Testovaly jste se svými dětmi lepidla UHU na výrobu domácího originálního slizu

image
otestováno
Počet recenzí
57
jak jste hodnotily
5
36x
4
10x
3
7x
2
2x
1
2x
doporučuje
81 %
Testováno v období
od 21. 8. 2018
do 30. 9. 2018

Lepidla UHU vám přináší jednoduchý recept, jak vyrobíte s vašimi dětmi originální sliz s glitrem v barvě, která se vám líbí a v pohodlí domova. Příprava je jednoduchá a velmi zábavná! Bez použití hnojiv a dalších zdravotně závadných látek. Základem jsou lepidla UHU! K výrobě potřebujtete lepidla UHU GLUE PEN a UHU GLITTER GLUE, které najdete v testovacím balíčku. 

*enzo* UHU GLUE PEN

Kancelářské lepidlo v tužce.

Kancelářské lepidlo v praktické “tužce”. Lepí rychle, čistě, trvale, možnost korektury spoje. Lepidlo je v měkké a ergonomické lahvičce s aplikátorem, který umožní plošné rovnoměrné rozetření.

*enzo* UHU Glitter Glue Original

Sada gelových lepidel pro kreativní práci.

Barevná kreativní sada UHU Glitter Glue Original přináší krásný třpytivý efekt! Lepidlo obsahuje třpytivé částečky, které po zaschnutí drží na aplikovaném místě a vytváří krásné efekty. Bez rozpouštědel.
 

Podívejte se na webové stránky www.uhu.cz, kde naleznete návod na výrobu dalších dvou druhů slizu.

 

Své hodnocení vkládejte nejpozději do 30.9. Děkujeme! 

Hodnocení
57
avatar
Denisa
klad Velice děkuji za možnost testovat lepidla UHU na výrobu slizu.
klad Výroba slizu byla snadná a zábavná. Vše bylo krásně nafocené a popsané .
klad Určitě doporučuji a to nejen pro děti, ale i na zklidnění nervů :-)
klad Barvy šli velice těžko umýt. Je třeba si dát veliký pozor na zatřísnění pokožky a veškerého nábytku.
klad Lepidla sama osobě šla velice ztuha otevřít.
avatar
Ivona
klad Děkuji za testování lepidla UHU. Výrobu slizu jsem si pečlivě nastudovala ale i přesto se nam první pokus nepodařil. Byl moc tekutý nebo jak to říct. Druhý byl už tak jak má být. Velice nás to bavilo, synovec se vyřadil, jelikož moje dcerka je ještě menší. Určitě jsme neměli naposledy.
klad Možná by bylo dobré připravovat barvy. Jelikož pak je problém umýt.
avatar
Martina
klad Děkujeme za možnost testovat lepidla UHU pro výrobu slizu. Byla to naše první a rozhodně ne poslední zkušenost. Děti byly od začátku nadšené, věřím, že tato činnost je lákavá pro obě pohlaví i různé věkové kategorii. První sliz se nám bohužel nepodařil, museli jsme vychytat konzistenci. Poté již bez problémů. Rozhodně doporučuji!
příloha
avatar
Nikola
klad Děkuji za možnost testovat lepidla UHU. Výroba slizu (i díky přiloženým potřebným ingrediencím) byla překvapivě jednoduchá. Do 20 minut bylo hotovo. Vyrobili jsme pěnový sliz. Ingredience jsme přidávali tzv. "od oka". Bála jsem se barevných rukou, tak jsme nepoužili barvivo, ale UHU Glitter Glue Original v modré barvě (To je mj. naprosto dokonalé lepidlo. Rychle schne a krásně se s ním pracuje.). UHU GLUE PEN není bez zápachu, ale které lepidlo ano? Lepidlovou "vůni" s přehledem zakryla vůně pěny na holení. Po přidání roztoku na kontaktní čočky a řádné masáži mohl sliz konkurovat těstovinám Panzani. Nikdy nelepí! Výroba slizu byla jednoduchá a zábavná. Po hraní se slizem se neobjevily žádné nežádoucí kožní reakce (pupínky atd.), jako vedlejší efekt byly zaznamenány antistresové účinky :).
klad Jedinou nevýhodu spatřuji v přliš kvalitním utěsnění UHU GLUE PEN, na které je dětská i ženská ruka krátká. Jedno obejmutí hasákem však tento problém vyřešilo :).
příloha příloha
avatar
Katerina
klad Děkujeme moc za možnost otestovat UHU sliz. Výroba slizu bavila celou rodinu a pořádně jsme si s ním vyhráli. Jediný zádrhel nastal na začátku, kdy se nám nedařilo lepidla otevřít, ale potom už šlo vše jako po másle a sliz se nám krásně povedl hned na první pokus :-). Návod je podrobný, výroba snadná a výsledný produkt nelepí a hezky se s ním hraje. Za nás jednoznačně palec nahoru a už se těšíme, jak si za týden vyrobíme pěnovou verzi.
avatar
Michaela
klad Mrzí mě, že musím psát negativní hodnocení, moc jsme se se synem těšili na výrobu slizu a hopíka. Postupovali jsme přesně podle návodu a sliz se nám docela povedl, synovi jsem pro jistotu dala rukavice, ať nemá barevné ruce, ale sliz se na ně nalepil a nešel dolů, musela jsem je vyhodit. Syn to tedy zkusil rukama, ale taky se mu na ně hodně lepil, i když si jsem mu je potřela roztokem na kontaktní čočky (mně to pomohlo). Chtěli jsme vyrobit i hopíka, ale i když jsem přesně dodržela návod, tak se mi vůbec nepodařilo udělat kuličku, pořád to byl jen sliz (viz modrý obrázek), dokonce i dnes po více jak 24 hodinách je stále tekutý. Také se mi nelíbilo, že barva zůstává na rukou a jde špatně umýt.
příloha příloha
avatar
Gábi
klad Děkujeme za možnost testovat sliz, užili jsme si dětmi velkou zábavu. Sliz jsme vyráběli přesně podle instrukcí a drželi se daného popisu. Výroba šla hladce, nejdříve jsme dělali sliz z modrého lepidla, lepidla nám tedy nešla vůbec otevřít. Pak jsme se rozhodli přidat ještě žlutou barvu na vajíčka a vznikl nám zelený sliz. Přidávali jsme trošku více roztoku na kontaktní čočky, ale jinak mám vznikl sliz se správnou konzistenci.
klad Při použití potravinářského barviva sliz dost barví a barvu pouští.
avatar
Martina
klad Sliz jsem vyráběla společně se svým čtyřletým synovcem. Postupovali jsme podle návodu a sliz se nám povedl hned napoprvé. Na otevření lepidla jsem musela použít nůž. Nevím, co jsem dělala špatně, ale nešlo vytlačit. Synovce tvoření moc bavilo a nadšeně míchal ingredience. Největší potěšení měl ze zabarvených rukou. Chvíli se s hmotou zabavil, ale pak nevěděl, co s tím a hraní ho nebavilo. Po pár dnech hmota ztvrdla a letěla do koše. Já osobně nechápu smysl této zábavy a lepidlo bych spíše využila na jiné tvoření než na výrobu slizu. Některé děti to ale očividně baví, takže pokud synovec projeví zájem, vyzkouším s ním i další varianty. Jinak ne.
avatar
Jirina
klad Výrobu slizu UHU jsme si pořádně užili. Děti byly nadšené z nového tvoření. Přestože jsme si návod pořádně nastudovali, první várka se zrovna moc nepovedla, druhá již byla lepší, ta třetí jako od profesionálů. Přípravu na výrobu jsme sice nepodcenili, zvolili jsme vhodné oblečení, ale ingredience byly přesto po celé kuchyni i na oblečení. Ale výsledek stál za to a děti teď mají novou zábavu
klad první várka se nepovedla , těžko se odhaduje poměr ingrediencí
avatar
Kristýna
klad Výroba slizu děti moc bavila, první pokus se bohužel moc nepovedl. Ale na druhý pokus byl sliz už dobrý. Syn 5let ho vyráběl za mé asistence a druhý si vyrobila dcera 11let sama. Je to určitě zajímavý nápad, který děti zabaví.
klad Způsob barvení..Děti měli barevné ruce a třpitky opadávají. Takže když si s ním děti později chtěli hrát tak jen v kuchyni na stole na podložce. Jinak by byl barevný celý dům..
příloha
avatar
Michaela
klad Úžasný sliz, hodně kamrádek mé dcery ho chválilo, ale nejdřív je třeba přijít na to, jak ho vyrobit, protože podle návodu nebyl ideální, byl moc tvrdý. Hotový sliz je nutno namočit do vody a propracovávat ho ve vodě dokud nebude mít odpovídající konzistenci.
avatar
Tereza
klad Nápad je to super. Děti byly nadšeně, že si sliz mohly vyrobit sami a hrát si. Osobně jsem ze slizu nebyla nadšená a znova bych si ho nekoupila.
klad Sliz barví ruce a barva jde velmi špatně umýt.
klad Pouští vodu.
klad Vydrží krátkou dobu.
klad Osobně bych si to sama nekoupila.
příloha příloha příloha
avatar
Marcela
klad Se všemi surovinami se dobře pracovalo. Sliz dělala dcera sama, jen jsem přihlížela a otevírala suroviny. Podařil se nám hned první pokus, jen se muselo dát více roztoku. Po 15 minutách ještě lepil, ale to se doladilo roztokem.Jen ty ruce zůstaly trochu červené. Už přemýšlí o jiné barvě a návod bere kamarádkám do školy.
klad Mám trochu připomínku k lepidlu. Aby teklo, museli jsme použít nůž na otevření. A při tom se vršek porušil. A trochu vadilo zabarvení rukou.
příloha příloha příloha
avatar
Nikol
klad S UHU lepidly už nějakou zkušenost máme. Nekupujeme žádná jiná lepidla. Proto jsem byla hrozně ráda, když jsme mohli vyzkoušet i tento UHU sliz. V balíčku bylo vše potřebné pro výrobu plus krásná taška, která se mi hodí. K vyrábění jsem vzala svého syna a svoji sestru, která mimochodem je sberatelka různých slizu. Při výrobě jsme s užili zábavu. Trošku to barvilo, ale to nám nevadilo. 2 dny si s ním vyhrála. Ale vždy jsme potom museli umýt ruce.
klad Vydržel jen 3 dny, potom ztvrdnul.
avatar
Michaela
klad Dcerka byla moc nadšená když jsem jí pověděla že si vyrobíme doma sliz, slizy miluje a musíme je pořád kupovat. Výroba slizu byla zábavná, rozhodně doporučuji všem dětem co rádi tvoří a matlají :-)..Zkoušeli jsme zatím modré třpytky, ještě chceme zkusit pěnový a kuličky. Jediné co mě vadilo bylo že sliz barvil i druhý den, hraní s ním nepřicházelo v úvahu. Příště zkusíme jiné potravinářské barvivo. Co se týče rozroku, tak všem DOPORUČUJI aby se řídili návodem a rortok přidávali do slizu až po 15 minutách uležení, my ho tam dali před o něco víc, když se nám zdál ještě lepivý ale po uležení byl už řidší. Takové mouchy se dají vyladit, dávám palec nahoru. :)
příloha příloha příloha
avatar
Jan
klad Skvela hracka, zabavi. Vyroba byla velmi zabavna, Prvni den mel idealni konzistenci a nebarvil. Pouzili jsme trpytky i barvy. Dalsi dny byl tuzsi a zacal barvit. Ne tolik, jako jsem videl na nekterych fotkach, ale ruce byly nacervenale s trpytkami. Tesime se na vyrobu druheho slizu, tentokrat zkusime asi penovy....
příloha
avatar
Veronika
klad Vyroba slizu byla vcelku narocna, odhadnout kolik dat tech kapek, aby se hmota nelepila na ruce. az se prestal sliz lepit, tak s nim dcera vyhrala cele odpoledne (3roky). dali jsme ho do krabicky, ale za ty 2 tydny se nam znacne zmensil a ztrvdnul. Jakou ma mit trvanlivost?
příloha příloha příloha
avatar
Janina
klad Testovali jsme výrobu domácího slizu v kruhu celé rodiny. Dlouho jsme se tak nepobavili. Nejvíc nadšené byly děti, které výrobu nejen řídili, ale hlavně aktivně prováděli. Výroba byla díky návodu jednoduchá, sliz vyšel na první pokus.Nic neteklo, nelepilo se na prsty, ani nebarvilo ruce. Jde o velmi povedenou zábavu nejen pro děti. Lepidla UHU neměla chybu. Mohu je vřele doporučit nejen pro testovanou výrobu slizu.
avatar
Martina
klad S dětmi 11 let a 4 roky jsme vyráběli sliz a skakajici kuličku. Práce děti bavila, měly radost, že se jim podařila výroba hopíku a doopravdy skákal. Také si ho obarvily podle svého a použily i třpytky.
klad Negativně hodnotím, že po obarvení výrobek pouštěl barvu a děti měly zabarvené ruce a po každém hraní se musely chodit mýt.
příloha
avatar
Kamila
klad Lepidla UHU na výrobu slizu jsou naprosto perfektní. Balíček obsahoval všechny potřebné věci a dle návodu byla výroba velmi jednoduchá. Syn byl nadšený už jen z výroby a co teprve, když si mohl s hotovým slizem hrát. Já jsem nadšení sdílela s ním. Určitě si lepidla UHU ještě pořídíme. Doporučuji :-D
Zobrazit více recenzí