Otestovali jsme moderní parní žehličku Breville Diamond VIN420X s diamantovým keramickým povrchem. A jak to dopadlo?

image
otestováno
Počet recenzí
9
jak jste hodnotily
5
6x
4
2x
3
1x
2
1
doporučuje
89 %
Testováno v období
od 13. 4. 2022
do 24. 4. 2022

Žehlička Breville Diamond VIN420X 

Parní žehlička s jedinečným diamantovým keramickým povrchem Breville® DiamondXpress® o výkonu 2800W. Moderní žehlička Breville Diamond VIN420X umožňuje napařování pro hůře žehlitelné látky a rovněž svislé žehlení vhodné pro závěsy, záclony nebo oblečení na ramínku. Vybavena permanentním filtrem a funkcí automatického čištění, která odstraňuje vodní kámen a další nečistoty.Nejnovější technologie parních trysek posílá páru přesně tam, kam potřebujete.  

Lehká konstrukce umožňuje snadnou manipulaci. Trojité automatické vypnutí zaručuje, že se žehlička sama vypne po 30 vteřinách, pokud stojí vodorovně nebo přepadla a po 15 minutách horizontálního stání při běžném odložení. Pro extra pocit jistoty. SAFE-STORE® citlivý indikátor zaznamenává teplotu žehlící plochy a dá vám vědět, kdy je bezpečné se žehličky dotknout a uložit ji.  

Původně australská značka Breville vznikla již ve 30. letech 20. století. Značka Breville je známá funkčními, a přitom elegantními technologickými produkty převážně v podobě malých kuchyňských spotřebičů. Díky osobitému stylu a chytrým funkcím šitých na míru pro potřeby uživatelů, si je oblíbily miliony zákazníků zejména na britských ostrovech.

Do testu jsme zařadili kvalitní zástupce sortimentu péče o oděvy, a to novou generaci inteligentních žehliček této značky. 
Více informací o žehličkách najdete na mámedoma.cz nebo mámedoma.sk


Hodnocení
9
avatar
Simča
Dlouho jsem váhala, zda si pořídit novou žehličku. Pak jsem podle recenzí narazila na Breville Diamond a bylo rozhodnuto. S žehličku jsem moc spokojená. Vyžehlí vše krásně, materiál a zpracování žehličky, je super. Je to moje čtvrtá žehlička a zatím musím říct nejlepší.
klad Vzhled, vypadá krásně
klad Podle některých těžká, mě přijde lehká oproti žehličce kterou jsem měla
klad Oceňuji možnost samočištění
klad Délka kabelu je super, u minulé jsem měla daleko kratší
klad Jako velké plus beru možnost žehlení ve svislé poloze
klad Největší výhoda, že se žehlička sama vypne když se určitý čas nepoužívá
klad Žehlí pěkně
příloha
avatar
Lucie
Tak konečně dorazila, moje nová žehlička. Novou žehličku jsem potřebovala opravdu jako sůl! Přišla dobře zabalená, tak aby se při přepravě nepoškodila. Žehlička vypadá moc pěkně, má hodně dlouhou šňůru, takže konečně nepotřebuji prodlužovací kabel. Nádobka na vodu je určitě 2x větší než na mé staré žehličce, navíc otvor, kterým se nalévá voda je super velký, takže konečně nebudu při nalévání vykecat vodu všude kolem. Keramický povrch je příjemný, hezký a zatím i funkční. Je velká škoda, že je žehlička na můj vkus opravdu hodně těžká, ještě když se naplní vodou...
klad Dlouhý kabel
klad Velká nádoba na vodu
klad Zehlička je těžká
avatar
Lenka
Žehličku Breville Diamond VIN420X mohu jen vynachválit. Zatím jsem na ni nenašla žádné minusy, během toho, co už vyžehlila. Na to, že je za mě trochu větší, je lehká a snadno se ovládá. Délka šňůry je pro mě dostačující, jako plus beru, že pokud delší dobu stojí sama se i vypne. Jelikož hodně žehlím košile, velké plus beru napařování, které mi pomůže vše krásně narovnat. Mohu jen doporučit
klad Snadno ovladatelná
klad Lehká
klad Nic
avatar
Hana
Jsem ráda za možnost otestovat tuto žehličku od Breville, velmi mile mě překvapila. Na první pohled určitě zaujme svým designem, krásná kombinace barev a zajímavě zpracovaných detailů, jako je například vzor malých diamantů, po celé délce horní části žehličky. Moc povedené. Je velmi lehká (i s plným zásobníkem na vodu), což je obrovské plus. Snadno se s ní pracuje a lze ji velmi jednoduše a rychle nastavit. Oceňuji krátkou dobu nahřívání a velmi dobře viditelnou signalizaci nahřátí. Žehlicí povrch je skvělý, krásně klouže po všech typech látky. Za zmínku určitě stojí zúžená přední část, s kterou se pohodlně dostanu i do nejmenší záhybů. Svislé žehlení (napařování) oblečení na ramínku, hodnotím kladně (košile a oděvy z jemných materiálů), jen je potřeba často doplňovat vodu v zásobníku, rychle se spotřebovává. Celkově hodnotím práci s touto žehličkou velmi dobře a jako bonus má ještě opravdu dlouhý kabel. Co bych vytkla, je nepohodlné uchopení žehličky. Uvítala bych ergonomičtější.
klad Povedený design
klad Rychlost nahřívání
klad Dlouhý kabel
klad Nízká hmotnost
klad Zúžená špička žehlící plochy
klad Jednoduché a snadné ovládání
klad Skvěle se s ni pracuje
klad Prostor pro uchopení žehličky
klad Materiál kabelu a jeho upevnění
klad Některé plasty působí až zbytečně levně
příloha příloha příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Denisa
Žehlička zaujme již na pohled. Má velmi pěkný design a už jen pohled na ni říká, že je kvalitní a luxusní. Má spoustu skvělých vymožeností, jako je možnost uzamčení při přenosu, když déle stojí vypne se, sama se čistí od vodního kamene. Kabel je dostatečně dlouhý. Krásně žehlí v jednom tahu jakýkoliv materiál a dobře pracuje i v nižší teplotě. Jen je trošku těžší, ale na to si zvyknu.
klad design
klad funkce
klad velmi dobře žehlí
klad trošku těžší
avatar
Pavla
Návod k použití je napsán jednoduše a srozumitelně. Příjemně překvapil dostatečně široký plnicí otvor, takže vodu lze bez problémů do nádržky nalít. Hmotnost žehličky je přiměřená, je šikovná do ruky. Regulátor teploty lze plynule nastavit, regulátor páry se ovládá o něco hůře. Při běžném vertikálním žehlení vyvíjí dostatek páry. Povrch žehličky umožňuje plynulý bezproblémový pohyb po žehleném materiálu. Úzká špička vyžehlí i problematická a hůře dostupná místa. Výhradu mám ke svislému žehlení, které úplně nenaplňuje mé představy, jde spíše o napařování parními rázy. Předností je určitě snadná manipulace se žehličkou, intuitivní ovládání, keramická plocha, která snadno klouže po povrchu, dostatek páry při vertikálním parním žehlení, Oceňuji i SAFE-STORE pásek, který signalizuje vychladnutí žehličky.
klad design
klad snadná manipulace
klad keramický povrch
klad automatické vypnutí
klad automatické čištění
klad SAFE-STORE pásek
klad svislé žehlení jen parními rázy
příloha
avatar
Petra
O značce Breville jsem nikdy neslyšela, s žehličkou jsem spokojená. Dobře se drží, dobře se s ní manipuluje, váhově je tak akorát. Napařování je dostatečné. Velkou výhodou je možnost svislého žehlení. Žehlička má automatické čištění, odstraňuje vodní kámen a nečistoty. Co mi přijde jako negativum je těžký kabel, ale zase je hodně dlouhý.
klad Keramický povrch
klad Tvar
klad Váha
klad Svislé žehlení
klad Automatické čištění
klad Těžký kabel
příloha příloha

Přílohy

IMG_7305.MOV
avatar
Karola
Moderná parná žehlička Breville s jedinečným diamantovým keramickým povrchom Breville® DiamondXpress®. S príkonom 2800 W a parným rázom až 180 g/min vám pomôže so šetrnou starostlivosťou o vaše odevy. Disponuje funkciou parného žehlenia a kropenia, vďaka čomu vám žiadny záhyb neunikne. Som s ním veľmi spokojná, môžem to len odporučiť všetkým.
klad parných trysiek
klad ľahkej
klad parného
klad záhyby
klad Neexistuje žiadny taký
avatar
Miluška
Žehlička je velice lehká, má krásný design a dostatečně dlouhou šňůru obalenou textilní látkou. Dá se s ní žehlit i visící závěsy či košile a ovládání je snadné a intuitivní, po ploše hladce klouže, skvěle se drží. Žehlící plocha je z diamantového povrchu, krásně hladkého, má samočistící schopnosti.
klad lehkost
klad snadná ovladatelnost
klad kvalitní zpracování
klad svislé žehlení
klad vše ok
příloha

Přílohy

IMG_6030.MOV