusování celého ovoce a zároveň zkoušení vytékající šťávy na prstík. Jen jsem ráno na přístroj sáhla, přiřítila se za mnou se slovy vrn, vrn a odběhla do komory pro náruč jablíček. Velmi si oblíbila naši okurkovou limonádu. Očička ji zářila od radosti a z odšťavňování se stala taková „naše pěkná chvilka“. Na konci tohoto odstavce uklidním všechny maminky, že otvor pro vhazování pokrájeného ovoce je velmi úzký, ale zároveň i dostatečně vysoký, aby tam dítě bylo schopno strčit ručičku. Je tedy pro děti bezpečný. Osobně jsem to s ní vyzkoušela na vyplém a ze zdi odpojeném přístroji.
klad Odstředivý x šněkový
klad Nyní již vím, že dominantou odstředivého odšťavňovače pracujícího na bázi odstředivé síly, je zpracování většího množství ovoce najednou, kde není potřeba ovoce pokrájet a zbavovat např. jádřinců. Takto jsem přesně používala i svůj odstředivý odšťavňovač, kdy jsem jednou za čas přístroj vyndala a odšťavnila kýbl jablek a šťávu si uchovala v lednici či ji zavařila. Přístroj je totiž větší a obsahuje řadu dílů, které je poté potřeba omýt, nejvíce práce mám vždy se samotným sítkem. Taktéž jsem měla pocit velkého množství zbytků ovoce a o množství pěny, kterou taktéž vyhazuji ani nemluvě. Výsledkem je čistý džus i když použijete moučnatější jablíčka.
klad Šnekový Philips X šnekový konkurence
klad Nedalo mi to a chtěla jsem Philips porovnat i se stejnou technologií konkurence (cena 9 500 Kč). Nebudu vás napínat a hned na začátku upřímně řeknu, že já bych dala jednoznačně přednost Philipsu. Konkurence měla krátký šnek kulovitého tvaru zapojený svisle. Vhazovací otvor byl stejně veliký, ale šťáva se míchala přes sítko. Z přístroje vedly dva vývody, jedním odcházelo vymačkané ovoce a druhým šťáva. Zde byla výhoda v tom, že si vývod můžete uzavřít a šťávy z různých druhů ovoce se společně promíchají ve vnitřní misce, poté lze přímo podávat. U Philipsu je potřeba na ovoce zatlačit, aby se dostalo k šneku, u konkurence si šnek bere ovoce „sám“. Kamarádka mě upozornila, že při vložení tvrdší zeleniny jako např. mrkve se ji přístroj zasekává a následně ho musí celý rozebrat a znovu spustit. Tvrdší zeleninu je tedy nutno nakrájet na menší kousky než je tomu u Philipsu, který si s tím hravě poradí. To stejné se stalo i mě, když jsem vložila kapustu. Navíc přístroj při vložení tvrdší zeleniny prapodivně chroupal a pohyboval se. U Philipsu jsem nic takového nezaznamenala.
klad Výhody šnekového odšťavňovače Philips:
klad -	Jednoduchá údržba, rychlé omývání, jednoduché složení/rozložení
klad -	Vhodná velikost, šířka 11 cm, možnost umístění na linku (každodenní využití)
klad -	Moderní design
klad -	Stabilní a kvalitní přístroj
klad -	Odšťavní i listovou zeleninu a bobuloviny (borůvky, maliny aj.)
klad -	Brožura s recepty
klad -	Zpětný chod pro kompletní vyčerpání šťávy z přístroje
klad -	Dripstop, zabrání odkapávání zbylé šťávy
klad -	Oproti odstředivým typům odšťavňovačů obsahují nápoje i vlákninu
klad -	Menší množství zbytků z ovoce, které se dá i dále využít, například zakomponováním do koláčů
klad Nevýhody šnekového odšťavňovače Philips:
klad -	Někdy se mi stalo, že se přitlačením na misku se šťávou posunula miska na odpad a přístroj se vypnul.
klad -	Uvítala bych kryt na misku, do které vtéká šťáva. Někdy se stalo, že šťáva vystříkla a ušpinila nás.
klad -	„Pěchovátko“ ovoce je otevřené a duté, takže jsem se dvakrát spletla a dávala ovoce do něj. Jsem zvyklá, že tato „pěchovátka“ bývají uzavřená.
klad -	Nutnost nakrájet ovoce a zeleninu na menší kousky, ale to je nutné u všech šnekových odšťavňovačů.
klad -	Použijete-li starší ovoce, např. moučnatá jablka, bude z nápoje spíše smoothie. Lze vša naředit vodou či zamrazit na nanuky.
avatar
Sarka
klad Jsem mile překvapena jednoduchostí sestavování celého odšťavňovače i jeho omývání. Odšťavňovač má pěkný design, nezabere moc místa na kuchyňské lince i v menší kuchyni, tudíž je stále na očích má větší šanci být používán. Baví mne s jakou rychlostí lze připravit chutné a výživné nápoje v kombinacích ovoce a zeleniny, brožurka výborných receptů na nápoje je přiložena. Skvělé je, že můžete odšťavnit opravdu vše co vás napadne, co se řadí mezi ovoce a zeleninu (nikdy bych neřekla, že lze něco vyždímat například z kapusty nebo listového špenátu a třeba i z oříšků). Nežli odšťavňovač zapnete, máte dvě kontroly, je-li vše správně usazené, než se všechno rozhýbe. Zpětným chodem ještě získáte poslední kapky a líbí se mi i šikovné tlačítko dripstop - bez ukápnutí přemístíte celý odšťavňovače do dřezu. Rozebrání a umytí je také velmi jednoduché, zabere pár minut a nemusíte složitě odstraňovat zbytky jídla např. ze "šneka". V této verzi odšťavňovače jsou dva druhy sítek, jedno hustší jedno řidší. Záleží jen na vás jakou konzistenci odštavněného nápoje máte rádi, zda-li čistou šťávu nebo raději hustší nápoj s jemnými kousky dužiny. Zbytky odšťavněného ovoce můžete následně ještě využít třeba na dřeň a zbytky zeleniny použít třeba do polévky.
klad Trochu více práce je s nakrájením zeleniny a ovoce na menší kousky díky užšímu hrdlu vkládání , ale je to zase bezpečné,pro zvědavé dítko, které asi nemá šanci prozkoumat jak stroječek pracuje, v případě nepozornosti rodiče. Uvítala bych nějakou krytku na odtok odšťavněné šťávy, občas vystříkne pár kapek z plastové nádobky -doporučuji kuchyňskou zástěru.
avatar
Martina
klad Obsluha i rozkládání a skládání kvůli mytí jde zcela snadno a intuitivně, hurá! Takže - odšťavňovač je ideální na jakékoliv menší ovoce, hlavně bobule - rybíz, borůvky. Zbytky, které se nachází v nádobě, mi dokazují, že umí stroj z ovoce vyždímat opravdu všechno! Poradí si i s obyčejným pomerančem nebo jablky, akorát je tedy třeba krájet ovoce na menší kousky, takže konkrétně pro tyto případy je lepší odšťavňovač odstředivý. Nemám co vytknout, už se těším na další šťávu!
avatar
Blanka
klad Tento odštavnovač je vhodný na odštavování všech druhů ovoce a zeleniny zvládně rozmělnit i tvrdší zeleninu jako je petržel,celerkvěták atd... Krásně se čistí vejde se i do menší kuchyně takže je krásně skladný,snadná manipulace štava z něj nikde neodkapáva a design je také moc fajn.
avatar
Renata
klad Loni zažívalo odšťavňování velký boom a když jsem zjistila, že jsem mezi kamarády jediná, která nevyrábí vlastní šťávu, zakoupila jsem tento skvělý stroj. Snadno se rozebere i složí. Údržba je jednoduchá, ale hlavně si poradí s každým ovocem i zeleninou.. Už se těšíme na letošní úrodu a tedy i čerstvý přísun vlastních vitamínů.
avatar
Jaroslava
klad skvělý, rozhodně doporučuji všem vyzkoušet, my byli spokojení
avatar
Petra
klad Odšťavňovač jsem dostala darem od manžela. Nemůžeme si ho oba dva vynachválit a synkovi šťávy také moc chutnají..snadno se čistí, není hlučný, prostě ideál! odšťavní i rybíz a menší ovoce s pecičkami. rozhodně mohu doporučit! Před tímto jsme měli odšťavňovač jiné značky a nedá se vůbec srovnat :))
avatar
Lubomír
klad Super všem vřele doporučuji :-)
avatar
Kamila
klad Tak to je bomba. Šnekový odšťavňovač Philips HR1897/30 si přeji moc mít. Líbí se mi, že zachová více vitamínů, vlákniny a chuti.......do poslední kapky šťávy. Je vhodný na měkké ovoce, na zeleninu i na oříšky. Má už vychytávky pro snadné čištění!!!!!!