Testerky testovaly univerzální biostimulant Vermaktiv Stimul, díky kterému dodávaly rostlinám potřebné živiny a sílu. Jejich výsledky najdete v hodnocení 

image
otestováno
Počet recenzí
40
jak jste hodnotily
5
28x
4
5x
3
4x
2
1x
1
2x
doporučuje
83 %
Testováno v období
od 9. 7. 2020
do 13. 10. 2020

Vermaktiv Stimul

Vermaktiv Stimul je nový produkt české výroby, je dílem spolupráce vědců z univerzit a výzkumných ústavů. Je to biostimulant, který pomáhá rostlinám lépe využít přijímané živiny z půdy, zkvalitňuje úrodu a posiluje imunitu rostlin. Je to čistě organický produkt vhodný také pro ekologické pěstování, je neškodný pro člověka a jakoukoliv živou bytost. Výrobek si klade za cíl mimo zvýšení úrody biologickou cestou také dlouhodobé ozdravění půdy a zlepšení její úrodnosti. Koncentrát se ředí dle návodu a poté aplikuje postřikem na nadzemní části rostlin. 

Jak Vermaktiv Stimul působí?

Přípravek aplikovaný ve formě postřiku se listy vstřebá během 2 hodin a začne působit. Účinné látky jako fytohormony, enzymy nebo aminokyseliny probudí v rostlinách metabolickou aktivitu, nejdříve se zmnoží kořenový systém a zvýší se tak plocha pro příjem živin. Rostlinám tak umožní rychleji a kvalitněji růst, být odolnější vůči nepříznivým vlivům, více kvést a plodit. Úroda tak bude bohatší a navíc se podpoří vyšší tvorba humusu v půdě, což pomůže dalším plodinám v příštích obdobích. Celou nabídku produktů najdete TADY.

Co budete testovat?

V tomto testování získáte univerzální biostimulant Vermaktiv Stimul, ve velikosti 20 ml, který je vhodný na všechny druhy rostlin kromě jehličnanů. 

Jak bude testování probíhat

  • Vyberete si různé rostliny k testování biostimulantu Vermaktiv Stimul
  • Pořídíte si běžný ruční rozprašovač
  • Výsledek svého testování vyfotíte 4x během 9 týdnů
  • Následně své hodnocení budete sdílet na webu a svých sociálních sítích (příspěvek/post na vašem profilu) Soutěž o hodnotné balíčky na Sociálních sítích

Naši testeři zapojení do testování biostimulantu Vermaktiv stimul se mohli zúčastnit soutěže na Sociálních sítích. 

Pro zapojení soutěže bylo nutné do svého příspěvku vložit fotografie z průběhu testování a následný výsledek.

Příspěvek bylo nutné označit: : @testujto.cz #testujto @zenysro #zenysro @vermaktiv #vermaktiv

Na koho se v této soutěži usmálo štěstí?

Věra Tománková 

Petra Ferenčíková 

Šárka Horáčková Hajmová 

Vítězkám moc gratulujeme! 


Další informace o produktu najdete TADY.

Hodnocení
40
avatar
Jana
Nikdy jsem nebyla moc dobrý pěstitel kytiček,ale i přesto jich mám doma celkem dost. Přípravek se velmi snadno aplikuje. Kytičky jsou po něm krásně vzrostlé a výživné. Určitě hodlám nadále přípravek používat, protože mým kytičkám opravdu prospívá a já si pak užívám jejich krásu.
klad Aplikace
klad Účinnost
klad Balení
klad Nic
avatar
Veronika
Nejsem zrovna dobrá zahradnice a doufala jsem, že mi Vermaktiv Stimul pomůže zlepšit stav mých rostlinek. Postupovala jsem podle návodu a provedla obě aplikace postřiku na různé pokojové květiny, zahradní bylinky a ovocné keře a jehličnany, zbytek i na trávník. Na pokojovkách se efekt neprojevil vůbec, na zahradních rostlinách pouze trochu, spíše na bylinkách. Možná vše bylo i vlivem velkého horka a sucha toto léto... Největší efekt mají ostatní na zelenině, kterou my ale nepěstujeme. Možná by místo univerzálního postřiku byl lepší konkrétní druh na květiny, bylinky a drobné ovoce. Přesto jsem ráda, že jsem mohla něco takového vyzkoušet.
klad snadná aplikace
klad ekologický výrobek
klad univerzální použití
klad efekt se příliš neprojevil
avatar
Anežka
Aplikace byla velice snadná, je to bez zbytečně složité přípravy. Bohužel jsem nepozorovala žádnou výraznou změnu, na mé pokojové rostlince, to nemělo žádný zásadní vliv. Moc se mi líbí balení a kartička od výrobce s telefonním číslem v případě dotazů.
klad způsob použití
klad žádná změna
příloha příloha příloha příloha
avatar
Isabel
Testovala jsem na rajcatech. První 3 dny se zdalo že to rostlinkam prospívá..ve 4. Den se však stalo to , že listy zhnedly a umřely jak kdyby byly spálené a uschly. I přesto jsem aplikaci opakovala znovu ale ničemu to nepomohlo. Nevím zda za to mohl přípravek či jiné vlivy , ale za me se zázrak bohužel nekonal.
klad Design
klad Nutno mít vlastní rozprašovač
klad Ředění
avatar
Valentina
Bohužel velké zklamání. Biostimulant mým rostlinkám vůbec ale vůbec nevyhovoval a v polovině "užívání" jsem musela ukončit testování. Rostlinky mi úplně opadaly a částečně shnily, takže jsem je musela ořezat a teď jim zkouším dát druhou šanci. Tak uvidíme. Nevím, kde se stala chyba, ale bohužel toto pro mě je špatná zkušenost...
klad Balení produktu
klad Nespokojenost
avatar
Eva
Vermaktiv Stimul je úžasný pomocník pokud plánujete sami doma pěstovat vlastní bylinky, používala jsem na mátu, bazalku a koriand, všechny bylinky rostly mnohem rychleji, ale přišlo mi že jsou i mnohem hezčí, jak barva tak bez jakýchkoliv jiných fleků, například pesto z bazalky mi chválilo hodně lidí, jestli je to zásluha zrovna Vermaktivu nevím ale plus to určitě bude a můžu jen doporučit :)
klad rychlost růstu
klad snadná aplikace
klad nic
avatar
Kateřina
Díky tomuto hnojivu nám bazalka letos vydržela dýl než loni a byla i krásnější a bohatší na lístkách ?. A proto vřele a s klidným svědomím doporucuji to to hnojivo ( p.s.: 1) aplikaci zvládne každý i úplný začátečník v zahradnictví a za 2) ?hnojivo je ekologické ????)
klad Aplikace
klad Výsledky
klad Ekologické hnojení
klad Vše bylo v pořádku
příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Jarka
Naprostá paráda! Musím přiznat, že mě tento výrobek hodně prekvapil. Baví mě aplikace na list pomocí postřikovače, aplikovala jsem na skoro všechno zelené,krom konifer a thújí, ale to by se sem všechny fotky nevešly ? Ale dostala mě kvetoucí bobkovišeň, která nikdy do té doby nekvetla a fík, který se taky neměl nic moc k světu. Výsledky na fíku jsou viditelné na první pohled. Když uvážím rozdíl mezi focením, jsem naprosto spokojená.? Doporučuji ?
klad Aplikace formou postřiku
klad Cena odpovídá kvalitě
klad Viditelné výsledky po krátké době
klad Nic jsem nenašla
příloha příloha
avatar
Daniela
Aplikace hnojiva je velmi jednoduchá, líbí se mi že se nemusí moc často. Nejlépe mi zafungovalola na muškáty, tam je rozdíl velký možná i thuje se více zelenaji. Bohužel se počasí letos moc nevyvedlo a nahrálo škůdcům, kteří nám zničili např. Buxusy aa nepomohl ani vermaktiv :?
klad Aplikace
klad Nenáročnost
klad Vlastnosti vůči přírodě
klad 5 l tekutiny zabere dlouho rozprášit
klad U některých rostlin nebyl velký posun resp.zadny
příloha příloha příloha příloha
avatar
Andrea
Produkt jsem si oblíbila ihned po prvním použití. Snadná aplikace a úžasný výsledek pro mě bylo milým překvapením. Tento produkt jsem vyzkoušela na pěstování mé oblíbené bylinky: máty, a teď už nezbývá nic jiného než mátu zamrazit a usušit na výborné sirupy a čaje. Jsem moc ráda, že jsem měla možnost vyzkoušet. Jsem maximálně spokojená. Určitě bych doporučila každému, kdo rád pěstuje ať už bylinky, květiny, ovoce, zeleninu, cokoli.
klad design
klad snadná manipulace
klad celkový výsledek
klad vše se mi líbilo
příloha příloha příloha příloha
avatar
Lucie
Aplikace stimulantu je naprosto jednoduchá, stačí rozstřikovačem postříkat listy a je hotovo. Už po 14 dnech byly změny naprosto evidentní. Květinu mám druhým rokem a vyrostla min. 2x oproti původní velikosti. Stejně tak listy rostliny jsou výrazně větší (viz fotografie). jsem naprosto nadšená z toho, co se s rostlinou stalo, vřele doporučuji všem.
klad jednoduchá aplikace
klad bio produkt
klad bez zápachu
klad nemám žádné výhrady
příloha příloha příloha
avatar
Radka
Produkt Vermaktiv Smimul udělal s Avokádem, které jsem se v minulosti pokoušela pěstovat zázraky. Výdy mi zbyl jen pahýl, ale nýní stále krásně roste. Použití produktu je velmi snadné. Dle návodu jsem rozmíchala a dala do nádoby z rostříkovačem. Poté už jen vždy na květinku nastříkala a sledovala co bude dál. Pro představu porovnání - na začátku mělo avokádo jeden lístek a dnes viz foto.
klad jednoduchost použití
klad viditelné výsledky
klad je možné, že vůně kompostu produktu bude někomu vadit
příloha
avatar
Andrea
Úplně nedokážu posoudit jak moc dobrý účinek na rostliny přípravek měl. Aplikovala jsem ho na dýně a rajčata. Bohužel všechny rajčata chytli plíseň. Dýně ale narostly pěkně. Aplikace byla snadná. Líbí se mi, že je to koncentrát. Určitě přípravku dám ještě šanci a pořídím příští rok přípravek na zeleninu.
klad Snadná aplikace
klad koncentrát
klad chybí rozprašovač
klad možná jsem čekala větší účinek
příloha příloha příloha
avatar
Adéla
Přípravek jsem vyzkoušela na pokojové i venkovní rostliny a můj poznatek byl ten, že moje pokojové rostliny, čítající cca 200 kusů velmi dobře prospívaly celé léto a prospívají i nadále Aplikace je jednoduchá, u venkovních rostlin jsem aplikovala na sezónní zeleninu a na kvetoucí rostliny "letničky" a vše rostlo velmi dobře, úroda byla velká, bohužel letošní nadbytek všerůzných "hmyzáků" byl pro venkovní rostliny doslova zkázou a tak jsem musela některé rostliny předčasně zlikvidovat. Přípravek obecně mohu spíše doporučit, jde o přírodní a český výrobek, jediné, co by mohlo vadit, je kratší doba spotřeby hotového roztoku, já ho však spotřebovala najednou, květin mám opravdu hodně:)
klad snadná aplikace
klad přírodní produkt
klad nic
příloha
avatar
Petra
Perfektní přírodní pomocník do zahrady. Testovala jsem na květáku a thujich, výsledek, jsou obdivuhodné. Více se můžete podívat a můj instagram @meggiekocka snadná aplikace a ředění s vodou.. Z výsledků jsem nadšená, výsledky byly v porovnání s nepohnojenou zeleninou hned znát
klad Super vysledky
klad Uvítala bych větší vzorek
příloha
avatar
Lucie
Vermaktiv Stimul je velmi zajímavé přírodní hnojivo. Jeho použití není složité, protože se jen jeho určité množství rozmíchá ve vodě a tím se postříkají nadzemní části rostlin. Hnojivo jsem využila na bylinky - Šalvěj - její listy byly větší než obvykle a na první pohled vypadala, že se jí velmi daří. Osobně mám tedy z výrobku dobrý pocit a myslím, že rostlinám prospívá. Pouze bych ocenila bližší vysvětlení toho, proč je skutečně OK hnojivo používat i na bylinky, které pak člověk přímo konzumuje. :)
klad snadnost použití
klad výsledný efekt na rostliny
klad -
příloha příloha
avatar
Jana
Biostimulant Vermaktiv Stimul je dobrou volbou pro všechny nadšené zahrádkáře. Zkoušela jsem ho na svých paprikách a musím říci, že je výsledek znát. Aplikuje se ve dvou dávkách postřikem na listy, míchání je velmi jednoduché, stačí obyčejný postřikovač a pár litrů vody. Druhá dávka se aplikuje po měsíci od první. Od každého druhu paprik (mám kozí rohy i běžné masité papriky) jsem si některé rostlinky nechala neošetřené, abych měla pro porovnání účinnosti. Neošetřené papriky moc na květ nasazeno již nemají a papriky podpořené biostimulantem právě naopak, pořádně začínají nakvétat, tak snad ještě stihnou něco do zimy udělat. Příští rok plánuju použít biostimulant na jaře, aby byly výsledky výraznější a už jej použiju na všechny, ať je pěkná výnosnost. Zkusila jsem i postříkat i broskvoň, tam bohužel již bylo po době, kdy by mohla ještě kvést. Ale strom je po aplikaci krásně vitální a tak se těším na příští rok, myslím, že ho to krásně ozdravilo a příští rok s podporou bude úroda velká.
klad Jednoduchá aplikace
klad Výsledek na úrodě/květech
klad Vitalita rostlin
klad nic
příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Janina
Hnojivo bylo využito na stimulaci afrikánů v květinové míse na hřbitově, kde rostliny trpí vysycháním nebo naopak přemokřením a hlavně velkým stíněním, takže neprospívaly. Po použití prostředku Vermaktiv Stimul je jejich sta výrazně lepší než v minulých letech a ještě v této době kvetou a mají nasazena poupata, nevykazují známky strádání. Použití prostředku ve formě aplikace postřikem na list je jednoduché a rychlé. Mohu doporučit.
klad snadná aplikace
klad prokazatelný účinek
klad nic
příloha
avatar
Jana
Z vermaktivu jsem skutečně nadšená! Testované rostlinky (vybrala jsem si rajče a měsíček lékařský) vykazovaly mnohem lepší vitalitu, jak ty, na něž jsem přípravek nepoužila. Rajče více plodilo a také mnohem déle, rostlinka měsíčku byla větší, košatější a měla víc květů. Jelikož se mi každý rok na měsíčku objeví padlí, byla jsem zvědavá, jak to dopadne tentokrát. Překvapilo mě, že rostlinka ošetřená vermaktivem na tom byla v porovnání s ostatními lépe! Aplikace samotná byla naprosto jednoduchá-stačí přípravek zředit vodou a rozprašovačem nanést na rostlinky. Všem rozhodně doporučuji!
klad větší množství květů a plodů
klad větší obranyschopnost rostliny
klad rostlinka déle kvete/plodí
klad s ničím jsem se nesetkala
avatar
Lucie
Hnojivo jsme použila na více druhů rostlin a to na pokojové květiny a bylinky. Musím konstatovat, že výsledky jsou viditelné, všechny květiny úplně ožily, získaly nové listy, jsou bohatší a některé dokonce začaly po dlouhé době kvést, což můžu přisoudit právě přípravku Vermaktiv Stimul, protože dříve stejné květiny nekvetly. Příprava a samotná aplikace přípravku mi přijde velice jednoduchá, ovšem množství které po rozředění vznikne, mi příjde velké a i přesto že jsem květiny postříkala sprejem a zbytkem zalila, tak dost roztoku i tak zbylo. Celkově totoho hnojivo můžu určitě doporučit, protože rostliny jakoby znovu ožily a možná rostou i rychleji. Navíc je výrobek zcela přírodní a ekologický.
klad ekologický
klad jednoduchá příprava
klad jednoduchá aplikace
klad viditelné výsledky
klad přírodní složení
klad velké množství po naředění
klad krátká doba spotřeby roztoku
Zobrazit více recenzí