Testerky otestovaly, jak je jednoduché animovat. Se Streamkids – animací mobilem je to hračka

image
otestováno
Počet recenzí
52
jak jste hodnotily
5
27x
4
17x
3
6x
2
2x
1
doporučuje
85 %
Testováno v období
od 8. 8. 2021
do 5. 9. 2021

Streamkids – animace mobilem    

Kurz animace pro lektory, zvídavé rodiče a jejich děti. Zkuste si v kurzu, jak je jednoduché animovat.

Co vás čeká?

  • Společně si stáhneme aplikaci do mobilu.
  • Ukážeme si, jak mobil upevnit a nekupovat drahé stativy.
  • Naučíte se, jak v aplikaci pracovat.
  • Dozvíte se, jak znázornit rychlý, pomalý, plynulý nebo kostrbatý pohyb.
  • Zanimujete si obrázek vnoučat nebo váš vlastní.
  • Ukážu vám, jak si užít spoustu zábavy. A nebojte se, zvládne to každý! Není třeba umět malovat, jak si mnohdy lidé u animace namlouvají.


Jak bude kurz probíhat?

Připravte si pomůcky, které budete k animaci potřebovat. Pravděpodobně je už máte všechny doma a pokud ne, pořídíte je kdekoliv v prodejně.

  • Mobilní telefon, připojení k internetu, židli s rovnou sedací plochou (ne zaoblené kraje), nebo stolek, papír, obyčejnou tužku nebo pastelky, připravený jednoduchý výkres od vnoučat nebo vlastní, nůžky.


Více informací o Streamkids - animaci mobilem najdete TADY.

Hodnocení
52
avatar
Andrea
Aplikace má jednoduchý navod. S malou jsme vychytavaly, jak zácit, ale nakonec se nám to povedlo. Malá posouvala hvězdičky, takže se naučila co je na obloze a jak se věci hezky mění. Věřím, ze pro starsi děti 6ti let je to skvělá pomůcka pro rozvoj fantazie.
klad Jednoduchý navod
klad Aplikace
klad Rozvoj deti
klad Přemýšlení děti
klad Nic jsem nenasla
avatar
Lenka
Animace pomocí mobilního telefonu je jednoduchá. Děti to velmi baví. . Animace vlastních obrázků, oblíbených postaviček z časopisů, nebo hraček je prima zábava. Jedná o smysluplnou a hodnotnou formu učení i příležitostnou zábavu. Kurz doporučuji všem. Animace rozvíjí fantazii nejen dětem ale i dospělým. Vše je jednoduše vysvětleno a paní má příjemný hlas. Oceňuji i tipy uvedené na závěr.
klad Děti to bavilo
klad Tipy na závěr
klad Dobře vysvětleno
klad .
příloha
avatar
František
Tuto animaci vyzkoušela 10 letá dcera a byla pro ní cosi jako novinka v tomto světě animací a filmu.Pohrála si a zjištovala další možnosti kde by uplatnila tyto základy animací a dále se rozvíjela.Pomůcky ohledně této problematiky neustále shání.Čas strávený na mobilu je přínosem daleko větším než smskeování blbostí
klad ano
klad na
avatar
Lenka
Aplikace je velice jednoduchá. Je jak pro dospělé, tak i pro děti a myslím, že je to zase jiný druh zábavy. Když má dítě telefon, tak místo her ho může využít pro aplikaci. Pro děti je to velmi naučné a i hodně zábavy. Jsem moc ráda, že jsme tuhle aplikaci mohli vyzkoušet.
klad Vhodné pro děti
klad Nic
avatar
Michaela
Docela mě překvapilo, jak je nakonec jednoduché vytvořit animaci. Já tím, že fotím, tak nějakou základní výbavu mám, takže stativ na telefon nebyl problém. Trochu jsme bojovali s rovným povrchem a hranou stolu, ale nakonec se to povedlo :) Hodně dobře se u toho zabavila dcera, která si aplikaci taky stáhla a zkoušela animovat se mnou, takže do školy nastoupila už s vědomím, jak asi vznikají pohádky :D
klad jednoduchost
klad nenáročnost na vybavení
klad Krásný videonávod
klad Vhodné i pro děti
klad nic
avatar
Jitka
Animace je fantasticky jednoduchá. Fakt není potřeba nic zvláštního jen to co člověk doma má běžně ( něco na kreslení, nůžky, mobilní telefon kam se dá stáhnout aplikace a má funkční foták :-) ). Instrukce na USB flash disku jsou srozumitelné je vidět, že paní tomu rozumí a baví ji to. Mého pětiletého syna animace nadchla. Sam si vybral rybičky a už ted plánuje, že udělá animaci z hnusáku, který rád kreslí a princezny Prgy a pak ji pošle na ČT D aby ji viděla Prga.
klad Animace je velice snadná a rychlá
klad Zvladnou ji fakt děti sami
klad Nadchne i malé děti (MŠ)
klad žádný jsem nenašla
příloha

Přílohy

rybky.mp4
avatar
Romana
Přiznám se, že nejdřív jsem tomu moc nevěřila. Nemám moc důvěru k nějakým mobilním aplikacím. Děti na tom tráví spoustu času a ono nakonec nic z toho. Ale tenhle kurz mě přesvědčil, že to opravdu má cenu. Samotná animace je tak jednoduchá, až se tomu ani nechce věřit. Díky nácvikovým listům jsem vše rychle pochopila, jak ovlivňovat rychlost animace jednoduše tím, že změním vzdálenosti u pohybovaných objektů. Na animování jsem si vzala výkres od dětí a výsledek se jim moc líbil, takže v tom určitě budu pokračovat. Opravdu se mi líbilo, jak je všechno srozumitelně vysvětleno, za to velký palec nahoru. A určitě budu prozkoumávat i další funkce programu, moc se mi to líbí.
klad dobře vysvětleno
klad zvládnete to na každém mboilu
klad skvělý nápad
klad vše v pořádku
příloha

Přílohy

poctenicko.mp4
avatar
Jana
Za nás zajímavý program. Jen si pořídíme stativek, ta hrana stolu je pro nás problematická. Ale nápad dobrý, všechno skvěle vysvětleno. My jsme spokojení. Škoda, že na recenzi nebylo více času, teď ten přelom školního roku je takový narychlo. Ale za mě dobrý nápad :) Ještě se mám tedy hodně co učit, ale určitě v tom budu pokračovat. S animací mi pomáhala jedenáctiletá dcera. Tu to bavilo hodně.
klad jednoduché
klad přehledné
klad zvládne i starší mobil
klad zajímavé i pro děti
klad líbilo se nám
klad lektorka je moc milá
klad nic
příloha
avatar
Marie
Myslela jsem, že i k minimální animaci je zapotřebí nákladná technika a bohaté zkušenosti. Toto mne přesvědčilo o opaku - stačí mobil. Jediné video na flashce mne bohužel nestačilo k plnému pochopení a zodpovězení některých otázek. Naštěstí ale na webových stránkách lektorky jsem odpovědi našla. Lektorka vše dobře vysvětluje a učí. Děti to bavilo a mne také. Animace naučí děti využívat mobil i k něčemu jinému než jen k hraní her a sledování YouTuberů… Určitě doporučuji k vyzkoušení ?
klad Jednoduchost
klad Děti to bavilo
klad Lektorka umí vše dobře vysvětlit
klad Nutno dohledat některé informace na webových stránkách lektorky; ale jelikož řešení je, tak to zase tak velké mínus není.
avatar
Michaela
Animaci jsem dělala se svou 8letou neteří, která po shlédnutí instuktážního videa hned věděla co má dělat a moc jí to bavilo. Vše je jednoduše vysvětleno a ukázáno což je super. Jen by bylo lepší vlastnit stativ, aby telefon neměl tendenci venku padat.
klad Jednoduchost
klad Pro každou věkovou kategorii
klad Nic

Přílohy

IMG_0178.MOV
avatar
Anežka
Mobilní aplikace je sama o sobě hezká, jednoduchá. Možná, že v jiné "edici"- v jiném kurzu bude obsah zajímavější, ale mě určitě tento nezaujal. Videa bych i já bez jakýkoliv zkušeností natočila lepší. Paní mluví velice nudně, ale možná se jen snaží mluvit zřetelně, ale dlouho se jí (s plnou pozorností) poslouchat nedá. Možná by si autorka mohla trochu zopakovat angličtinu... Jinak nápad pěkný, vzhledově příjemná osůbka za kamerou, jen bych za to určitě neplatila. Jinak aplikace špatná není, pro nějaké to zabavení dítěte dostačující.
klad dobrý nápad
klad hezké prostědí aplikace
klad pomalé mluvení
klad nudné
klad špatná kvalita videa

Přílohy

My_Movie_2_.mp4
avatar
Michaela
Animace pomocí mobilního telefonu je opravdu jednoduchá. Pokud máte doma tvořivé dítko, bude ho to velmi bavit. Zanimování vlastních obrázků, oblíbených postaviček z časopisů, nebo hraček. Myslím si, že využití najdou nejen děti školou povinné, ale i dospělí. Například tvorba prezentace, nebo jen jednoduchá cesta, jak naučit kamarádku háčkovat =). Určitě se jedná o smysluplnou a hodnotnou formu učení, ale i příležitostnou zábavu. Možností je nekonečno a lidská fantazie nezná hranic. Kurz doporučuji všem. Vše je jednoduše vysvětleno a paní má příjemný hlas. Oceňuji i tipy na závěr.
klad Jednoduchost
klad Obrovská škála možností využití
klad Příjemný hlas paní lektorky
klad Tipy na závěr
klad Ocenila bych tip na program k otočení videa

Přílohy

My_Movie_1.mp4
avatar
Michaela
Animace rozvíjí fantazii nejen dětem ale i dospělým. Zábava pro celou rodinu. Rozhodne doporučuji. Super to je i pro menší děti. Dítě nakreslil obrázek, vystřihne se a muže se jít tvořit pohádka. Za me je tohle dobre strávený čas na mobilu. Lepší než hry.
klad Snadné pouziti
klad Nic
avatar
Zuzana
Všechna videa mi pomohl udělat 14letý syn jako cílová skupina. Kurz byl dobrý pro vysvětlení základů animace. Musím se ale vyjádřit k nedostatkům. Zásadní je hlavně riziko, že mobil spadne z hrany stolu, na kterém je položen, proto bych do oficiálního návodu zařadila poznámku, že se musí mobil něčím zajistit. Otravné je, že když je fotoaparát na stole, musí být animace na podlaze, takže je dost malá a těžko manipulovatelná. Počet snímků za sekundu v aplikaci je ze začátku nastaven na malé množství a v doprovodných videích je stejný, to bych na začátek kurzu nedoporučovala. Podle mě by bylo fajn, aby si studenti nastavili počet snímků za s. na 12 či 24, animace pak vypadá plynuleji. Focení v programu není zvýrazněné, navigace je obtížná a dost dalších věcí je neintuitivních, např. přejmenování souborů. Do škol bych uvedení této animace podpořila, ale na základech se Stop Motion Studio bych strávila max. měsíc a pak se přesunula na další animační programy jako FlipaClip či Pixel Studio.
klad zajímavá novinka
klad mobil může spadnout ze stolu
klad malý počet snímků, video pak není plynulé
klad neintuitivní navigace
klad ve srovnání s podobnými programy je tento nedotažený
příloha
avatar
Martina
Čekala jsem autorský produkt, ale vyklubal se z toho návod, jak si stáhnout a používat Google aplikaci Stop Motion Studio. Neznamená to, ale, že se nedostavil žádaný výsledek. Byly vysvětleny základní principy pohybu a jeho rychlosti, takže samotné animování bylo snazší a rychlejší. Vzhledem k tomu, že potřeba vymyslet scénář a podle něj si připravit pomůcky, rozvíjí animace komplexnost myšlení a plánování. Zvládnou to určitě i menší děti, které umí fotit mobilem. ale zaujalo to i vysokoškoláky.
klad Aplikace ukazuje předchozí polohu, což usnadňuje animování.
klad Pokud chcete animovat obrázek, musíte ho rozstříhat.
příloha

Přílohy

lSmajlískok.mp4
avatar
Tereza
Dceři které je sedm se to velice libilo. Zajímavé téma a i se něco nového naučí. Pomůcky jsme měly všechny protože doma rádi a často tvoříme. Ráda by se přihlásila na kurz. Myslím, že je to dobře strávený čas u mobilu. Musí zapojit i hlavu a nejen koukat na videa o ničem.
klad jednoduché
klad klasický vzhled
klad nic
avatar
KATERINA Gabrielová
Vyzkoušela jsem animaci mobilem Streamkids. Určitě je to zážitek a zkušenost s animací pro děti prvního stupně ZŠ, oživit své vlastní obrázky. Vzhledem k tomu,že si musí svou animací nakreslit, rozkrokovat, je to tvůrčí.A konečný výsledek, například rozpohybovaná vlastní malovaná postavička udělá radost .Věřím, že ty zapálené přiměje jít dál a chtít poznat ještě víc. A to je dobře.
klad Oravdu jednoduchá možnost, takže ji zvládne malé dítě
klad Aplikace tvůrce v neplacené verzi nepustí nikam daleko
avatar
Martina
Animace zaujala spíše mého 11letého syna, než 7letou dceru. Vytvoření jednoduché animace pro něj bylo lehké, protože instrukce byly srozumitelné. Ani nepotřeboval malovat obrázek, poradil si s přívěskem. Pokud má dítě velkou fantazii, určitě je pro něj animování užitečná zábava.
klad pěkně vysvětleno
klad ukázková videa byla dost potichu

Přílohy

My_Movie_2_.mp4
avatar
Helena
Je to úžasný nápad, pokyny na flešce jsou podrobné a fungují. Úspěšného konečného výsledku jsem nedosáhla, zatím, mám teprve krátký čas první chytrý telefon a dost s ním bojuji, i tak se mi povedlo stáhnout aplikaci, za pomoci osmileté vnučky. Jsme teprve u poskakujícího míčku, ale máme velké scénáristické i režijní plány do budoucna.
klad všechno
klad těším se na oživování postaviček
klad skvělá kreativní zábava pro vnučku
klad donutilo mě to k dalšímu využití chytrého mobilu
klad nic, všechny nedostatky byly moje
avatar
Kateřina
Animace je zajímavá. Asi by to bavilo spíše mě, než moje děti, ty to bohužel nijak nezaujalo. Určitě se s tím dá vymyslet hodně hezkých vidií. Nicméně je to vlastně jen ukázka jak se pracuje ve volně dostupné aplikaci, které je sama o sobě dobře popsaná. Takže nevidím žádný důvod, proč bych si měla tuto službu od streamkids kupovat. takže teď pokud bych měla hodnotit aplikaci na animaci tak je skvělá.
klad aplikace stop motion je jednoduchá a intuitivní
klad nová zkušenost
klad paní mi nepřinesla více info, než je všude dostupné
klad jedná se o návod, jak použít aplikaci
Zobrazit více recenzí
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel