Sýry z celého světa - degustační testování v Pracovně ŽENY s.r.o. v Praze

image
otestováno
Počet recenzí
48
jak jste hodnotily
5
43x
4
3x
3
2x
2
1
doporučuje
96 %
Testováno v období
od 15. 11. 2014
do 31. 12. 2014

Z rodinného stříbra Holanďanů září jejich sýr gouda. Staletý recept, který si oblíbili lidé všech světadílů - také my. Goudu můžete ochutnat nyní v Albertu. Sýry jsou plnotučné, kravské i kozí. Důležité je jejich stáří: čím déle zrají, tím jsou tvrdší a výraznější. Aby se o sýru dalo říct, že je starý, musí zrát 48 týdnů. Uleželým sýrům stačí 16 týdnů a ty mladé zrají nejvýše 4 týdny. Výhodné je i balení: u kravských sýrů nabízíme sýr strouhaný, plátkový či v bloku.

Více se dozvíte ZDE.

Hodnocení
48
avatar
Helena
avatar
Martina
klad Sýr Zaanlannder Holandska byla absolutní jednička v ochutnávce sýrů.Je goudového typu s jemným oříškovým aroma a lehce slané mořské chuti.Jeho vyzrálost v kombinaci se zeleninou,nebo dokonce i ovocnou marmeládou byla chuťovým zážitkem.
klad Druhý favorit Gouda kozí mě přesvědčil v tom,že i kozí sýr může chutnat skvěle.Plátkový sýr s jemnou chutí a kozího aroma pro ty, které nemůžou sýry z kravského mléka.překvapením byl pro většinu z nás čerstvý kozí sýr medový.Připomíná chutí Lučinu s medem a i když kozím produktům neholduji,tady mi chutnaly všechny.
avatar
Anna
avatar
Ludmila
avatar
Zdena
klad U mně zvítězil Zaalander. Překvapilo mě, jak jeho chuť vyzněla s marmeládou nebo i s medem. Překvapena jsem byla o to víc, že marmelády ani med zrovna moc nemusím :-). Cestu ke kozím sýrům jsem si zatím nenašla, ale mladá kozí Gouda byla lahodná a typická kozí chuť z tohoto sýra nebyla tolik cítit jako z kozích sýrů čerstvých. Proto si myslím, že by si tento sýr mohli oblíbit i odpůrci kozích sýrů. Pokud bych se měla mezi těmito sýry rozhodnout, zcela jistě by zvítězil Zaalander. Testování jsem se zúčastnila poprvé a velmi mě potěšila vysoká profesionální úroveň ze strany pořadatelek a krásné prostředí, ve kterém testování probíhalo. Poděkování patří též zástupcům společnosti Ahold za vyčerpávající informace, lahodné občerstvení a trpělivost. Degustace vynikajících sýrů proběhla v uvolněné přátelské atmosféře, jedním slovem paráda. Moc děkuji.
avatar
Monika
avatar
Věra
avatar
Lenka
klad Předem chci poděkovat, za povedený degustační večer. Všechny druhy sýrů byly moc dobré. Kozí sýry mě moc překvapily, jelikož jsem měla strach, že z nich bude ta kozina cítit. Kozí gouda nebyla špatná, ale mě naprosto ohromily kozí sýry čerstvé, a to konkrétně kozí sýr čerstvý s medem. Ten si určitě v řetězci Albert koupím. Zaalander byl také vynikající. Moc mi chutnal s nabízenou malinovou marmeládou. Také mě překvapilo jak je dobré kombinovat sýry s jablky. Chuť mi přišla poté vyváženější. Výborné víno pak už jen podtrhlo celou atmosféru a podráždilo naše chuťové buňky.
avatar
Renata
avatar
Věra
avatar
Lidka
avatar
Martina
klad Bude to vypadat, že se opičím, ale můj názor se nejspíš bude podobat názorům ostatních testerek. I pro mě je vítězem Zaanlander starý a až na druhém místě za ním, je koza nebo přesněji kozí gouda. Vzhledem k tomu, že kozí sýr normálně vůbec nejím, zjistila jsem to až po ochutnávce, že jde o sýr kozí, musím říct, že byl vlastně docela dobrý, protože na první dojem nebylo znát o jaký sýr jde. Nicméně budu se raději držet stále sýrů jiných. Nabízené kombince s marmeládou, medem, fíky, vínem byly dokonalé...mimo "hru" mě zaujalo víno rulandské šedé, ale akce byla jinak celá skvělá, včetně T. Šimka a dalších, pochopitelně skvělé prostory a nejlepší pražská čtvrť Karlín !
avatar
zdeňka
klad ochutnávka sýrů, moc krásný gurmánský zážitek. Sýr Zaanlannder byl absolutní jedničkou, vynikající chuť, nemohla jsem se od něj odtrhnout, tak jsem měla co dělat, abych ochutnala ostatní sýry. Sýr gouda kozí byl jemný, také dobrý, ale já moc kozí sýry nemusím, tak jednoznačný favorit byl výše uvedený Zaanlannder. Z další ochutnávky mi zaujaly plísňové sýry a to Pere Joseph a Blue Stilton. Kombinace sýrů se zeleninou, medem nebo marmeládou, byla také zajímavá. Krásný zážitek dokreslovalo bílé víno a prezentace sýrů, poutavým vyprávěním pracovníků firmy Albert. Večer se mi moc líbil.
avatar
Iveta
klad Sýr Zaanlander 48% je naprostá bomba. Jedná se o zralý sýr s lehkou příchutí mořské soli, protože pochází od krav, které se pasou v blízkosti moře. Jedná se o neuvěřitelně gurmánský zážitek. Má lahodnou chuť, která se postupně uvolňuje v ústech. Jelikož je vydatný, tak opravdu stačí jen kousek a člověk se cítí zasycen. Sýr Gouda kozí je jemný a chuťově opět vynikající. Jelikož v něm není cítit typicky kozí chuť, tak ho mohou jíst i lidé, kteří kozí sýry nemají v oblibě. Můj syn byl z něho přímo nadšený. Po tomto zážitkovém testování, které bylo pro mě opravdu velikým zážitkem, mohu říct, že mám v plánu kupovat tyto sýry i v budoucnu. Také ve svém okolí je doporučuji a věřím, že si na nich pochutnají stejně tak, jako já a moje rodina. Velmi jsem také přemýšlela o nějakém nápadu, jak sortiment těchto kvalitních sýrů rozšířit do podvědomí zákazníků, protože by byla velká škoda, aby tyto sýry zmizely z našeho trhu z důvodu nedostatečného odbytu. Po zvážení toho, co mě samotnou by přimělo ke koupi těchto sýrů, které jsem neznala, tak nejvíce mě nadchla myšlenka, kdyby obchodní řetězec Albert začal spolupracovat se školami a tyto kvalitní sýry by nahradily různé brambůrky a sušenky, které mají zahnat hlad v době svačiny. Určitě taková krabička s pár kousky sýra, zeleninou nebo ovocem a pečivem by byla daleko zdravější a tělu prospěšnější než pytlík smažených brambůrek. Rovněž děkuji organizátorům této akce, kde jsem si nejen výborně pochutnala a poznala kombinace různých chutí, ale i jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací. MOC DĚKUJI!!!!!!!!!
avatar
Lucie
klad Jako první jsme testovali Zeelander 48%. Je to naprosto luxusní sýr plné chuti a krásné žluté barvy. Je opravdu vynikající. Druhý byl kozí mladý... Kozí sýry miluji a tento mi velmi vyhovoval. Hlavně je super, že je opravdu zdravý a třeba pro taková děcka je opravdu výborný a mnooohem lepší než nějaký eidam:o) Někoho možná může odradit ta zvláštní "chuť kozy", ale jde spíše jen o zvyk. Pokud je koza chovaná v čistotě nemělo by to být vůbec nějak zásadní:o) Opravdu děkuji Ženám za skvělý večer, skvělé sýry a skvělé vínko:o)
avatar
Marcela
klad Degustace sýrů v příjemném prostředí pracovny ženy s. r. o bylo pro mne neskutečným zážitkem. ejvíce jsem ochutnala sýr Zaalande 48% a Gouda kozí mladý. Vzhledem k tomu, že si občas kozí sýr dopřejeme, byla jsem zvědavá jaký nám nabídnou zde. Nejedla jsem nikdy plátkový kozí sýr. Moc mě chutnal. Překvapila mě kombinace s marmeládami. Zaalender 48% byl velmi výrazné chuti, ale sytý. Sýry doma také doplním zeleninou, ale spíše pro pestrost . Teď vím, že je to nutné. Aby bylo ochutnávání dokonalé, byla i sklenička vína. Večer byl opravdu přínosem a profesionalita všech, co se podíleli na organizování byla dokonalá. Všem moc děkuji.
avatar
Bohumila
klad Při degustaci sýru se hodnotily dva. druhy.
klad Předně bych chtěla říci, že všechny sýry byly (mimo jeden jediný druh, který mi nechutnal - zvláštní) úžasně lahodné a dobré. Tolik dobrých sýrů pohromadě, to byla doslova rajská hudba po mé chuťové buňky.
klad
klad Hodnocené sýry:
klad -----------------------
klad 1. Zaanlander 48%
klad Sýr měl výraznou chuť, pikantní vůně.
klad
klad 2. Gouda kozí
klad Dosud jsem měla spojené kozí výrobky s velkým zápachem. Poto jsem byla příjemně překvapena, že tomu tak nemusí být. Tento kozí sýr NEZAPÁCHAL. Je lahodný.
klad Celá degustace byla dobře připravená, vládla příjemná atmosféra.
avatar
Lucie
klad Degustační testování sýrů z Holandska i ostatních zemí byl úžasný kulinářský zážitek. V rámci testování jsme měli možnost ochutnat sýry z různých zemí světa, hlavními testovanými sýry však byl holandský Zaanlander a Gouda kozí. Tento kozí sýr mě překvapil především tím, že byl velmi lahodný a především nebyl vůbec cítit tak, jak tomu je u většiny kozích sýrů a díky čemu nepatří kozí sýry, i přes jejich nesporné účinky pro zdraví, právě k nejoblíbenějším. Sýr Zaanlander a to především ve variantě „starý“ (je to skutečné označení) mě nadchnul a již jsem tento sýr, jež byl součástí dárkového balíčku, který jsem na závěr testování obdržela, v HM Albert i zakoupila. Jeho chuť byla naprosto jedinečná, oproti jiným sýrům zcela odlišná, díky dlouhodobému uležení jsou v sýru chuťově zajímavé krystalky soli. Součástí degustačního testování bylo zajímavé povídání o sýrech, kdy nám paní Magda ze spol. Albert sdělila mnoho zajímavých a pro většinu z nás nových informací. Nejchutnější sýr pro mě osobně byl již zmíněný Zaanlander starý, hned za ním Zaanlander uleželý a jako další Port Salut následovaný sýrem Pere Joseph. I ostatní sýry byly velmi chutné, tyto mě ale zaujaly nejvíce a určitě budou součástí mých nákupů v HM Albert. Celkově jsem byla velice spokojená, sýry mě nadchly, pokud bych však měla sdělit nějaký nápad na zlepšení, bylo by to balení sýrů, které může působit dojmem, že pokud se sýr neprodá v termínu, ve kterém se má spotřebovat, může snadno dojít k přebalení do obalu s novým termínem. Celý degustační večer byl skvěle připravený nejen pracovníky spol. Albert, ale také Ženy s.r.o. měly na tomto večeru obrovský podíl. Všem děkuji za skvělou přípravu, skvělý program a možnost být součástí tohoto večera.
klad
avatar
Lenka
klad Večer v krásném prostředí s příjemnými lidmi a vůní sýrů byl pro mne jako sen. Ochutnávka sýru Gouda kozí mě nadchla, tento sýr je náš rodinný favorit a opět jsem se ujistila, že je to to pravé, v kombinaci s brusinkovou marmeládou je naprosto senzační.
klad Zaalander je jiný, má silnou chuť a příjemně křupe, vychutnala jsem si ho s rajčátky a učaroval mi.
klad Mile překvapil čerstvý kozí sýr medový.
klad Port Salut mi svou krémovitostí a chutí připomíná venkov a pohodu, jeho název v překladu znamená "Vítejte" a proto jsem se inspirovala a nabídnu ho hned tento víkend návštěvě, která přijede z venkova.
klad Ještě jednou děkuji za příjemný zážitek!
avatar
Lucie
klad Degustační zážitek se sýry byl skutečně nezapomenutelný a moc za něj děkuji! :) Co se týče dvou nejvíce ochutnávaných sýrů, tak Zaanlander 48% mi chutnal, měl přiměřeně intenzivní chuť a nebylo tak nutné k němu jíst pečivo. Gouda kozí mě ale ohromila, a to zejména - když jsem ji namáčela do medu - to plánuji často v budoucnu opakovat, protože to bylo prostě delikátní. Je to poměrně jemný sýr, který podle mě nebude vadit ani lidem, co vyloženě kozí sýry nevyhledávají. Určitě bude ale skvělý z několika již uvedených důvodů i pro lidi, kteří mají problémy s trávením kravského mléka. Velmi oceňuji i komentář pořadatelů (Albert) během večera, že je vhodné konzumaci sýrů vyvažovat náležitě i zeleninou, ovocem atd. Společnosti Albert moc za tento zážitek děkuji a za sebe doporučuji prezentovat nákup sýrů - právě jako nákup zážitků. :)
Zobrazit více recenzí