Sýry z celého světa - degustační testování v Pracovně ŽENY s.r.o. v Praze

image
otestováno
Počet recenzí
48
jak jste hodnotily
5
43x
4
3x
3
2x
2
1
doporučuje
96 %
Testováno v období
od 15. 11. 2014
do 31. 12. 2014

Z rodinného stříbra Holanďanů září jejich sýr gouda. Staletý recept, který si oblíbili lidé všech světadílů - také my. Goudu můžete ochutnat nyní v Albertu. Sýry jsou plnotučné, kravské i kozí. Důležité je jejich stáří: čím déle zrají, tím jsou tvrdší a výraznější. Aby se o sýru dalo říct, že je starý, musí zrát 48 týdnů. Uleželým sýrům stačí 16 týdnů a ty mladé zrají nejvýše 4 týdny. Výhodné je i balení: u kravských sýrů nabízíme sýr strouhaný, plátkový či v bloku.

Více se dozvíte ZDE.

Hodnocení
48
avatar
Helena
avatar
Martina
klad Sýr Zaanlannder Holandska byla absolutní jednička v ochutnávce sýrů.Je goudového typu s jemným oříškovým aroma a lehce slané mořské chuti.Jeho vyzrálost v kombinaci se zeleninou,nebo dokonce i ovocnou marmeládou byla chuťovým zážitkem.
klad Druhý favorit Gouda kozí mě přesvědčil v tom,že i kozí sýr může chutnat skvěle.Plátkový sýr s jemnou chutí a kozího aroma pro ty, které nemůžou sýry z kravského mléka.překvapením byl pro většinu z nás čerstvý kozí sýr medový.Připomíná chutí Lučinu s medem a i když kozím produktům neholduji,tady mi chutnaly všechny.
avatar
Anna
avatar
Ludmila
avatar
Zdena
klad U mně zvítězil Zaalander. Překvapilo mě, jak jeho chuť vyzněla s marmeládou nebo i s medem. Překvapena jsem byla o to víc, že marmelády ani med zrovna moc nemusím :-). Cestu ke kozím sýrům jsem si zatím nenašla, ale mladá kozí Gouda byla lahodná a typická kozí chuť z tohoto sýra nebyla tolik cítit jako z kozích sýrů čerstvých. Proto si myslím, že by si tento sýr mohli oblíbit i odpůrci kozích sýrů. Pokud bych se měla mezi těmito sýry rozhodnout, zcela jistě by zvítězil Zaalander. Testování jsem se zúčastnila poprvé a velmi mě potěšila vysoká profesionální úroveň ze strany pořadatelek a krásné prostředí, ve kterém testování probíhalo. Poděkování patří též zástupcům společnosti Ahold za vyčerpávající informace, lahodné občerstvení a trpělivost. Degustace vynikajících sýrů proběhla v uvolněné přátelské atmosféře, jedním slovem paráda. Moc děkuji.
avatar
Monika
avatar
Věra
avatar
Lenka
klad Předem chci poděkovat, za povedený degustační večer. Všechny druhy sýrů byly moc dobré. Kozí sýry mě moc překvapily, jelikož jsem měla strach, že z nich bude ta kozina cítit. Kozí gouda nebyla špatná, ale mě naprosto ohromily kozí sýry čerstvé, a to konkrétně kozí sýr čerstvý s medem. Ten si určitě v řetězci Albert koupím. Zaalander byl také vynikající. Moc mi chutnal s nabízenou malinovou marmeládou. Také mě překvapilo jak je dobré kombinovat sýry s jablky. Chuť mi přišla poté vyváženější. Výborné víno pak už jen podtrhlo celou atmosféru a podráždilo naše chuťové buňky.
avatar
Renata
avatar
Věra
avatar
Lidka
avatar
Martina
klad Bude to vypadat, že se opičím, ale můj názor se nejspíš bude podobat názorům ostatních testerek. I pro mě je vítězem Zaanlander starý a až na druhém místě za ním, je koza nebo přesněji kozí gouda. Vzhledem k tomu, že kozí sýr normálně vůbec nejím, zjistila jsem to až po ochutnávce, že jde o sýr kozí, musím říct, že byl vlastně docela dobrý, protože na první dojem nebylo znát o jaký sýr jde. Nicméně budu se raději držet stále sýrů jiných. Nabízené kombince s marmeládou, medem, fíky, vínem byly dokonalé...mimo "hru" mě zaujalo víno rulandské šedé, ale akce byla jinak celá skvělá, včetně T. Šimka a dalších, pochopitelně skvělé prostory a nejlepší pražská čtvrť Karlín !
avatar
zdeňka
klad ochutnávka sýrů, moc krásný gurmánský zážitek. Sýr Zaanlannder byl absolutní jedničkou, vynikající chuť, nemohla jsem se od něj odtrhnout, tak jsem měla co dělat, abych ochutnala ostatní sýry. Sýr gouda kozí byl jemný, také dobrý, ale já moc kozí sýry nemusím, tak jednoznačný favorit byl výše uvedený Zaanlannder. Z další ochutnávky mi zaujaly plísňové sýry a to Pere Joseph a Blue Stilton. Kombinace sýrů se zeleninou, medem nebo marmeládou, byla také zajímavá. Krásný zážitek dokreslovalo bílé víno a prezentace sýrů, poutavým vyprávěním pracovníků firmy Albert. Večer se mi moc líbil.
avatar
Iveta
klad Sýr Zaanlander 48% je naprostá bomba. Jedná se o zralý sýr s lehkou příchutí mořské soli, protože pochází od krav, které se pasou v blízkosti moře. Jedná se o neuvěřitelně gurmánský zážitek. Má lahodnou chuť, která se postupně uvolňuje v ústech. Jelikož je vydatný, tak opravdu stačí jen kousek a člověk se cítí zasycen. Sýr Gouda kozí je jemný a chuťově opět vynikající. Jelikož v něm není cítit typicky kozí chuť, tak ho mohou jíst i lidé, kteří kozí sýry nemají v oblibě. Můj syn byl z něho přímo nadšený. Po tomto zážitkovém testování, které bylo pro mě opravdu velikým zážitkem, mohu říct, že mám v plánu kupovat tyto sýry i v budoucnu. Také ve svém okolí je doporučuji a věřím, že si na nich pochutnají stejně tak, jako já a moje rodina. Velmi jsem také přemýšlela o nějakém nápadu, jak sortiment těchto kvalitních sýrů rozšířit do podvědomí zákazníků, protože by byla velká škoda, aby tyto sýry zmizely z našeho trhu z důvodu nedostatečného odbytu. Po zvážení toho, co mě samotnou by přimělo ke koupi těchto sýrů, které jsem neznala, tak nejvíce mě nadchla myšlenka, kdyby obchodní řetězec Albert začal spolupracovat se školami a tyto kvalitní sýry by nahradily různé brambůrky a sušenky, které mají zahnat hlad v době svačiny. Určitě taková krabička s pár kousky sýra, zeleninou nebo ovocem a pečivem by byla daleko zdravější a tělu prospěšnější než pytlík smažených brambůrek. Rovněž děkuji organizátorům této akce, kde jsem si nejen výborně pochutnala a poznala kombinace různých chutí, ale i jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací. MOC DĚKUJI!!!!!!!!!
avatar
Lucie
klad Jako první jsme testovali Zeelander 48%. Je to naprosto luxusní sýr plné chuti a krásné žluté barvy. Je opravdu vynikající. Druhý byl kozí mladý... Kozí sýry miluji a tento mi velmi vyhovoval. Hlavně je super, že je opravdu zdravý a třeba pro taková děcka je opravdu výborný a mnooohem lepší než nějaký eidam:o) Někoho možná může odradit ta zvláštní "chuť kozy", ale jde spíše jen o zvyk. Pokud je koza chovaná v čistotě nemělo by to být vůbec nějak zásadní:o) Opravdu děkuji Ženám za skvělý večer, skvělé sýry a skvělé vínko:o)
avatar
Marcela
klad Degustace sýrů v příjemném prostředí pracovny ženy s. r. o bylo pro mne neskutečným zážitkem. ejvíce jsem ochutnala sýr Zaalande 48% a Gouda kozí mladý. Vzhledem k tomu, že si občas kozí sýr dopřejeme, byla jsem zvědavá jaký nám nabídnou zde. Nejedla jsem nikdy plátkový kozí sýr. Moc mě chutnal. Překvapila mě kombinace s marmeládami. Zaalender 48% byl velmi výrazné chuti, ale sytý. Sýry doma také doplním zeleninou, ale spíše pro pestrost . Teď vím, že je to nutné. Aby bylo ochutnávání dokonalé, byla i sklenička vína. Večer byl opravdu přínosem a profesionalita všech, co se podíleli na organizování byla dokonalá. Všem moc děkuji.
avatar
Bohumila
klad Při degustaci sýru se hodnotily dva. druhy.
klad Předně bych chtěla říci, že všechny sýry byly (mimo jeden jediný druh, který mi nechutnal - zvláštní) úžasně lahodné a dobré. Tolik dobrých sýrů pohromadě, to byla doslova rajská hudba po mé chuťové buňky.
klad
klad Hodnocené sýry:
klad -----------------------
klad 1. Zaanlander 48%
klad Sýr měl výraznou chuť, pikantní vůně.
klad
klad 2. Gouda kozí
klad Dosud jsem měla spojené kozí výrobky s velkým zápachem. Poto jsem byla příjemně překvapena, že tomu tak nemusí být. Tento kozí sýr NEZAPÁCHAL. Je lahodný.
klad Celá degustace byla dobře připravená, vládla příjemná atmosféra.
avatar
Lucie
klad Degustační testování sýrů z Holandska i ostatních zemí byl úžasný kulinářský zážitek. V rámci testování jsme měli možnost ochutnat sýry z různých zemí světa, hlavními testovanými sýry však byl holandský Zaanlander a Gouda kozí. Tento kozí sýr mě překvapil především tím, že byl velmi lahodný a především nebyl vůbec cítit tak, jak tomu je u většiny kozích sýrů a díky čemu nepatří kozí sýry, i přes jejich nesporné účinky pro zdraví, právě k nejoblíbenějším. Sýr Zaanlander a to především ve variantě „starý“ (je to skutečné označení) mě nadchnul a již jsem tento sýr, jež byl součástí dárkového balíčku, který jsem na závěr testování obdržela, v HM Albert i zakoupila. Jeho chuť byla naprosto jedinečná, oproti jiným sýrům zcela odlišná, díky dlouhodobému uležení jsou v sýru chuťově zajímavé krystalky soli. Součástí degustačního testování bylo zajímavé povídání o sýrech, kdy nám paní Magda ze spol. Albert sdělila mnoho zajímavých a pro většinu z nás nových informací. Nejchutnější sýr pro mě osobně byl již zmíněný Zaanlander starý, hned za ním Zaanlander uleželý a jako další Port Salut následovaný sýrem Pere Joseph. I ostatní sýry byly velmi chutné, tyto mě ale zaujaly nejvíce a určitě budou součástí mých nákupů v HM Albert. Celkově jsem byla velice spokojená, sýry mě nadchly, pokud bych však měla sdělit nějaký nápad na zlepšení, bylo by to balení sýrů, které může působit dojmem, že pokud se sýr neprodá v termínu, ve kterém se má spotřebovat, může snadno dojít k přebalení do obalu s novým termínem. Celý degustační večer byl skvěle připravený nejen pracovníky spol. Albert, ale také Ženy s.r.o. měly na tomto večeru obrovský podíl. Všem děkuji za skvělou přípravu, skvělý program a možnost být součástí tohoto večera.
klad
avatar
Lenka
klad Večer v krásném prostředí s příjemnými lidmi a vůní sýrů byl pro mne jako sen. Ochutnávka sýru Gouda kozí mě nadchla, tento sýr je náš rodinný favorit a opět jsem se ujistila, že je to to pravé, v kombinaci s brusinkovou marmeládou je naprosto senzační.
klad Zaalander je jiný, má silnou chuť a příjemně křupe, vychutnala jsem si ho s rajčátky a učaroval mi.
klad Mile překvapil čerstvý kozí sýr medový.
klad Port Salut mi svou krémovitostí a chutí připomíná venkov a pohodu, jeho název v překladu znamená "Vítejte" a proto jsem se inspirovala a nabídnu ho hned tento víkend návštěvě, která přijede z venkova.
klad Ještě jednou děkuji za příjemný zážitek!
avatar
Lucie
klad Degustační zážitek se sýry byl skutečně nezapomenutelný a moc za něj děkuji! :) Co se týče dvou nejvíce ochutnávaných sýrů, tak Zaanlander 48% mi chutnal, měl přiměřeně intenzivní chuť a nebylo tak nutné k němu jíst pečivo. Gouda kozí mě ale ohromila, a to zejména - když jsem ji namáčela do medu - to plánuji často v budoucnu opakovat, protože to bylo prostě delikátní. Je to poměrně jemný sýr, který podle mě nebude vadit ani lidem, co vyloženě kozí sýry nevyhledávají. Určitě bude ale skvělý z několika již uvedených důvodů i pro lidi, kteří mají problémy s trávením kravského mléka. Velmi oceňuji i komentář pořadatelů (Albert) během večera, že je vhodné konzumaci sýrů vyvažovat náležitě i zeleninou, ovocem atd. Společnosti Albert moc za tento zážitek děkuji a za sebe doporučuji prezentovat nákup sýrů - právě jako nákup zážitků. :)
avatar
Dagmar
avatar
Lenka
klad Zúčastnila jsem se výborné ochutnávky sýrů. Překvapilo mě, jaké množství sýra a dalších pochutin jako byly marmelády, ovoce, zelenina, pečivo, víno atd. bylo k dispozici. Chtěla bych moc poděkovat, že jsem se mohla zúčastnit. Zaalander 48 % je výborný vyzrálý sýr. Gouda kozí sýr je mladší a jemnější chuti. Nakrájena byla na plátky. Víc mi chutnal Zaalander, s hr. vínem či marmeládou. Měl výraznou chuť. Nejlepším sýrem pro mě a překvapením byl kozí sýr s medem. Byl naprosto fantastický! Čerstvý, mazlavý, konzistence tvarohu. Už jsem si ho byla koupit. Kdybyste tenhle nabídli na ochutnávkách, myslím, že by se prodával. Z prodejní strategie mě napadlo udělat ze sýrů „luxusní“ zboží, možná odlišit obalem, zaměřit se na majetnější vrstvu či na cizince žijící v Čechách. Sýry nejsou extrémně drahé, ale z pohledu studenta je to dražší zboží. Za hezký večer to ale rozhodně stojí :)
avatar
Hana
klad Degustační ochutnávka sýrů byl kulinářský zážitek, který jsme si pak v partě kamarádů a známých v menší míře zopakovali i u nás doma. Jako první jsem zkusila na tenké plátky nakrájený Gouda kozí sýr , chutnal jemně, úplně se rozpouštěl na jazyku. Ale udělala jsem dobře, že jsem ho jedla dřív než podstatně chuťově výraznější a naprosto "boží" Zaanlander 48%, po něm měl ten kozí sýr skoro mdlou chuť- svědčí to o tom, že i konzumace sýrů je věda, že se to musí umět. Tady jsem měla možnost zkoušet, experimentovat, k dispozici byly i různé druhy ovoce, zeleniny,marmelád..., přišla jsem tomu na chuť. A také jsem se přesvědčila, že tyto vydatné sýry je nutno jen mlsat, ochutnávat, necpat se jimi - v Karlíně jsem opravdu neodolala a první vzorky sýrů jedla tak, že ty ostatní jsem si už nedokázala v takové míře vychutnat, a to je škoda.
klad Naší domácí sýrové degustace se účastnily i děti, 12letý syn byl Zaanlanderem také naprosto nadšen.
klad Trochu mě mrzí, že si jen s velkými obtížemi dokáži ztotožnit tento kulinářský zážitek s Albertem. Bydlím na Praze 6, v dosahu velkého hypermarketu Albert, ale stále jsem nepřišla na to, proč v něm tak nerada nakupuji já i moji známí, celkově je tam málo zákazníků, a to se pak odráží na rozsahu nabídky i čerstvosti zboží, je to pak začarovaný kruh, z něhož se zatím tomuto obchodnímu centru nedaří najít cestu ven - navzdory tomu, že se zde koná množství naprosto perfektních akcí pro děti i dospělé.
avatar
Ludmila
avatar
Helena
avatar
Jana
avatar
Věra
avatar
Jan
avatar
Lucie
klad Nejdříve k atmosféře - byla skvělá, vše bylo připraveno s velkou profesionalitou.
klad Sýr Zeelander mi chutnal víc, ale to jen proto, že mé chuťové pohárky jsou prostě nastaveny na výraznější chutě. Kombinace s dipy povýšila zážitek a o další úroveň.
klad Kozí sýr si osobně budu kupovat vcelku, plátky, protože si jej přidám například do salátu.
klad Děkuji všem organizátorům za luxusní gastronomický zážitek.
avatar
Lenka
avatar
Jaroslav
avatar
Ondrej
avatar
Lucie
avatar
Barbora
klad Ve čtvrtek jsem měla jedinečnou příležitost se zúčastnit gurmánského požitku s tématem- Kvalitní sýry a musím říct, že jsem byla velmi příjemně překvapená. Přátelským prostředím, milými a usměvavými lidmi a báječnými pochutinami se to jen hemžilo.
klad Hrdinou večera byl neodolatelný Zaanlander 48% a jeho mladší brácha v podobě Kozí varianty. Zaanlander bych hodnotila jako luxusní druh sýra s jemně nasládlou chutí, příjemnou vůní a lehkým pocitem na jazyku. Brusinkovo-granátová marmeláda a sklenička dobrého vína umocní zážitek z chuti.
klad Kozí varianta mě však neoslovila. Kozí sýr má velmi výraznou až štiplavou chuť, intenzivní vůni a dlouhý pocit na jazyku, což mně osobně tolik nesedí, ale to neznamená, že by si své příznivce nenašel.
klad Během večera jsme měli možnost ochutnat i mnoho dalších druhů sýra a poznat tak jejich rozmanitost, stejně tak mnoho doplňujících surovin, které mě dříve ani nenapadlo se sýry kombinovat a umocnit už tak výbornou chuť sýrů, můžu jen doporučit…nebojte se těchto kombinací a zažijete neuvěřitelný gurmánský zážitek.
avatar
Ivana
klad Degustační ochutnávka sýrů - pak toto byl pro mě naprosto neopakovatelný zážitek. Byla jsem mile překvapena útulným prostředím, ve kterém ochutnávka probíhala, byla jsem mile překvapena pozitivně naladěnými organizátorkami, i zástupci spol. Albert, kteří nám ochotně zprostředkovali velké množství nových a zajímavých informací. Byla jsem mile překvapena nabídkou spousty druhů sýrů, i různých příloh v podobě marmelád, medu, ovoce a zeleniny. Zkusila jsem nové kombinace, a především med a sýr byla pro mě naprostá novinka, ke které se budu jistě vracet.
klad Hodnocení začnu sýrem Gouda kozí. Tento sýr v plátkové podobě a bílé barvy mé oko na první pohled vůbec nepotěšil. Vypadal vedle žlutého Zaanlanderu jako nicka. Potěšení se dostavilo až při ochutnání. Jemná a lehce nasládlá chuť, bez, alespoň pro mě, naprosté absence živočišné kozí příchutě. Se zavázanýma očima a bez informací, by mě vůbec nenapadlo, že se jedná o sýr kozí. Dokonalý s marmeládami i hroznovým vínem. Jistě dobrá alternativa pro ty, kteří si, z důvodu nesnášenlivosti kravského mléka, sýry musí odepřít. A také pro ty, kdo chtějí upřednostnit zdravější životní styl. Kupovat ho jistě budu, ale volit jej budu v podobě bločku.
klad Holandský sýr Zaanlender 48% starý - pak toto byl pro mě Rolls Royce mezi tvrdými sýry. Chuť byla na první ochutnání jemnější, později se na jazyku rozvinula naplno, stala se velmi intenzivní. Zkrystalovaná sůl z prostředí, ve kterém sýr zrál, a její lehké křupání, bylo něco tak nečekaného, ale velmi zajímavého a při požití, řekla bych až radostného. Musím mu dát jedničku, celkový dojem byl prostě luxusní. Měla jsem později možnost ochutnat jeho mladšího brášku v plátkové podobě, ale nebylo to ono, byť z bločku (měl chuť sice také plnou a intenzivní, ale jemnější a krémovější) mi také velmi chutnal. Plátková forma jej, z mého pohledu, ponižuje na úroveň „sýr mezi chleba“. Upřednostňuji i pro tento sýr proto bloček a nakrájet na kostičky. K večernímu posezení s vínkem a svými milými - záruka pohodových chvilek.
klad Nedá mi to, abych však nezmínila i další druhy, které jsem měla ten večer možnost ochutnat. Čerstvý kozí sýr, jak bez příchutě, tak s medem, byl naprostá delikatesa. Obě formy jsou velmi jemné, krásně krémové, bez jakékoli zrnitosti. Připomínají konzistencí mé oblíbené Gervais, ovšem s přehledem ho převálcovaly, a ráda si dojdu tyto sýry do Alberta koupit.
klad Na můj TOP list se vyšplhal i sýr Port salut. Nádhera v podobě jemného a delikátního sýra, lehce máslové chuti, který jsem již zakoupila a i rodina v něm našla zalíbení. Trošku na první dojem připomíná naše Blaťácké zlato, ve srovnání s ním je však chuť plnější, je jemnější a máslově krémovější.
klad A nějaké zlepšení propagace sýrů? Já, jako konzument, pokud sýr neznám a je dražší, pak s koupí váhám. Základní informace na letáčku, umístěném v sekci prodeje, by mi jistě pomohl s rozhodováním. I s přidaným tipem např. vhodného vína, či doporučené kombinace s marmeládami. Pak už spotřebitel třeba zajde i do jiného oddělení ;-).
klad Na závěr bych chtěla poděkovat za perfektně zvládnutou akci všem milým organizátorkám, i za profesionální představení sýrů zástupci spol. Albert. Musím říct, že svojí prezentací mi „polidštili“ pohled na tento Hypermarket. Děkuji za celý večer, který proběhl v úžasně milé atmosféře.
avatar
Jaroslava
avatar
Věra
klad Ochutnávka sýrů byl opravdový gurmánský zážitek!!! Zaanlander 48% je skvělý holandský sýr z přímořské oblasti což se odrazí na jeho výborné ,výrazné chuti.Ta se ještě zvýrazní když jej podáváte s Chardonnay. Asi bych ho neprodávala jako plátkový ale vcelku. Gouda kozí mladá je jemnější. I kozí sýr je výborný je-li podáván se sušenými brusinkami, fíky, marmeládami. Nejvíce mě překvapila chut kozího sýra 45% s medem! Rozplýval se na jazyku, je to měkký sýr a pro děti - VYNIKAJÍCÍ. Zajímavé jsou příznivé ceny. Děkuji pořadatelkám za tento krásný večer. :)
avatar
Naďa
klad Ochutnávka sýrů byla naprosto famozni. Nikdy jsem nic podobného nezažila. Atmosfera byla vynikající. Oba hodnocené sýry výborné. Těžko si vybrat, který je lepší. Ale pokud bych musela dát pořadí, tak číslo jedna by byla kozí gouda a dvojku by měl Zaalander. Musím ale také s pravdou ven. Oba tyto sýry s převahou převálcoval čerství kozi s medem. Ten mě uchvátil nejvíce a už jsem si ho byla koupit. V pátek si ho dáme s vínem, už se moc těším. Děkuji za tak perfektně zorganizovanou akci. Díky moc. Zdraví Naďa z Prahy, Vaše nová příznivkyně.
avatar
Petra
avatar
avatar
Tomáš
avatar
Monika
avatar
Jaroslava
klad doporučuji všem :) super
avatar
Bibika
klad Doma milujeme celá rodina, doporučujeme úplně celá naše rodinka!!!:-*:-*:-*
klad
klad
avatar
Silvie
klad rozhodně doporučuji :)
avatar
Jaroslava
klad skvělý, rozhodně doporučuji všem vyzkoušet, my byli spokojení
avatar
Lubomír
klad Super všem vřele doporučuji :-)
avatar
Hanka
klad Syry miluji. Vyzkousela jsem mnoho druhu syru. Vubec mne nenadchly syry typu - Maasdamer, Eidam, Koliba.
klad Naopak nejradeji mam syry jako jsou Chedar, Niva, Gouda, parmezan, Baltcke zlato, Romadur, Tvaruzky a podobne typy syru.
klad Casto ze syru delam syrovou omaclu, ktera chutna cele rodine.