Co testerky říkají na Twisto účet Standard a Premium?  Přečtěte si recenze

image
otestováno
Počet recenzí
110
jak jste hodnotily
5
37x
4
37x
3
19x
2
6x
1
11x
doporučuje
67 %
Testováno v období
od 17. 11. 2019
do 28. 11. 2019


Vyzkoušejte Twisto účet

Twisto je FinTech služba, jejímž cílem je ulevit lidem od každodenních starostí s placením a účty tak, aby si mohli nechat jen to lepší z peněz. Twisto začalo v roce 2013 jako nová platební metoda v českých e-shopech.

Dnes již služba nabízí ucelený ekosystém plateb s názvem účet Twisto. Ten obsahuje platbu jedním kliknutím v e-shopech, možnost platit faktury a složenky pouhým vyfocením či přeposláním díky funkci SNAP a v neposlední řadě platební kartu s platebním náramkem.
V říjnu 2017 získalo Twisto licenci Platební instituce od ČNB.

Pilířem Twista je skóringový nástroj Nikita. Pod tímto jménem se skrývá sada algoritmů na bázi strojového učení. Nikita vyhodnocuje kredibilitu a bonitu zákazníků bez nutnosti napojení na registry dlužníků. Nikita je od dubna 2016 oddělena do samostatné společnosti Nikita Engine, s. r. o., a komerčně nabízena českým firmám a bankám. Mezi první zákazníky patří například Alza.cz.

Jak budete Twisto testovat, pokud budete mezi sto vybranými testerkami? 

  1. Na webu Twisto si spustíte novou registraci.
  2. Vyberete Twisto účet Standard nebo Premium.
  3. Zadáte promokód a díky tomu získáte odměnu 500 Kč ve formě kreditů.
  4. Dokončíte svou registraci.
  5. Podělíte se s ostatními o svou recenzi na našem webu.


Registrace a užívání účtu je na 3 měsíce zdarma. Po uplynutí této doby lze účet zrušit.


Hodnocení
110
avatar
Nina
Založení účtu Twisto je velice jednoduché a trvá to chvíli. Někdo by se mohl akorát nechat odradit tím, že je nutné vyfotit svůj občanský průkaz z obou stran a pak ještě selfie s OP. Poté se musí čekat, až bude účet ověřený. K účtu Twisto lze stáhnout mobilní aplikaci, kde je vše přehledně na jednom místě. Do aplikace se lze přihlášit otiskem prstu nebo přístupovým kódem. V aplikace lze také změnit účet na online, standard nebo premium. K účtu standard a premium se musí počkat na doručení karty a náramku kurýrem. Poté je nutné kartu při první platbě aktivovat a vložit pin. Pin ke kartě je uložený i v aplikaci. Škoda jen, že ne všechny online obchody umožňují platbu přes Twisto. Potom je skoro nutné pořídit si tarif Standard nebo Premium, aby se účet vůbec mohl využívat. Tyto tarify jsou ale placené. Jen na první tři měsíce jsou zdarma.
klad jednoduchost
klad rychlost
klad nutnost vyfotit OP
klad seilfie s OP
avatar
Jita
Tak nyní jsem právě vyplňovala registraci do Twisto,už jsem se těšila,jak napíši recenzi, že je vše jednoduché a rychlé,ale bohužel jsem narazila při registraci na údaje,které jsem po internetu nechtěla uvádět.Jako je počet dětí,výše platu, výše splátek, nahrání občanského průkazu,zadání rodného čísla.Takže jsem u stránky,kde mám nahrát op z obou stran skončila a registraci nedokončila.
klad grafika
klad složitá registrace a podmínky
avatar
Barbara
Založení účtu je velice snadné, zvládne to opravdu každý. Mám počítač se zabudovanou kamerou,takže snímaní dokladů je hračka. Jednotlivé kroky jsou přehledné a vše je krásně popsané, podle mě by to zvládl třeba i senior, co má malé zkušenosti s počítačem.
klad Přehledné
klad Na začátek bych napsala, že potřebujete mít u sebe i mobil
avatar
Martina
Twisto účet je v podstatě úvěr. Pro mě tedy nepotřebná věc. Když si chci něco koupit na internetu a nemám na to, tak si počkám na výplatu (s kartou jde samozřejme platit všude, kde berou mastercard). Důležité věci, jako elektřina, voda a nájem s tím stejně nejdou zaplatit. Pro ty, kteří o takovémto způsobu vypůjčení peněz uvažují je výhodou, že nezkrývají žádne poplatky. Vše je velmi srozumitelně popsáno. Při registraci musíte vyfotit občanský průkaz a sebe s občankou v ruce. Čtení všech možných podmínek, které se v podstatě opakují, mi zabralo dost času. Než jsem je dočetla, přišel mi registrační kód v SMS, za chvíli upozornění: „Ještě krůček od Twisto účtu a jeho skvělých výhod“ a ještě přišel i email. To mě odradilo od založení účtu. Když jsem měla nakonec souhlasit s pojištěním u pojišťovny UNICA, registraci jsem nedokončila.
klad vysvětlení výpočtu poplatků
klad čtení mnoha podmínek
avatar
Katka
Při zakládání Twisto účtu jsem nezaznamenala žádný problém. Vše bylo přehledné, pochopitelné a vcelku jednoduché. Jediné, co mi trochu vadilo bylo poněkud zdlouhavé ověřování a focení OP, na druhou stranu je to pochopitelné, jde o peníze. Velká výhoda této platební metody je odložení platby, což se někdy může hodit.
klad Odložení platby
klad Zdlouhavé ověření, nefunguje ihned
avatar
Nikol
Zdravím všechny, takže něco k twisto účtu. Pokud nevíte k čemu slouží nebo co jak funguje, vše se dočtete na stránkách, mají všechno hezky popsané a taky je možnost otázek do chatu, na které vám odpoví nejpozději do 24h. Zakládání účtu je velmi jednoduché a hlavně přehledné. Jediné co bych vytkla, že na potvrzení registrace jsem čekala skoro dva dny. Takže krom tohodle za mě veliká spokojenost ?
klad Jednoduchá, přehledná registrace i styl stránek.
klad Možnost jakýchkoliv otázek na chatu.
klad Dlouhé čekání na potvrzení registrace.
avatar
Michaela
Twisto účet není těžké na registraci a je to dle mého dost dobře vymyšlené s nahráváním dat OP. Je to jednoduché z tepla domova a jen čekáte na aktivaci a to také během pár minut. Mohu tuto aplikaci doporučit. Mám ji vyzkoušenou a mohu napsat spokojenost veliká.
klad přehledný web
klad rychlá a jednoduchá registrace
klad spokojenost s nahráváním OP
klad stručné a výstižné
klad nemám žádný
avatar
Anna
Zakládání účtu mi přišlo jednoduché.Vyplnila jsem údaje,zadala promokod na 500 kč a ofotila občanský průkaz - přední stranu,zadní stranu a selfii s průkazem.Pak už jsem jen čekala na ověření účtu.Web mi přišel přehledný a srozumitelný.Bylo snadné se v něm orientovat.
klad snadnost založení účtu
klad nic
avatar
Tereza
Bohužel jsem byla velmi zklamaná. Na registraci do účtu je potřeba spousta velmi osobních informací, což se mi vůbec nelíbí. Chápu, že základní informace jsou potřeba, ale při ověřování a zřízení účtu bylo potřeba opravdu příliš citlivých informací. Tento účet bych právě proto nikomu ze známých nedoporučila.
klad -
klad moc komplikovaní
avatar
Adéla
Twisto účet mne velmi zaujal. Všechno je velmi rychlé co se jedná objednávky a platby. Je super že si tam můžu nastavit kolik měsíčně můžu utratit. A samotné založení účtu je velmi jednoduché z pohodlí domova! Stačí si udělat deset minut času a účet je hotový.
klad Vše velmi rychlé
klad žádné jsem neshledala
avatar
Nikola
Službu Twisto ráda doporučím všem kdo si chtějí usnadnit nakupování a vše ostatní příbuzné s bankovnictvím. Stránky Twista při přihlašování jsou přehledné vše vysvětleno proč se má zadat a kde. Jednoduché na pochopení Stránky působí velmi důvěryhodně a grafika je kvalitní. Veškeré výhody využívání jsou dobře vysvětleny! Děkuji za možnost testování :)
klad přehlednost přihlášení a ostatních služeb
klad vše pochopitelné i napsané
klad grafika stránek
klad vysvětlení potřebných kroků
klad nic
avatar
Martina
Líbí se mi, že se dá zaplatit až po obdrření zboží, nicméně ja bych tuto službu nevyužila, kupuju si jen to na co mám finance, vadí mi že nutně chjtěji občanský průkaz z obou stran a i selfie s obcankou-bojim se zneuziti OP, není nikde kolonka zrusit ucet a odstranit fotky OP, coz vidimjako dalsi minus
klad ryhclost platby
klad focení občanského průkazu
klad možnost zneužití OP
klad složité zrušení účtu
avatar
Alexandra
Založení učtu je docela rychlé a snadné. Trvalo to jen pár minut a schválený byl do druhého dne. Líbilo se mi, že i když jsem zakládala účet na notebooku, tak jsem si vše mohla propojit s mobilem a přidávat fotky přes něj. Zatím mám používání účtu na tři měsíce zdarma, tak uvidím, jak se mi zalíbí jeho používání. Vše vypadá hezky přehledně.
klad rychlost
klad srozumitelnost
klad přehlednost
klad nic
avatar
Kamila
Byla jsem vybrána k testování Twisto účtu , webové stránky jako takové byly přehledné a požadavky , které souvisí se založením účtu snadno pochopitelné. Co se týká samotného procesu zakládání účtu, tak zadávání údajů bylo snadné, složitější bylo např. pořízení selfie s OP , zde může být trochu problém pokud nevlastníte mobil s kvalitnějším fotoaparátem , nebo zakládáte účet v PC a foto pouze přikládáte, dále samotný schvalovací proces mi přišel poměrně dlouhý trval kolem 16 hodin. Dále bych možnost volby , zda budu požadovat platební kartu nechala až v samém závěru. Na počátku jsem dosti matoucí. Dle mého názoru přináší tento účet nezpočet dalších výhod, jako odložená platba. Dále Twisto jako první přichází na trh i s další novinkou. Tou je platební náramek, který je součástí platební karty. Určitě najde široké využití obzvláště nyní před Vánocemi.

Přílohy

Twiisto IB.pdf
klad Praktický
klad Výhodný
klad Elektronická peněženka
klad žádné
avatar
Monika
Založení je velice jednoduché a rychlé, během jednoho dne můžete přes Twisto nakupovat. Zkoušela jsem nakupovat přes jeden portál a bylo to velmi jednoduché a nemusela jsem ani mít peníze u sebe nebo na kartě. Vše zařídil Twisto. Poté jednou měsíčně příjde vyúčtování, ale když zrovna finančně nestíháte můžete si platbu odložit. Jediné co mi příjde jako velké mínus je neřešení problému na jejich "chatu" kde jsme psala dotaz a i teď po 5 dnech by stále nebylo zodpovězeno.
klad jednoduchost
klad rychlost
klad dostupnost
klad komunikace
avatar
Iveta
S požíváním účtu Twisto jsem velmi spokojená. Registrace byla srozumitelná, víceméně vše proběhlo hladce - až na malý problém při ověřování OP; fotku jsem musela poslat navícekrát, než mi byl průkaz schválen. Orientace na webových stránkách je také přehledná, já osobně jsem si při první příležitosti otestovat účet rozklikla stránku s odkazy na všechny e-shopy, které platbu Twistem povolují (list uvádí téměř 80, avšak narazila jsem na dva obchody se šperky, z nichž jeden neexistoval a druhý již platbu přes Twisto nenabízel). Zde jsem si jednoduše vybrala e-shop se zbožím, o které jsem měla zájem, obědnala standardním způsobem a při volbě platby jen zaklikla možnost Twisto. Zboží už mi dorazilo před čtyřmi dny a teprve dnes jsem ho po otestování zaplatila, prostě skvělé! Celý proces využívání této služby mi přišel velmi jednoduchý a opravdu nenáročný na sžití se.
klad rychlá odezva, do druhého prac. dne jsem měla účet schválený
klad poměrně vysoký limit plateb v prvním měsíci užívání Twisto účtu - až 5000 Kč
klad super pomocník na vánoční nákupy!! (mimo jiné, samozřejmě)
klad počáteční malé problémy při autorizaci - neuznání OP
klad list s e-shopy není aktuální
avatar
Anežka
Přihlašování bylo opravdu jednoduché. Vše bylo přehledné, až na “okénko” pro promokód. Oceňuji, že se dá účet kompletně založit z pohodlí domova. Taktéž jsem byla mile překvapená z komunikace se zákazníky prostřednictvím mailu po registraci. Může být v některých nepříjemných situacích velmi užitečná. Ale pro běžné placení bych i tak preferovala běžný bankovní účet.
klad Přehlednost registrace.
klad Jednoduchost registrace.
klad Pohodlnost registrace.
klad Komunikace po registraci.
klad Málo viditelné “okénko” na zadání promokódu.
avatar
Eva
Značně užitečná aplikace. Bez žádných poplatků můžete nakupovat a s tímto účtem vše splatit až v následujícím měsíci. Náramek místo kreditky taky můžu jen doporučit. Moderní jednoduchá registrace. V podstatě nemám co vytknout. Za mě oba palce nahoru.
klad Bez poplatků
klad Kreditní náramek
klad Moderní jednoduchá registrace
klad Možná bych jen zvýšila výši odměn v kreditech. Ale obchod pro maminky má až 60% na zpět v kreditech
avatar
Klára
Založení účtu bylo opravdu jednoduché, jediné, s čím jsem měla problém, bylo nahrání občanského průkazu. Musela jsem fotky fotit znovu a znovu je nahrávat, pak už bylo všechno v pořádku. Registrace byla opravdu ultra jednoduchá, na všechny kroky vás stránka navede, vidíte, kde a na co máte kliknout. Bez problému. Jen nevím, kde se účet dá zrušit, protože jsem nikde nic takového nenašla. :)
klad jednoduchost
klad hezké stránky
klad nic
avatar
Alena
Bohužel mě byl zamítnut škoda ale co se dalat. Se nad se povede jímky ale určitě bych vyzkouselaa doporučila i kamarádkám a přátelům. Pdle toho co jsem si přečetla tak je to dobrá aplikace a určitě uleví. Registrace je rychlá a zvládne ji úplně kazdy
klad Rychlost vyrizeni
klad Neni pro kazdeho
Zobrazit více recenzí