Testovaly jste: Jak zvládnout syndrom vyhoření

image
otestováno
Počet recenzí
6
jak jste hodnotily
5
6x
4
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 23. 3. 2015
do 1. 1. 1970

Jak dopadlo testování knihy s psychologickou tematikou z nakladatelství Grada? Tady jsou výsledky.

O produktu:

Kniha přichází s překvapivým zjištěním: skutečnou příčinou vyhoření není přetížení a vyčerpání. To jsou pouze následky. K vyhoření dochází proto, že v důležitých oblastech života nemáme zdravý vztah k sobě a k lidem kolem sebe. Nevedeme dialog se svým nitrem. Ztratili jsme kontakt s tím, co je naší podstatou. Přestáváme žít, jen fungujeme.
   
Autorka na základě dlouholetých zkušeností vysvětluje nové souvislosti syndromu vyhoření a popisuje skutečné příčiny této nemoci. Odhaluje nevědomé mechanismy, kvůli kterým se syndrom vyhoření objevuje, a nabízí cesty, jak se znovu uzdravit.
   
Přečíst si tuto knihu se vyplatí každému z nás, protože nám pomůže žít autentičtější, zdravější a aktivnější život.

Prodejní cena: 229 Kč

vydala: Grada Publishing, a.s., www.grada.cz

A jak se vám kniha líbila?

mikaa

Knížka je svým obsahem zajímavá a dotýká se určitě hodně lidí. Ocenila jsem praktické příklady autorky. Není to napsáno vyloženě nudně, ale od takovéto literatury bych si představovala ještě více beletristický styl, který se čte poutavěji od začátku do konce.

snany

Předmět psychologie zdraví jsem měla na VŠ, takže nemohu posoudit, zda je kniha napsána srozumitelně i pro širokou veřejnost. Rozhodně přečtení knihy doporučuji, minimálně ukáže směr kterým se dát - mít rád sebe je základ psychického i fyzického zdraví. Syndrom vyhoření se dává často do souvislosti s pomáhající profesí, avšak už málo se ví, že ohrožen může být kdokoli, třeba i prodavačka v obchodě nebo i matka (otec) na rodičovské dovolené.

Olga1

Kniha je napsána velmi poutavým způsobem, logicky, přehledně členěná. Není příliš odborná, takže je čtivá pro valnou část populace. Každý člověk si z ní může vzít vše, co pro svůj další rozvoj potřebuje. Máme možnost se nad sebou a svým životem zamyslet a rozhodnout se, co z knihy nás posune dál. Myslím, že přečtení knihy nikomu neuškodí. Třeba jen si uvědomit stres, kterým ve svém životě procházíme a také to, že si valná většina z nás přestává vážit sama sebe. Jestliže si tohle uvědomíme, můžeme na získaném poznání stavět svůj další osobnostní rozvoj a směřovat svůj život pozitivnějším směrem.

běžkyně

Tuto knihu bych doporučila všem lidem, protože je velmi poutavě napsaná a hlavně přispívá k omezení a prevenci stresu. Netýká se pouze pracovního prostředí, ale i rodiny. Jsou zde zajímavé a praktické rady, jak se zachovat v různých životních situacích. Myslím, že se zde hodně lidí najde v určitých situacích a uvědomí si, že se k hranici vyhoření blíží. Kniha je výborným prostředkem, jak předejít stresovým situacím. Je zde výborně popsán postup, jak dobře hospodařit se svojí životní energií a vůbec jak žít spokojený život. Tato kniha může pomoci mnohým ke zkvalitnění vztahů k ostatním, ale hlavně ke vztahu k sobě samotnému. Jako prevenci syndromu vyhoření určitě doporučuji všem.

simca-1972

Tato knížka je docela zajímavá. Některé části jsem přečetla jedním dechem. Samozřejmě tu byly i kapitoly, ke kterým jsem se doslova nutila. Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla celou, určitě mi bude v životě přínosem. Autorka knihy popisuje syndrom vyhoření na různých modelech, se kterými se setkáváme v běžném životě. Popisuje, jak syndrom vyhoření poznáme, jak s ním lze pracovat a co k němu vede. Kniha je snadno pochopitelná a určitě se vyplatí přečíst.

A negativa?

Žádná jste nenašly.

Kompletní hodnocení najdete zde.

Hodnocení
6
avatar
Ludmila
avatar
Lidka
avatar
Martina
avatar
Jan
avatar
Ondrej
avatar
Olga