Testování vysavačů Kobold od firmy Vorwerk dopadlo skvěle. Přečtěte si, co si o nich myslí naše testerky

image
otestováno
Počet recenzí
26
jak jste hodnotily
5
16x
4
8x
3
2x
2
1
doporučuje
93 %
Testováno v období
od 7. 10. 2019
do 24. 11. 2019


V naší pražské Pracovně ŽENY s.r.o. se bude ve čtvrtek 10. října, od 17 hodin konat testování nového akumulátorového vysavače Kobold VB100 značky Vorwerk.  Hledáme proto 15 žen, které na testování rády přijdou a poslechnou si veškeré informace o produktu. Všem testerkám bude vysavač zapůjčen domů na dobu jednoho měsíce na pořádné otestování. Poté si ho budou moct odkoupit se slevou 4 000 Kč. Každá z testerek bude psát na vysavač 3 recenze. 

A jako exkluzivní bonus bude pro všechny testerky připravený dárek v hodnotě 3000 Kč. Tak neváhejte a přijďte objevit všechny výhody inovativních vysavačů Vorwerk. 

Tyčový akumulátorový vysavač Kobold VB100 

Poslední inovace od Vorwerku poskytuje perfektní řešení, v němž se snoubí prvotřídní výkon úklidu s jednoduchou obsluhou. S tyčovým aku vysavačem Kobold VB100 snadno a bez námahy zvítězíte v každodenním boji s prachem na pevných podlahách i kobercích a budete mít doma vždy perfektně čisto.

Vysavač nabízí celou řadu atraktivních funkcí, včetně tří úrovní sání od slabého po silné, které lze snadno měnit stiskem tlačítka na rukojeti. Sílu sání zvolíte s ohledem na stupeň znečištění, a tak rychle a bez námahy udržíte domácnost dokonale čistou.  Aktuální stav baterie znázorňuje zelený LED indikátor stavu na přední straně rukojeti, a pokud potřebujete uklízet déle, stačí si pořídit náhradní akumulátor.

Dalším bonusem je, že unikátní Kobold VB100 je jediný tyčový vysavač s výměnným filtračním sáčkem, který zaručuje nejvyšší úroveň hygieny. Filtrační sáček zachytí 99,9 % alergenních částic, ale také plísně a bakterie, čímž čistí vzduch ve vaší domácnosti.

Vzduch vycházející z vysavače Kobold VB100 je klinicky čistý, tudíž při důsledném a pravidelném úklidu lze dosáhnout zklidnění alergických reakcí a tím snížení potřeby medikamentů. Díky tomu se může pyšnit certifikátem „Vhodný pro alergiky“ od nezávislého testovacího institutu TÜV Nord.

TYČOVÝ AKU VYSAVAČ KOBOLD VB100


Hodnocení
26
avatar
Anita
Tento vysavač je velkým pomocníkem do domácnosti, protože je vždy při ruce. Jelikož dokáže sám stát, můžeme ho mít kdekoli v bytě a nemusíme ho hledat někde zastrčený jako normální vysavače. Ovládání je velmi jednoduché pomocí tří knoflíků: zamnutí/vypnutí, intenzita sání, výkon kartáčů. Velmi užitečný je i ukazatel výdrže baterie. Díky tomu víme jak dlouho přibližně můžeme luxovat a pokud je baterie téměř vybitá svítící ukazatel začne blikat. S vysavačem je velmi snadná manipulace i na kobercích, které bez problému a dobře vysaje.
klad snadná manipulace
klad ukazatel výdrže baterie
klad jednoduché ovládání
klad vysaje jak podlahy, tak koberce
klad je vždy při ruce
klad zatím nic
avatar
Lenka
Vysavač Kobold je úžasný. krásně s ním vysaju podlahy kdykoliv a kdekoliv a nemusím složitě rozdělávat druhý vysavač, kdy musím připojit hadici, apod. Netahám za sebou žádný kabel, což je také neocenitelné. Má dobrý sací výkon, který musím, když přejíždím z pevné podlahy na koberec snížit, jinak mi hned hlásí, že se mu to nelíbí. Ač se to nezdá, sáček pojde dost odpadu, ač vypadá malý. Luxuji téměř pořád velký dům a ještě jsem ho nemusela měnit. Výdrž mám vyzkoušenou na plný výkon cca 18 minut. Pak s ním šupky na nabíječku. Stojí sám a nikde nepřekáží, protože má své místo.
příloha
klad pohodlné vysávání
klad bez kabelu
klad možnost kdykoliv vysávat
klad na mě moc plastu
avatar
Kateřina
Vysavač mě překvapil a to zejména výkonem sání a čistotou, kterou po sobě zanechává. Jelikož jsem měla možnost ho zkoušet měsíc v kuse, tak jsem neváhala a udělala vám průzkum i mezi mými kamarádkami, tchýní, mamkou a dalšími lidmi, kteří o toto měli zájem. Je zajímavé jak různí lidé přicházely s novými poznatky-někdy stejnými jako já, jindy zcela odlišnými, ale většina se shodla a popíši vám hlavně můj dojem. Skvěle vysává a sbírá různé chlupy, vlasy atd. Je vždy po roce a může stát samovolně někde opřený u zdi a nikomu nepřekáží-je ihned k použití, bez šňůry a zapojení do elektřiny-toto mi oproti běžnému vysavači velmi vyhovovalo. Mám ale zároveň mu i něco na vytknutí - nejvýraznějším argumentem je vysoká pořizovací cena, nízká doba vysávání při max. výkonu (11 minut, ale stačilo to mnohdy naopak neuměřená délka nabíjení/3 hodiny), špatně se s ním vysávají rohy a místa nejblíže k nábytku, dále je poměrně těžký při dlouhodobém vysávání a bolí z něj ruka, malý obsah sáčku na nečistoty.
příloha příloha
klad skvělé sání
klad výborně sbírá chlupy, vlasy i další obtížně sbíratelné nečistoty
klad akumulátor bez šňůry
klad nikde nepřekáží a může stát samovolně
klad vysoká pořizovací cena
klad malý obsah sáčku na nečistoty
klad dlouhá doba nabíjení
klad krátká doba vysávání na maximální výkon
klad při delším vysávání je těžký do ruky
klad špatně se vysává na hůře přístupných místech-rohy
avatar
Gabriela
Vysavač Kobold VB100 je bez kabelu a tím pádem dosáhne bez kamkoliv a to bez prodlužovačky. Lze postavit do rohu k zásuvce,kde se nabíjí a zároveň je vždy při ruce. Jen mi bohužel nezajíždí pod nábytek a sedačku, protože je širší v dolní části. A trochu problém mi dělala po delším vysávání i jeho váha. Nabitý mi vydržel cca 15minut.
příloha
klad bez kabelu
klad stojí sám
klad podsvícení
klad vždy při ruce
klad širší dolní část, která nezajede pod nábytek
klad váha
avatar
Iveta
Tyčový vysavač Kobold VB100 mě od začátku nadchnul svým designem, který je opravdu povedený. Má jednoduché ovládání, je lehký a snadno se s ním manipuluje. Co nejvíc oceňuji, přesto že tvarově tak nevypadá je schopen vysát drobky i kolem nábytku. Co mě nejvíc nebavilo je nabíjení. Donést nabíječku a dát nabít jako telefon je pro mě nepraktické.
klad Design
klad Funkčnost
klad Manipulace
klad Ovládaní
klad Výkon
klad Cena
klad Nabíjení
avatar
Markéta
Dlouho jsme uvažovali o tyčovém vysavači, vybrali jsme Kobold VB100. Velice nás potěšila jeho snadná obsluha. Všechna tlačítka jsou dobře viditelné, na delší luxování pavučin ve vzduchu to není. Líbí se mi že ho zaparkujete kdekoli a nemusíte se ohýbat a nikde se tahat s kabelem a všechny funkce snadno ovladatelné. K vysavači je pouze jeden nástavec. Uvítala bych dlouhou hadici pro těžko dostupná místa. Například pavučiny na stropě nebo pod postelí. I když je tělo vysavače leké, nevydržíte sním dlouho vysávat pavučiny na stropě nebo prach na žaluzijéhch. Líbí se mi že ho zaparkujete kde potřebujete a nemusíte se tahat s kabelem a těžkým vysavačem. Je perfektně skladný. Když vám dítě rošlape sušenku vezmete a jedete. Nemusím se tahat s kabelem a těžkým vysavačem. Jelikož jsme rodiče malých dětí a děti často marodí, chyběla nám redukce na dětskou odsávačku. Nikdo nechce mít doma dva vysavče jen kvůli rýmě. Perfektně vysaje i zvířecí chlupy z pohovky nebo pelíšku.
klad Rychlé a snadné použití
klad Perfektní na zvířecí chlupy
klad Bez kabelu.
klad Skladný
klad 3 nastavení rychlosti
klad 3 nastavení kartáče
klad Málo nástavců
klad Nelze připojit dětskou odsávačku
klad Nedostane se všude
klad Dlouhé nabijení
avatar
Kristýna
Vysavač Kobolt mne velmi pozitivně překvapil. Původně jsem ho pořizovala zejména proto, že je tyčový a tedy skladný, ovšem dnes (po asi již stém luxování), neboť máme zvířata, která hodně pouští chlupy, jsem nadšená hlavně z toho, jaká je kapacita sáčku (bála jsem se, že při naší dvoudenní frekvenci úklidu, bude hned plný), ale vydrží cca 2 měsíce intenzivního vysávání a velkého množství chlupů. Je variabilní a vleze se všude, krásně vyleští podlahu a nepoškrábe ji. Jednoduše se ovládá a má dobrou kapacitu baterie, takže ho není třeba neustále dobíjet. Jeho moderní design a čistá bílá barva doplněna o šedou, která nám sedne do bytu jako ulitá, je jen třešnička na dortu. 100 % doporučuji!
klad design
klad ovládání
klad kapacita sáčku
klad výdrž baterie
klad není příliš hlučný
klad zatím žádné
avatar
Petra
Vysavač velmi dobře vysává a to všechny povrchy, které máme doma - plovoucí podlaha, dlažba a koberce. Koberce vysaje lépe než kterýkoliv velký vysavač, kartáč je velmi účinný na psí chlupy i na dlouhé vlasy. Dají se z něj pak i snadno dostat. Má jednoduché ovládání. Moc se mi líbí design vysavače, je velmi moderní. Jeho chod je tichý, rychle se nabíjí a vydrží na vysátí celého bytu - 68 metrů čtverečních a stále není úplně vybitý. Výměna sáčku je jednoduchá, je velmi vhodný pro alergiky, filtr nepropustí zpět žádný prach. Pro mě je docela těžký.
klad tichý chod
klad jednoduché ovládání
klad design
klad rychlost nabití
klad výdrž baterie
klad dobře vysává
klad snadná výměna sáčku
klad vhodný pro alergiky
klad vyšší cena
klad těžší
avatar
Lucie
Krásný vzhled vysavače umožňuje umístění na viditelném místě (u nás v obývacím pokoji) a nikoho to nepohorší. Další jeho výhodou je výkon. Možnost využití tří stupňů intenzity je parádní. Oceňuji využití výkonných kartáčů, které jsou vhodné na zvířecí chlupy a dlouhé vlasy. Vysavačem jsem dokázala vysát i kočičí škrabadlo, což je super a to i díky tomu, že vysavač nemá žádný kabel. Celkově manipulace s vysavačem je jednoduchá, jde to jako po másle, jak na koberci, tak na linoleu či dřevěné podlaze, ovšem pro vysátí pavučiny nad hlavou úplně vhodný není i přesto, že na zemi působí velmi lehce. Jeho klouby umožňují vysátí i pod celou postelí, protože je schopný se úplně položit do vodorovné polohy. Výměna sáčků je také velmi jednoduchá, ovšem sáčky jsou malé. Jelikož máme poměrně velký byt, nikdy ho nestihnu vysát celý. Baterie vydrží při nejvyšším výkonu cca 15 minut, což je trochu nevýhodné. Dalším mínusem je, že plasty vysavače se snadno obouchají a odřou.
příloha
klad výkon
klad desing (vzhled)
klad bez kabelu
klad jednoduchá manipulace i výměna sáčků
klad skvělý na zvířecí chlupy
klad účinný filtr (výhoda pro alergiky)
klad dobití cca 3 hodiny
klad ukazatel nabití baterie
klad tichý
klad vyšší cena
klad krátká výdrž při nejvyšším výkonu (cca 15 min)
klad těžký pro manipulaci ve výškách
klad malé sáčky
avatar
Elena
S akumulátorovým vysavačem Kobold VB100 zn. Vorwerk jsem naprosto spokojená. Pro tento elegantní vysavač se najde místo kdekoliv v bytě. Lehká manipulace, sací výkon super, ani není potřeba použít ten nejvyšší, baterie vydrží dlouho. Výměnu sáčku zvládne i technický antitalent, Navíc mám jistotu, že prach nikde „nepoletuje“, ale hezky zůstane všechno v sáčku, takže nehrozí žádná alergická reakce na prach. 0d teď je pro mne vysávání zábava!
příloha příloha
klad Výkonný
klad Krásný design
klad Jednoduché ovládání
klad Čistý vzduch po vysávání
klad vyšší cena
avatar
Kateřina
Líbí se mi krásný celkový čistýesign, jednoduché ovládání i signalizace nabytí baterky. Překvapilo mě jak se jednoduše ovládá a lehce manipuluje i do rohů a těžkopřístupných míst. Díky své nízké váze není problém vysát i scodiště. Baterka vydží na vyluxování dvoupatrového domu.
klad design
klad jednoduché ovládání
klad jednoduchá manipulace
klad vždy po ruce
klad váha
klad výkon
klad cena
avatar
Lucie
Je to velmi milý společník, v boji za čistotu, díky tomu, že je bezdrátový se s ním jednoduše pracuje, člověk se nemusí trápit s žádnými kabely. Na jeho led diodách se hned pozná, je na jaký stupeň sání luxujete, nebo jak jste na tom s nabitím baterie. Má i druhý nástavec na luxování nadzemních prostor, což je díky jeho lehkosti naprostá hračka.
příloha příloha
klad Lehký
klad Snadno čistitelné kartáče
klad K ovládání stačí jen pohyb zápěstí
klad Jednoduchá výměna sáčku i nástavce
klad Nemám co bych vytkla
avatar
Kateřina
Ruční vysavač VC100 je praktická pomůcka do domácnosti a je vždy po ruce, když se něco rychle rozsype či je něco třeba rychle uklidit a nechci vytahovat velký vysavač...dá se použít skvěle i do auta či různých jiných míst mimo klasický domov. Nevýhodu vidím ve vyšší ceně a sací funkce mě úplně taky neoslovila - měla jsem možnost vysávat již cca před 5 lety a denně používat podobný vysavač v mé práci a rozhodně sací výkon byl mnohem lepší a efektivnější, než u tohoto výrobku. Čištění, používání a ovládání je bez problémů.
klad velikost
klad čištění
klad praktičnost
klad rychlá použitelnost
klad cena
klad sací výkon
avatar
Lenka
S tyčovým vysavačem Kobold VB100 se velmi lehce manipuluje a díky tomuto lehkému ovládání si ho oblíbí všichni členové rodiny☺️ Netaháte za sebou žádné kabely a tak Vám s úklidem mohou pomoci i děti. Vysavač je vhodný pro alergiky, má neprodyšné sáčky, které mají hygienický uzávěr. Sáčky vydrží opravdu dlouho - vysavač využívám déle jak měsíc a zdaleka není plný. Velký rozdíl oproti normálnímu vysavači vidím v čistotě koberců. Vysavač má skvělý sací výkon a tak nemusíte koberec přejíždět několikrát. Výdrž baterie záleží na výkonu, který si nastavíte. Pokud máte baráček, lze zakoupit i náhradní akumulátor k vysavači ☺️ Vysavač tedy doporučuji☺️
klad Lehká manipulace
klad Vhodný pro alergiky
klad Vyšší cena
avatar
Kristýna
I přes vyšší pořizovací cenu si myslím, že tyčový vysavač Kobold VB100 je opravdu super pomocník. Manipulace s vysavačem je velmi jednoduchá. Sám vysavač má spoustu vychytávek a celkově je jeho design velmi povedený. Nástavec je poměrně náchylný na odřeniny a různá poškození. Člověk tedy musí být poměrně opatrný, pokud nechce vysavač ihned poškodit či odřít. Jednou z největších výhod je fakt, že vysavač nemá žádný kabel a je ,,vždy" připraven k použití. Osobně se domnívám, že výdrž baterie by mohla být o něco delší. Celkově tuto mašinku mohu doporučit. Vysávání byla taky jednou i zábava. :)
klad Sací výkon - hlavně na kobercích
klad Snadná manipulace
klad Žádný kabel, což je u běžných vysavačů opravdu otravné
klad Design
klad V bytě nikde nepřekáží a je vždy po ruce
klad Váha
klad Signalizace vybití baterie
klad Perfektní na vysávání vlasů a chlupů
klad Baterie by mohla vydržet delší dobu
avatar
Katka
Máme doma koberce a plovoucí podlahy a na obou se vysavač Kobold skvěle osvědčil. Získal si mě hlavně jednoduchostí ovládání, je hodně intuitivní. V podstatě jen regulujete intenzitu sání a rychlost kartáčů v hlavici. Navíc úžasně vypadá, kombinace bilé a zelené je skvělá. Poradí si prakticky se všemi nečistotami. Zpočátku jsem byla skeptická k sáčkům, ale jsou docela objemné a jejich výměna je snadná. Výdrž baterie je dostačující - na plný výkon sice celý byt nevysaji, ale když vysavač reguluju, tak to pohodlně vyjde. Nabíjení je celkem rychlé, vysavač navíc nezabere moc místa.
klad vzhled
klad výkon
klad výdrž
klad intuitivní ovládání
klad univerzálnost
klad vyšší pořizovací cena
avatar
Lucie
Tento malý vysavač využívám opravdu každý den, mám malé dítě a neuplyne hodina, aby někde něco nerozsypala, nenadrobila apod. A toho drobečka stačí jen zapnout a už pracuje, úplně lehounce se dá otevřít a vysypat, nabitý je také během chvilky.
příloha
klad Akorát do ruky
klad rychle nabíjení
klad jednoduchá manipulace
klad Nemám co bych vytkla
avatar
Elena
Pro moji domácnost je ruční vysavač Kobold VC100 neocenitelným pomocníkem. Rychlá záchrana, když chcete mimo úklid „posbírat“ drobky, nebo se někde objeví chuchvalec prachu, znáte to? Krásný design, lehoučký do ruky. Baterie vydrží dostatečně dlouho, i když vysaju celé schodiště a to máme troje schody, ještě stále můžu pokračovat aniž bych musela vysavač dát do základny. Zabere minimálně místa a dokáže toho tolik. Fakt super!
příloha
klad lehký
klad výkonný
klad hezký
klad 0
avatar
Lenka
Ruční vysavač Kobold je ideálním pomocníkem na menší nečistoty. Je vhodný do domácnosti s malým dítětem. Baterie vydrží dlouho po nabití, je lehce ovladatelný. Čistění je též rychlé a snadné. Líbí se mi i jeho design :) Za mě doporučuji všem, co hledají malého pomocníka se super výkonem!
klad Snadno ovladatelný
klad Rychlé nabití
klad Zatím nic
avatar
Gabriela
Ruční vysavač Kobold VC100 lze snadno připevnit na stěnu, tak nikde nezabírá místo a je vždy rychle po ruce na rychlý úklid menší plochy. Má výborný tah, takže vysaje nejen prach, ale bez problémů i větší drobky. Není těžký do ruky, zvládnou s ním manipulovat i děti.
příloha
klad tah
klad váha
klad možnost připevnění na stěnu
klad x
Zobrazit více recenzí