Testovaly jsme čerstvý ovčí sýr a šunku od kosti Gazda. Znáte? Přidejte své hodnocení.

image
otestováno
Počet recenzí
62
jak jste hodnotily
5
55x
4
6x
3
1x
2
1
doporučuje
98 %
Testováno v období
od 25. 3. 2016
do 6. 4. 2016

Hledaly jsme testerky, které si pro delikatesy přišly do Prahy a do Ostravy a měly zájem se s námi podělit o své hodnocení.

Tradiční a čerstvé výrobky

Za vznikem těchto výrobků stojí úcta k přírodě, dobrému jídlu, a k tradicím a lidem, kteří si je předávají z generace na generaci.
Většinu sortimentu se vyrábí v malé podhorské vesničce na středním Slovensku. Při výrobě těchto delikates se používají jen lokální, poctivé a čerstvé suroviny.

Šunka od kosti Gazda je vyrobená z jednoho kusu stehna (kýty) a tak obsahuje jen čistou svalovinu, žádné kousky krájeného masa apod. Je uzená na bukovém dřevě tak, aby šunka měla krásnou jemnou chuť.

Čerstvý ovčí sýr Gazda se vyrábí jen výlučně z čerstvého ovčího mléka a tak si zachovává maximální zdraví prospěšných látek. Sýr se vyrábí ručně, bez použití strojů. Každému kusu je věnována patřičná pozornost. Ovčí sýr je vhodný pro lidi, který mají alergii na laktózu. Na rozdíl od kozích výrobků je ovčí produkt lahodný, bez typických aromat.

Více se dozvíte ZDE.

 

Vyzkoušely jsme na vlastní kůži, naše zkušenosti najdete ZDE.

 

 

Hodnocení
62
avatar
Hana
klad Myslim si,ze kvalitnich domacich ceskych rucne vyrabenych vyrobku je stale malo a rada vyzkousim tyto vyrobky,protoze kvalitniho zbozi neni nikdy dost .Mam moznost testovaci vyrobky si vyzvednout v Praze a rada otestuji,zda-li vyrobky odpovidaji mym predstavam chutovych bunek
avatar
Blanka
klad Snad budu vybrána na testování,jako vyučená řeznice-uzenářka a při práci v masokombinátě vím jak se správná šunka vyrábí a udí,takže při testování bych poznama jestli je šunka opravdu kvalitní.A le šunka od kosti je jedna z nejlepších šunek ze všech vhodná pro všechny i pro děti
avatar
renata
klad tak to asi sa neda prist osobne z inej krajiny, je to daleko aj ked je testovacka pre slovenky, skoda, je to dobra znacka
klad nic take negativne nvidim, len tu dialku, a bolo treba napisat, ze nie je pre slovenky, lebo to potom myli
avatar
Petra
příloha
klad Oba produkty nám moc chutnaly, dětem šunka, mě sýr. Ovčí sýry mám moc ráda a tento je opravdu delikátní, chuť byla jemná, nevtíravá a přesto lahodná. Šunku děti také hodnotily pozitivně, snědly by jí najednou o mnoho více a to svědčí o tom,že jim skutečně chutnala a já měla dobrý pocit, že když už jim dávám uzeninu tak skutečně z masa. Určitě jsme produkty GAZDA neměli na stole naposledy.
avatar
Tereza
klad Včera jsem si vyzvedla oba produkty k testování, abych je hned mohla vyzkoušet. Po rozbalení obalů mě překvapila kvalita produktů, krásně voněly a opravdu jak šunka, tak sýr byly čerstvé a chuťově výborné. Pokud si budu chtít skutečně pochutnat na sýru nebo šunce, tak vyhledám Gazdu :) Mohu jen doporučit.
avatar
Marcela
klad Výrobky Gazda jsou opravdu delikatesy. Šunka od kosti už od pohledu vypadala jako pravá šunka, chuť se rozplývala na jazyku a byla opravdu výborná. Nejinak i sýr, který byl vyloženě jako lahůdka s jemnou chutí. Určitě si produkty koupím znovu pro lepší příležitosti. Děkuji moc za možnost vyzkoušení.
avatar
Petra
klad Měla jsem možnost včera ochutnat ovčí sýr a šunku od kosti Gazda. Oba dva výrobky jsou opravdu moc dobré, chutnali nejen mě, ale i dětem. Šunka nádherně voní, chuťově vynikající. Obzvláště oceňuji, že nebyla vůbec přesolená. Sýr také vynikající chuť.
avatar
Jita
klad Čerstvý ovčí sýr mne příjemně překvapil svou výbornou strukturou, chutí, barvou i vůní. Velmi dobře a lehce se krájí, nedrobí se na menší kousky a v ústech zanechává velmi jemnou neštiplavou chuť.
klad šunka od kosti Gazda byla dobře tence nakrájená. Na chuti bylo znát, že složení je z velkého procenta masové, bez zbytečného přidání vody nebo soli. Obě delikatesy, jak Čerstvý ovčí sýr, tak šunka od kosti Gazda chutnají, jak na svačinu, tak při večerním posezení s přáteli u vína.
avatar
hela
klad Měla jsem možnost vyzkoušet dvě opravdové delikatesy. Protože jsem si je domů přinesla v podvečer, hned jsem je přichystala na prostřený stůl jako „studenou večeři“ se zelinovým salátem a čerstvým chlebem. Myslím, že tyto doplňky podtrhly a zvýraznily chuť jak Čerstvého ovčího sýru Gazda, tak šunky od kosti Gazda. Sýr je zabalen vakuově, takže díky tomuto balení může být dobře uchován i se syrovátkou, proto nevysychá. Šunka od kosti Gazda měla velmi dobrou chuť, strukturu řezu i příjemnou vůni. Tyto dvě delikatesy mohou všem doporučit.
avatar
Gabriela
příloha příloha
klad Předem děkuji za možnost testovat takové delikatesy jako jsou šunka od kosti Gazda a čerstvý kozí sýr Gazda. Šunka na mě hned po rozbalení dýchla jemně uzenou vůní. A ta chuť, byla opravdu vynikající, prostě masová, nepřesolená, nijak nepřechucená. Plátky byly krásně tenké. Čerstvý ovčí sýr Gazda je vakuově balený i se syrovátkou a díky tomu nevysychá. Obě delikatesy doporučuji.
avatar
Jitka
příloha
klad Šunka od kosti Gazda je voňavá delikatesa. Plátky jsou tenoučké a chuť opravdu delikátní, samé maso, nepřesolená. Krásná struktura řezu. Čerstvý ovčí sýr je zabalen vakuově. Voní jemně a dobře se krájí na tenké plátky,nedrolí se. Chuť má také jemnou a velmi lahodnou. Všem doporučuji.
avatar
Věra
klad Děkuji za možnost testování. Byla jsem moc zvědavá na šunku, uzeniny moc nejím, bývají přesolené. Ale to neplatí v případě šunky od kosti Gazda. Není slaná, je jemná, voňavá a má skvělou chuť a totéž platí o vynikajícím ovčím sýru Gazda. Dá se dobře porcovat a je lahodný, nesmrdí. Obě lahůdky všem doporučuji, nezklamou.
klad Informace o datumu spotřeby a složení u šunky chybí.
avatar
Pavlína
klad Na toto testování jsem byla velmi zvědavá a netrpělivě vyčkávala manžela, než přiveze balíček. Šunku bych řadila do vyšší třídy, nicméně jsme již srovnatelné jedla. Sýr je jemný, mohl by být trochu slanější, ale to už je na chuti každého.
klad Za mě průměrné hodnocení.
klad Vytkla bych nedostatek informací o výrobcích, na šunce nebylo datum spotřeby, ani její složení. Složení se nedá vyčíst ani z webových stránek, což je škoda, velmi ho sleduji a ráda mám přehled, co jím. Informace zde chybí i u dalších produktů. A protože neznám cenu, nejsem schopná porovnat s konkurencí.
avatar
Lenka
klad Děkuji za možnost otestovat výrobky pro mě dosud neznámé značky. Na šunce oceňuji lahodnou přirozenou chuť, velký podíl masa, nepřesolenost. Sýr rovněž chutnal výborně, měl příjemnou nedrobivou konzistenci a rovněž nebyl přesolený, možná mohl být i slanější. Oba výrobky splnily mé očekávání a doporučuji !
avatar
Hana
klad Ovčí sýr Gazda byl jemný a velmi chutný. Trochu jsem se obávala případného aromatu, který mi vadí u kozích sýrů. Nic takového jsem ale nezaznamenala. Sýr byl velmi lahodný. Pokud jde o šunku, byla tence nakrájená, šťavnatá a nepřesolená. Bylo znát, že produkt obsahuje vysoké procento čisté svaloviny. Oba výrobky mohu jen doporučit.
avatar
Adéla
klad Oba výrobky nám doma moc chtnaly, já příliš neholduji uzeninám, ale tato šunka má opravdu vysoký podíl masa, není přesolená a chuťově je moc dobrá, nakrájená na tenké plátky a na struktuře je vidět, že je opravdu z jednoho kusu masa a neobsahuje žádná zahušťovadla. Určitě bych jí hodnotila, jako jednu z těch kvalitních. Sýr mi moc chtnal, má takovou přírodní, nepřesolenou chuť, bez typického aromatu, který může někomu vadit. Sýr jsem si přidala do oblíbeného salátu z pečené červené řepy a byla to opavdová lahoda. Tyto výrobky mohu jen doporučit.
avatar
Anna
klad Ovčí sýr jsem nezkoušela,ale šunka téhle značky je velice dobrá a chutná..takže doporučuji..je velice kvalitní a není šizená,jako některé šunky a uzeniny od jiných značek,kde je malý podíl masa..i když taky nemusím jíst uzeniny denně,tak jednou za čas proč ne..
avatar
Lenka
klad Šunka od kosti Gazda je zatím asi nej šunka, jakou jsem kdy jedla, a to i přestože si vybírám kvalitnější šunky s vysokým obsahem masa. Je lahodná, jemně nakrájená a není cítit typická uzená pachuť, jen poctivá chuť masa. Ovčí sýr Gazda je výborný, má plnou chuť mléka, není příliš slaný, což mi vyhovuje a nesmrdí (tak jak si spousta lidí myslí). Hodí se výborně do zeleninových salátů nebo jako lahůdka k vínu.
avatar
Zuzana
klad Šunka byla výborná, u nás doma se moc neohřála. Byla jemná, ne moc slaná, to beru jako velké pozitivum a šlo vidět, že je opravdu dělaná z jednoho kusu masa, jak výrobce tvrdí. Sýr mi chutnal moc v zeleninovém salátu, jako samotný mi vadila ovčí chuť, ale to je můj problém.
klad Chyběla mi udána doba spotřeby a složení šunky. Ani na webových stránkách výrobce neuvádí složení.
avatar
Kateřina
klad Šunka od kosti lahodná masová chuť výběrového masíčka, co se týče ovčího sýru labužnická lahůdka, sýr sladko slaný chutě labužnické, prostě delikateska :-). Doporučila bych všem ochutnat, akorát ve vzorku toho bylo málo očekávali jsme větší množství ale na koštunk stačílo :-)
klad Šunka od kosti byla trochu slanější na můj vkus až tak nesolím a nemám ráda slané věci.
Zobrazit více recenzí