Otestovaly jsme čističku vzduchu Tesla Smart Air Purifier Pro M. Jak s ní byly testerky spokojené?

image
otestováno
Počet recenzí
9
jak jste hodnotily
5
5x
4
1x
3
3x
2
1
doporučuje
67 %
Testováno v období
od 20. 6. 2021
do 31. 7. 2021

Čistička vzduchu Tesla Smart Air Purifier Pro M     

Dýchejte čistý a svěží vzduch za každých okolností s Tesla Smart Air Purifier Pro M. Minimalistický design se hodí do každé domácnosti. HEPA filtr se postará o skvělý vzduch a UV sterilizace mu dodá šmrnc, který jste ještě necítili. Méně starostí, více Tesla!   

HEPA filtr

Jedná se o vrstvený filtr, který zachycuje vzdušné částice při průchodu čističem vzduchu. Rychlost odstraňování menších částic z proudu vzduchu do 0,3 mikronu může být až 99%. Může drasticky omezit šíření alergenů a bakterií v proudu vzduchu, jako je pyl, smog a viry. Filtr HEPA byl původně vyvinut pro NASA a byl široce používán v nemocnicích, aby byl vzduch čistý a neškodný.

Ionizátor

Generátor negativních iontů pomáhá eliminovat kladně nabité částice jako jsou prach, bakterie, viry, kouř a podobné. Zároveň výrazně zlepšuje kvalitu vzduchu, působí pozitivně na zdraví, lidskou psychiku a imunitní systém.

UV záření

Použití ultrafialového záření o vlnové délce 253.7 nm dokáže efektivně zabíjet běžné bakterie i viry, čímž dochází k sterilizaci vzduchu. Zároveň ve spolupráci s fotokatalytickým filtrem pomáhá k rozkladu formaldehydu, benzenu a dalších toxických látek. Pomáhá eliminovat cigaretový kouř i zápach plísní v místnosti.

Omyvatelný předfiltr

Používá mikronovou síť, která účinně blokuje vláknité částice vetší než 2,5 mm. Lze jej snadno vyčistit až deset tisíckrát. Díky tomu zabráníte rychlému zanesení dalších filtrů, například HEPA filtru, kterému tak výrazně prodloužíte životnost.

Uhlíkový filtr + fotokatalytický filtr

Uhlíkový filtr je velmi efektivní v absorpci těkavých organických látek, včetně nepříjemných pachů a mnoha druhů znečišťujících plynů. TiO2 osazený ve fotokatalytickém filtru má silnou katalytickou reakci při vystavení ultrafialovému záření. Silně rozkládá formaldehyd, toluen, xylen, těkavé látky a ostatní škodliviny.


Více informací o produktu najdete TADY.

Hodnocení
9
avatar
Zuzana
Vzhledem k manželově alergii jsme zvažovali koupi čističky vzduchu a před koupí jsme využili možnost testovat Tesla Smart Air Purifier Pro M. Během několika dnů provozu jsme testovali, zda dojde ke zmírnění příznaků alergie nebo alespoň pocitově, nicméně nás bohužel zařízení nepřesvědčilo o svém přínosu. Zařízení nabízí zabudovaný displej, zobrazující teplotu, vlhkost a množství prachových částic PM2.5. Teplotu i vlhkost při porovnání s jiným měřičem zobrazuje správně, nicméně údaj obsahu prachových částic byl po zapnutí vždy vysoký, přístroj se tedy v automatickém provozu první cca minutu rozběhl na nejvyšší výkon a postupně brzdil. Hodnota PM2.5 byla zpravidla zobrazena jako 001-002, nicméně externí měřič, schopný měřit prachové částice PM1.0, PM2.5 a PM10 zobrazoval hodnoty v rozmezí 10-30 ug/m3. Bohužel přístroj nesplnil očekávání, pocitově fungoval spíš jako poměrně drahý ventilátor.
klad Ovládání pomocí aplikace (nevyužito)
klad Hezké provedení, neruší v místnosti
klad Na nízkou rychlost velmi tichá
klad UV-C výbojka
klad Ionizátor
klad Nemohu potvrdit přínos, kvalita ovzduší pocitově stejná
klad Aplikace nevyužita, sbírá poměrně obsáhlou telemetrii
příloha
avatar
Valeryia
O čističce jsem již věděla. Vždy jsem si myslela, ze je do domácnosti zbytečná.. ALE! Je to super pomocník a nezbytná věc. Asi cca po třech dnech jsem cítila rozdíl nejen já, ale i dcera astmatik. Tolik filtru, po třech dnech jsem viděla i sebemenší zachycený nanoprach. Úžasný, omyvatelný a hlavně manipulace úplně jednoduchá! Není ani těžká, takže lze přesouvat či pod ni uklidit.
klad Design
klad Volba síly větráku
klad Omyvatelny filtr
klad Několik filtru pro vyšší účinnost
klad Párování bylo snazší než jsem si myslela
klad aplikace pro iOS v češtině
klad Tichy režim
klad Pouze na 65 možná max 70m2
klad Kabel klasicky dlouhý, ale uvítala by jsem u výrobku delší 3m+
příloha příloha
avatar
Pavla
Moc se mi líbí design výrobku a velikost. Složení a údržba je snadná a rychlá. Na předfiltru jde vidět zachytaný prach a nečistoty, opět se snadno udržuje.Trošku mě mrzí plastový kryt filtrů,je tvrdší a bojím se, že se ulomí držáky. Výrobek je tichý,v noci neruší,displej přehledný. Využívám i ionizaci a UV,ale na zhodnocení dopadu na zdraví je po té chvilce ještě brzy.Stejně jako na funkčnost filtrů. V tuto chvíli je mi vzduch přijde svěžejší a přijde mi, že i prachu doma ubylo.
klad Design
klad Nízká hmotnost
klad Snadná obsluha
klad Přehledné ovládání
klad Doba čištění vzduchu
klad Plastový kryt filtrů
příloha příloha
avatar
Eva
Dobrý den, bylo mi umožněno otestovat čističku vzduchu od značky Tesla model Smart Air Purifier Pro M. Svým designem mě velice překvapila, v prostoru působí elegantně a tím nenarušuje prostředí i když by byla umístěna v obývacím pokoji. Její tichý chod neruší ani v ložnici, kdy by měla v zimním období být provozu celou noc. Ovládání přes ovládací panel je opravdu jednoduché, aplikace je přehledná a zvládne ji opravdu každý. Určitě doporučuji do domácnosti ve které se vyskytují zvířata, zvládne bez problémů vyčistit vzduch v místnosti s papouškem, kde je díky němu velký výskyt prachu. Vřele doporučuji všem kteří mají rádi chytré zařízení ovládané před mobilní telefon a k tomu čistý vzchuch.
klad Velice tichý chod
klad Možnost ovládání z chytrého zařízení
klad Přehledný displej+plus barevná indikace vzduchu v místnosti
klad Elegantní design
klad Žádné nemá, možná výší cena, ale zas za kvalitu se platí.
příloha
avatar
Jana
Chytra cisticka vzduchu Tesla Smart Air Purifier Pro M je vitanym clenem domacnosti. Dcera ma caste laryngitidy a alergie. Proto jsem cisticku vzduchu dlouho zvazovala. Dceri se zlepsil a zkvalitnil spanek, doma nema rymu a ucpany nos. Cisticka ma sadu kvalitnich filtru na sirokou skalu necistot. Ionizator zajistuje certsvy vzduch. Uv lampa nici viry a bakterie. Uhlikovy filtr na organicke tekave latky a pachy. Fotokatalyticky filtr na tekave latky a ostatni skodliviny. A nejlepsi hepa filtr, ktery snizuje alergeny v ovzdusi. Vyhodou je omyvatelny predfiltr, cimz se zabrani vyssim zanasenim vnitrnich filtru. Cisticka ma snadne ovladani. Automaticky i volitelny program. A lze sparovat s chytrou domacnosti pres mobil.
klad Snadne ovladani
klad Ticha (nebudi deti ve spanku)
klad Plne automaticky rezim
klad Menitelne filtry
klad Omyvatelny predfiltr
klad Volitelne nastaveni
klad Zatim o nicem nevim
příloha
avatar
Michaela
Čistička vzduchu Tesla Smart Air Purifier Pro M má velice líbivý design s lehce pod světleným displejem a dobře viditelnými údaji. Ovládání dotykovými tlačítky pro nás bylo jednoduché a intuitivní. Tři stupně výkonu ventilátoru uspokojí většinu zákazníků. Vícestupňová filtrace + UVC + Ionizace zvýší komfort vzduchu v domácnosti, což nejvíce ocení alergici. Filtry jsou jednoduše vyměnitelné, výhodou je omyvatelný předfiltr. Veškeré popisované funkce pracují dle přiloženého manuálu.
klad design
klad jednoduché ovládání
klad jednoduchá výměna filtrů
klad ukazatel kvality ovzduší
klad timer
klad Wi-Fi konektivita
klad hlučnost při nejnižším stupni ventilátoru pro umístění v ložnici
avatar
Terka
Čistička mě vzhledem velice zaujala. Je elegantní a hodí se kamkoliv. Je lehká, což jsem velice ocenila, při manipulaci a přenášení. Ovládání je velice jednoduché, na vrchu čističky se nacházejí pouze pár tlačítek. Nic složitého. Akorát pro někoho by mohly být popisky v angličtině nepříjemné. Myslím, že je to takový malinký mínus. Instalace/spuštění čističky je lehké. Návod je stručný a dobře pochopitelný. Oceňuji automatický program, který sám rozpozná kvalitu vzduchu. Čistička okamžitě vždy rozpoznala nečistoty (jako například kouř) a přizpůsobila se. Co se týká nočního režimu, tak na mě byl stále dost hlučný. Velký plus je i možno ovládání přes aplikaci, které je v češtině. je Za mě je to příjemný společník do domácnosti, vyčistí/dezinfikuje vzduch a i ho trochu zchladí, díky foukání vzduchu.
klad Snadné ovládání
klad Lehkost
klad Okamžité rozpoznání nečistot
klad Elegantnost
klad Ovládání přes aplikaci
klad Ukazatel vlhkosti a teploty vzduchu
klad Popis tlačítek v angličtině
klad Na mě hlučný v noci i při nočním režimu
příloha příloha příloha
avatar
Nikola Tichá
Spárovat mi s aplikací bohužel zatím nejde, ale to je řešitelný problém. Z čističky vzduchu jsem nadšená. Po půl hodině používání se lépe dýchá, vzduch v bytě je znatelně lepší a čistší. Máme psa a papoušky a s čističkou je znát, že se ve vzduchu nevznáší chlupy ani prach. Určitě mohu všem doporučit. Čištění filtru je velmi snadné a rychlé. Za mě naprosto bezproblémová věc :)
klad Tichá
klad Designové provedeni
klad Výkon
klad Účinnost
klad Nic
avatar
Veronika
Z možnosti testovat smart čističku vzduchu jsem byla velmi nadšená, ale abyc pravdu řekla, ta k realita pro mě byla docela zklamáním.Čističku jsme měli zapnutou skoro nonstop jak ve dne tak i v noci s myšlenkou, že když fouká ven chladný vzduch, pomůže i trošku snížit teplotu, ale tomu se nestalo ani o kousek. Co se týče účinnosti na pohlcování zápachu, tak musím říct,že to nebylo skoro poznat.(čističku jsme zkusili nechat přes noc u křeččích klecí,ale rano změna nebyla poznat a to je jejich umístění ve velmi malém pokojíčku). Aplikace fungovala bez problemu.Pokud bych měla zhodnotit celkový vzhled, tak nevypadá interiérově špatně, ale plastové zpracování zadního dílu, který musíte otevřít při výměně a první instalaci filtrů je velmi chatrné a při větším zatlačení máte strach ,že by se Vám z toho mohly odlámat ,,cuplíky´´....takže celkově za mě velmi slabý průměr. Většina rodiny jsme alergici a za tyden jsme žádnou změnu k lepšímu nepocítili.
klad vzhled
klad aplikace a ovládání telefonem
klad filtry
klad plastové zpracování
klad cena
klad malá účinnost