Úspěch měřím štěstím

image
otestováno
Počet recenzí
134
jak jste hodnotily
5
119x
4
13x
3
2x
2
1
doporučuje
99 %
Testováno v období
od 1. 1. 1970
do 30. 11. -0001

Stojíte na začátku své cesty a nevíte, kudy kam? Myslíte si, že pády prožíváte jenom vy? Nevíte, jak se posunout dále? Inspirujte se knihou, která je skvělá nejenom pro začínající podnikatelky a malé či velké podnikání.

Z citace spoluautorky Evy Čejkové Vaškové, zakladatelky ŽENY s.r.o. a patronky projektu PODNIKAVÁ ŽENA: "Mým cílem bylo nabídnout konkrétní příběh těm, kdo se chtějí pustit do života plného výzev, snů, hledání, učení se a nikdy nekončící podnikatelské cesty. Ve své knize přiznávám i spoustu chybných rozhodnutí, kterým jsem se mohla vyhnout, ale na druhou stranu je to přínos do budoucna a žádná rada nepředčí vlastní zkušenost. Každopádně budu ráda, když budu moci být ženám vzorem nikoliv v tom, jak to mají dělat, ale aby se poučily z mých neúspěchů." ...

Budete-li číst poctivě, najdete i kapitolu, která popisuje první nápad a start založit projekt ŽENY s.r.o. a jak to všechno ve skutečnosti bylo, než to celé začalo! :-{}

Chcete-li knihu koupit na dobírku a nebo připsat věnování, napište na irena.holcakova@zenysro.cz nebo objednávejte ZDE.

 

ÚVODNÍ SLOVO Z KNIHY: 

Každý z nás dělá nějaké chyby. Ovšem ne každý si je připustí a málokdo o nich mluví. Ti chytří se z nich poučí a ti ještě chytřejší se snaží rozpoznat zavčas nezdary druhých, aby se jich pak sami vyvarovali. Reálný příběh, do nějž prostřednictvím této knihy nahlížíte, je určen těm, kteří se chtějí inspirovat zkušenostmi i chybami jiných. Začátky bývají vždy kostrbaté, tak proč nevyužít každé příležitosti se dozvědět, jakých nástrah se vyvarovat. Tím spíš, pokud se jedná o rady ze skutečného života…

Nápad napsat tento příběh se zrodil při diskuzích s mladými lidmi, ať již to byli vysokoškolští studenti nebo přátelé z mého okolí. Debaty byly často plné naivních představ, že podnikání znamená mít spoustu peněz, kariéru a slávu. Reálný život po škole a první zklamání z nezdarů pak mnohdy žene mladé do nechvalně známých multilevelů, ve kterých se proklamovaný „zaručený“ úspěch obvykle nedostaví a podnikání často končí s ještě větším mínusem a ztrátou iluzí o růžovém světě kolem nás.  Pokud stojíte na začátku a přemýšlíte, jakou cestou se v životě vydat, věnuji tuto knížku právě vám. Toužíte-li po vlastním podnikání, dozvíte se v ní rozhodně mnoho užitečného. 

Nepamatuji euforii devadesátých let, kdy bylo podnikání snadné a firmy rostly jako houby po dešti. Bylo mi sedm, když se cinkalo klíči na Václavském náměstí. O to větší školou bylo startovat podnikání na přelomu tisíciletí, které znamenalo nejen velkou konkurenci, ale i přicházející a opakující se krize, dynamický rozvoj technologií a expanzi podnikání na internetu. Můj příběh podnikání nebyl o nic jednodušší ani těžší, než by byl dnes ten váš. Firma se ocitla blízko nejedné katastrofě a nejednou naopak vyhrávala na plné čáře. Situace z každodenního života firmy, reálné příběhy a okamžiky, které jsem prožívala dnes a denně, mohou potkat kohokoli z vás, když se pustíte do podnikání v mladém věku. Proto věřím, že vám mé postřehy pomohou tyto chvíle zvládat s nonšalancí těch, kteří vědí víc.

Není toho málo, co je třeba se naučit – řízení lidí, finance, marketing, management... Nemůžete vědět všechno, ale vždy můžete vědět víc. Uděláte jistě řadu chyb, zmýlíte se, občas budete měnit názory. To vše je správné a lidské. Vyvíjíte se, rostete, vzděláváte se a inspirace zkušenostmi a příběhy jiných vám pomohou na vaší vlastní úspěšné cestě ve světě podnikání.

Každé podnikání má „své“. Jeden nabízí služby a potýká se s cash-flow, jiný prodává produkty a řeší skladové zásoby, další obchoduje s komoditami a denně riskuje velké peníze. Všichni se ale pustí do stejné debaty o cash-flow, zaměstnancích, daních a neustále se měnících zákonech. Právě ty zákony tak často zbytečně komplikují život a radost z práce těm, kteří mohou ekonomice naší malé země pomoci, tj. malým i středním podnikatelům.

Podnikání je běh na dlouhou trať, tedy ani můj příběh touto knihou určitě nekončí, naopak pevně věřím, že mne čeká ještě spousta napínavých kapitol…Tato kniha samozřejmě není – a nemá být – zaručeným návodem, „jak na to“. Ani v sebelepší literatuře nenajdeme přesné návody s garancí úspěchu v podnikání. Co však nalézt můžeme, jsou znalosti a zkušenosti druhých. Mým cílem proto bylo nabídnout konkrétní příběh těm z vás, kdo se chcete pustit do života plného výzev, snů, hledání, učení se, nikdy nekončící cesty. Do života, který budete mít plně ve svých rukou – jen vy sami. 

A já vám na tu vaši cestu držím palce!

Vaše EVA

 

Vydala Mladá fronta v roce 2013, Autorky: Jitka Skalická a Eva Čejková Vašková 

Recenze knihy ÚSPĚCH MĚŘÍM ŠTĚSTÍM najdete v kategorii hodnocení níže. 

Hodnocení
134
avatar
Kamila
klad kniha " úspěch měřím štěstím" je pěkná - je skvělá. mluvíte mi z duše. já za sebe mohu říct, že jsem toho spoustu dokázala, ale podnikavá sama za sebe nejsem, nechci podnikat, vím, že to nedokážu - dokázala bych psát články na jakékoliv témata - posílat je přes email. nejsem nějak mobilní. auto neřídím. jsem sama na dvě děti, tak je toho spousta, dokážete si představit!!!!
avatar
Kamila
klad kniha " úspěch měřím štěstím" je pěkná - je skvělá. mluvíte mi z duše. já za sebe mohu říct, že jsem toho spoustu dokázala, ale podnikavá sama za sebe nejsem, nechci podnikat, vím, že to nedokážu - dokázala bych psát články na jakékoliv témata - posílat je přes email. nejsem nějak mobilní. auto neřídím. jsem sama na dvě děti, tak je toho spousta, dokážete si představit!!!!
avatar
Jaroslava
klad rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek. rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek.rozhodně doporučuji. rozhodně doporučuji. skvělý výrobek
avatar
Jaroslava
klad skvělý, rozhodně doporučuji všem vyzkoušet, my byli spokojení
avatar
Michaela
klad Doporučuji moc super :) nnnnnnmfdgfurohftznohdtghifcuu hdzdv 7h the evidence v fakt nevím g h co by v v
klad
avatar
Silvie
klad rozhodně doporučuji :)
avatar
Bibika
klad Naprosto geniální! Já doporučuji beze slov*heart**enzo*
klad
klad
avatar
Jaroslava
klad doporučuji všem :) super
avatar
Monika
avatar
Michaela
klad Hned na začátek musím říct, že jsem po dlouhé "čtecí abstinenci" vzala do ruky právě tuto knihu a moc jsem se na ni těšila. Byť jsem ji získala v testování už před mnoha měsíci, tak jsem se k ní dostala až nyní. Myslím si, že já osobně se do podnikání asi nikdy (schválně píšu asi, protože člověk někdy míní a život mění) nepustím, ale i přesto se mi kniha velice líbila! Moc oceňuji to, že v knize Eva popisuje i špatné zkušenosti, poukazuje na to, na co si dát pozor a čeho se vyvarovat a vše dokládá svými zkušenostmi. MOC Evu obdivuju za to, čím vším si prošla, ale že stále věřila a věří své intuici a že si jde za svým, i když jsou někdy chvíle, které jsou velice náročné a člověk má chuť s tím vším seknout. Klobouk dolů před Vámi, Evo! Jste opravdu obdivuhodná!
klad Taktéž se mi líbí doplnění o fotky, kdy si člověk může některé postavy lépe spojit s tím, co si o nich přečetl.
klad A co je naprosto super je detail záložky a vnitřní barvy obálky a první a poslední stránky - úžasná fialová barva, kterou mám tak spojenou s Ženami s.r.o. :) Pro někoho možná hloupost, ale já mám takové maličké detaily velice ráda. A jak již Eva o sobě sama řekla v knize, že je detailistka, tak věřím tomu, že to byl její nápad. Ale možná se pletu. Třeba na to přišla Jitka... Ať už to byl kdokoliv, mně tahle drobnost přijde velice roztomilá.
klad Já osobně tuhle knihu určitě doporučuji všemi deseti a to nejen těm, kteří se chystají podnikat (i když těm je určena podle mě primárně), ale také těm, kteří se chtějí něco dozvědět, jak to chodí i v oblastech, které jsou pro ně cizí.
avatar
Jitka
avatar
Věra
klad kniha " úspěch měřím štěstím" je pěkná, srozumitelná . Jen si myslím že mohla býti obsáhlejší. Nevím jestli by mě jako budoucí podnikatelce pomohla. Stojí za to si ji přečíst když jste úplně na začátku a o podnikání nevíte vůbec nic. Proto bych knihu doporučila úplným začátečníkům v podnikání. Děkuji za některé zajímavé postřehy.
avatar
Helena
avatar
Barbora
klad Kniha “Úspěch měřím štěstím” je zaměřena na podnikání a formování celého procesu, který k tomu patří. Je psána jasně a vystížně, na můj vkus až možná příliš ploše. Podnikání je opravdu o tom být ve správný okamžik na správném místě a se správnými lidmy. Paní Evičce její úspěch velmi přeji a třeba se někdy znovu odvážím vykorčit na tenký led. Děkuji
příloha
avatar
Adéla
avatar
Lucie
klad Kniha Úspěch měřím štěstím je napsána velmi poutavě a popisuje životní příběh úžasné ženy. Text je srozumitelný a obohacený o rozhovory se zajímavými lidmi. Každá kapitola má na závěr uvedeno Desatero poučení pomůže vám při učení - v něm se skrývají různá shrnutá moudra a rady (které člověk třeba už i někdy slyšel, ale tady to má přehledně na jednom místě). Věnování Evy bylo jen pomyslnou "třešničkou na dortu". Děkuji za napsání této knihy a za možnost si ji přečíst. Určitě mohu knihu všem upřímně doporučit.
příloha
avatar
Miloslava
klad Děkuji za možnost otestovat knihu Úspěch měřím štěstím. Je psaná srozumitelným jazykem, žádné složité formulace, je prostě vhodná pro širokou veřejnost, pro uvažující, začínající i současné podnikatele. Moc ráda jsem si o všech kladech, ale i úskalích přečetla. Je také fajn si přečíst o tom, jak vlastně projekt ŽENY s.r.o. vznikl. Já doporučuji!
avatar
Dominika
klad I já děkuji za možnost otestování této knihy. Knihu jsem přečetla jedním dechem, je poutavá. Jsou v ní hezky popsány základy startu podnikání i úskalí, která podnikání obnáší. Knihu bych doporučila všem, co se chtějí pustit do podnikání i těm, kteří už podnikají.
avatar
guest
klad Moc moc děkuji za možnost této knihy. Knihu jsem přečetla během dvou dnů, je velice inspirativní a skvělá příručka pro začínající podnikatelky. On ani pojem ,,příručka" se nehodí, protože to není klasická příručka, ale spíše životní příběh, který vám nenásilně popisuje všechny klady i úskalí začínajícího podnikání. Já doporučuji!
avatar
Rut
klad knihu jsem přečetla nejen já ale i můj partner a je velmi inspirativní.Jsou tam popsané problémy o kterých se normálně člověk ani nedozví.Jenom už si na podnikání ve svém věku netroufnu.Ale každopádně ted poputuje k mé dceři která se o něco pokusit chce.Velmi mě potěšilo věnování.Kniha je napsaná velmi srozumitelným jazykem.Můžu doporučit
Zobrazit více recenzí
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel