Jak dopadlo testování nového tyčového vysavače Rowenta X-Force 8.60 Aqua? Jsou s ním naše testerky spokojené? Podívejte se na recenze 

image
otestováno
Počet recenzí
9
jak jste hodnotily
5
6x
4
2x
3
1x
2
1
doporučuje
89 %
Testováno v období
od 8. 12. 2020
do 10. 1. 2021

ROWENTA X-FORCE 8.60 S AQUA 3V1

Zažijte vysoký výkon na všech podlahách bez námahy

Bezdrátový tyčový vysavač 3v1 Rowenta X-FORCE Flex 8.60 v sobě slučuje vynikající flexibilitu a výkon. Výkon, který očekáváte díky nejnovějším technologiím Rowenta: Motor o síle 185 wattů, silná vyměnitelná 22V baterie, která vám poskytne až 35 minut volného pohybu. Zážitek, se kterým jste se ještě nesetkali, díky jedinečné kombinaci high-tech inovací Rowenta: flexibilní trubice Rowenta Flex, Stop&Go - parkovací poloha pro snadné uskladnění, výkonné LED osvětlení, mopovací hubice pro vysávání a vytírání v jednom kroku v balení a mnoho dalšího. Technologie pro efektivní a rychlý úklid!

Nejdůležitější parametry

  • Hubice Aqua umožňující kromě vysávání také vytírání
  • Integrovaná baterie umožňující až 35 minut provozu
  • Jednoduchá údržba díky vyjímatelné nádobce na nečistoty a filtru
  • Filtr Allergy odstraňující ze vzduchu až 99 % drobných částic. 


Více informací najdete TADY.

Hodnocení
9
avatar
Jana
Výkon vysavače je průměrný. Má dva výkonnostní stupně. Je poměrně tichý. Poměrně malá výdrž baterie na větší byt či dům ("pouze" 20- 30 min), do menšího bytu by měl stačit. Kvalita mopování dobrá. Jednoduchá údržba. Nemůže být uložen ve stoje s baterií, musí být rozložen, na příruční část a zbytek násad. Poměrně velký počet násad(mop, klasická, hubice, gauč,...) Moderní design, svítí násad a na vysávání. Baterka šla ze začátku ztuha připnout na nabíječku, stejně šli ztuha ohnout kloub u koleček na klasické vysávání musí se ztuha "zlomit". 2 výměnné filtry (na sucho a na vodu). Eshop přehledný. Rychlé dodání i v této době a dodání do Vánoc. Objednala jsem až 19.12. Přišlo asi 21. nebo 22.12.
příloha příloha
klad rychlé dodání
klad možnost mopování
klad velký počet násad
klad jednoduchá údržba
klad žádné pytlíky na odpad
klad lehký
klad těžké ohýbání
klad težké připojení nabíječky
klad nutné časté nabíjení
klad ukládání
avatar
Jana
Mám dceru alergika, takže jsem chtěla něco, co by mi usnadnilo každodenní vytírání a vysávání. Možnost provádět oba tyto úklidové aspekty najednou byla proto více než lákavá. Máme byt 3+1, výkon Rowenta X-Force 8.60 Aqua bez potíží zvládne uklidit všechny místnosti včetně velké přilehlé chodby. Nemusím přepojovat kabely, vše je na jedno nabití. A díky tomu, jak se dokáže složit, se snadno dostanu i pod postel a jiný nábytek. Je velmi lehký, poradí si s ním i děti. Ta mladší jen nezvládne zmáčknout bezpečnostní pojistky při změně na ruční vysavač, určený pro vysávání povrchů (další výhoda, nemusím utírat prach ručně, Rowenta to zvládne). Nebolí mě ruce, ani když opravdu poctivě projdu celý byt. Z Alergického hlediska není rozdíl mezi běžným vysáváním a kyblíkem s mopem a Rowentou. Dcera žádné větší potíže nepociťovala, a to ani během Vánoc, kdy se tradičně musí kvůli živému stromku uklízet víc. Oceňuji také intuitivní provedení. Vše jsem se podle návodu zvládla naučit sama.
příloha

Přílohy

cips vysava.mp4
klad multifunkčnost
klad možnost vysávat a vytírat najednou
klad rychlé doručení (objednávka v sobotu, v úterý doručeno)
klad nízká váha
klad dlouhá výdrž
klad přítomnost dvou filtrů
klad rychlé rozpojení v případě, že potřebujete vysát např. pohovku nebo prach na skříni
klad stabilitu (nepoužívaná část dobře sama stojí)
klad dobré sklopení, dostanu se opravdu všude
klad za lehké asistence (skládání) ho zvládne ovládat i dítě
klad boost sebere i odolnou špínu (i při vytírání)
klad univerzálnost díky množství nástavců
klad v balení jsou dva filtry, ovšem bez bližšího vysvětlení - musela jsem se dotazovat (ten druhý je Aqua pro vytírání)
avatar
Michaela
Vysavač mě příjemně překvapil, používá se snadno a jednoduše, takže ho taháme i kvůli sebemenší špíně. Součástky do sebe perfektně pasují a velice snadno se vyměňují i během úklidu. Výkon na vše v pohodě stačí a když ne, má ještě turbo režim. Vytírací hlavice je skvělá, má kartáč před i za hadrem, takže vysává nečistoty v obou směrech pohybu a nezanechává mokré žmolky prachu. Měla jsem obavu, zda bude tato základní baterie stačit na celý úklid a bez problému stačí, někdy až moc - trochu to nutí uklízet ještě další a další místa než se vybije, ale vysavač mě zvládá utahat dřív než já jeho. A co na něm oceňuji úplně nejvíc je, že díky jeho vymoženosti s ním baví uklízet i manžela!
příloha příloha
klad žádné tahání kabelů, drapnu vysavač do ruky a mohu okamžitě uklízet
klad jednoduchá a rychlá výměna nástavců, jen to klikne a je nasazeno
klad vysávání a vytírání v jednom tahu
klad naprosto dostačující výdrž, dokonce je možnost přikoupení silnější baterie
klad tichý běh
klad vysávací hlavice mají LED diodu, která posvítí na prach i v tmavých zákoutích
klad pro nabití je nutné vyndat baterii, nelze ho nabíjet ve standby režimu
klad chybí indikace stavu baterie, pouze před úplným vybitím začne blikat (preventivně nabíjíme po každém větším úklidu, i když by to třeba nebylo potřeba)
klad nemá ohřev vody v nádobce, voda je poměrně brzy vlažná
avatar
Lada
S tyčovým vysavačem jsem moc spokojená. Používá se u nás opravdu každý den. Velmi dobře hodnotím výkon, zvládá bez problému různé povrchy a poradí si i s chlupy od koček na škrabadle. Má mnoho hlavic na výměnu a díky ohebnosti je hodně variabilní. Dostane se s ním opravdu do každé škvíry. Vytírání je taky dobré. Super je že před vytřením nepořádek vysaje, tím pádem nemusím stejný prostor projíždět dvakrát. Jako asi jediné mínus hodnotím jeho váhu. Hlavice je docela těžká. Můj tříletý syn by rád pomáhal, ale nejde mu s ní manipulovat a i mě po delší době vysávání bolí ruka.
příloha příloha
klad Výkon
klad Ohebnost
klad Design
klad Možnost vytírání
klad Váha
avatar
Marie
Vysavač ROWENTA X-FORCE 8.60 Aqua mohu opravdu doporučit. Je to skvělý pomocník, který vám urychlí úklid. Výborně vysává a i nástavec na vytírání funguje velmi dobře. Podlaha není příliš mokrá a vytření je bez šmouh. Baterie má solidní výdrž. S vysavačem se dobře manipuluje, čištění je víc než snadné. Za mne hodnotím jako velmi povedený nákup.
klad Výborně vysává i vytírá
klad Snadná manipulace a čištění
klad Výdrž baterie
klad Baterie se při nabíjení musí pokaždé vyndat z hlavní části vysavače
avatar
Lenka
Překvapivý pomocník pro domácnost. Skvělý výsledek jak při vysávání koberce, tak plovoucí podlahy. Obava při vytírání zbytečná, vytírá do sucha. Výkon baterie dostačující, snadná manipulace, lehký v ruce, prakticky jede sám, používání opravdu pro všechny, jednoduchá údržba. Moderní design . Za mne velké plus, že je odbourán kabel.Skladný. Určitě doporučuji.
příloha
klad bezkabelový
klad super design
klad opravdu lehký
klad spousta nástavců
klad -----------
avatar
Gabriela
Vysavač využívám jenom chvíli,ale zatím velká spokojenost co se týká výkonu a funkčnosti. Jen bych prohodila tlačítka zapnutí a zvýšení výkonu :), protože vysavač pak místo zvýšení výkonu, vypínám. A když je slabší baterie tak více vytéká voda což je nevýhoda. Mám dvě kočky a bere to dobře i chlupy.
klad design
klad lehkost
klad výkon
klad úspornost místa
klad dlouhá výdrž
klad dobrá manipulace
klad když je slabší baterie, vytéká více vody
avatar
Martin
S vysavačem se mi pracovalo celkově dobře, ale má dost negativ. Nejvíce mi vadilo nepraktické vyprazdňování, kdy po vyjmití nádoby, je potřeba ještě otočením uvolnit nástavec s filtrem.Složení taky není úplně intuitivní a zabere tak nějaký čas. Chyběla mi lepší indikace stavuí baterie. Baterie má 2 diody, které by měly blikat, ale při práci na ně nevidíte. Výdrž hodnotím jako lehce podprůměrnou, těch 20-25min reálně+1-2min na turbo režim. Jako pozitiva hodnotím možnost zalomení trubice, překvapivě dobrý sací výkon na hladkých podlhách, kobercích a tkaninách s krátkým chlupem. Dílenské zpracování na mně působí průměrně, plasty sice lícují, ale například ve srovnání s Bissell působí lacině. Při práci jsem se nemusel tak ohýbat jako u klasiky, ale manželka si stěžovala, že vysavač je pro ni příliš těžký a pociťuje bolest za krkem. Práce s mopem je sice snadná, ale opravdu se jedná jen o takové navlhčení podlahy, které na pohled vypadá umytě, ale v reálu je to jen takové rozetření špíny.
klad kloub
klad ergonomie
klad sací výkon na kobercích s krátkým chlubem nebo textiliích
klad tichý chod
klad vyprazdňování nádoby s prachem nená praktické
klad nedostatečná indikace stavu baterie
klad nutnost vymutí baterie pro nabíjení
klad mop jen navlhčí podlahu a co nezachytí návlek, to rozetře
klad cena mi příjde poměrně vysoká
klad nutnost rozebrat a opětovně složit nádobu s prachem
avatar
Renata
Účinný a praktický pomocník do každé domácnosti. Sofistikovaně zpracované kvalitní materiály a dokonalá technologie ověřeného výrobce, to vše dělá z tohoto výrobku nepostradatelného pomocníka. Poradí si mnoha různými povrchy podlah, suchý i vlhký úklid. Snadné, intuitivní ovládání. Nízká hmotnost, skladnost, tichý chod. To vše jsou příjemné bonusy k vysoké efektivitě produktu.
klad výkon
klad deign
klad -