Úspěch měřím štěstím

image
otestováno
Počet recenzí
134
jak jste hodnotily
5
119x
4
13x
3
2x
2
1
doporučuje
99 %
Testováno v období
od 1. 1. 1970
do 30. 11. -0001

Stojíte na začátku své cesty a nevíte, kudy kam? Myslíte si, že pády prožíváte jenom vy? Nevíte, jak se posunout dále? Inspirujte se knihou, která je skvělá nejenom pro začínající podnikatelky a malé či velké podnikání.

Z citace spoluautorky Evy Čejkové Vaškové, zakladatelky ŽENY s.r.o. a patronky projektu PODNIKAVÁ ŽENA: "Mým cílem bylo nabídnout konkrétní příběh těm, kdo se chtějí pustit do života plného výzev, snů, hledání, učení se a nikdy nekončící podnikatelské cesty. Ve své knize přiznávám i spoustu chybných rozhodnutí, kterým jsem se mohla vyhnout, ale na druhou stranu je to přínos do budoucna a žádná rada nepředčí vlastní zkušenost. Každopádně budu ráda, když budu moci být ženám vzorem nikoliv v tom, jak to mají dělat, ale aby se poučily z mých neúspěchů." ...

Budete-li číst poctivě, najdete i kapitolu, která popisuje první nápad a start založit projekt ŽENY s.r.o. a jak to všechno ve skutečnosti bylo, než to celé začalo! :-{}

Chcete-li knihu koupit na dobírku a nebo připsat věnování, napište na irena.holcakova@zenysro.cz nebo objednávejte ZDE.

 

ÚVODNÍ SLOVO Z KNIHY: 

Každý z nás dělá nějaké chyby. Ovšem ne každý si je připustí a málokdo o nich mluví. Ti chytří se z nich poučí a ti ještě chytřejší se snaží rozpoznat zavčas nezdary druhých, aby se jich pak sami vyvarovali. Reálný příběh, do nějž prostřednictvím této knihy nahlížíte, je určen těm, kteří se chtějí inspirovat zkušenostmi i chybami jiných. Začátky bývají vždy kostrbaté, tak proč nevyužít každé příležitosti se dozvědět, jakých nástrah se vyvarovat. Tím spíš, pokud se jedná o rady ze skutečného života…

Nápad napsat tento příběh se zrodil při diskuzích s mladými lidmi, ať již to byli vysokoškolští studenti nebo přátelé z mého okolí. Debaty byly často plné naivních představ, že podnikání znamená mít spoustu peněz, kariéru a slávu. Reálný život po škole a první zklamání z nezdarů pak mnohdy žene mladé do nechvalně známých multilevelů, ve kterých se proklamovaný „zaručený“ úspěch obvykle nedostaví a podnikání často končí s ještě větším mínusem a ztrátou iluzí o růžovém světě kolem nás.  Pokud stojíte na začátku a přemýšlíte, jakou cestou se v životě vydat, věnuji tuto knížku právě vám. Toužíte-li po vlastním podnikání, dozvíte se v ní rozhodně mnoho užitečného. 

Nepamatuji euforii devadesátých let, kdy bylo podnikání snadné a firmy rostly jako houby po dešti. Bylo mi sedm, když se cinkalo klíči na Václavském náměstí. O to větší školou bylo startovat podnikání na přelomu tisíciletí, které znamenalo nejen velkou konkurenci, ale i přicházející a opakující se krize, dynamický rozvoj technologií a expanzi podnikání na internetu. Můj příběh podnikání nebyl o nic jednodušší ani těžší, než by byl dnes ten váš. Firma se ocitla blízko nejedné katastrofě a nejednou naopak vyhrávala na plné čáře. Situace z každodenního života firmy, reálné příběhy a okamžiky, které jsem prožívala dnes a denně, mohou potkat kohokoli z vás, když se pustíte do podnikání v mladém věku. Proto věřím, že vám mé postřehy pomohou tyto chvíle zvládat s nonšalancí těch, kteří vědí víc.

Není toho málo, co je třeba se naučit – řízení lidí, finance, marketing, management... Nemůžete vědět všechno, ale vždy můžete vědět víc. Uděláte jistě řadu chyb, zmýlíte se, občas budete měnit názory. To vše je správné a lidské. Vyvíjíte se, rostete, vzděláváte se a inspirace zkušenostmi a příběhy jiných vám pomohou na vaší vlastní úspěšné cestě ve světě podnikání.

Každé podnikání má „své“. Jeden nabízí služby a potýká se s cash-flow, jiný prodává produkty a řeší skladové zásoby, další obchoduje s komoditami a denně riskuje velké peníze. Všichni se ale pustí do stejné debaty o cash-flow, zaměstnancích, daních a neustále se měnících zákonech. Právě ty zákony tak často zbytečně komplikují život a radost z práce těm, kteří mohou ekonomice naší malé země pomoci, tj. malým i středním podnikatelům.

Podnikání je běh na dlouhou trať, tedy ani můj příběh touto knihou určitě nekončí, naopak pevně věřím, že mne čeká ještě spousta napínavých kapitol…Tato kniha samozřejmě není – a nemá být – zaručeným návodem, „jak na to“. Ani v sebelepší literatuře nenajdeme přesné návody s garancí úspěchu v podnikání. Co však nalézt můžeme, jsou znalosti a zkušenosti druhých. Mým cílem proto bylo nabídnout konkrétní příběh těm z vás, kdo se chcete pustit do života plného výzev, snů, hledání, učení se, nikdy nekončící cesty. Do života, který budete mít plně ve svých rukou – jen vy sami. 

A já vám na tu vaši cestu držím palce!

Vaše EVA

 

Vydala Mladá fronta v roce 2013, Autorky: Jitka Skalická a Eva Čejková Vašková 

Recenze knihy ÚSPĚCH MĚŘÍM ŠTĚSTÍM najdete v kategorii hodnocení níže. 

Hodnocení
134
avatar
Eva
avatar
Ivona
klad Přečetla jsem jedním dechem. Doporučuji nejenom pro inspiraci, jak to v podnikání chodí, ale i jako příjemné oddechové čtení.
avatar
Helena
klad Knížku čtu na přeskáčku:) Vždycky někde jen tak otevřu, zhltnu pár odstavců a hned mám chuť se vrhnout do všeho, co přijde. Je to lidské, pravdivé a praktické. Ohromně inspirativní. Energetická bomba:)
avatar
avatar
Lenka
klad Kniha je napsaná velmi lidsky a nedá se od ní jen tak odejít. Půjčuji ji svým kamarádkám a vracejí mi ji s nadšením za pár dnů. Za každou kapitolou jsou inspirující desatera.
avatar
Jana
klad Velice prijemne napsany pribeh ze zivota. Inspirativni a prinosne
avatar
Jana
klad Pěkná ukázka toho, že pokud něco chci dokázat, tak pro to musím taky něco udělat.
avatar
Hana
příloha
klad Mám ji z MUŽe a jsem nadšená
avatar
Michaela
klad Kniha by se měla stát povinnou literaturou nejen žen a nejen těch, kterých se podnikání přímo týká.
avatar
Jana
klad Poutavá knížka, od které se nedá odejít :-) Doporučuji!
avatar
Renata
klad psáno od srdce pro normální lidi nic strojeného ,žádné formality ,bomba
avatar
Kateřina
klad Kniha je velice inspirativní a obsahuje praktické rady k nezaplacení! Přečetla jsem ji jedním dechem.
avatar
Dita
klad Jsem nadšená už jen z obálky. Otevřeně sdílené zkušenosti jsou k nezaplacení. Je krásná. Díky.
avatar
Jitka
klad I já již podnikám několik let, ale knihu jsem si ráda prečetla. Je psaná velice srozumitelnou formou, krásně popsaný životní příběh a k tomu ohromné množství informací, jak podnikat v práci i doma. Každý se učíme a posouváme především díky svým chybám. Kdyby každý z nás sdílel ve svém okolí právě své neúspěchy, učili bychom se od sebe rychleji a celá naše společnost by vypadala jinak. Je krásné, že už začínáme! Děkuji za knihu plnou ženské energie! Určitě budu doporučovat dál!
avatar
Irina
avatar
Jana
příloha
klad Skvělá knížka pro ty, co si chtějí přečíst reální příběh ženy, podnikatelky. Vysvětlení pojmů, rady do začátku podnikání, úspěchy i pády.
klad Líbí se mi,že knížka není teoretická, ale praktická a věřím, že řadě žen pomůže rozjet svou kariéru tím správným směrem
avatar
Jana
klad Uzasna, pozitivni, ale i plna lasky! Tesim se na dalsi! :)
avatar
Jitka
avatar
Jana
klad Mám doma - výborná. :) Neškodí poučit se, než se pustíte do díla.
avatar
Lenka
klad Knihu jsem zhltla :) Moc se mi líbí shrnování na závěr každé kapitoly. Díky za sdílení velmi cenných zkušeností!
Zobrazit více recenzí